Aune M1s

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod michal744 24. 10. 2017 00:40

Takže včera jsem se rozhodl zajet si pro něj do ojčizny(polsko), protože mi tam nabídli promocju. Když jsem s ním přijel, měl jsem ve schránce xduuo x10. Pozítří očekávám iem Earsonic velvet v2 a potřeboval jsem něco lepšího než Xduoo x3 a ještě mám půjčený AK300, tak jsem si chtěl pohrát.
První bylo, že M1s se diametrálně liší od Xdua x10 a uvědomil jsem si, že má láska k X3 už skončila. I po paměti je zvuk M1s výrazně jiný než M2, v žádném případě horší. Za rozumnou cenu umí tedy hodně co se týče zvuku, sedl mi nádherně a nebýt toho, že tu o něm psal Mrazík, tak bych ho ani nezkusil. Osobně mi hraje příjemněji než M2 tím, že je víc hudebnější a pro mne jednička mezi vším co jsem vlastnil(fiio X II. Fiio X3 II Xuoo X3,X10, iBasso DX80 Aune M2)) a slyšel pár dnů(AK junior, Opus 1) . AK300 nepočítám, protože má být z vyšší třídy, ale bohužel mně nepřesvědčil ani za cenu 20k. Samozřejmě, že to může být jiné s iem vyšší třídy, ale to už Ak300nebudu mít doma.
Srovnání mezi X10 a M1s není testem A/B vůbec možné, protože je potřeba pár minut na aklimatizaci mozku, ten rozdíl je fakt černá/bílá. Každý to slyší jinak, ale M1s je pro mne zvukově přenější a perfektně vyrovnaný vůči X10, který umí přitlačit na pilu, ale trpí stísněním scény.
Oba jsou cenové bomby vůči tomu co nabízí. Xduoo x3 oba překonají s přehledem, ale poměr cena výkon X3 1600Kč je stále top.
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ iBasso dx120, Hifiman Ananda, Audio gd NFB 11.38 Performance edition a nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod standavfr 24. 10. 2017 08:17

Má M1S nějaký sleeptimer?A na kolik tě vyšlo v Polsku?
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod michal744 24. 10. 2017 10:47

M1s má nastavení spánku v krocích po půlhodině maximálně na 4 hodiny. V Polsku mně vyšel s obalem( guma) na 6700, přímo u autorizovaného prodejce.
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ iBasso dx120, Hifiman Ananda, Audio gd NFB 11.38 Performance edition a nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod standavfr 24. 10. 2017 12:07

Hezky pěkně...
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Figut 24. 10. 2017 20:05

x10 > x3, slyšel jsem, nemohu potvrdit, ale to nevadí, sluchátka dělaj velký rozdíl. X3 mě momentálně též nebaví, ale teď mě třeba nebaví poslouchat nic. Ošemetná záležitost ten zvuk. Vše se oposlouchá, zevšední, nastoupí potřeba nového impulzu - nákup nové cetky, co chvíli vydrží, pak nanovo. Kéž by šlo uchovat to prvotní nadšení, audio krámy by měly po businessu :-D.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lo-fi 24. 10. 2017 21:27

A co třeba lidi, kteří už nemají s hardwarem kam postoupit?
Já to dělám tak, že jednou za čtvrt roku stáhnu diskografie 4 -5 neznámých kapel (rock, metal ale i jiné..), udělám výběr, tzn to, co se mi líbí a zase to nějakou dobu jede....a kolikrát jsem překvapený, co vlastně ještě na světě existuje za skvosty i když jsem byl původně přesvědčen, že téma hudby už je vyčerpáno... ;-)
lo-fi
Junior

Odeslat příspěvekod Figut 25. 10. 2017 10:01

Jo, dnes je toho tolik, že to nejde stíhat naposlouchat. Pořád vycházejí nové věci a ty už dávno vyšlé se opomíjejí. M1s ale určitě je super, uvidíme, jaké budou slevy :-).
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 25. 10. 2017 14:07

nákup nové cetky, co chvíli vydrží, pak nanovo. Kéž by šlo uchovat to prvotní nadšení, audio krámy by měly po businessu :-D.
Neboj,nejses v tom sám,tady je nás víc.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 25. 10. 2017 19:46

michal744 píše:Takže včera jsem se rozhodl zajet si pro něj do ojčizny(polsko), protože mi tam nabídli promocju. Když jsem s ním přijel, měl jsem ve schránce xduuo x10. Pozítří očekávám iem Earsonic velvet v2 a potřeboval jsem něco lepšího než Xduoo x3 a ještě mám půjčený AK300, tak jsem si chtěl pohrát.
První bylo, že M1s se diametrálně liší od Xdua x10 a uvědomil jsem si, že má láska k X3 už skončila. I po paměti je zvuk M1s výrazně jiný než M2, v žádném případě horší. Za rozumnou cenu umí tedy hodně co se týče zvuku, sedl mi nádherně a nebýt toho, že tu o něm psal Mrazík, tak bych ho ani nezkusil. Osobně mi hraje příjemněji než M2 tím, že je víc hudebnější a pro mne jednička mezi vším co jsem vlastnil(fiio X II. Fiio X3 II Xuoo X3,X10, iBasso DX80 Aune M2)) a slyšel pár dnů(AK junior, Opus 1) . AK300 nepočítám, protože má být z vyšší třídy, ale bohužel mně nepřesvědčil ani za cenu 20k. Samozřejmě, že to může být jiné s iem vyšší třídy, ale to už Ak300nebudu mít doma.
Srovnání mezi X10 a M1s není testem A/B vůbec možné, protože je potřeba pár minut na aklimatizaci mozku, ten rozdíl je fakt černá/bílá. Každý to slyší jinak, ale M1s je pro mne zvukově přenější a perfektně vyrovnaný vůči X10, který umí přitlačit na pilu, ale trpí stísněním scény.
Oba jsou cenové bomby vůči tomu co nabízí. Xduoo x3 oba překonají s přehledem, ale poměr cena výkon X3 1600Kč je stále top.


Určitě souhlasím.Aune M1s má vynikající čistotu i dynamiku.Škoda neefektivně provedených filtrů či absence EQ.Dle mého nemá zvukově do 15k konkurenci.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michal744 26. 10. 2017 14:40

Tady je velká škoda, že není možnost služby Tidal a AK to umí jen streamovat a nikdy nebude offline kvůli licenci. Nemyslím si, že by třeba cayin i5 přehrál M1s, možná by hrál mírně odlišně, ale jinak nic. Pak bych si za možnost Tidalu připlatil minimálně 5 tisíc a to je dost za jednu věc, zbytek mne nezajímá(obrázky, aplikace a blbinky)
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ iBasso dx120, Hifiman Ananda, Audio gd NFB 11.38 Performance edition a nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 26. 10. 2017 19:21

K čemu Tidal? :shock:
Na AK300 nic nestahuji(k vůli tomu jsem AK300 nekupoval)a proč za to platit?
Hudba je nejlepší off-line...(na ulici se stejně nepřipojím). :-)
Hudba není You Tube,Facebook atd.
Osobně dávám přednost downloadu(BitTorrent)z RuTrackeru. 8-)
Je tam takový výběr,že tu muziku neposlechnu ani do konce života(mám už plný 3 TB HDD). :roll:
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michal744 26. 10. 2017 20:33

Některé věci nejsou ani na trackeru a tidal umožňuje na všech DAP android stahování do paměťi pro offline použití. A ten Tidal je paráda na objevování, bohužel děsivý obchodní model. Už dvakrát mi začali stahovat bez důvodu, reklamace přes banku OK.
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ iBasso dx120, Hifiman Ananda, Audio gd NFB 11.38 Performance edition a nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 26. 10. 2017 20:56

Hudba se dá objevovat i na You Tube grátis. :-)
Občas si zkopíruji název z RuTrackeru(interpret+album)a na You Tube to ze 70% najdu.
Ale jo,když někomu Tidal vyhovuje,tak proč ne.
Někdo má rád holky,jiný vdolky. :-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků