Aune M1s

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 30. 12. 2016 11:01

Již jsem několikrát zmiňoval důležitost synergie mezi sluchátky a přehrávačem. Vězte tedy, že k Aune M1s budou lépe sedět sluchátka temnější, než světlá. Poslouchám teď Aune s Athenami a zvuk je naprosto špica. Přílišný důraz na horní pásmo, tak jak to prezentují Spartany zmizel a přednes je mnohem vyrovnanější. Atheny nemají lehkost a vzdušnost Spartanů, ale v kombinaci s Aune je to ku prospěchu. zvuk je vyrovnaný, detailů je nadprůměrně a šum na pozadí je takřka neznatelný. To vše je zabaleno ve vyjímečném podání prostoru.
Dalším testováním jsem došel k názoru, že Aune je technicky dále, než xDuoo. xDuoo se snaží nabídnout barevný displej se zobrazováním alb, ale moc to nefunguje a i informace o jednotlivých skladbách jsou často nečitelné. Aune má pouze základní alfanumerocké zobrazení, ale nikde Vám tam neběhají nesmysly a celkově mi ovládání u Aune přijde vymakanější. X10 je na tom výrazně lépe, než byla X3, ale na Aune zatím stále ztrácí.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wolejnik 3. 1. 2017 17:25

mrazik: muzes prosim prihodit nějake srovnani s nedavno recenzovaným Shanling M1? Díky !!!
wolejnik
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 3. 1. 2017 18:06

Chybu neuděláš ani s jedním. Asi bude záležet hodně na tom jak si který sedne s Tvými sluchátky. M1 je mírně středovější, bude šumět s citlivými sluchátky, je menší, jde využít jako externí DAC, lze jej lépe využít jako transport pro např. Mojo. Aune bude mít lepší baterku, je to old school offline přehrávač bez serapatiček, je zaměřený jen na zvuk. Do kapsy je lepší M1, na vypspělejší poslech Aune. Připojením Moja k M1 může být lepší sestavou Shanling s Chordem. Já bych se asi nechtěl pouštět do soudů, který je jednoznačně lepší. Záleží to na zvukových preferencích posluchače, jeho nutnosti využívat techniku a jeho rozpočtu. Když do klobouku naházíš M1, M1s a X10 a jeden na slepo vytáhneš, tak vyhraješ ať vytáhneš cokoliv.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 10. 1. 2017 18:28

Docela fér nabídka přímo na Aune

http://mall.auneaudio.com/index.php?rou ... duct_id=62
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 11. 1. 2017 18:25

Tak Aune dorazilo od Mrazíka. Bleskové první dojmy po pár minutách:

Čekal jsem něco trochu menšího, nevím proč. Takové natažené Fiio X3II. Ale rozumná velikost i váha, takže ok.

Konstrukce na první pohled pěkná, na druhý zamrzí plastová záda, která vydávají pazvuky a ubírají na pěkném dojmu.

Wow, opravdu základní UI, ale všechno funguje super rychle a pěkně. Jen skok na další skladbu trvá pár vteřin a navíc se usekne první vteřina nahrávky.

Bohužel nic pro uživatele používající hlavně id3 tagy.

Neumí navázat další složkou.

Gapless se sice v menu vyskytuje, při přehrávání ale nefunguje a mezi skladbami je pauza a i slyšitelný zvuk.

Naprosto dokonalé tiché pozadí na zisku -20. S Hum Pristine slyším šum na úplně všech přehrávačích, ke kterým jsem se kdy dostal. Aune M1s je skutečně první totálně tichý přehrávač.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 13. 1. 2017 22:34

Tak jsem už strávil nějaký čas poslechem Aune, především s Heir 10.A a HUM Pristine.

Prvně, testoval jsem symetrický výstup(při obou zapojení Noble kabel do Heir). Symetrika hraje znatelně hlasitěji a tak porovnávání je složitější. Zvukově se jedná o drobné zlepšení v čistotě a prostoru, odvážil bych se říct, že posun na symetriku tu je větší než u přehrávačů Astell & Kern 70 a 300.

Zvuk Aune je o důraznosti, detailu, úderném basu, živosti, ale trochu i takové umělosti a při delším poslechu to nějak unavuje. Ideální k línějším sluchátkům a pro kratší soustředěný poslech.

Po technické stránce hraje velmi dobře, o úroveň výš než podobně drahé Plenue D a Fiio X3mkII. Rozdíl v přesnosti a rozsahu basu, výšky jsou mnohem lépe rozlišené, celý zvuk pročištěný a především proti Plenue výrazně lepší prostor.


Zvukem se Aune M1s velmi povedlo, překonává jasně svou cenovou konkurenci a zatopí i mnoha dražším modelům. Jedná se také o nejlepší volbu pro posluchače citlivější na šum přehrávače.

Jinak ale působí jako Hi-fi přehrávač z dob minulých. UI a funkce ořezané na minimum, ale naštěstí pěkně funkční. Rozměrově také patří do větší kategorie, ale váha stále rozumná. Není to žádný velký krasavec a tak ho většina asi schová do pouzdra.

Za mě celkově velké doporučení, pokud si budete vědomi těch několika nedostatků.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 14. 1. 2017 20:01

Chtělo by to nějakou fotku:

Obrázek

Obrázek

Přímá konkurence
Obrázek


Rozměrově to není žádný drobek a s ZX2 jsou na tom skoro úplně stejně. Jen Aune váží polovinu a stojí čtvrtinu :-D Obrázek
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 19. 1. 2017 05:48

Prosím,mohl by dát někdo srovnání (v kvalitě zvuku)Aune M1s s Fiio X5(1st gen)?
Také by mě zajímalo zda je možné na tomto přehravači nějak doladit zvuk(ekvalizer).
Díky.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vincik10 8. 2. 2017 22:04

umí tenhle player a obecně Aune přehrávače funkci převodníku s PC?

mám už asi půl roku fiio x5 2g. vše funguje jak má, ale nedávno jsem zjistil, že to není k mým sluchátkům to pravé ořechové. měl jsem pár dní astell jr a zvuk mě s ním bavil podstatně víc. jenže se mi jej nepodařilo rozchodit v DAC režimu na mém PC, což je pro mě nezbytná funkce. takže teď koukám po něčem novém. ak70 je příliš drahý (zvlášť vzhledem k tomu, že mi zněl stejně jako junior). x5 3g je cenou ještě tak na hraně, ale prý hraje podobně jako 2g a zadruhé nepotřebuju android, wifi, nebo dotykáč. nějaký tip?
vincik10
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 8. 2. 2017 22:08

Aune M1s funkci USB Dac nemá.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vincik10 8. 2. 2017 22:13

díky za odpověď. škoda.
vincik10
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 1. 3. 2017 13:43

CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 22. 3. 2017 03:32

Tak už mám Aune M1s (DAP pro hardcore audiofily)doma :-)
Zvukově je opravdu výborný!
Rozhodně zvukově lepší,než Fiio X3(1st gen),Fiio X5(1st gen)či Cowon Plenue D.
Zvuk je čistší,detailnější a dynamičtější.
Ovládání je dost jednoduché,nicméně o to více rychlé a funkční.Front covers(obrázky alb)nepotřebuji a přehrávání přes složky(folders)je jednodušší,praktičtější a odpadá tím tak i editace iTagů.
Navíc playlisty se přeci dají vytvářet pomocí složky,takže není ani potřeba si dávat oblíbené skladby do "favorites"...
Celkem zamrzí nemožnost ovládání(zastavení či posun na další skladbu)v kapse.
Přepínání mezi zvukovými filtry(slow,fast a mp)téměř nezaznamenatelné,takže mi poněkud uniká smysl tohoto a la ekvalizéru :-)
Naštěstí tento přehravač ani ekvalizér nepotřebuje.Problém může nastat jedině v případě nesednoucích sluchátek(se světlou prezentací a se sykavkami).
Cue soubory(flac)moc nefungují(musel jsem v PC použít program "Medieval CUE Splitter"na rozdělení skledeb dle cue štítku).Rovněž je celkem vybíravý na soubory ve formátu ape(musel jsem pomocí aimp konvertovat do flacu).Dsd(dff),iso (z sacd),alac a flac 192 kbps/24 bit mi funguje bez problémů.
Krom výše zmíněných nedostatků jsem s přehrávačem nadmíru spokojen,hlavně pokud jde o zvuk.
Špatné teď na tom je,že DAP je high a sluchátka jsou low,takže budu muset upgradovat in-eary aspon za 15k :-\

Snad jsem budoucímu zájemci pomohl při rozhodování před koupí(vzhledem k tomu,že není možné tento DAP např. v Praze nikde vyzkoušet)a doplnil jsem tak o něco dvě předešlé zkušenosti povolanějších,tedy Bíny a Mrazíka :-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 19. 4. 2017 21:28

Tak jsem dneska vyměnil Aune za Cowon Plenue D.

To úplně tiché pozadí je prostě krása :)

Jinak Aune na head-fi pravidelně nahazuje nové beta firmware, ještě to bude chtít dost práce, ale už se jim podařilo eliminovat osekávání první vteřiny skladby a aktuálně umí i navazovat další složkou při přehrávání.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 26. 4. 2017 03:09

Ještě oprava a dodatky k Aune M1s a mému příspěvku(z 22. 3. 2017 04:32.)kde jsem psal,že není možné přehrávač ovládat v kapse při uzamknutí.
Skok na další skladbu během zamknutí je možný delším stiskem(2-3 sec) tlačítka vpravo(vlevo na předchozí skladbu).Delším stiskem středového tlačítka lze přehrávání zastavit a opět spustit.
Středové tlačítko je také možné nastavit jako unlock(odemknutí).
Vše se musí předem zvolit v nastavení.
Při hledání alb(složek) je možné bočními tlačítky "stránkovat"(přeskakovat celé stránky na displeji).
Při desítkách či stovkách složek je to dobré vědět. :-) V přibaleném manuálu se to neuvádí.

Dle uživatelů na headfi je možné s novějším firmwarem(1.03)používat paměťovou kartu s kapacitou 256 GB.Osobně jsem ale používal pouze 128 GB,takže z vlastní zkušenosti to nemohu potvrdit.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků