Aune M1s

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 23. 12. 2016 08:09

Díky velkorysé nabídce p. Hejtmánka budu mít možnost vyzkoušet Aune M1s, což je nový přehrávač z dílny Aune Audio. Přehraje většinu aktuálně používaných formátů až do 32bitů na 384 KHz. Je vybaven čipem ESS 9012K2M a má jak klasický 3,5mm, tak i 2,5mm symetrický výstup. Baterie slibuje kolem 10h pro formáty v běžném rozlišení. Přehrávač je už doma, já zatím ne, ale už se nemůžu dočkat až budu.
Přílohy
900x900px-LL-7cafb1bb_aune-m1s-specifikationer.jpeg
LL.jpg
LL.jpg (12.82 ) Zobrazeno 11146 krát
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod milennium 23. 12. 2016 09:55

No už se těším na postřehy..
milennium
Junior

Odeslat příspěvekod Doktor Trychtýř 23. 12. 2016 11:31

I já se teším na dojmy, vedle nové X5 je M1s adept na přezbrojení z původní X5.
Doktor Trychtýř
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 24. 12. 2016 08:23

Jen par prvnich dojmu. M1s je nejrychlejsi prehravac co jsem kdy mel v ruce. Startuje behem sekundy ci dvou a to neni nadsazka. Menu je jen velmi zakladni, ale bohyb v nem je rychly a reakce jsou okamzite. Ma gapless. Zajimave je nastaveni zisku. Vetsinou jsem se setkal s tim, ze zisk se pridaval, tady se ubira. Kdyz je nastaveny na nulu ( tedy nejvyssi ), tak prehravac sumi a to i na symetrickem vystupu.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 25. 12. 2016 12:04

Právě testuju výdrž. Běží mi z plného nabití od šesti od rána a indikátor je cca na polovině. Zatím to vypadá nadějně. Asi jeden z nej přehrávačů do 10 - 12k v letošním roce.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 25. 12. 2016 18:43

Tak M1s už vesele hraje 9 hodin a před momentem načala hodinu desátou. Bravo Aune.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 26. 12. 2016 07:04

Celkem tedy 11,5 hodiny, coz je pomerne slusnej vysledek. Hral se mix ruznych formatu na gain -10 a hlasitost na 60.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 26. 12. 2016 11:39

Aune M1s je nová štika v rybníce digitálních hudebních formátů z vysokým rozlišením. Přehrávač není zatím bohužel dostupný na našem trhu, nicméně doufejme, že toto se změní, neboť by to byla veliká škoda. Mnou zkoušený mám zapůjčený od studia Headphones.cz, což ve mě budí naději že budu možno M1s brzy objednat i v našich končinách. Ze zahraničí ho lze objedna např. U Penonaudio.com za cenu 249USD, lze však předpokládat, že na shopech v ČR bude cena vyšší o dovozní poplatky a daně.
Po rozbalení poměrně ploché krabice v ní objevíte krom přehrávače návod a kabel. Pouzdro zatím není k dispozici a až bude, bude se nabízet separátně. Na HeadFi už byly fotky gumového pouzdra ve stylu FiiO nebo iBasso.
Přehrávač je na lícní straně vybaven dvěma tlačítky a ovládacím kolečkem, které slouží pro pohyb v menu, avšak netočí se, jak bychom očekávali, ale funguje jako sdružený pětitlačítkový ovladač. Na pravém boku je tlačítko pro zapnutí/vypnutí a dvě tlačítka na ovládání hlasitosti. Víc ovládacích prvků nehledejte, nejsou. Na pravé straně je slot na kartu. Na spodku přístroje jsou přípojná místa pro 2,5 mm symetrický sluchátkový výstup, vedle něj je klasika 3,5mm sdružená s LineOut a mikro USB připojení pro nabíjení přístroje a předpokládám přenos dat na kartu ( nezkoušel jsem ). M1s nelze používat jako externí DAC. Tvar přístroje je kvádrový, má sražené hrany na lícní straně pro lepší úchop. Celkově působí kompaktním dojmem. Všechna tlačítka jsou fyzická a celkové zpracování přístroje je špičkové. Tělo je frézované z hliníkové slitiny, zadní kryt je z plastu. Všechny díly lícují a nic nechrastí.
Po zapnutí přehrávač startuje během 1-2 sekund. Asi nejrychlejší přehrávač co se startu týče po iPodu, co jsem kdy měl v ruce. Menu přístroje je velmi základní a pohyb v něm je plynulý a rychlý:
- Skladby
- Složky
- Playlisty
- Nastavení

V nastavení lze najít možnosti přehrávání, volbu digitálního filtru, nastavení jasu a tp. Menu je velmi střídmé, stejně tak i displej. Nečekejte zobrazené cover artů, pouze základní informace. Aune není přístroj milovníky streamování, je to poctivý offline přehrávač u kterého je důležité jen jedno a tím je zvuk. Baterie mi při měření vydržela 11,5 hodiny přehrávání mixu formátů v různých kvalitách.
Přehrávač je vybaven čipem ES9018K2M. Nejsem vzdělán v oboru elektrotechniky, tak se nebudu pouštět do odborných popisů konstrukce zesilovací části, vše je dostupné na stránkách výrobce Auneaudio.com. Při přehrávání malinko šumí, ale to jde doladit nastavením gainu ( 0, -10, -20 ). Já mám aktuálně -10 a šum není téměř patrný.
Nevím, jestli je M1s zvukové překvapení, protože ten kdo někdy slyšel M2 už ví, že Aune umí a ačkoliv to není právě mainstreamová značka, tak zvukem prostě mezi špičku jednoznačně patří. Zvuk je vyladěn tak, aby byl hodně detailní, ale nepostrádal tělesnost a hloubku. Tonálně je posazen malinko výš s nadprůměrnou mírou detailů, díky hodně presentním výškám, které u hůře nahraných skladeb budou sykat a budou malinko ostřejší, ale to je vyváženo adekvátním množstvím nadprůměrně úderného basu. Celkově je zvuk otevřený, detailní s perfektním podáním prostoru na široké scéně, kam umisťuje jednotlivé nástroje s přesností a bez nežádoucích ruchů. Bas je hluboký, pevný a jasně konturovaný a rychlý. Činely kovově cinkají a nenahrazuje je syntetické šustění. Vokály zní jasně a je-li nahrávka kvalitní, tak nejsou zatíženy ani ostrostí, ani sykavkami. Celkový projev zní živě a úderně
Při přímém porovnání s xDueem X10 je zvuk živější. X10 je laděna více neutrálně, netrpí na sykavky, bas není tak rychlý, ale X10 zní více vyrovnaněji a vyspěleji. M1s si vezme někdo, kdo rád cítí kopnutí bubnu a vyžívá se v detailech, je to přehrávač pro někoho s mladou neklidnou duší. X10 je více usedlá, jakoby dospělá, ale to určitě neznamená horší. Aune má symetrický výstup, xDuoo dva sloty na kartu. Cenově je příjemnější xDuoo, ale to nelze koupit v ČR vůbec. Je to těžká volba. Pro mne osobně jsou oba přehrávače velmi příjemným překvapením a podle mne tím nejlepším co letos na trh s přehrávači přišlo. V těsném závěsu je Shanling M1.
A ještě dovětek pro ty, kteří mají morální dilema s předražeností některých renomovaných přehrávačů. Berte to prosím jako můj osobní názor. Budeme-li hodnotit jen zvuk, tak oba přehrávače přehrají o koňskou délku jak iBasso DX80, tak i Astell&Kern AK70. Takže za mne jednoznačné doporučení. Do 10tis a asi i notný kus nad budete špatně hledat adekvátního rivala.
Poslouchal jsem na sluchátkách Empire Ears Spartan IV.

Pokud jsem něco vynechal, prosím pište, rád odpovím zatím nezodpovězené.
Naposledy upravil mrazíkovo dne 26. 12. 2016 13:47, celkově upraveno 1
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 26. 12. 2016 13:38

Hezký,dobre zhodnocený.Chválím dobrou práci.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sarga 26. 12. 2016 14:30

Chválím,,adventní"recenzentskou prácičku..:) Díky Ti. Ta symetrika, je tam nějaký rozdíl, oproti klasice?
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 26. 12. 2016 18:31

Pánové děkuji, bylo mi ctí. Poděkování patří zejména p. Hejtmánkovi, za laskavé zapůjčení.

Ad symetrické zapojení. Už jsem to psal u AK70. Já jediný rozdíl, který slyším je, že v symetrice to hraje trošku hlasitěji. Ty diametrální změny zvuku v čistotě, živosti atp. Ty já neslyšel ani u jednoho přehrávače. Mám symetrický kabel s redukcí na klasiku 3,5mm, takže porovnání proběhlo za rovných podmínek. Osobně jsem zatím nenašel důvod pro upřednostnění jednoho od druhého.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod my.dre 26. 12. 2016 18:50

Taky moc děkuju, super recenze :)
DAP: FiiO X7 (AM1, AM2, AM3a), Qngee X2
IEM: Flare Pro 2HD, ZhiYin Z5000, KZ ZS3, Whizzer HE01, Kb ear Believe, Tinhifi P1, Brainwavz B400
my.dre
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 26. 12. 2016 19:45

Výstupní výkon Aune M1s => 110mW@32ohm, BAL ouptut 180mW@32ohm
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Doktor Trychtýř 26. 12. 2016 20:26

Přidávám se s díkem za celkem vyčerpávající přehled prvních dojmů.

Jak je na tom s M1s v porovnání se starším sourozencem M2? Cenově nebude o moc dražší, ovládáním co jsem někde zahlédl bude asi o fous horší (ovládání hlasitosti mimo přehrávací menu/obrazovku má být iritující), ale není to dospělejší přístroj?
Doktor Trychtýř
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 26. 12. 2016 20:32

Už je to poměrně dlouho co jsem ho měl a po paměti ho hodnotit nechci. Omlouvám se. Po Novém roce si ho půjčím od kamaráda a eventuelně zkusím něco napsat. Nicméně už jen kvůli baterce bych raději vzal M1s. U M2 by asi mělo smysl spíš uvažovat jen o těch vyšších verzích.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků