I. hi-res přehrávač pro wikxzena

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod wikxzen 22. 12. 2016 13:46

Zdravím všechny, předem se omlouvám, že to je delší příspěvek.

Chtěl bych si vybrat hezký přenosný audiopřehrávač (opožděný vánoční dárek v lednu nebo únoru).

Nechci se omezovat na 15" macbook s jeho rozměry a vahou na klíně, smýkat všude, popř. zatěžovat stolní PC u kterých netoužím po celodenní práci v kanceláři před PC zase sedět za účelem poslechu. Chci se od těchto zařízení více odprostit. Poslouchat se zavřenýma očima a nic nedělat - relax.

Poslech se sluchátky - uzavřená či otevřená dle situace, chuti - PM-2, PM-3 od Oppo.
Neposlouchám v MHD, někde na ulici za chůze či vsedě v parku - ani se smartphonem - nikdy jsem si nezvykl s ohledem na místa, kde se denně pohybuji mezi zaměstnáním a domovem (hodně aut, rušné ulice, nečekané situace, tramvaje atd.).
Toleruji průměrnou výdrž baterie (potřebuji minimálně 5-7 hod., více ale uvítám), jsem u elektrických zásuvek, denně nabíjím 2 smartphony, macbook, powerbanky.

GB kapacita přehrávače - 128 GB v základu, popř. možnost navýšení do této cifry. Denně nosím v kapse malý flash disk 128GB s aktuální sezonní hudbou (obsahuje 115 alb, zbývá volných 20 GB). Alba často měním, mažu, rotace dle sezonního období atd. Pestrý žánrový výběr.
Zvažuji založení účtu na TIDALu. Čas trávím v prostorech s dobrým wi-fi a rychlým net připojením. Mobilní net jen za účelem pošty a brouzdání.

Většina alb ve FLACu (16bit/44.1kHz do 24bit/96kHz, pár je jich i v 24bit/192kHz). Ztrát. formáty vyeliminoval. S DSD formáty nemám žádnou zkušenost, ale dostanu se k nim v brzké době.

Rozpočet do 30k Kč. Není pevný, tolerance +-10k Kč.

Vizuálně designově inklinuji k tvarům jako Astell&Kern, Cowon, Onkyo, Pioneer … mám rád hrany, pravidelnosti. Oblé tvary, kulatosti atp. mi nesedí z hlediska vkusu.

Díky za vaše první poznatky a komentáře.

A nakonec jedna historka pod čarou - pravděpodobně bych měl dnes v ruce Astell&Kern AK300 za cenu 21.999 Kč (údajně poslední kus skladem), ale vinou technické chyby v Mallu (s přispěním Heureka portálu) nakonec po stornování objednávky z jejich strany nemám nic, a čekám již týden na vrácení peněz (předcházela tomu docela dlouhá zmatečná komunikace ze stran obou portálů). A i díky této předvánoční nepříjemnosti vlastně stále nemám přehrávač u sebe. Na druhou stranu tu je teď prostor, zdali si to nerozmyslet a nevzít něco jiného. Což byl vlastně impuls k založení tohoto tématu.
wikxzen
Junior

Odeslat příspěvekod cannon522 22. 12. 2016 16:36

Astell&Kern AK300 za cenu 21.999 Kč to by byl hodně dobrý kauf. já pošilhávám po tom to.
https://www.htpshop.cz/osobni-audio/onkyo-dp-x1/
cannon522
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Murder_Inc 22. 12. 2016 17:41

Za zmienku stojí Sony, buď starší model ZX2, alebo nový WM1A. Výdrž 5x väčšia, ako si písal, 128GB vnútorná pamäť + možnosť rozšírenia cez SD kartu. Zaujímavou funkciou pre teba by bola Wifina, keďže si písal o službe Tidal. Dizajnovo to asi nebude podľa tvojho gusta, ale všetko ostatné by sedelo.
Oficiálne stránky Sony:
https://www.sony.sk/electronics/walkman/nw-wm1a

https://www.sony.sk/electronics/walkman/nw-zx2

ZX2 má napríklad Bína, takže by ti vedel napísať viac aj ohľadom zvuku a ostatných vecí. Ja som sa tiež rozhodol medzi ZX2, QP1R, alebo AK, ale nakoniec pôjdem do QP1R, na ktorý by si sa tiež mohol pozrieť.
DAC: Chord Hugo 2
Headphones: Rosson Rad-O
Cable: AudioQuest Carbon
Murder_Inc
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sarga 22. 12. 2016 19:27

http://www.mp3store.pl/products/questyle,631,0,0.html
Tady je asi nejlepší cena na QP1R. Teda na nové kusy. Má někdo zkušenosti se zmíňěným polským shopem? Díky.
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 22. 12. 2016 21:36

Tak jak hovorís o té kapacite a Tidalu,tak mne také napadl AK,zvaz zda 70 nebo 300.Kámos si ted koupil 300ku,zdále se mu zvukove lepsí,nez 70ka.Já osobne bych se ale spokojil v klidu s 70kou.Stejně bych to navíc vetsinu casu hnal pres Mojo.Ale AK300 v pohode a dobre hraje s HD800S.Testnul jsem je na tom,on má doma 800ky a také u nich OK.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 23. 12. 2016 07:19

Ak pravděpodobně splňuje Tvé požadavky nejlépe. Pokud nebudeš trvat na novém kusu, tak na HF jsou občas zajímavé nabídky i na vyšší řady. Pokud by šlo jen o zvuk a Tidal by nabyl podmínkou, tak bych se podíval třeba na i na Lotoo PAW Gold, LP5Pro či vyšší řady Aune M2.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 23. 12. 2016 14:29

Budeš poslouchat jenom z DAPu nebo ten DAP bude sloužit jako transport pro HA-2SE a Mojo? Pokud to bude jen na transport, tak vem klidně AK70. Jestli hodláš PM-2 a PM-3 provozovat jen s přehrávačem, tak by to chtělo nějaký s dostatečným výkonem, např. Questyle QP1R nebo FiiO X7 AM5.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OSiRiSsk 23. 12. 2016 22:45

Čo tak počkať na FiiO X5 iii ? vyzerá minimálne zaujímavo..uvidíme ako stabilná bude android implementácia.
OSiRiSsk
Junior

Odeslat příspěvekod wikxzen 28. 12. 2016 22:44

Zdravím vás všechny po delší době, byl jsem několik dní pouze na mobilu, proto řádně reaguji až nyní. Děkuji za zaslané tipy. Během příštích dnů se na konkrétní modely podívám blíže a přeberu si to. Zkusím si odmyslit vzhled a design jednotlivých modelů, ale je fakt, že za větší peníze se to musí i líbit.

K dnešnímu dni zatím z těch vede AK70 od A&K. Jsem rád, že prodávají černou verzi, všiml jsem si toho až nyní. V závěsu je ten AK300. Zaujal mě i bazarový Cowon Plenue S na H-F serveru, akorát jsem k popisu inzerátu spíše obezřetný - je to takové sebevědomě popsané.
LP5 Pro vypadá dobře, ale ten jejich čínský web nelze přepnout do angličtiny. U Aune se ani nedostanu dál, nenačítá se mi nic tam (Safari, Opera i Chrome).

Pozn. ohledně Chord Mojo a Oppo HA-2SE: mám tyhle dva modely rád a dokud nebudu mít vybraný model DAPu, tak je to "pade na pade" s jejich využitím. Prozatím mám jasno v tom, že Mojo využívám doma a Oppo HA-2SE v práci - je to přeci jen tvarově i výbavou univerzálnější produkt do terénu. Trochu vadí, že Mojo lehce chytá na pozadí rušení z telefonu - ono známé "tdz-tdz-tdz-tdz", když mi přichází zpráva či někdo volá. V tom Oppo HA-2SE zcela vyniká naprostým tichem, ikdyž je obklopen dvěma smartphony. Ale souhlasím s obecným názorem, že Mojo zvuk zpracuje lépe a hudba zní prostě líp (nebudu to raději květnatě popisovat).

Trochu jsem se začervenal při pohledu na "stainless steel" AK380+AMP od A&K ... no, nebudu blbnout. o<:)
wikxzen
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 29. 12. 2016 07:55

Informace o Aune i o LP5 jsou dohledatelné buď na HeadFi nebo třeba na stránkách Penon Audio. Mám AK70 a teď jsem měl možnost si vyzkoušet Aune M1s a pod stromeček jsem dostal xDuoo X10. AK je určitě předčí v kvalitě zpracování a možná i stabilitě prostředí ( ačkoliv zatím jsem neměl problém ani s jedním ) a možností použití jako externí DAC.Nicméně tím to končí. Zvukově jsou oba přístroje lepší v podání detailů, šíře i hloubky scény, separací, umístění nástroj na scénu. X10 je špičkově vyvážená, M1s je zaměřená na detail. Oba malinko šumí, ale to je závislé i na citlivosti použitých sluchátek a u Aune to jde omezit snížením zisku. Neslyšel jsem AK300, mám jen zkušenost s Juniorem a AK70 a v obou případech je Aune i xDuoo jasně lepší volba. A to nemluvím ceně.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod michal744 29. 12. 2016 19:05

Já jen k tomu Tidalu. Už tři měsíce ho odhlašuji a i když mám potvrzení a status neaktivní, tak stále stahují 330 peněz a nezbylo mi než je v bance zablokovat
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ iBasso dx120, Hifiman Ananda, Audio gd NFB 11.38 Performance edition a nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 4. 1. 2017 11:36

michal744 píše:Já jen k tomu Tidalu. Už tři měsíce ho odhlašuji a i když mám potvrzení a status neaktivní, tak stále stahují 330 peněz a nezbylo mi než je v bance zablokovat

Díky za reakci, no trochu mi to připomíná podobnou anabázi při rušení prémiových účtů u Spotify a Deezer před pár lety. Také částky lítaly z účtu i poté. Tehdy se to vyřešilo e-maily s přiloženou dokumentací bez nutnosti pozdější blokace ze strany mé banky.

Lehce odbočím, co si myslíte o tomto seznamu "DAP league"? A o co další byste to v jednotlivých kategoriích doplnili? Zahlédl jsem ten seznam někde na SBAF foru.

League 1:
AK380/320
Lotoo Paw Gold/Titanium
Questyle QP1R
AK240
AR M2
Cowon Plenue S/M/1
Hifiman HM-801/901


League 2:
AK300/70/100II/120II
Cayin N6
Opus
PCM D100
DPX1, DX100
Questyle QP1


League 3:
DX80/90
Cayin N5/I5
AR M1
Shanling M5
Hifiman HM-650


League 4:
Fiio X5II/X7
Shanling M2/M3
Cowon Plenue D


League 5
DX50
xDuoo x2/x3
Fiio X3II


League 6:
Fiio X1/M3


Docela rád bych viděl či našel nějaký graf či seznam, který popisuje zvukové vlastnosti jednotlivých dnešních přenostných přehrávačů. Nedávno jsem takový graf viděl k zvukovým vlastnostem dostupných známých desktopových DAC převodníků, kde se krásně rozepsaly jejich neduhy i výhody. Bylo to tuším v excelu dělané. Asi tušíte o čem píši ... a tak by mě zajímalo něco v tomto ohledu i pro DAPy.
wikxzen
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 4. 1. 2017 12:06

Já myslím, že celá řada z nás by viděla to pořadí v některých sekcích jinak. Dávat Cowon PD do stejné třídy s X5ii a X7, to mi přijde krapet mimo. Stejně tak zařazení xDuaa X3 tak hluboko pod DX80 a DX80 dát na úroveň DX90.
Já si nejsem hlavně jistej tím, že jde objektivně poskládat atributy u jednotlivých přehrávačů do tabulky a podle toho to vyhodnocovat. To by všichni hodnotitelé museli mít stejnou muziku, ve stejné kvalitě, stejná sluchátka, stejnou kabeláž a i tak pochabuju, že by se našli tři vedle sebe, kteří by hodnotili vše na chlup stejně. A jestli to je pořadí poskládaný od jednoho hodnotitele, tak bez známosti jeho zvukových preferencí a další použité techniky si myslím, je to taky o ničem.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 4. 1. 2017 23:37

Vzdy je to tak trochu o nicem,presto si to rádi precteme.Ve finále to budou poslouchat nase usi.A tem se vyplatí duverovat...No nevyplodil jsem velké moudro,ale mazat to uz nebudu.
P.S.Vím,ze DX80 tady úplne propadla,já jsem s ní ale spokojený.A ani na forech(napr.Head Fi)nemá tak spatnou povest.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figut 5. 1. 2017 10:53

Do puntíku přesně jak píše mrazík. Naprostý souhlas.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků