Fiio X5 3rd gen

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Sinuhet1 17. 12. 2016 18:28

Téma k nové X5 od Fiia, info zde http://www.fiio.net/en/products/65 .

Osobně jsem velmi skeptický k tomu androidu 5.1 tipl bych si že půlka věcí tam nebude fungovat správně podle katastrofy kterou Fiio předvádí s X7. Jinak vypadá super
Sinuhet1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kozenka 17. 12. 2016 18:38

content_X5__-EN_02.jpg
0579fdf7097199e05edb44f85609e615.jpg


-- 17. 12. 2016 19:41 --

Design se mě osobně hodně líbí. Po zvukové stránce se musíme nechat překvapit, ale Fiio tady asi nezklame. Spíš mám taky obavy z Androidu a celýho toho ekosystému jakej to bude mít dopad, 1GB ram mě příjde hodně málo. Mohli udělat svůj soft. Osobně čekám na následovníka Fiio X3 3rd a doufám, že to bude bez Androida.
DSLR - Nikon D90
kozenka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 17. 12. 2016 20:54

Co je na androidu tak špatného? S X7 a pure music módem to bylo bezproblémové, Sony taky funguje super(a to má snad jen 800 MB ram).
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LOPO_X 17. 12. 2016 23:08

Že by upgrade z první generace? Pokud zůstane hezky soundstage a cena nebude mrťe vysoko tak bych to bral.
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sinuhet1 18. 12. 2016 01:18

Bína píše:Co je na androidu tak špatného? S X7 a pure music módem to bylo bezproblémové, Sony taky funguje super(a to má snad jen 800 MB ram).


Jde o to že ve verzi 5.1 mají stále polofunkční betu. Těch problémů je stále hafo, některým se nepodaří načíst všechny skladby z mikrosd karty, řazení nefunguje správně nebo se zobrazí každá píseň dvakrát. Aplikace při prvním spuštění vždy spadne, podpora nad 192/24 je pouze na papíře..no stačí sledovat ofic. fórum tam je už dost *****ých lidí..tak třeba za rok už by to mohlo být lepší..
Sinuhet1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 18. 12. 2016 05:54

Bína píše:Co je na androidu tak špatného? S X7 a pure music módem to bylo bezproblémové, Sony taky funguje super(a to má snad jen 800 MB ram).

Sony robi android telefony X rokov. Tie skusenosti sa musia prejavit. Fiio sa este len uci, preto by som to neporovnaval.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 18. 12. 2016 06:47

LOPO_X píše:Že by upgrade z první generace? Pokud zůstane hezky soundstage a cena nebude mrťe vysoko tak bych to bral.


399,99USD z oficiální stránky na FB

Koukal jsem, že se hlásí docela dost lidí z ČR na zkušební tour. To by mohla být zajímavá zkušenost.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vincik10 18. 12. 2016 09:53

zdravím kolegy audiofily, taky jsem se přihlásil do zkušební tour. Máte s tím někdo zkušenost? Zajímalo by mě jestli je tam pak nějaká sleva nebo možnost odkoupení recenzovanýho kusu.

Jinak k přehrávači: nejvíc jsem zvědavej na zvuk. První Fiio s dualníma převodníkama a navíc stejnýma jako používají i ty nejdražší Astell Kern. Trochu se ale bojím ceny. Jestli správně počítám, tak to vypadá na 12 tisíc v českých eshopech.
vincik10
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 18. 12. 2016 10:48

No já myslím, že 400 ďolíků je celkem adekvátní cena, když se člověk podívá za co prodává konkurence. Otázka je kam se cena pohne po čase. Startovací cena DX80 byla tuším taky vyšší, než za co se dá pořídit teď. Já mám spíš obavu s termínem uvedení na trh. Osobně něvěřím, že to bude tak jak se nyní uvádí počátkem roku. Na každý pád specifikace vypadá pěkně, tak snad se povede.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vincik10 18. 12. 2016 11:05

vzhledem ke konkurenci a specifikacím je cena úžasná, AK320 co má stejný dva DAC chipy stojí víc jak 4x tolik, ale zkus říct neaudiofilovi s běžným českým příjmem, že těch 12 táců za krabičku co umí akorát hudbu je fakt výhodná koupě:)

co se termínu týče, tak Fiio píše o +- měsíc později, než v Číně a tam by měla být dostupná od zítřka (19.12.)
vincik10
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 18. 12. 2016 11:36

O výhodnosti není řeč. Výhodný jsou zdá se xDuaa, nový Aune M1s vypadá slibně. X5iii bude stát adekvátně tomu co stojí podobný přehrávače jako je Opus#1, iBasso a tak. No a co se toho termínu týče, tak jak jsem psal. Myslím, že v Evropě bude oficiláně až tak někdy Únor - Březen. FiiO psalo, že mají nějaké ještě potíže s implementací některých věcí proto bude nástup na trh mimo Čínu zpožděný. Raději bych počkal dva měsíce na fungující produkt, než mít hned cajk, kterej bude zlobit.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod haens 18. 12. 2016 12:13

z pohledu cena/výkon se naopak nová X5 jeví jako to nejvýhodnější, co na trhu v brzké době bude. je srovnatelná, možná spíše i lepší, než např. AK300, Onkyo DP-X1, které stály při uvedení skoro dvojnásobek. za tuhle cenu to nevypadá, že by na trhu mohlo být něco, co by X5 mohlo konkurovat.

xduoo x10 je potom jiná liga (low tier) a aune m1s jako extra dobrý kauf rozhodně nevypadá.
Samsung S23
haens
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 18. 12. 2016 12:35

Já si na závěry počkám, až to bude mezi lidma. Na odborný stanoviska je zatím brzy. Papír snese hodně.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sinuhet1 18. 12. 2016 15:38

Kde se hlásí na tu tour?
Sinuhet1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 18. 12. 2016 15:46

Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků