DAP jako DAC k Trinity PM4

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vencaxxx 9. 12. 2016 17:53

Potřeboval bych vybrat DAP ke sluchátkům Trinity Phantom Master 4, která budu používat nejčastěji. Mám ale 2 podmínky, rád bych aby fungoval i jako externí DAC po připojení k notebooku a zároveň nevyžadoval instalaci ovladačů (firemní notebook). Existuje takový? Koukal jsem předběžně na FIIO X3 2nd, případně X5 2nd, případně nemám problém s nákupem zvenku, líbí se mi třeba Shanling M1, M2 nebo nějaké Xduoo, HIDIZS AP60 jestli by splnili podmínky. Cena by měla být ideálně kolem 100$, ale pokud by se to vyplatilo a byl by cenový rozdíl opodstatněný tak bych šel až na 200-250 max.

Doteď jsem používal Audinst HUD mx2 (je na prodej) a asi měsíc mám GeekOut 720. Ten mi zvukově vyhovuje, ale zvuk by mohl být i trochu "sušší" nicméně bych se zvukové kvalitě GO chtěl vyrovnat nebo alespoň přiblížit pokud to v uvedené ceně lze.
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 10. 12. 2016 02:13

FiiO X3 pod linuxem nepotřebuje ovladače a funguje okamžitě. Ale pod windows nevím nevím....
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Doodier 10. 12. 2016 02:48

Shanling M1 zatím potřebuje instalovat drivery z venku.
Doodier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 10. 12. 2016 09:25

Linux nepřichází v úvahu na pracovním notebooku.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 10. 12. 2016 11:08

Asi teda dotaz upravím, pokud nebudu trvat na připojení k ntb co by byla nejlepší volba?
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod my.dre 10. 12. 2016 12:17

Já bych volil asi Xduoo x10, myslím si, že nabízí parádní poměr cena/výkon.
my.dre
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 10. 12. 2016 12:33

Mám jedno na cestě. Jsem napnutej jak tětiva, jestli to bude takový terno.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 10. 12. 2016 13:10

To ale nejde připojit jako DAC jestli se nepletu? Resp. jsem tuhle informaci nikde nenasel.
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 10. 12. 2016 13:19

Asi ne, ale psal jsi , že na tom netrváš.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 10. 12. 2016 13:34

iRiver AK70 nepotřebuje ovladače, ale cenově je to trochu jinde :D
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 10. 12. 2016 14:10

No to jo, všechny podmínky by splnil i AK Jr, ale ten je taky přes limit.

Abych to ještě upřesnil, momentálně poslouchám na NTB (doma) přes ten GO720 a jsem spokojenej, ale neni to úplně přenosné řešení audia. V práci mám firemní notebook, rád bych tam taky poslouchal muziku a nechci se omezovat jenom na mp3 stream z Google Play tak proto hledám schopný DAP. Takže mám vlastně několik možností.

1. Nechat si jenom DAP, prodat DAC a používat místo něj DAP, jak na domácím ntb tak na firemním. Plus samozřejmě výhody DAP jako poslech na cestách atd. Na DAP by byl větší rozpočet, ale je tu podmínka instalace bez ovladačů.

2. Stejně jako bod 1 s tím rozdílem že DAP nebude splňovat připojitelnost k pracovnímu ntb (ovladače) - což bych asi oželel.

3. DAP bez možnosti připojení k ntb, tzn. DAC si nechám a koupím další zařízení jenom na nošení do práce a na ven případně. V tomhle případě bych ale nerad ustoupil z kvality zvuku na kterou jsem zvyklý z GO720. Zbyde tím pádem menší rozpočet a nevím jestli to je reálné.

Další otázka je jak moc mi bude vyhovovat nahrávat muziku do/z DAPu, protože všechno na SD karty asi nenacpu. Nicméně třeba 128GB by asi mohlo stačit abych měl trochu na výběr. Takže jako ideál mi přijde řešení viz bod1, příp. 2.

-- 10. 12. 2016 15:14 --

Jak by na tom mohl být Xduoo x10 vs GO720 co se kvality zvuku týče? Chápu že ho moc lidí zatím neslyšelo, ale tak zatím aspoň "papírové" předpoklady/očekávání?
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků