XDUOO X3 x Cowon PLENUE D x Opus#1

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Figut 7. 11. 2016 16:05

Z mého pohledu je těžko srovnávat, jestli je lepší XDUOO X3, Cowon PLENUE D, nebo Opus#1. V současném stavu na poslech používám výhradně ER4SR a v této chvíli se mi jejich zvuk již zažil. Mám dostatečně naposlouchány moje přehrávače a nemůžu jednoznačně určit, jestli jeden hraje nejlíp a který nejhůř. Každý z nich hraje jinak. Popořadě.
X3 hraje hezky plně, přitom lehce, živelně, příjemný prostor, slabší hloubka, čistý detail, použiju termín "agresivnější hladkost" na popis zvuku. Oldschool design, stříbrný hliník, retro led obrazovečka, výborný rockbox se všemožným nastavením, výdrž nějakých 8h normál, 2 micro sd sloty, totálně ustřelená cena 2k, masakr.
Cowon PD porovnejme k X3: sevřenější zvuk, klasicky cowonovské analogovější měkčí a hladší zabarvení, větší hloubka, relaxovanější poslech, x3 víc techničtější. PD bezkonkurenční výdrž baterie, 32gb int.paměť a sd slot, dotyk, cover art, cena jako tři X3.
Opus#1 předražený, hlavní přednost - široký prostor - neslyším, hraje dost jinak proti X3, hladký, může se zdát umělý zvuk, po čase se zvykne a ok, analogový nádech ale ne až jako PD, výdrž jako X3, velký dotyk displej na rozbití, titěrné tlačítka, int.paměť + 2sd sloty, když odmyslím pořiz.cenu tak slušný player, s posledním firmwarem uvidím co s ním.

Ještě k X3. Prvně jsem ho přirovnával k Aune M2, ale X3 poslouchám a M2 jsem s poděkováním vrátil. M2Pro bych ještě rád dostal do uší. Co se týče další konkurence v podobě FiiO X3ii a X5ii které jsem měl a řekl bych, že jsou charakterem zvuku podobné, pokud se někdo rozhoduje koupit, zapomeňte a jděte do Xduoo X3. Za pár týdnů tady máme netrpělivě očekávané ale tajemné xduoo x10...

Připojuji poznámku, že výše sepsané dojmy vychází z mých osobních zkušeností a preferencí a v žádném případě nikoho nenabádám, aby tyto poznámky bez připomínek považoval za bernou minci. Není nad vlastní zkušenost.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pixxel 7. 11. 2016 20:04

Pěkné porovnání, které mě ještě více utvrdilo, že mi xduoo x3 bude bohatě stačit:) už aby byly vánoce:D
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod michal744 13. 11. 2016 18:26

Přesně tak, x3 je masakr za pár korun. S rockboxem se to posune o třídu výše. V tomhle mám stejný názor, jen Aune mi více sedí. Přímé porovnání Xduoo x3 s Aune m2, Opus#1, iBasso dx80 dopadlo až překvapivě. Tolik peněz a nic x3 nepřehraje . Jsou tam jen rozdíly v podání a mít to naslepo, tak vysolím 8 tisíc místo dvou. A do x10 jdu hned v předobjednávce , pokud bude fakt za těch 150$
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ iBasso dx120, Hifiman Ananda, Audio gd NFB 11.38 Performance edition a nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků