Náhrada za Sansa Clip +

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Robo2006 30. 10. 2016 10:01

Ahoj, řeším dilema s novým MP3 přehrávačem. Clip+ odešel do křemíkového nebe, tak jsem myslel, že ho nahradím dceřiným Clip sport. Bohužel zvukově je to slyšitelný krok zpět.
Rozpočet mám cca 4. tis., přehrávač používám na domácí cvičení, i poslech jen tak na gauči napříč všemi žánry, sluchátka pecky V Monk, špunty Etymotic MC5, Fidue A73 (bohužel špunty mi nevyhovují ani jedněma nástavcema, takže asi budu prodávat) , uzavřená Denon AHD 2000 a klasika Koss portapro.
Na Clipu byla super velikost, ale nebráním se použití pásku na ruce.
Děkuji za případná doporučení Robert
Robo2006
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bína 30. 10. 2016 10:25

Fiio M3 by mohlo jít?
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 30. 10. 2016 10:49

Ak chces co najmensie rozmery, tak kludne M3, ktory spomina Bina.
Ak co najlepsi zvuk a este stale celkom kompaktne rozmery, tak napr. Xduoo X3 alebo Shanling M1
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Robo2006 30. 10. 2016 11:13

Bína píše:Fiio M3 by mohlo jít?

Díky, na něj jsem koukal kvůli rozměrům, ale čím dál víc přemýšlím, jestli raději nekoupit něco "většího a zvukově lepšího" i za cenu ztráty komfortu vykoupeného větší velikostí :roll:

-- 30. 10. 2016 12:17 --

Ryan Giggs píše:Ak chces co najmensie rozmery, tak kludne M3, ktory spomina Bina.
Ak co najlepsi zvuk a este stale celkom kompaktne rozmery, tak napr. Xduoo X3 alebo Shanling M1

Děkuji, ty nejmenší rozměry nejsou prioritou. Na Xduoo X3 jsem koukal na základě doporučení zde na fóru, vypadá zajímavě, jenom mě odrazuje případný problém s reklamací :nenapadne Shanling jsem z odkazu viděl poprvé, jak je na tom zvukově?
Robo2006
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 30. 10. 2016 12:27

Je to novinka, skusenosti veľmi ešte nie su. Papierovo to ale vyzera veľmi dobre.
viewtopic.php?f=726&t=1255563
http://www.headphones.cz/inshop/scripts ... s=SHANLING

Reklamacie v zahraniči sa bať netreba, ak to kupiš v preverenom obchode, tak tie k tomu pristupuju lepšie ako drviva väčšina obchodov u nas.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanysek3099 30. 10. 2016 16:58

Jinak samozřejmě ještě Fiio X1, případně X1 2ng gen. U druhé generace je navíc podpora bluetooth, takže je připravené na případné použití kvalitnějších bezdrátových sluchátek. První generaci Fiia X1 navíc seženeš bazarovou za velmi slušnou cenu (dá se i pod 1500 Kč).
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eiben 30. 10. 2016 17:59

jsem majitelem Xduoo X3 a myslel jsem si jak perfektne hraje do doby nez jsem si muziku pustil v mem obycejnem 5 let starem v notebooku. Stahl jsem si album flac a pred zkopirovanim do prehravace jsem si ho prehral v pocitaci abych zjistil kvalitu jestli vubec stoji za to ho kopirovat Xduua jelikoz se mne uz prakrat stalo, ze i format flac byl v mizerne kvalite. Ve sluchatkach (Marshall Major) v pocitaci to hralo nadherne basy stredy vysky tak jsme se tesil co teprve bude az to hodim do prehravaxe Xduoo a poslechnu z neho. A prislo velke zklamani. Oproti noebooku to bylo nejake zahuhlane jakoby prikryte hadrem. Asi tam ten equalizer fakt chybi
eiben
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Robo2006 30. 10. 2016 19:30

Díky za názory, asi si to budu muset někde poslechnout:( U Clip+ bez ekvalizéru a hrál fakt příjemně.
Robo2006
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Figut 30. 10. 2016 19:44

To s tím notebookem, nejsi sám. Myslím, že spousta lidí lehce podléhá placebo efektu.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dasv 30. 10. 2016 20:18

eiben píše:jsem majitelem Xduoo X3 a myslel jsem si jak perfektne hraje do doby nez jsem si muziku pustil v mem obycejnem 5 let starem v notebooku. Stahl jsem si album flac a pred zkopirovanim do prehravace jsem si ho prehral v pocitaci abych zjistil kvalitu jestli vubec stoji za to ho kopirovat Xduua jelikoz se mne uz prakrat stalo, ze i format flac byl v mizerne kvalite. Ve sluchatkach (Marshall Major) v pocitaci to hralo nadherne basy stredy vysky tak jsme se tesil co teprve bude az to hodim do prehravaxe Xduoo a poslechnu z neho. A prislo velke zklamani. Oproti noebooku to bylo nejake zahuhlane jakoby prikryte hadrem. Asi tam ten equalizer fakt chybi


Pár dnů jsem spokojeným majitelem xDuoo X3 a musím říct, že zvuk se mi zamlouvá víc než u FiiO X3 1st gen. Poslouchám převážně metal, bez ekvalizéru a jsem spokojený. xDuoo jsem prvních pár dnů poslouchal s originálním firmwarem a spokojenost, pak jsem ze zvědavosti instalovat Rockbox a nemůžu si stěžovat. Rockbox nabízí dost úprav zvuku, ale zatím jsem nezkoušel, zvuk mi vyhovuje i tak.
dasv
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ...drát 30. 10. 2016 20:56

Benjie S5 má lepší zvuk ako Fiio M3 dá sa zohnať z Gearbestu pod 20€ s použitím zľavového kupónu a aj firmware má lepší,
Xduoo X3 je samozrejme iná liga má aj vyšší výkon takže utiahne aj náročnejšie slúchadlá a je to už počuteľný upgrade aj proti smartfónom
rozmermi vedie Benjie S5 ,na behanie alebo do fitka je super
https://youtu.be/EfaN5S8mo7c
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod psot 14. 6. 2017 20:43

ahoj, navážu se svým dotazem... Do nynějška užívaný clip zip mi nedávno umřel a já se rozhlížím po novém kamarádovi. Poslední 3 dny jsem pročítal zdejší forum a jsem z toho trochu jelen, bo zatím fakt nemůžu pochopit že by mohly být opravdu tak velké kvalitativně- zvukové rozdíly v souvislosti s cenou přehrávačů a sluchátek, ale to jsem odbočil...

jde mi o to, že jsem si jako nejvhodnější typ vyhlídl xduoo x3, přece jen když už změna tak aspoň k lepšímu. a teď:

1, Bude tenhle přístroj vhodný i na sport typu běh ? Nevadí mu trvalé poskakování v kapse ?
2, Jako sluchátka jsem posledních 9 let používal senny cx-300, nekamenujte mne - prostě mi vyhovují a se zvukem jsem zatím byl plně spokojený. Budou si s x3 rozumět , případně jaké jiné ineary zvolit jako vhodnou náhradu ?
psot
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figut 14. 6. 2017 22:38

Já bych řekl, že Clip Sport bude úplně v pohodě. Jednou jsem to slyšel a nebyl problém. S tvými cx300 a na běhání... Přece jen x3 je o dost větší, bez klipu a jako přehrávač na sport ho teda nevidím. Možná je i jiná alternativa, ale protože při běhu už dávno neposlouchám, nevím.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod psot 15. 6. 2017 08:37

když já mám teď trochu problém s tím, že po těch pár dnech pročítání zdejšího fóra jsem se celkem naladil na to že se posunu o něco vejš ... přece jen mám hudbu rád a věřím že kvalitní poslech hodně pozvedne zážitek z ní ...
psot
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 15. 6. 2017 09:12

Většího posunu by jsi docílil výměnou sluchátek, ale pokud Ti ty Senny stačí a vyhovujou, tak větší investice do přehrávače je celkem zbytečná. Buď si zase kup clip, nebo cokoliv za pár šušní z Ali. Určitě i na Alze bude mrtě možností, pokud by si měl zábrany kupovat venku. Další možnosti jsou:

http://penonaudio.com/music-mp3-players/BENJIE-S5

http://penonaudio.com/music-mp3-players/NiNTAUS-X10
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků