ONN X5 vs. Fiio X1

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hanysek3099 18. 10. 2016 20:51

Dovolím si navázat na několik poslední postů z vlákna k Fiiu X3 II.

Cca týden mám doma doručený z gearbestu jeden z nejlevnějších lossless přehrávačů ONN X5 - cena cca 1 000 Kč. V prvních dnech jsem ho testoval ve srovnání se smartphony Sony Xperia Z1 Compact, novou Sony Xperia X Compact a Samsung Note 4.
X5 má proti všem výše uvedeným telefonům výrazně silnější výstup a zároveň celkově sytější a hutnější projev. Lehce zvýrazněná je basová složka a to na úrok středního pásma, není to však nijak nesnesitelné. Naopak výšky jsou slušně prokreslené a výrazné. Velmi příjemné je podání vokálů. Prostě za tuto cenu se po stránce zvuku jedná o poměrně slušný přehrávač a může být zajímavou alternativou pro populární MP3 od Sandisku i pro Fiio M3 (ten jsem bohužel měl možnost vyzkoušet jen velmi krátce).
Velkou výhodou je dlouhá výdrž baterie (reálně přes 15 hod.), minimalistické rozměry (i váha), slušné provedení (kov) a podpora flac formátu i v nejvyšší kvalitě. Naopak velmi zvláštně je řešeno ovládání - např. nejsou samostatné klávesy pro hlasitost apod. a hlavně celé UI je velmi nedoladěné a hlavně neintuitivní. Nicméně to hlavní, tj. přehrávání hudby zvládá na svou cenu velmi velmi slušně.

Dnes k němu přibyl populární Fiio X1 (bazarový kousek jen o fous dražší než nová X5). Po několika hodinách testování je rozdíl mezi přehrávači znát hlavně ve výrazně lepším podání prostoru u Fiia. To má celkově neutrálnější podání zvuku, basová složka je příjemně výrazná, ale nemá tendenci ukrajovat ze středního pásma. Nicméně se nejedná o žádný propastný rozdíl a skutečně po stránce zvuku se nedá říct, že by šlo o neporovnatelné přístroje (pokud bych fiio hodnotil 100% tak X5 by dostal 80-90% podle toho jaký typ hudby preferujete).
Kde je však jednoznačně propastný rozdíl, je komfort ovládání a celková funkcionalita i Fiia. To je v tomto ohledu o několik tříd jinde a X5 nyní po této stránce vedle Fiia vypadá jako špatný vtip. Na druhou stranu bych u Fiia ocenil delší výdrž baterie.

Takže celkově musím konstatovat, že pro dlouhodobé používání je Fiio X1 rozhodně vhodnější volba, obzvlášť pokud sebou taháte jako já cca 60 GB hudby. Na druhou stranu pokud chcete co nejlevnější flac přehrávač s podporou všech formátů, důležitý je pro Vás pouze zvuk a odmyslíte si chaotické a nekomfortní ovládání, je ONN X5 zajímavou volbou.
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 19. 10. 2016 06:40

No tak ja neviem.... To je asi dobrá rada pre študentov, a vlastne...ani pre nich.... Tí radšej pôjdú do overeného Clip Zipu, ak sa bavíme o cene 1000Kč. Clip Zip má aspoň možnosť RockBoxu a ovládanie je úplne jednoduché. Navyše keď ONN X5 má podstatne horší "soundstage" (a pravdpepodobne aj separáciu nástrojov) než Fiio X1, a omnoho horšie ovládanie než Fiio X1, tak kúpa ONN X5 nebude v podstate žiadny upgrade pre majiteľov Clip Zip. Tí radšej pôjdu do Fiio X1, alebo do XDUOO X3, keď budú chcieť upgradeovať "základ", akým je dnes Clip Zip. Ak má napr. ONN X5 doslova o chlp lepší zvuk ako Clip Zip za rovnakú cenu, no má otrasné ovládanie, tak nevidím dôvod do neho ísť... To fakt v prípade málo peňazí ostať radšej u Clip Zipu (či si ho ponechať ako jediný prehrávač, alebo si ho kúpiť znovu ak sa pokazí), a v prípade toho ak človek chce niečo lepšie a zmestiť sa do 100€, ísť rovno do spomínaného Fiio X1 či XDUOO X3 (alebo iného číňana, ktorý v cene 100€ bude možno aj 2x lepší než Fioo X1, len to bude nákup zo zahraničia a asi bez záruky)...
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 10. 2016 07:07

Zip uz kupis tazko, takze tie vylevy su irelevantne. A tie nove nestoja za nic. Navyse za cenu Clipu je lepsie napr. Fiio M3 ci Xduoo X2 atd. Takze kupovat Clip v dnesnej dobe uz velky zmysel nema.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanysek3099 19. 10. 2016 13:49

V případě Sandisku jsem myslel samozřejmě současnou generaci, původní Clip Zip již nový v podstatě nemáš šanci sehnat. Konkurentem je určitě Fiio M3 (zde však chybí podpora všech Flac souborů) a případně pak dražší přehrávače (Xduoo X3, Fiio X1 apod.) ale zde jsme v případně nových přístrojů na 2-2,5 násobku ceny. Takže je to podle mého názoru opravdu o preferencích - pokud překousnu chaotické a nelogické ovládání a jde mi jen o kvalitu poslechu, může být X5 velmi zajímavá volba s ohledem na cenu. Jiný rozměr to samozřejmě získá v momentu, kdy koupíš (stejně jako v mém případě) lepší přehrávač z bazaru za polovinu ceny nového, pak samozřejmě již není co řešit ....
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 10. 2016 14:07

hanysek3099 píše:Konkurentem je určitě Fiio M3 (zde však chybí podpora všech Flac souborů)
Odkedy?
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanysek3099 19. 10. 2016 16:40

A on Fiio M3 zvládne 192ku flac? Podle všech specifikací nikoli ...
Maximum by mělo být 48/24 pro flac a pro wav 96/24
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 10. 2016 16:53

Jaj tak. To ako si to napisal vyznelo že nezvlada flac vôbec. Preto ta moja otazka.
Inak absencia 192-ky v tejto cene asi problemom nie je.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanysek3099 19. 10. 2016 17:06

V praxi určitě ne, upřímně pokud někdo poslouchá pouze flac v plné kvalitě, tak bude mít nejspíš jiný přehrávač a jiná sluchátka ...
Nicméně X5 tu možnost má, takže je fér to zmínit ....
Každopádně po dalším dnu intenzivního poslechu (ať žije zánět hlasivek a neschopenka) musím říct, že jsem z Fiia X1 nadšený, moc se mi líbí logika ovládání a celkově celé UI. Na druhou stranu u X5 mě opravdu překvapuje jak umí zahrát při své ceně, takže kdo nemá peníze na lepší a nechce bazar tak určitě po stránce zvuku velmi dobrá volba
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ...drát 19. 10. 2016 17:24

Benjie S5 je tiež dobrá voľba nedávno bol na Gearbeste za 17€ ,firmware má ok a podľa viacerých zdrojov hrá lepšie ako Fiio M3
http://shopper.life/obzor-lossless-plee ... -8055.html
nedávno vybehol aj nový Benjie T1 za asi 80$
s kupónom AUDIOGCOS je Benjie S5 za 18,50€ s free
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 21. 10. 2016 11:04

V tomto prípade,kdyz tech penez není nazbyt,bych tím spís volil kvalitu v podání FiiO X1.Navíc je ted prechodné snizení old verze i s Fiio spunty za 99US s dopravou grátis.Tyhle noname playery pak stejne skoncí v suplíku.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanysek3099 21. 10. 2016 12:10

No on je poměrně rozdíl jestli dát 99US (zvlášť pokud nepotřebuješ sluchátka navíc), nebo 40US a pokud někdo ty peníze nemá, nebo je nechce dát, je fajn, že existují různé alternativy.
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 21. 10. 2016 12:32

FiiO dneska zná takřka každý, ale tak to určitě nebylo od začátku a i oni byli kdysi noname. Nicméně se vypracovali a teď nabízejí solidní produkty za solidní peníze. Je klidně možné, že se za pár let ze současného noname stane druhé FiiO. Určitě je dobře, že se trh ředí a přicházejí noví výrobci, nicméně asi je trošku naivní si vykládat, že za 40USD i s cestou lze očekávat nějakou trvalejší kvalitu. Kvalita = použité postupy, kontrolní mechanismy, konstrukce, použité součástky a materiál. To všechno stojí peníze. A pak je tu to co není vidět, tedy vývoj a výzkum. Kdo ho dělá, roste. Zase to ale stojí peníze. Když se podíváme třeba na iBasso DX100, který se pořád pohybuje až okolo 400USD, tak tam asi není diskuze o tom, že to je kvalitní aparát. A vzhledem k tomu kdy byl uveden na trh, tak jeho kvality jsou stále uznávané. Drtivá většina těch aparátků za suchý z nosu bude mít jepičí život a za pár měsíců si už většina lidí ani nevzpomene jak vypadají, protože se vyrojí kamion nových. Takže jo, asi to nemusí hrát úplně blbě ( záleží na měřítkách ), ale neustále srovnávat tyhle rychlokvašky se skutečně dedikovanými přehrávači, to je zbytečný. I za málo peněz se dá postavit dobrý zvuk z druhé ruky, jen to chce trochu trpělivosti a štěstí. A pokud se někdo chce věnovat testování nových rybek v rybníce, prima. Masírovat se, že přehrávač za pět korun hraje stejně nebo i líp, než třeba FiiO Xy už moc prima není. Chodí sem mraky lidí, kteří chtějí fakt poradit a něco se dozvědět a jen se jim tím blbne hlava.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 21. 10. 2016 12:43

Ten Benjie S5 asi nemá ekvalizér, že ? ... :hm
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanysek3099 22. 10. 2016 07:42

Z mé strany se nejedná o snahu honit si ego ... Nyní používám primárně FIIO X1, které je prostě po všech stránkách lepší. Nicméně o ONN X5 jsem tu moc informací neobjevil, tak jsem pár základních informací chtěl pro případné zájemce o podobné zařízení předat. Obecně všechny tyto levné přehrávače z Číny mohou pro někoho být zajímavou alternativou k levnějším modelům prodávaným u nás - minimálně zvukovou kvalitou se jim dokáži vyrovnat a podporou formátů apod. je i překonat (to je myšleno pro modely od Sandiscu, případně FIIO M3 apod.). Samozřejmě modely od FIIO X1 a výš jsou po funkční i zvukové stránce výš, ovšem je nutné si za to adekvátně připlatit
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 22. 10. 2016 08:03

Nemínil jsem se nikoho dotknout. Bylo to myšleno obecně.

-- 22. 10. 2016 09:14 --

viewtopic.php?f=1724&t=1256315
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků