XDuoo X10

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod n_a_m_e 23. 9. 2017 16:33

Omlouvám se za OT, ale s tím Mojem jste mi připomněli řešení nad kterým jsem před nějakou dobou přemýšlel. Též vlastním X10 a zajímalo by mne, zda by (při použítí s iem a zapojený do smartphonu) SMSL idea dac teoreticky mohl hrát lépe než Xduoo. Vycházím z toho, že iem nepotřebují extra velký výstupní výkon + při koupi nějakého číňana s velkou baterkou by to mohlo mít i větší výdrž než dap, nemluvě o uživatelském komfortu.
AKG K702 + SMSL SH9 + SMSL M500
n_a_m_e
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 23. 9. 2017 19:35

Mojo má hlavně úplně jiný zvuk, než X10. Chvilku jsem ho taky používal s telefonem, ale zbavil jsem se ho, protože mi vadil přenos interferencí z telefonu kdykoliv jsem míjel vysílač. Hraje to pěkně, to jo, ale není to podle mne úplně ideální na nošení s telefonem. Baterka taky není žádná hitparáda, tudíž zdroj s velkou baterkou je o ničem. Mojo při přehrávání FLACů a DSD souborů s těží dá šichtu.

X10 určitě není dokonalá a podpora výrobce je nulová, ale tvrdit že hraje stejně jako telefon je podle mne trošku mimo mísu. Nevím co má Domstero za telefon, ale osobně s tímto nesouhlasím. Možná je zvuk telefonu blíže posluchačově preferencím, ale určitě nebude objektivně lepší v separaci, přednesu prostoru a obecně si myslím, že je technicky nemožné, aby hardware telefonu umožnil lepší přednes, než dedikovaný přehrávač. Byť s pihama, který X10 bez pochyby má.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 23. 9. 2017 19:53

Ešte je možnosť použitia externej DAC k telefónu (Hifimedyi, Geekout, Audioquest... ). Kvalita oproti DAPu v triede XDuoo a pod. nebude príliš rozdielna, len úroveň ovládania najmä vzhľadom na možnosti SW vyššia pre typ pouzivatelov ako Domstero (a vlastne aj ja).
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Domstero 23. 9. 2017 20:04

Povedal som neni az taky velky rozdiel teda X10 hra lepsie ako si povedal lepsia separacia aj priesor ale vazne to neni take priepastne mam xiaomi redmy 4x a hra naozaj Dobre ked na nom pustim DSD Tak je to Parada pocuvam to na Oriveti basic samozrejme nedavam na xiaomi ziadny equalizer Aby to bolo neutralne akox10... neviem ci sa ten rozdiel prejavy pri iných slúchadlách možno viac vyspelých Hmm??
Domstero
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 23. 9. 2017 20:20

Já mám iPhone 6s a něm jsem zkoušel celou řadu aplikací, až jsem zakotvil u Hiby. Jakkoliv iPhone nehraje špatně, tak rozdíl mezi ním a X10 je slyšet s jakýmikoliv sluchátky co jsem během tohoto roku měl v ruce a nejednalo se vždy o drahá sluchátka.
Je klidně možný, že Ti zvuk toho telefonu sedí víc, než xDuoo. Tomu rouzumím. Nicméně po všech mých anabázích jsem u X10 zakotvil a ať si vyzkouším cokoliv, levného i drahého, tak zvuk co mi dává X10 jsem zatím lepší nenašel. Toto je přirozeně pouze můj subjektivní názor. V obecné rovině potom platí, že DAP bude v drtivé většině případů hrát lépe, než jakýkoliv telefon, neboť to co dělá zvuk zvukem, tedy zesilovač, bude vždy v tom DAP na mnohem vyšší úrovni.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Domstero 23. 9. 2017 20:29

A ty nepočúvas vo formáte DSD? Ja som to len nedávno vyskúšal a je to nádhera ta čistota zvuku a to jemne praskanie ako na gramofone mne sa to zapáčilo hneď to je mi trocha luto ze X10 nema ten support
Domstero
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 23. 9. 2017 20:35

Poslouchám, ale daleko větší rozdíl mezi DSD a kvalitním FLACem je v tom kolik sežere místa na kartě, než ve zvuku. A taky je otázka jak ty HiRes formáty vzniknou. Jám myslím, že DSD je spíš trend, než že by to byla zas taková zvuková pecka. U DX200 mizí baterka při DSD před očima. Jsem přesvědčen, že řada lidí by FLAC od DSD ve slepém testu nerozeznala.
A to jsi si nenačetl co ta X10 vlastně umí, než jsi si jí pořídil? To se potom těžko můžeš zlobit na xDuoo, že ten přehrávač nedělá něco co ani dělat nemá.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 24. 9. 2017 00:04

Pokud ti DSD praská, tak je to buď rip gramodesky a nebo ti to nestíhá hardware přehrávat.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod michal744 25. 9. 2017 17:56

No já mám taky Xiaomi redmi 4x a je to poslabší kousek. Utopil jsem na koupališti Xiaomi redmi note pro a 4x ho nemůže nahradit. Xduoo X3 ho přehraje o třídu a to slyšitelně i pro nezasvěcené. X10 byl dobrý, ale časem mi přestal sedět i vůči X3, které jsem pořídil podruhé.
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ iBasso dx120, Hifiman Ananda, Audio gd NFB 11.38 Performance edition a nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 26. 9. 2017 19:49

Mám Redmi ve verzi Globál a taky to není zádný zázrak,pouzívám na mluvené slovo.Na muziku je asi kazdá slusnejsí MP3 o míle daleko.Ale ve spojení s MOJO to vůbec není spatný.
P.S.uz to MOJO chválit prestanu,slibuju.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DavidMat 28. 9. 2017 22:14

Taky se nemůžete dostat na web xduoo.com? Mají novou doménu, nebo už zkrachovali? Máte kdyžtak někdo uloženej firmware 1.1 pro X10, kdyby náhodou bylo zapotřebí?
xDuoo X10, Beyerdynamic DT1350, iBasso IT03. AKG K701
DavidMat
Junior

Odeslat příspěvekod michal744 5. 10. 2017 22:11

Dostat se tam jde, ale je tam stále 1.1 a to i tak hraje lépe než většina DAP
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ iBasso dx120, Hifiman Ananda, Audio gd NFB 11.38 Performance edition a nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zdenak1 7. 10. 2017 17:03

Web funguje- v Cinstine sa da stiahnut novsia verzia firmware, ako je na tej Anglickej verzii...
Nahral som tu novsiu a konecne tam odstranili to otravne vracanie k prehravanej skladbe-
ked som rozmyslal, co pustim dalej, vzdy ma to po velmi kratkej chvili vratilo k prehravanej
skladbe a znova cely postup odznova...
zdenak1
Junior

Odeslat příspěvekod Hynex 7. 10. 2017 18:13

Jenom doplním, že v nejnovějším firmwaru (1.12) se zlepšilo načítání cue souborů. Bohužel useknutí na začátku každé skladby stále přetrvává.
Hynex
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tajnik 12. 10. 2017 14:18

Me teda pije krev, ze si nepamatuje, kde ve skladbe jsem to prerusil a po zapnuti hraje znova od zacatku. U 120 minut hudby v jednom kuse, kterou stopnes v pulce, je to otrava neskutecna, pretaceni je ukrutne pomaly...Musel jsem to jeste dodatecne nasekat v pauzach. To je jako normalni? Muj predchozi Sony si to teda pamatoval.
tajnik
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků