Shanling M1

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bacil2 7. 12. 2016 13:02

... mám ešte jednu možnosť, hodiť ten krám o stenu a bude pokoj ... to mám za to, že som sa zas ulakomil na nejakú lacnú 3,14čovinu
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Androsaurus 7. 12. 2016 13:15

Na head-fi psali, že jim některý kabely nefungujou a některý jo. Nemělo to žádnou zjevnou příčinu, ale jelikož vim co jsou třeba ebayový kábly za šity, tak si dovedu představit že maj třeba větší odpor a horší stínění a ty data to nepobere. Každopádně tam někde dávali odkaz na kábl co jim funguje.
Androsaurus
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 7. 12. 2016 13:46

bacil2 píše:... mám ešte jednu možnosť, hodiť ten krám o stenu a bude pokoj ... to mám za to, že som sa zas ulakomil na nejakú lacnú 3,14čovinu

To samozřejmě máš. Plně sdílím Tvé rozhořčení a nechápu proč je nutný z každým novým cajkem generovat potřebu nových kabelů, redukcí, adaptérů, atp.
Stejně bych napřed zkusil toho Hejtmánka, má i nějaké kabely v nabídce, možná Ti bude umět pomoct.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 7. 12. 2016 14:54

bacil2 píše:... a čo stým má Chord? ... ten funguje ako má, akurát M1 žiadnu takú funkciu v oficiálnom návode a mne dostupnej dokumentácii vôbec nepozná ... skôr to vyzerá na nejakú ajťácku partizánčinu typu "dodělej doma" šírenú internetom


Co to plácáš? Funkce USB transportu je v oficiálních materiálech Shanlingu a samozřejmě na tom spousta lidí normálně funguje. Ano, první firmware tuto funkci nepodporoval, ale to vyřešil oficiální update.

A to že dodávaný kabel nefunguje právě s Mojem? Asi smůla no, kdo ví zda na straně Mojo nebo Shanling.

Příště si možná k tomu něco zjistit předem, ať předejdeme takovýmhle reakcím :D

bacil2 píše:... mám ešte jednu možnosť, hodiť ten krám o stenu a bude pokoj ... to mám za to, že som sa zas ulakomil na nejakú lacnú 3,14čovinu
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 8. 12. 2016 09:12

Forza Audio Works má patrně funkční kabel k Moju - post 1657:

http://www.head-fi.org/t/816385/shanlin ... x-dsd/1650
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 8. 12. 2016 10:56

mrazíkovo: vďaka za link, musím si na to celé nájsť trochu viac času ... potom to v kľude možno nejako rozchodím :hm
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Doodier 8. 12. 2016 16:51

Androsaurus píše:Na head-fi psali, že jim některý kabely nefungujou a některý jo. Nemělo to žádnou zjevnou příčinu, ale jelikož vim co jsou třeba ebayový kábly za šity, tak si dovedu představit že maj třeba větší odpor a horší stínění a ty data to nepobere. Každopádně tam někde dávali odkaz na kábl co jim funguje.

Ale ano, byla tam psaná i příčina. Pokud se ti nechce hledat, tak si budeš muset počkat až budu mít čas a hodím tady link.
Doodier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Androsaurus 8. 12. 2016 17:31

Pro mě ho házet nemusíš, nemám Shanling ani Mojo ;-)
Androsaurus
Junior

Odeslat příspěvekod Doodier 9. 12. 2016 04:11

Stupidně drahá varianta pro ty, kteří říkají, že na kabelech záleží: http://forzaaudioworks.com/en/product.php?id_product=98

Normální kabely od ověřeného výrobce: http://www.ebay.com/itm/301996172236?rmvSB=true
http://www.ebay.com/itm/291796743206?rmvSB=true

Kód: Vybrat vše
The cable needs to be USB C OTG to micro USB.
Doodier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 14. 12. 2016 13:46

Dnes jsem díky p. Hejtmánkovi dostal M1 k vyzkoušení. Hned po rozbalení se mne zmocnil rozpačitý pocit. V krabici najdete přehrávač, sadu kabelů a folie na displej. Sadu kabelů proto, jelikož přehrávač je vybaven USB zdířkou typu C, což je poměrně zatím ne zcela obvyklé. V balení je tedy sada kabelů všech možných kombinací, aby bylo možné přehrávač nabíjet a propojovat.
Zpátky k rozpačitosti. Ta rozpačitost ( spíš překvapení ) pramenila z přehrávače samotného a byla pozitivní. Něco tak malinkatýho jsem už dlouho neviděl. Jak taková mikro věc může vůbec hrát? Shanlingova ktrabička od sirek je z plastu, kdy pravý horní roh je zakulacen, jak jsme u Shanling DAPů zvyklí. Tam je také schováno kolečko na úpravu hlasitosti a zároveň pro pohyb v menu. Na pravém boku je slušně vystouplé tlačítko, které přehrávač zapíná a vypíná, popř. zhasíná displej. Ne levém boku je trojice tlačítek pro posun skladeb tam a zpět a tlačítko pro návrat v menu. Všechna tlačítka jsou pěkně vystouplá a při zmačknutí kladou odpor, který by měl zabránit náhodnému stisku. Displej je přehledný a pěkně čitelný i venku za denního světla. Na spodní straně je přípojné místo USB typ C a 3,5mm výstup na sluchátka. USB rozhraní neslouží pouze pro nabíjení, ale i jako vstup a výstup digitálního signálu. Přehrávač tedy lze využít jako externí DAC nebo transport, např. Pro Mojo. Mírné příkoří je jen volba vhodné kabeláže, neboť podle všeho, dodávané kabely s Mojem nefungují. Zatím nelze jinak, než drobečka pochválit.
Po zapnutí M1 startuje během pár vteřin ( cca 3-4 ), pozor jen na defaultní nastavení startovací hlasitosti. Já to měl na 60 ( ze 100 ) a to už je docela rána do uší. Normálně poslouchám tak 25 až 30. Gain jde nastavit na Low a High, já měl Low. Přehrávač umí Gapless přehrávání, ale zase tak úplně Gapless mi to nepřišlo, nicméně pauza mezi skladbami je krátká. Obecně je pohyb menu poměrně svižný, jen to chce trošku cviku. Veškerý pohyb a potvrzení obstará kolečko a levým horním tlačítkem se jen vracíte zpět. Možná je to jen pocit či nedostatek rutiny, ale připadá mi kolečko v některých okamžicích méně citlivé a má malinko prodlevu. Není to však nic markantního, spíš jen ten pocit.
Poslouchal jsem se svými špunty Empire Ears Spartan IV a Athena VIII. Oboje jsou citlivé a mají tendenci šumět. Vězte tedy, že M1 Vám s citlivými sluchátky šumět bude. Šum je nižší, než u mé DX80, ale je. Během přehrávaní ho člověk skoro nevnímá a je patrný pouze při přechodu z jedné skladby na druhou. Zvuk bych já osobně hodnotil vzhledem k ceně jako naprosto výjimečný. Přehrávač běží na nějaké mutaci Hiby Music, která patří mezi špičkové přehrávače pro mobilní telefony a celá řada audiofilů si jí instaluje do svých zařízení.
Pokud Shanling cílil s M1 na FiiO X3ii, Cowon Plenue D a jim podobné, tak se trefil přímo na komoru. Celá M1 je veliké překvapení v malinkatém balení. Zvuk je skutečně velký a objemný na to jak je zabalen. Laděním mi přijde M1 velmi mírně světleji středovější. Bas má důraz a kadenci, středy jsou jasné, transparentní a mírně šéfují. Výšky nepostrádají vzdušnost a jiskru, ale jsou v některých případech už malinko ostřejší, než mi je milé. Nic z toho není myšleno negativně a jedná se pouze o první a velmi čerstvý dojem. Disponuje nadprůměrným množstvím detailů, prostor má široký, umístění jednotlivých nástrojů na scéně je daleko před svou konkurencí. Moc se mi líbí ta čitelnost jednotlivých detailů, krásně znělá basová kytara, kopnutí bubnu. V zásadě jediná má výtka ke zvuku míří pouze k tendenci si u některých skladeb syknout a to i na Athenách u kterých jsem toto zaznamenal prvně. Nicméně více se mi líbila kombinace se Spartany a to hlavně pro svou kultivovanost, kdy zmíněná ostrost nebyla tak markantní a celkově byl zvuk více neutrální, žel šum se koná dál.
Pokud tedy někdo řeší dilema co si koupit na běhání, každodenní nošení, poslech v kanceláři. Nebo jen tak něco, co nebude stát majlant, ale zvukem se to bude blížit k vyšším třídám. Něco co jde dát do kapsy a nebude jí to mít tendenci protrhnout, tak doporučuju podívat se na M1. U ní platí rčení „co je malé, je i hezké“ o to víc, že to malé i velmi dobře zní. Už xDuoo ukázalo, že jde za poměrně málo peněz dostat hodně muziky. Shanling popondal laťku výš uživatelským prostředím, velikostí, zpracováním a v neposlední řadě i zvukem.
Naposledy upravil mrazíkovo dne 14. 12. 2016 15:53, celkově upraveno 1
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Doodier 14. 12. 2016 15:47

Ty máš kolečko na levém horním rohu, nebo ses jen přepsal?

Mě po týdnu používání štve pár věcí:
- v obalu se tlačítka mačkají skoro sama (chceš zamnkout display, ale místo toho zmáčkneš tlačítko na druhé straně přehrávače)
- kolečko mi přijde, že je docela nešťastné - na posunutí o 1 položku musím většinou potočit o 2 dílky. (ale moje je na pravé horní straně, tak nevím, jestli ses fakt jen přepsal, nebo jestli máš nějakou jinou jednotku)
- když ho používám jako DAC k notebooku, tak mi vadí ten dodávaný kabel - občas se přeruší přenos, hlavně když ležím v posteli a přehrávač je vedle mě a já se vrtím. Nevím, jestli je volný ten dodávaný kabel, nebo jestli je to portem na přehrávači, nebo portem na ntb.

A to je vlastně všechno, co mi na něm vadí.
Naopak gapless mi přijde naprosto špičkový oproti X3v1. Uživatelské prostředí taky, jen je škoda toho kolečka a obalu.. Bez obalu ho používat nechci.

Jo a ještě otázka - sadu kabelů? Kolik jsi jich dostal a jaké? Já dostal jen jeden.
Doodier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 14. 12. 2016 15:52

Přepsal, omlouvám se.
Proti X3 první generace je M1 o vesmír lepší. Ve futrálu jsem jí nezkoušel, takže mačkatelnost tlačidel posuzuju, jen ze zkoušky doma. Nezkoušel jsem ani funkčnost DAC s jiným zařízením. Na každý pád si myslím, že je to moc prima aparátek. A upřímně řečeno, za 4k asi nelze čekat, že nebude trpět na nějaké ty drobné neduhy, např. citlivost ovládacího kolečka. Pro někoho, kdo to pustí a jen to nechá hrát, je to kopec zábavy.

-- 14. 12. 2016 17:00 --

Já tam měl kabely tři, ale nevím jestli to je originál balení nebo je tam něco navíc. Dostal jsem rozbalený přehrávač k vyzkoušení. Různá kombinace USB s USB C.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 14. 12. 2016 17:54

Jak vychazi ten M1 ve srovnani s Xduoo X3 a a Fiio X3?
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 14. 12. 2016 18:30

xDuoo jsem slyšel jen chvilku a je to dávno, takže to srovnávat nebudu. Vůči starý X3 od FiiA je jednoznačně lepší, u dvojky to už záleží na vkusu jednotlivého posluchače. Nicméně vzhledem k ceně, velikosti a svižnosti ovládání je pro mne osobně lepší.
Mám-li srovnat to co mám doma, tak rozdíl ve zvuku M1 - AK70 - DX80 rozhodně neodráží rozdíly cenové. AK70 a DX80 jsou o něco vyspělejší, ale není to rozdíl noc a den. Mne osobně by M1 neurazila a klidně bych si jí jednou pořídil. Asi největší rozdíl mezi jmenovanou trojicí je v podání výšek, kdy AK a DX jsou na tom lépe, nesykají a celkově mají vyrovnanější zvuk. Ak navíc ani nešumí, zase má oproti M1 užší prostor. Myslím, že by šly ve slepém testu rozeznat, ale hůř by se člověk rozhodoval, kterej z nich je nejlepší. Posuzuju to podle svých sluchátek a uší. Jiní to mohou mít jinak. M1 je bude super záložní, cestovní nebo transportní přehrávač. A pro mnoho to bude super přehrávač obecně. Chci říct, že se fakt povedl.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 14. 12. 2016 18:58

Díky. Celkem váhám mezi M1, X3, X10. Kdyby uměl X10 fungovat jako DAC přes USB nebylo by o čem.
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků