Shanling M1

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod RunningRunner 15. 8. 2017 11:16

FW 2.10 budu zkoušet až odpoledne. Teď jen postřeh procházky na oběd. Pokud mám M1 na levé straně opasku a BT přijímač sluchátek klasicky napravo někde kolem krku, ruší se to. Pokud dám M1 na pravou stranu opasku, je to OK. Pravá ruka OK, levá ruší. Napadá mě blízká přítomnost dalšího BT zařízení na levé ruce - náramek Xiaomi Mi Band 2. @po1975 nemáš taky něco na ruce?
RunningRunner
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod po1975 15. 8. 2017 11:37

Taky mě napadlo rušení od něčeho. Nosím hodinky Garmin Fénix 3.Ale zkoušel venku v prostoru, přehrávač jsem dal manželce, byla 50 m ode mě, stále problém. Hodinky jsem i vypnul, nemělo vliv. Teď jsem zkusil vypnout i Bluetooth v telefonu. Taky nic.
Je to vzdáleností, čím blíž je přehrávač ke snimaci a méně "masa" mezi, tím lépe. Ale teď jsem jel v metru a v pohodě. Vylezu ven a problém.
po1975
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bína 15. 8. 2017 11:47

Poprosím vyzkoušet ten FW 2.1, pokud problém bude přetrvávat, je s těmito kusy něco špatně a doporučuji reklamaci.
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pHp 15. 8. 2017 16:07

Není na tom nic divnýho. I pro BT platí fyzikální zákony. BT pracuje na stejném kmitočtovém pásmu jako mikrovlnka. Tzn, že voda vysílání intenzivně pohlcuje. Když vysílač dostatečně obklopíš "masem" je po přenosu. V místosti získáváš navíc odrazy od stěn, takže to funguje líp. Zahlcenost pásma asi taky dělá svoje, ale (ne)přenos přes tělo je zásadní. Takže záleží na fyzické poloze vysílače-překážky-přijímače + přenos zlepšuje okolí s možností odrazu vln.
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 15. 8. 2017 16:36

Já mám podobný problém s telefonem Xiaomi note4.Pokud je to v prostoru,není problém.Pokud mám telefon v kapse,tak levá ruka rusí.Je jedno,jestli pravá nebo levá kapsa(zadní).Priklánel bych se k vysvetlení pHp,bude to fyzika.Pokud je mobil v batohu,je to OK.Asi uz mám staré a tuhé maso,rocník porizení by tomu odpovídal.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod po1975 15. 8. 2017 17:43

Tak jsem navštívil obchod, kde jsem mp3 kupoval. Zkusili jsme nahrát firmware 2.10 -stále špatně. Jiná sluchátka - stále špatně. Zkusili jsme jejich jiný přehrávač na prodejně - stejný problém. Bohužel mi z toho vyplývá, že to není problém daného kusu, ale přístroje obecně. Chápu, že signál bluetooth není všemocný, ale pokud ho inzeruji u svého přístroje, očekával bych, že nějak bude fungovat. Ale pokud se signál ztrácí na nulu při tom, pokud je přehrávač v připažené ruce, tak to mi přijde špatné. S mobilem svým ani manželky takový problém není, takže to nebude jenom způsobem přenosu. Manželka běžně nosí mobil v kapse vepředu nebo na zadku a problém se signálem do sluchátek prý vůbec nemá.

Takže podle mě, pokud to někdo chce na sport jako bluetooth přehrávač a nosit ho v kapse, tak je to nepoužitelné. Lze použít, pokud bude přístroj cca na pravém rameni (pod snímačem sluchátek), tak jak mají hrdě na fotkách s ofiko páskem, ale jinak bohužel asi ne. Mrzí mě to, protože to byl pro mě důvod k nákupu M1.
po1975
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bína 15. 8. 2017 17:59

Poprosil bych před takto přísným rozsudkem ještě dát Shanlingu jednu šanci.

Kolegové mi řekli, že s malou várkou M1 mohl být problém, protože se až zpětně objevil problém s jednou šarží bluetooth antén. Aktuálně zjišťujeme, jestli jsou v ČR i kusy z nejnovější várky, které už jsou opět 100% funkční.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RunningRunner 15. 8. 2017 18:55

Jj, taky jsem FW 2.1 ozkoušel a nepomohlo. Doma ještě dvoje jiná BT sluchátka a dva BT reproduktory a pořád stejně. Rukou to jde jednoduše odrušit :-( Když jsem stejná sluchátka a repro dal proti různým mobilům, tak problém nebyl...

@Bína - takže půjde případně zjistit, jestli zrovna ty naše M1 jsou z té divné várky?
RunningRunner
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod po1975 15. 8. 2017 19:03

Já bych byl také rád, pokud by to nebyl plošný problém, protože jiný přehrávač, který by mi víc vyhovoval na to, co potřebuji jsem nenašel.
po1975
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 15. 8. 2017 19:05

Bina: vedel by si prosím preveriť rovno aj Slovensko? Resp. ako sa da ta zla sarza zistiť? Plánoval som asi alzu. Dúfam, že mas pravdu a môže ist len o zlu varku. Pre mňa predaj XDuoo a odmietnutie Fiio x3 2nd za super cenu bol jediný dôvod - tejto cen. kategórii s Bluetooth stojí za pozornosť len Shanling M1.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 15. 8. 2017 19:07

Já jsem Bluetooth předváděl na několika M1čkách na výstavách a takovéhle chování jsem nikdy neviděl, tedy určitě nevěřím, že by mělo jít o rozšířený problém. Dělám teď co jde, abych zjistil nějaké podrobnosti.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanysek3099 15. 8. 2017 20:24

Tak moje M1 bez problémů. Testováno s novým FW 3.0 a vše ok. U mě naopak mám pocit, že BT funguje o něco lépe než se starším FW. Skoro to vypadá, že se do ČR dostala nějaká vadná série apod.
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 16. 8. 2017 07:07

Do ČR nedávno dorazila nová várka přehrávačů, které mají už novou anténu a bluetooth funguje spolehlivě. Pokud máte problém s bluetooth, můžete se buď obrátit na prodejce a požádat ho o kus z poslední várky či přímo na mne. Rádi Vám za Shanling zajistíme nový ozkoušený kus přímo z továrny, Vaší nefunkční M1 pak stačí poslat zpátky mně.

Kontaktovat mě můžete přes SZ nebo na emailu Frankie@shanling.com
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanysek3099 16. 8. 2017 08:18

Klobouk dolů, tomu říkám prozákaznický přístup k problému. Každopádně jsem rád, že moje M1 zatím šlape v pořádku :-)
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 16. 8. 2017 09:47

Byla to bohužel chyba na straně dodavatele součástek, odhalilo se to docela rychle, ale bohužel u nějakých kusů už bylo pozdě. A já jsme tu samozřejmě pro zajištění nápravy.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků