Shanling M1

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bacil2 30. 8. 2017 21:41

... úplne kľudne si tam mohol napísať 25.000+ :mrgreen:
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 31. 8. 2017 20:19

Dostal som sa k testovaniu kvality BT, problém ktorý tu popisovalo zopár kolegov.
Ako prvé som skusil Sony MDR 1000X, žiadne výpadky pri bariére "živého mäsa", dokonca ani okno, stena v miestnosti do L, zvuk bez prerušení.
Následne som skúšal KZ ZS5 s BT káblikom. Výpadky sú hneď, ak je medzi kablikom a M1 bariéra - telo.
Tretí pokus - ZS5 + ako transmitter poslúžil mobil SGS7. Výpadky su, ale cca o polovicu menej časté.
Z môjho pokusu usudzujem, ze veľmi záleží na veľkosti (a kvalite) BT antény na receiver strane a čiastočne aj na strane BT transmittera.
Teraz čo, Bina, mám tiež chybný kus? Ako to zistím? Mám ho len pár dní, stále mám ešte týždeň možnosť vrátenia do 14 dní.
Verziu FW mám 4.0.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod po1975 1. 9. 2017 12:11

On bohužel opravdový problém nastává až venku, kde se nemá signál od čeho odrážet.
po1975
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 2. 9. 2017 20:13

Viem, ze tu asi EQ málokto používa (resp. sa k tomu neprizná :) ), ale všimol som si, že pri Flac v 96/24 a 192/24 mi nereaguje EQ. Je to normálne chovanie alebo chybička? Na Flac 16bit a na MP3 EQ reaguje.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 3. 9. 2017 00:24

Teď jsem to zkoušel a Flac 24-96 a nějaký DSD co mám jen na zkoušku ekvalizér nefunguje. Já jsem s tím DAP velice spokojen a chybičky (BT a teď EQ) jdou naštěstí mimo mě. Ale začínají se nějak kupit. Doufám, že to bude s Mojo fungovat jak má, čekám jen na kabel.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 3. 9. 2017 01:41

martas38 píše:... Doufám, že to bude s Mojo fungovat jak má, čekám jen na kabel.
... M1 funguje ako transport úplne super s Mojom aj s Hugom ... netreba sa tu nechať zviklať kadejakými nezmyselnými HD-EQ požiadavkami :mrgreen:
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 3. 9. 2017 20:31

martas38 píše:Teď jsem to zkoušel a Flac 24-96 a nějaký DSD co mám jen na zkoušku ekvalizér nefunguje. Já jsem s tím DAP velice spokojen a chybičky (BT a teď EQ) jdou naštěstí mimo mě. Ale začínají se nějak kupit. Doufám, že to bude s Mojo fungovat jak má, čekám jen na kabel.


S Mojo to funguje 100%, pokud máš správný kabel(proto děláme vlastní L2 USB kabel).

BT problém aktuálně řešíme.

EQ zjistím, ale to je pravděpodobně problém v samotném HiBY softwaru, který my ovlivníme minimálně. Nebo to může to být i dáno Hi-res certifikací. V momentě, kdy se řeší "naprostá věrnost u hi-res materiálu", tak EQ s tím úplně nekoresponduje.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 4. 9. 2017 08:01

Tak ještě update k tomu EQ - je to nakonec dámo limitem použitých procesorů, ty jednoduše nemají ideální výkon na zpracování jak hudby v Hi-res/DSD a zároveň na provozování EQ.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 4. 9. 2017 23:57

Ještě se chci zeptat. Bude na M1 třeba něco nastavovat, nebo stačí jen propojit kabelem s Mojo? Mám nastaveno aby se po připojení k počítači choval jako DAC.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 5. 9. 2017 11:19

Není potřeba nic nastavovat, stačí připojit, přehrávač DAC rozezná a začne plynule hrát.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 9. 9. 2017 01:15

Tak už mám kabel a funguje to dobře. Akorát teda zvuk nic moc. Možná je to kabelem, nemám ten L2 od Shanling, ale nějaký z eBay za sedm babek. Přeci jen jsem nechtěl riskovat 25 dolcků kdyby to nefungovalo. Zvuk přes Mojo je o dost lepší než přímo z M1. Projasněný, víc prostoru, hlubší bas, zábavnější. Troufám si říct o dvě třídy lepší, než z M1 pokud budu používat žargon Nowocayna. Ale pokud připojím Mojo k počítači pomocí USB kabelu (je to tkanička z nabíječky pro telefon Huawei, čili žádné kabelové HighEnd orgie) je to zase někde úplně jinde. Pevnější bas, nádherné výšky, prostě to hraje jako úplně jiné zařízení a padá mě z toho zvuku brada. Pokud jde zvuk z M1 je tam i přes Mojo znát to ostré zabarvení zvuku z M1 a jako by roztřepané výšky a menší prostor. Prostě úplně jiný zvuk než z PC, pro mě o dost horší. Podobný problém jsem zaznamenal, když jsem používal FiiO X3 2nd jako USB transport pro AudioGD NFB12 přes koax. Pokud šel zvuk z počítače přes X3 byl o dost lepší, než pokud jsem hrál přímo z FiiO.
Chci se zeptat, je to vlastnost těch DAPů, že převádějí záznam z karty na digitální signál hůř než PC, nebo je to problém kabelu? U digitálních 10 cm kabelů moc na tu kabelovou alchymii nevěřím.
Jen pro úplnost mám na PC linux, alsa, přehrávač Audacious s přímým výstupem na audio zařízení, tedy bez jakéhokoliv převzorkování, předpokládám ekvivalent windowsího ASIO, Kernel Streaming a podobně.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Martin248 9. 9. 2017 06:28

Toto som si vsimol aj ja. Nemam sice M1ale vsetky dac kt. mam (hugo,mojo,drag.red) hraju inak cez pocitac a inak z aplikacie usb player pro z mobilu. Skusal som aj onkyo hf player ten znie tiez inak. V M1 je hiby music. Podla mna to suvisi nejak z filtrami týchto aplikacii. Kazda znie inak. V pocitaci hrajem cez jriver. Druha vec je ze tieto aplik. maju vlastne usb ovladace univerzalne pre vsetky dac, ale v pocitaci mam original asio pre hugo,mojo.
Martin248
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 9. 9. 2017 07:53

martas38 píše:Tak už mám kabel a funguje to dobře. Akorát teda zvuk nic moc. Možná je to kabelem, nemám ten L2 od Shanling, ale nějaký z eBay za sedm babek.
Chci se zeptat, je to vlastnost těch DAPů, že převádějí záznam z karty na digitální signál hůř než PC, nebo je to problém kabelu? U digitálních 10 cm kabelů moc na tu kabelovou alchymii nevěřím.


Přehrávače(ať M1 tak i M2s) byly zkoušené s velkým vzorkem DACů, vše bez problémů. Jsou i měření potvrzující bitperfect přenos.

Už jsem se s podobným problémem setkal, někdo si pořídil random kabel z Ebay a jeho Mojo zase hrálo extrémně přebasovaně. Výměna za jiný problém vyřešilo.

A nejde tady o nějakou kabelovou alchimii audiofilů, ale o prosté správné zapojení. Pokud tedy chceš mít zaručené, že sestava dohromady za nějakých 17 tisíc bude hrát tak jak má, doporučím nešetřit těch pár stovek na kabelu a koupit nějaký, u něhož je 100% funkčnost zaručena a vyzkoušena hromadou uživatelů všude po světě.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin248 9. 9. 2017 08:14

O tom, ze mojo znie z kazdeho zdroja inak pisu aj inde. Evidentne z pocitaca asi najlepsie, ale jak prenosne riesenie je asi M1 jak transport asi dobra volba. Musim skusit.
Ps. Usb player pro ma tiez bit perfect rezim a stejne znie inak jak z pc jriver. Mensi priestor a horsie vysky.
Martin248
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 9. 9. 2017 08:52

Martin248 píše:O tom, ze mojo znie z kazdeho zdroja inak pisu aj inde. Evidentne z pocitaca asi najlepsie, ale jak prenosne riesenie je asi M1 jak transport asi dobra volba. Musim skusit.
Ps. Usb player pro ma tiez bit perfect rezim a stejne znie inak jak z pc jriver. Mensi priestor a horsie vysky.


Jak hraje Mojo z androidu, se všema jeho softwarovýma záludnostma, nedokážu posoudit.

Ale u M1 jako transportu s plně funkčním kabelem, by určitě nemělo docházet k takovým velkým rozdílům, jak popisuje Marta.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků