Shanling M1

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 17. 4. 2017 07:00

Tiez chcem prejst na tento prehravac.... Z Clip Zip. Len az na narodeniny (zaciatok jula)...
Ako sluchadla by som pouzival zatial (niekolko mesiacov) Superlux HD681 EVO a SE MH1.
Potom na Vianoce by som rad upgradeoval sluchadla na lepsie (1More Triple alebo Oriveti Basic), no in-ear len z dovodu, ze v tejto cene sa otvorene (ani hocijake) over ear neoplatia = vhodne zvolene nove in-ear za 100Eur budu hrat podstatne lepsie nez nejake nove over-ear za 100Eur...
Dovod preco nekupim radsej sluchadla za 160Eur miesto noveho prehravaca (ktory chcem zo Slovenska) je ten, ze M1tkou chcem krmit aj studiove monitory, takze...
Inak sa bojim toho kolecka.... Najradsej mam tlacidlovy prehravac... Ale Cayin ktory by mi v tomto vyhovoval, je o nieco drahsi (co by az tak nevadilo) a hlavne, len zo zahranicia...
Keby sa na M1-tke pokazilo kolecko, neda sa ovladat ten prehravac inak - dotykovo? Ano, je predsa zaruka (hpavne ked kupim na Slovensku), ale zaujima ma to.
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vladas77 17. 4. 2017 12:12

Dotykově rozhodně ne. Když se vysype kolečko je přehrávač v perde..
Vladas77
Junior

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 17. 4. 2017 13:30

Vladas77 píše:Dotykově rozhodně ne. Když se vysype kolečko je přehrávač v perde..


...v takom pripade ho poslat na reklamaciu, ze ? A clovek dostane bud novy, alebo mu ten povodny rychlo opravia... Tym koleckom to riadne dosr*li...
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 17. 4. 2017 13:55

To kolečko náhodou není špatný na ovládání. Řekl bych lepší než dotyk.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 17. 4. 2017 14:18

vencaxxx píše:To kolečko náhodou není špatný na ovládání. Řekl bych lepší než dotyk.


Mas ten prehravac ? Polepsim si zvukom vyrazne v porovnani s ClipZip ? Ta nedetailnost Clipu mi lezie na nervy uz par rokov, je cas sa posunut.... To sa na nom s tymy sluchadlami co mam neda ani vychutnat hudba... A to ani na Tascam US122 MKII.... Ma mizerny sluchadlovy vystup. Ironia je ze mam netopierie usi, ape vlasntnim take shity. Tak pomalicky je cas to zmenit. Na narodky M1, na Vianoce lepsie sluchadla...
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 17. 4. 2017 16:49

Mám, ale clip zip neznám.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 17. 4. 2017 18:18

vencaxxx píše:Mám, ale clip zip neznám.


Jeden pouzivatel tu na avmania.cz (vypadiol mi nick) ktory pocuva cez Superlux HD681 EVO (tie mam aj ja) pisal, ze vnima velky rozdiel vo zvuku medzi Fiio X1 a Fiio X3 (neviem ci prvej alebo druhej generacie). Nakolko je Shanling M1 vraj lepsi ako Fioo X3 (2.gen), a Fioo X1 je pocutelne lepsi (asi pre uplne lazdeho kto nu pocul) nez Clip Zip, tak podla toho ja by som so spominanymi sluchadlami mal zaznamenat este dramatickejsi posun v kvalite...
Vlastne naco porovnavat Clip Zip vs. Shanling M1.... ? Naco sa pytat na rozdiely ? Nemusim pocut Shanling a uz viem, ze ma lepsiu : dynamiku, separaciu, lepsie basy, stredy a vysky, lepsi priestor, lepsi detail.... Proste lepsie VSETKO. A asi o riadny kus oproti Clip Zip.

Ma niekto z vas presne taku skusenost ?
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trubens 29. 4. 2017 09:56

Zdravim vas.
Ake spunty by ste doporucili k tomuto prehravacu?
Pocuvam hlavne 80-te roky (classic rock, glam rock), ale aj Prince (rozne styly), alternativny rock, v neposlednom rade vsak aj tanecnu hudbu a kvalitne nahraty ambient, ci kvalitne nahraty hip-hop (napr. Dizzee Rascal).
Poziadavky : co najvyvazenejsi zvuk, dostatocny subbas (hlavne Prince - moj najoblubenejsi hudobnik - velmi casto v pesnickach pouziva subbas), co najmenej sykaviek, co najlepsie priestorovy zvuk.
Sluchadla budem pocuvat takmer vyhradne len leziac v posteli, asi len hodinu denne. Po dopocuvani si ich vsak vzdy dam dolu, nikdy som pocas pocuvania hudby nezaspal.
Cize vobec neriesim izolaciu zvuku od okolia, a ani to ci kabel ma alebo nema mikrofonny efekt.
Vymenitelny kabel by velmi potesil, nie je to vsak nutnost.
Najradsej by som si kupil nejake nahlavne sluchadla, lenze velmi mi ide o komfort, a ten mi zabezpecia len pohodlne spunty.
Idealne by som kupil na Slovensku alebo v Cechach, ale vzhladom na to ze tu je mizerny vyber tak som ochotny aj zo zahranicia, no nie z Aliexpressu. Realna a 100% domahatelna zaruka je podmienkou.

Cenovy strop je 160-170€, co nie je vela, ale za male sluchadla do usi proste moralne nie som ochotny dat viac. Nieco ine su nahlavne sluchadla, ale zas tam nie je ten komfort pri lezani. Pri lezani je telo uplne uvolnene, takze aj ten najslabsi pritlak na usi ci v okoli usi je pre mna osobne rusivy.

Vzhladom na to ze nemam vela financii ktore si mozem vyhradit na prehravac a sluchadla, tak hladam svoju "konecnu". Konecnu v zmysle, ze uz nic nebudem upgradovat, a novy prehravac ci nove sluchadla si kupim az vtedy, ked sa sucasny prehravac ci sluchadla neodvratne pokazia.

Dakujem za pripadne navrhy.
Trubens
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bacil2 29. 4. 2017 12:00

... v danej cene to bude vždy nejaký kompromis ... skúsil by som napríklad Fostex TE05 ... do postele možno trochu viac basové, ale čisto hrajúce a neagresívne 8-)

Obrázek
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trubens 29. 4. 2017 12:32

bacil2, ale tie stoja 100€ a ja si myslim ze do 160-170€ urcite zozeniem o triedu lepsie aspon v zahranici ked uz nie na Slovensku. Urcite su fajn ale do 170€ musi byt vela spuntov lepsich.
Trubens
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bacil2 29. 4. 2017 20:52

Trubens píše:bacil2, ale tie stoja 100€ a ja si myslim ze do 160-170€ urcite zozeniem o triedu lepsie aspon v zahranici ked uz nie na Slovensku...

... veď ja som sa ti len snažil poradiť niečo, čo osobne poznám ... samozrejme, vyberáš si a počúvať ich nakoniec budeš ty ... ale špeciálne pri IEM daj pozor na to, že cena so zvukom vždy až tak moc nesúvisí :mrgreen:

... STEREOPLAY 4/2017:
Obrázek
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trubens 1. 5. 2017 19:13

bacil2, pozeral som na ne, su to ale sluchadla aj k telefonu. Znamena to, ze ich pri pripojeni do M1-tky bude treba "osetrit" ako tusim Sony mh1c ze treba zasahovat do tlacidla na kabli ? Ak nie, beriem ich. Uz len sa rozhodnut ci cierne alebo take ako mas ty.
Kolko ich treba nechat zahorievat ? To sa len tak informacne pytam aby som vedel.
Trubens
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bacil2 1. 5. 2017 19:40

... vôbec nič netreba "ošetrovať" ... ja som ich zabehával cca 24hod., ale nemal som pocit nejakej veľkej zvukovej zmeny ... ono pri sluchátkach sa spravidla najdlhšie musí "zahorievať" sám poslucháč :lol:
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trubens 1. 5. 2017 20:23

dakujem bacil2, objednal som si cierne. Potom poreferujem. Mali by byt pre mna prichystane na predajni v stredu. Dakujem za tip, ani som o tych spuntoch nevedel ze existuju. Dufam ze to bude skok oproti KZ-ZST ktore mam teraz :D
Trubens
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 1. 5. 2017 21:23

to bacil2 : Čo som čítal recenzie, tak tvoje Fostex nemajú výrazný bass, takže prečo si písal, že do postele je to možno trochu výrazný bass ?... Hlavne M1-tka je podľa recenzií skôr svetlejšia... Tvoje Fostex zas s výraznými stredmi, neprifúknutými bassmi, a neagresívnymi výškami... Takže podľa toho by spolu mali vytvoriť NIE TEPLÝ zvuk, ale skôr svetlý. Nie je tak ?
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků