Softwarové přehrávače -tipy, rady, zkušenosti

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 3. 7. 2016 19:08

Zakládám vlákno pro majitele iOS a Android zařízení, kteří se nespokojí s kvalitou přednastavených přehrávačů. Na trhu je k dispozici celá řada přehrávačů s podporou bezztrátových formátů, které např. přednastevný iOS přehrávač nepodporuje. Toto vlákno je tedy určeno těm, kteří máte ve své hudební knihovně FLAC, MP3, ALAC, AAC, atp a chcete bez dodatečných konverzí svou muziku poslouchat z telefonu či tabletu ve špičkové kvalitě za zlomek ceny dedikovaných digitálních přehrávačů. Piště sem tedy prosím své zkušenosti a tipy nám ostatním.

Já dnes začnu přehrávačem Neutron Music Player. Na AppStoru stojí 5,99EUR, na Google Play stojí 180Kč. Podporuje takřka všechny formáty a podrobný popis je zde http://neutronmp.com/

Neutron je zvukově lepší, než přednastevný přehrávač nejen díky širšímu spektru podporovaných formátů, ale i díky bohatým možnostem přednastavení.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 3. 7. 2016 20:14

dobrý nápad na vlákno

kdysi jsem dost hledal a vyzkoušel kde co (např. Winamp, Poweramp, Mort Player), ale pak jsem objevil Player Pro, s kterým jsem byl dlouho spokojen a už nevím, co mi na něm vadilo, že jsem ho opustil

nyní používám Jet Audio Music Player, který mi vyhovuje snad ve všem - umí přehrávat bez mezer, poradí si s adresáři včetně vložených (ani jedno neumí soňáckej player, což mě na něm dost štve) - akorát nevím, jestli podporuje Flac - na mobilu mi přijde zbytečné ho používat

no jestli objevím někde ten Neutron ve free verzi, tak ho vyzkouším

edit: tak koukám, že Jet Audio Flac umí... a taky je v marketu zkušební verze Neutronu, tak až bude nálada...
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ...drát 3. 7. 2016 21:29

Onkyo HF player,Foobar 2000 a na nete bol Rockbox od Rushera ale podpora skončila
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 3. 7. 2016 22:31

Pokud mate android a nechcete utracet za placene programy,vyzkousejte Hiby Music.Mam ho ve svem tlf. a diky nemu mohu pouzivat jako DAC/AMP Mojo.A musim rict,ze me u nej nic nechybi.
Vlada
OPPO HA1 ,Mojo+Poly,Fluid Audio FX8,Astell&Kern AK300,AKG Q 701,Beyer DT 990,Senny Amperior,Trinity Delta a Master,Senny HD800S,MDR-1000X, MDR-XB70BT,Shure 535 LTD,FiiO F9 Pro,Beyerdynamic T5 2g,ProPhile8.
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanni 4. 7. 2016 12:03

Vyskúšal som mnoho prehrávačov na Android, ale Neutron je úplne iná liga. Možnosti nastavení sú obrovské (hlavne treba vedieť, čo nastavujete) a zvukovo je o triedu lepší, než všetky ostatné, čo som počul.
hanni
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 4. 7. 2016 13:25

Ano, já byl také dlouho zastáncem Neutronu, ale kvůli Novám jsem začal hledat alternativy a našel jsem Relisten, což je aplikace cca za 50EUR, ale je možno si jí zdarma na 100minut vyzkoušet. Tedy jsem vyzkoušel a v porovnání s Neutronem jsem neslyšel rozdíl, co by stál za těch 50 éček. Hledal jsem dál a našel Kaisertone. Ten je asi za 10EUR a u toho už je rozdíl znatelný. Zvuk je více detailní, je lépe rozlišený a celkově je pro mne líbivější. Kaisertone dává Novám vyniknout více, než Neutron. Doporučuju vyzkoušet. Kaisertone je zaměřený na detail, separaci a prostor více, něž na podání nejhlubších basů, možná bych řekl, že je i malinko zvukem světlejší, což Novám náramně prospělo. Má i slušně propracovaný Equalizer. Zatím je to to nej co jsem v softwarových přehrávačích slyšel. Bohužel se zdá, že je jen pro iOS.

Více:
http://www.cyberfort.jp/for-iPhone/eng/kaisertone.html
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Carabei 17. 7. 2016 10:09

Jednou z levnějších možností může být i Vox, 192kHz do externího zařízení taky zvládne, nic náročnějšího zase neobsahovala moje knihovna :D Ale také jsem ve finále skončil u Kaisertone, s AQUA DAC si rozumí dobře a u qjays 2nd je peak na 8kHz méně znatelný než na výchozím přehrávači.
Carabei
Aristokrat klubu D2

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 17. 7. 2016 11:30

Já dnes porovnával Kaisertone s Cowonem PD na Campfire Nova. Zkoušel jsem různé skladby v různých kvalitách a rozdíl je takřka neslyšitelný. Velkou nevýhodou je samozřejmě to, že iPhone má danou kapacitu paměti, což u nahrávek ve vyšší kvalitě brzy narazí na limit. Ty šťastlivci co disponují 128Gb paměti, však při investici 10EUR můžou mít ze svého telefonu plnotučný DAP.
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 17. 7. 2016 13:59

poradte crossfeed do iphonu
Canopener je dobry?
Audio-gd NFB-12 > Beyerdynamic DT150

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Carabei 27. 7. 2016 15:43

Není špatný, ale já bych volil možná Kaisertone, má docela slušné možnosti nastavení a oproti CanOpeneru mnohem lepší ekvalizér, s tím jsem zkusil poladit qjays podle jejich známých neduhů a spokojenost maximální
Carabei
Aristokrat klubu D2

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 27. 7. 2016 18:03

ked tam zapnem crossfeed, tak ho budem mat v Spotify?
Audio-gd NFB-12 > Beyerdynamic DT150

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ...drát 27. 7. 2016 21:22

vyskúšal som ten Hiby music a je to fakt kvalitný player aj ovládanie sa mi páči
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 28. 7. 2016 20:10

Dnej jsem si stáhl Onkyo HF player. Kaisertone výborně seděl k Novám, ale Rhapsodia s ním měla příliš agresivní výšky a zvuk mi tolik neseděl. Onkyo je malinko temnější, než Kaisertone, asi i o fous i méně detailní, ale má dobrý prostor a zní dobře jak na Novách, tak i na Rhapsodiu. Ačkoliv Novy se mi víc líbily s Kaisertonem. Onkyo má lepší a důraznější bas. Onkyo tedy rozhodně stojí za zmínku a vyzkoušení. Onkyo samotné je na Apple storu zdrama, ale kdo bude chtít hrát Flacy, bude si muset přikoupit HD Player Pack za 9,99EUR. Opět je to dobrá investice pokud uvažujete o nákupu DAP, protože by se mohlo stát, že po vyzkoušení Onkya, už nákup řešit nebudete. Pokud máte Kaisertone či jiný kvalitnější přehrávač, tak je třeba zvážit zvukové preference. Onkyo je teplejší a více muzikální, Kaisertone spíš víc technický. Onkyo je ve verzi pro iOS i pro Android.

http://www.intl.onkyo.com/downloads/app ... layer.html

Hodně se doporučuje i iAudiogate, ale s tím nemám zatím zkušenost. Podělte se, pokud někdo z Vás ano.
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 28. 7. 2016 22:11

Vratil jsem se ke Kaisertonu. Jeho projev je k Novam pro moje usi prijatelnejsi. Ke svetlejsim sluchatkum bude asi lepsi to Onkyo.
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Figut 29. 7. 2016 12:33

Tady k tomu tématu by mě zajímalo Bínovo vyjádření.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 29. 7. 2016 13:31

K čemu mé vyjádření potřebuješ zrovna ty?? Zvuk vnímáme naprosto jinak, kde já slyším rozdíly, ty neslyšíš nic. Pořád nechápu, proč si kupuješ věci co se mě líbí, když už asi 6 let tu jdeš s názorem úplně opačným.

A k čemu ti je diskuze o programech do telefonů? Do Clipu si stejně nic nenahraješ.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: JOMO Samba|NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M0

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod Carabei 29. 7. 2016 17:53

Ale fuj! Tohle sem nepatří...

Mě by, Bíno, zajímal tvůj názor, sem s ním a nadávky si nechte kluci k pivu ;)
Carabei
Aristokrat klubu D2

Odeslat příspěvekod Bína 29. 7. 2016 18:05

Bohužel na Cowon, Fiio ani Opus žádný soft nedám. LG V10 mi tu leží zablokované :D a z Nokie poslouchat odmítám :D
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: JOMO Samba|NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M0

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 29. 7. 2016 20:53

Až bude sraz, tak budu mít v telefonu Kaisertone, Neutron i Onkyo. Můžeš si to porovnat a zhodnotit.
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sarga 21. 10. 2016 15:58

Hodně se doporučuje i iAudiogate, ale s tím nemám zatím zkušenost. Podělte se, pokud někdo z Vás ano.[/quote]

Tak taky přispěji svou troškou do mlýna. Po přečtení tady toho vlákna jsem stáhl KaiseTone, jak doporučil mrazíkovo a zatetelil se radostí. Zvukový posun od neutronu byl pěkně zřetelný. Potom jsem si řekl, že přece jen zkusím ještě ten iAudioGate, když už tak vracecí politika Applu funguje spolehlivě.(ale pozor, jen na první pokus,druhý už Vám nevrátí).
U iAudioGate posun ještě dál, dokonce i detailnější a vrstevnatější zvuk. I když už ne tak velký oproti Kaiseru.. Ale znáte to, i malý kousek rozhoduje. Několik dní zkoušení a nebylo co řešit.
Je úsměvné si potom na ipodu pustit nativní přehrávač..
Proč to ještě píšu. Je na Appstoru sleva na 9 Eur, do 16.listopadu.Já to zakoupil před pár dny za 15 Eur, takže vracím a kupuji za současnou slevovou cenu.Takže super tip, byla by možná škoda nezaváhat.
https://itunes.apple.com/us/app/iaudiog ... 09451?mt=8
Co mě tam snad jenom na iAudioGate štve. Nevím jestli je to má chyba, nebo playeru. Snad 80% obalů desek se mi na IOS zařízení nezobrazuje. Na Flac, DSD, různé rozměry jsem zkoušel, JPG, PDF a pořád nic. Jde o obrázky ze souborů, ale i vložené mnou. Řídí se to nějakými pravidly, nebo to neovlivním. Pokud byste někdo dokázal poradi, budu rád.Díky.
Zvuk: SE846, QP1R, W60, K702, KHV1, LCD-X, HD800S, Carat Saphire,T2, M2Tech Usb, Mojo, HF5, Apple Ipod 6g, Fiio Q5
sarga
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 21. 10. 2016 16:20

Já jsem tu iAudiogate taky zvažoval, jen jsem jí a ani teď už nevím proč, ve finále vyloučil. Zkoušel jsem Onkyo a Kaisertone a vyhrál Kaisertone. Ještě Flac Player by Dan Leehr, taky poměrně hodně chválený přehrávač, ale ten umí jen Flac, nic víc
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sarga 21. 10. 2016 19:26

Správné zobrazení obalů je tady pěkně vysvětleno.
http://tips4pc.com/computer-gadgets/fiv ... um-art.htm
Stáhnul jsem Mp3tag a vše soubory otagoval, neboli vložil kresbu do hudebního souboru a světe div se, iAudiogate nemá problém. Trošičku asi základy, ale člověk se pořád učí...:)
Zvuk: SE846, QP1R, W60, K702, KHV1, LCD-X, HD800S, Carat Saphire,T2, M2Tech Usb, Mojo, HF5, Apple Ipod 6g, Fiio Q5
sarga
Junior

Odeslat příspěvekod hanni 24. 10. 2016 20:11

Tak ja na Androide iAudiogate a Kaisertone nevyskúšam, ale vyskúšal som teda aspoň porovnať Onkyo s Neutronom, ktorý používam. Porovnával som priamo jednotlivé pasáže rovnakých piesní vo formáte mp3 320 kbps a flac, striedavo raz na jednom, raz na druhom. Žiadny EQ ani iné úpravy zvuku. Môžem s kľudným svedomím používať svoj Neutron aj naďalej, pretože po zvukovej stránke som nenašiel absolútne nič, v čom by bol Onkyo lepší ako Neutron. Skôr sa mi zdal Neutron málinko vzdušnejší, Onkyo hral dosť preťažene a málinko basovejšie ako Neutron. A to už nehovorím o obrovských možnostiach nastavení zvuku aj samotného prostredia Neutronu. Proste Neutron je pre fajnšmekrov, ktorý vedia, čo v tom prehrávači nastaviť a doladiť si ho k obrazu svojmu. A keď si hi doladíte, ťažko nájdete konkurenciu. Onkyo je v tomto dosť pozadu, navyše nedokáže prehrávať po zložkách, čím u mňa skončil skôr, ako začal... :-)
hanni
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod andreasbaader 26. 11. 2016 22:07

Zdravim chlapi. Po nedeli budu mit Heco Music Style 500 + Onkyo TX L20 D. Vzhledem k tomu, ze budu pres sestavu spoustet hudbu z telefonu (Mate 8 tel.), hledam prehravac, ktery pusti co nejkvalitnejsi hudbu. Aktualne mam zaplaceny Neutron (stahnuta cestina) a Power AMP. U Neutronu je velmi mnoho nastaveni, ale nikde jsem nenasel, co jak nastavit pro nej HiFi zvuk (ekvalizer nemyslim).

Muze mi nekdo poradit jak co nastavit, aby to hralo pres vyse uvedenou sestavu co nejlepe? Diky moc.
andreasbaader
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sarga 5. 12. 2016 19:21

Za mě, jak píšu výše iAudiogate. Má špičkový equalizer, pohybem prstu po obrazovce, super.Taky ty korekce se dají poslouchat, což někde není moc povedené. S mnoha korekčními profily na různá sluchátka.Ale nevím, jestli je i na Android.
sarga
Junior

Odeslat příspěvekod Carabei 6. 12. 2016 16:55

iAudioGate mi zní o chloupek přirozeněji než Kaisertone. UI rozhodně lepší, bohužel spolupráce s Mojo už není tak dokonalá, při každé pauze si Mojo snad dvakrát projde celou duhu než začne hrát.
Carabei
Aristokrat klubu D2

Odeslat příspěvekod sarga 11. 12. 2016 10:22

Aha, tak to je pro mě novinka, že to Mojo trochu skřípe, nemám kabel na propojení, na IOS mám Fostex. Zkoušel jsem Mojo propojit redukcemi od Applu(30pin), je trochu vybíravý, asi mu chutná jen CCK Ligh-USB.
sarga
Junior

Odeslat příspěvekod Carabei 4. 3. 2017 12:22

Objevil jsem minulý týden zajímavý přehrávač, jmenuje se SigmaTunes ST-1, zvládá až DSD a kvalita zvuku velmi dobrá, co má navíc, parametrický ekvalizér lowpass, lowshelf a podobné.
Carabei
Aristokrat klubu D2

Odeslat příspěvekod Sovička F1 7. 6. 2018 10:39

Můžete mi někdo poradit jak na zkurveném přehrávači Neutron mám vytvořit playlist a jak následně soubor z playlistu smazat tak aby se nesmazal z file systemu?
Zaplatil jsem za to peníze, není tam ani čeština a celý ten design přehrávače je jak z 80. let
Sovička F1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vencaxxx 7. 6. 2018 12:58

čeština do neutronu tuším je, mrkni na jejich stranky. jak s playlistem to neporadím.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Anarki3 2. 9. 2018 07:55

Neviem kam, novú tému nebudem zakladať. Tak skúsim tu. Prosím o radu aký program si mám zaobstarať na tvorbu hudby k videoklipom. Ide mi hlavne o to aby som tam mal ten videoklip k videniu. Našiel som nejaké programy no pridať videoklip aby mi to prehrávalo spolu s hudbou nie. Dikes
Anarki3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod razerfan 26. 9. 2018 06:46

Preview má každý program na tvorbu videa. Přidáš zvukovou stopu, a při uložení vybereš do jaké kvality má být zvuk i video překonvertováno. Ty se ale asi ptáš na program, jímž vytvářet zvukovou stopu pro hotové - sestříhané video. Takže asi ti jde o přidání nějakých atmosferických zvuků do sestříhaného studentského filmu. Je to tak? Víš vůbec na co se ptáš? Nejde ti náhodou o to, abys na song sestříhal záběry, a vytvořil tím videoklip pro hotovou skladbu? To jsou totiž 2 rozdílné věci - stříhat video aby pasovalo na hudbu a přidávat zvuky do hotové obrazové části videa.

Nejjednodušší a uživatelsky nejpřívětivější program na střih videa (vytváření videoklipů pro hotový song nebo střih záběrů z dovolené a pod to šoupnout nějakou hudbu a napasovat obě složky - zvuk i obraz - na sebe) je Avs video editor ( https://www.youtube.com/watch?v=H4yIlqsQDrE ). Zde o editaci zvuku v AVS video editoru: https://www.youtube.com/watch?v=DYF7sUkgRTE . Nevýhody: podporuje jen 1 video stopu - což ale pro domácí střih bohatě stačí. Stojí 60éček, možná míň pokud projevíš zájem a pak cukneš, tak ti možná podsunou nižší cenu (klasika). Od stejné firmy je ještě Avs Audio Editor, který toho umí asi o něco víc než ten ve video editoru. Ten jsem nezkoušel.

1 tip pro stříh
- ale trvalo mi než jsem na to přišel - nejsou pěkné dlouhé dvojsekundové přechody mezi spoty. Dělají se buď nulové, anebo hodně rychlé (0.2sec) přechody - uvidíš to třeba tady: https://www.youtube.com/watch?v=8Dup13Kybcc . Tahle dívčina to stříhá v Adobe Premiere CC 2014, ale od roku 2017 přešlo Adobe na měsíční subskripce, takže jejich soft nekoupíš. Jinými slovy, vyjde dráž než jednorázový nákup jednoduchého a docela fajn Avs video editoru. 90% úspěchu je mít dobrý materiál a vědět kdy stříhnout a mít k dispozici nějaké pěkné přechody. V tom je asi Premiere lepší, ale AVS jich taky pár v ok kvalitě má (ale znovu zdůrazňuji, že Premiere má určitě lepší). Až z těch 10% tě začnou limitovat software vychytávky (spíš to že je onen soft neumí) nebo kamera...

Srovnání editačních programů pro video (píšou tam, že se na AVS mrknou v jiném článku): https://www.pcmag.com/article2/0,2817,2397215,00.asp
razerfan
Mírně pokročilý