Softwarové přehrávače -tipy, rady, zkušenosti

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bína 29. 7. 2016 12:31

K čemu mé vyjádření potřebuješ zrovna ty?? Zvuk vnímáme naprosto jinak, kde já slyším rozdíly, ty neslyšíš nic. Pořád nechápu, proč si kupuješ věci co se mě líbí, když už asi 6 let tu jdeš s názorem úplně opačným.

A k čemu ti je diskuze o programech do telefonů? Do Clipu si stejně nic nenahraješ.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carabei 29. 7. 2016 16:53

Ale fuj! Tohle sem nepatří...

Mě by, Bíno, zajímal tvůj názor, sem s ním a nadávky si nechte kluci k pivu ;)
Carabei
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 29. 7. 2016 17:05

Bohužel na Cowon, Fiio ani Opus žádný soft nedám. LG V10 mi tu leží zablokované :D a z Nokie poslouchat odmítám :D
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 29. 7. 2016 19:53

Až bude sraz, tak budu mít v telefonu Kaisertone, Neutron i Onkyo. Můžeš si to porovnat a zhodnotit.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sarga 21. 10. 2016 14:58

Hodně se doporučuje i iAudiogate, ale s tím nemám zatím zkušenost. Podělte se, pokud někdo z Vás ano.[/quote]

Tak taky přispěji svou troškou do mlýna. Po přečtení tady toho vlákna jsem stáhl KaiseTone, jak doporučil mrazíkovo a zatetelil se radostí. Zvukový posun od neutronu byl pěkně zřetelný. Potom jsem si řekl, že přece jen zkusím ještě ten iAudioGate, když už tak vracecí politika Applu funguje spolehlivě.(ale pozor, jen na první pokus,druhý už Vám nevrátí).
U iAudioGate posun ještě dál, dokonce i detailnější a vrstevnatější zvuk. I když už ne tak velký oproti Kaiseru.. Ale znáte to, i malý kousek rozhoduje. Několik dní zkoušení a nebylo co řešit.
Je úsměvné si potom na ipodu pustit nativní přehrávač..
Proč to ještě píšu. Je na Appstoru sleva na 9 Eur, do 16.listopadu.Já to zakoupil před pár dny za 15 Eur, takže vracím a kupuji za současnou slevovou cenu.Takže super tip, byla by možná škoda nezaváhat.
https://itunes.apple.com/us/app/iaudiog ... 09451?mt=8
Co mě tam snad jenom na iAudioGate štve. Nevím jestli je to má chyba, nebo playeru. Snad 80% obalů desek se mi na IOS zařízení nezobrazuje. Na Flac, DSD, různé rozměry jsem zkoušel, JPG, PDF a pořád nic. Jde o obrázky ze souborů, ale i vložené mnou. Řídí se to nějakými pravidly, nebo to neovlivním. Pokud byste někdo dokázal poradi, budu rád.Díky.
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 21. 10. 2016 15:20

Já jsem tu iAudiogate taky zvažoval, jen jsem jí a ani teď už nevím proč, ve finále vyloučil. Zkoušel jsem Onkyo a Kaisertone a vyhrál Kaisertone. Ještě Flac Player by Dan Leehr, taky poměrně hodně chválený přehrávač, ale ten umí jen Flac, nic víc
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sarga 21. 10. 2016 18:26

Správné zobrazení obalů je tady pěkně vysvětleno.
http://tips4pc.com/computer-gadgets/fiv ... um-art.htm
Stáhnul jsem Mp3tag a vše soubory otagoval, neboli vložil kresbu do hudebního souboru a světe div se, iAudiogate nemá problém. Trošičku asi základy, ale člověk se pořád učí...:)
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanni 24. 10. 2016 19:11

Tak ja na Androide iAudiogate a Kaisertone nevyskúšam, ale vyskúšal som teda aspoň porovnať Onkyo s Neutronom, ktorý používam. Porovnával som priamo jednotlivé pasáže rovnakých piesní vo formáte mp3 320 kbps a flac, striedavo raz na jednom, raz na druhom. Žiadny EQ ani iné úpravy zvuku. Môžem s kľudným svedomím používať svoj Neutron aj naďalej, pretože po zvukovej stránke som nenašiel absolútne nič, v čom by bol Onkyo lepší ako Neutron. Skôr sa mi zdal Neutron málinko vzdušnejší, Onkyo hral dosť preťažene a málinko basovejšie ako Neutron. A to už nehovorím o obrovských možnostiach nastavení zvuku aj samotného prostredia Neutronu. Proste Neutron je pre fajnšmekrov, ktorý vedia, čo v tom prehrávači nastaviť a doladiť si ho k obrazu svojmu. A keď si hi doladíte, ťažko nájdete konkurenciu. Onkyo je v tomto dosť pozadu, navyše nedokáže prehrávať po zložkách, čím u mňa skončil skôr, ako začal... :-)
hanni
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod andreasbaader 26. 11. 2016 21:07

Zdravim chlapi. Po nedeli budu mit Heco Music Style 500 + Onkyo TX L20 D. Vzhledem k tomu, ze budu pres sestavu spoustet hudbu z telefonu (Mate 8 tel.), hledam prehravac, ktery pusti co nejkvalitnejsi hudbu. Aktualne mam zaplaceny Neutron (stahnuta cestina) a Power AMP. U Neutronu je velmi mnoho nastaveni, ale nikde jsem nenasel, co jak nastavit pro nej HiFi zvuk (ekvalizer nemyslim).

Muze mi nekdo poradit jak co nastavit, aby to hralo pres vyse uvedenou sestavu co nejlepe? Diky moc.
andreasbaader
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sarga 5. 12. 2016 18:21

Za mě, jak píšu výše iAudiogate. Má špičkový equalizer, pohybem prstu po obrazovce, super.Taky ty korekce se dají poslouchat, což někde není moc povedené. S mnoha korekčními profily na různá sluchátka.Ale nevím, jestli je i na Android.
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carabei 6. 12. 2016 15:55

iAudioGate mi zní o chloupek přirozeněji než Kaisertone. UI rozhodně lepší, bohužel spolupráce s Mojo už není tak dokonalá, při každé pauze si Mojo snad dvakrát projde celou duhu než začne hrát.
Carabei
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sarga 11. 12. 2016 09:22

Aha, tak to je pro mě novinka, že to Mojo trochu skřípe, nemám kabel na propojení, na IOS mám Fostex. Zkoušel jsem Mojo propojit redukcemi od Applu(30pin), je trochu vybíravý, asi mu chutná jen CCK Ligh-USB.
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carabei 4. 3. 2017 11:22

Objevil jsem minulý týden zajímavý přehrávač, jmenuje se SigmaTunes ST-1, zvládá až DSD a kvalita zvuku velmi dobrá, co má navíc, parametrický ekvalizér lowpass, lowshelf a podobné.
Carabei
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sovička F1 7. 6. 2018 09:39

Můžete mi někdo poradit jak na zkurveném přehrávači Neutron mám vytvořit playlist a jak následně soubor z playlistu smazat tak aby se nesmazal z file systemu?
Zaplatil jsem za to peníze, není tam ani čeština a celý ten design přehrávače je jak z 80. let
Sovička F1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vencaxxx 7. 6. 2018 11:58

čeština do neutronu tuším je, mrkni na jejich stranky. jak s playlistem to neporadím.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků