[První dojmy] Cowon Plenue D - finální evoluce D2

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod flatliners 11. 3. 2016 09:13

můžete někdo vyzkoušet jestli podporuje ovládání na kabelu sluchátek?dík;)
Metal/HC/Punk
Galaxy S23 Ultra
Elysian Annihilator 2023, Empire Ears Odin, TIMSOK TS-316, Westone 4R, iBasso DX320/AMP14, iFi Go Blu, Shanling M0 Pro, FiiO Btr3k
flatliners
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figut 11. 3. 2016 09:18

Zaráží mě jedna věc. Že kolem PD není větší humbuk.

-- 11. 3. 2016 09:29 --

Bína píše:Zvuk
Basu hraje Dčko méně a je o trochu pevnější. Středy blíže, podobně tepleji zabarvené, ale přitom čistší a s lepším rozlišením.

X3 ale Cowon poráží ve velikosti prostoru a separaci. Nástroje jsou dále od sebe a při náročnějších pasážích se v nich člověk lépe vyzná než je tomu u Plenue.

To je divné. Podle mně je to opačně. Právě X3 hraje basu trochu méně a je pevnější. Tím, že je X3 výškovější, vytahuje to i středy :hm . Ta separace, to taky nevím. I když poslouchám zlý metalový klepec, nepozoruju, že by X3 na PD ztrácela v prostoru a separaci. Hraje jinak. Stručně bych řekl, že PD je zvukem mezi dx90 a X3 2g.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 11. 3. 2016 12:13

flatliners píše:můžete někdo vyzkoušet jestli podporuje ovládání na kabelu sluchátek?dík;)


Snad si na to večer vzpomenu.

Figut: Snad už sedm let se tu jasně ukazuje, že zvuk vnimas výrazně jinak než já. Takže mi to je docela jedno.

Jinak, já plenue hodnotil po tom, co měl nahráno snad 160 hodin.
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figut 11. 3. 2016 15:10

Bína: Nechci Tě napadat, jen přidávám svoje dojmy.
Mě ani nenapadlo PD zahořovat. Nicméně, podle tvého popisu, by se to zahořením mělo zhoršit :shock: :D . Neřešit. S gr01 mi to teď hraje znamenitě.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flatliners 15. 3. 2016 20:45

Bína:vyzkoušel bys prosím to ovládání?Dík ;)
Metal/HC/Punk
Galaxy S23 Ultra
Elysian Annihilator 2023, Empire Ears Odin, TIMSOK TS-316, Westone 4R, iBasso DX320/AMP14, iFi Go Blu, Shanling M0 Pro, FiiO Btr3k
flatliners
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sx02 16. 3. 2016 20:34

Ahoj, potřeboval bych poradit. Tenhle přehrávač konečně splňuje hlavní požadavky co mám na přenosný přehravač - akceptovatelnou velikost, cenu i výdrž.
Otázkou je jestli si výrazně zvukově pomůžu - používám teď ipod nano 7. Vím, že to není žádné terno, ale vyložený odpad také ne. Je skok mezi těmito přehrávači významný?

Použávám VSonic GR07 bass, a AKG K240 II (nano je neutáhne, je Cowon lepší?), vše mám v mp3 v max bitrate.

Díky za každou radu.
sx02
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 16. 3. 2016 20:44

flatliners píše:Bína:vyzkoušel bys prosím to ovládání?Dík ;)


Zkoušel jsem kabel ke customům a Fiio pecky, obě jedno tlačítkové ovládání co funguje na androidech. A s Cowonem to nefunguje vůbec.

Jinak Cowon se na webu chlubí každou pitomostí, tohle by tam určitě zmínil.

sx02 píše:Otázkou je jestli si výrazně zvukově pomůžu - používám teď ipod nano 7. Vím, že to není žádné terno, ale vyložený odpad také ne. Je skok mezi těmito přehrávači významný?


Za mě je Cowon zvukově o velký skok před poslední generací ipodů. A GR07 by to mělo myslím dostatečně ukázat. Cowon bude o něco výkonnější než Nano, ale oproti jiným přehrávačům klade důraz na abterii a né na nesmyslný výkon, takže s těmi domácími AKG to bude asi pořád ne úplně ideální.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sx02 16. 3. 2016 21:18

Bíno, děkuji moc za radu!
sx02
Junior

Odeslat příspěvekod Figut 19. 3. 2016 12:52

FW. 1.11 http://www.head-fi.org/t/789488/cowon-plenue-d/1815
Širší, čistší a možná hladší přednes. Ale nemám dva vedle sebe ani ho nemám pořádně zajetý (jestli to má nějaký efekt). Ale když přejdu na FW. 1.02, je tam lepší dynamika, plnost. Tyhle změny s každým FW :-\ .
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sx02 24. 3. 2016 13:33

Tak už je doma. Zvukově tam rozdíl je, zatím se s ním moje uši vyrovnávají... nějaký čas to zabere :-)
sx02
Junior

Odeslat příspěvekod Figut 3. 4. 2016 21:57

Tak už mě to zase začíná štvát. Porovnávám Sansa Clip x NaNite n2 x Plenue D. Všechno to hraje na jedno brdo, minimální nepodstatné rozdíly >:-( . Asi nastal čas jít do sluchátek za x desítek tisíc a neřešit stejné přehrávače :idea: .
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Larrybee 9. 4. 2016 19:39

For Figut : vazne by me zajimalo zda-li prechod na zpet na fireware. 1.02 je opravdu tak znat co se tice te dinamiky?

Ps: pokud ma nekdo jeste nejakou tuto zkusenost o navratu na predchozi fireware tak at napise sve poznatky. Diky

-- 9. 4. 2016 20:46 --

Jinak jsem apsolutne spokojen s Plenue D. Mel sem 10let iAudio X5L a to byl velmi slusnej stroj. Vladtne ho stale mam, vycistenej HDD nove baterie, jak novej, jen sem chtel zkusis zmenu. Poridil sem si COWON Z2 a po 10min poslechu na sluchatkach Pioneer HDJ-1500 a NuForce ne800m sem ho zabalil a vratil. Ted sem zkusil tedy D a ku... spokojenost...
Larrybee
Junior

Odeslat příspěvekod ripper6 10. 4. 2016 21:21

me by zajmalo jak novej Cowon zde by obstal proti ibasso dx50?
Treba jak je mozny ze hraje HD zvuk Cowon a vydrzi tolik hodin? a proti tomu ibasso ma vydrz cca 14h?
Je to tim ze ibasso je teda kvalitou zvuku lepsi? a ze ma wolfson?
V zahranici ctu, ze Cowon at uz za 5tisic nebo tento za 7000czk hraje +- stejne jako kdysi D2, M2.
ripper6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod boldricus 11. 4. 2016 07:48

Že by Cowon konečně vyrobil něco, co by mě donutilo opustit svou J3?..:D
Jak to tady tak čtu, začíná se mi to čímdál víc líbit. Akorát mám na majitele otázku, dá se to bílý rozhraní přepnout do tmavýho?
Stejně jako ne telefonech, mi venku tmavý písmo na světlým pozadí moc nevyhovuje. :-l
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 11. 4. 2016 08:25

ripper6 píše:me by zajmalo jak novej Cowon zde by obstal proti ibasso dx50?
Treba jak je mozny ze hraje HD zvuk Cowon a vydrzi tolik hodin? a proti tomu ibasso ma vydrz cca 14h?
Je to tim ze ibasso je teda kvalitou zvuku lepsi? a ze ma wolfson?
V zahranici ctu, ze Cowon at uz za 5tisic nebo tento za 7000czk hraje +- stejne jako kdysi D2, M2.


Proti DX50 má PlenueD zvuk lepší, méně teplý a výrazně, výrazně míň šumí.

Cowon, podobně jako Sony, jedou na obyčejnějších součástkách dělaných pro přenosná zařízení, díky čemuž tedy jsou výrazně šetrnější k baterce než součástky pro domácí zařízení. Ale zatímco Sony z toho vychází jen průměrně, Cowonu se povedlo z toho dostat slušný výsledek.

Tak záleží koho čteš, Plenue D si jako nový Cowon koupilo i kupa random týpků, co k tomu mají bůh ví co za sluchátka. Za mě je to teda velký skok oproti klasické produkci Cowonu.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků