[První dojmy] Cowon Plenue D - finální evoluce D2

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bína 15. 1. 2017 11:13

Malý update: Na posledním firmwaru 1.17 došlo ke změně vestavěného "omezovače hlasitosti". Ten se teď posunul z pro mě často otravných 40/100 na výrazně vhodnějších 59/100.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figut 4. 3. 2017 20:51

Nahrajte nejstarší fw. Zvukový rozdíl je docela markantní. Hraje vám líp nový nebo ten první, co je ke stažení? Jsem docela zvědav, s čím přijdete.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figut 9. 3. 2017 10:10

Tak třeba já teď jedu na prvním stažitelném fw a pro mě to hraje výrazně lépe než ten poslední. Doporučuji prozkoušet ty fw, nehraje to stejně.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dragulievic 19. 1. 2018 11:01

Zdravim vas damy a pani,
Som novym majitelom Plenue D a chcem sa spytat ci je tu niekto kto mal moznost ho porovnat s Colorfly C3?
Doteraz som pozucival Colorfly C3 s Beoplay H6 sluchadlami, jack vystup sa bohuzial pokazil na prehravaci tak som si chcel kupit nieco s lepsimi funkciami a aspon takym dobrym zvukom aky ma C3.
PD samozrejme nemusim hovorit, ze uplne vo vsetkom zvitazi nad C3, okrem najdolezitejsieho, cim je zvuk. IMO...
toto je aspon moj osobny nazor po 4-5 hodinach pocuvania. Priamo z baliku na neutralnom nastaveni mi prisiel PD dost tichy s plochsim zvukom a detaily sa stracali. Nie som zastanca ziadnych "pseudscientific" dat a recenzii, spolieham sa na to co pocujem a pokusim sa to opisat.
Mam pocit, ze C3 na cca. rovnakej hlasitosti ako PD ma viac detailov, zvuky su lepsie separovane, zvuk je mozno tym padom trosku "sterilnejsi"? napriek tomu mam pocit, ze reprodukcia zvuku je prirodzenejsia pri C3.
PD ekvalizer som nastavil podla nastaveni jedneho headfi usera a vtedy sa hlas vyrazne zlepsil, pred tym som bol dost zufaly.. Ocakaval som, ze zvuk bude vyborny hned bez pouzitia EQ. Nechcem absolutne ziadne extra basy alebo skresleny zvuk, naopak, chcem velmi dobru detailnu a priestorovu reprodukciu zvuku.
Aby som dosiahol s PD rovnaku hlasitost a aby pocul detaily ako na C3 musim nastavit prehravac na vyssiu hlasitost co mi uz pride neprijemne po dlhsom pocuvani. Pri C3 sa detaily tak nestracaju ked prehravac stisim ako pri PD (aspon si myslim).
Musim vsak dodat, ze som mal prehravac moznost vcera pocuvat iba 4-5 hodin cca a ku koncu som uz bol dost unaveny z toho porovnavania so starym prehravacom, musim sa s nim este pohrat. Este aj taka vec mi napadla, ze jednoducho C3 keca s H6 lepsie ako s PD, je to mozne?
Je tu z vas niekto kto uz mal moznost provonat tieto dva prehravace, resp. kto mal podobne dojmy ako ja?
Dam tomu par dni, ak sa mi nezapaci zvuk po case alebo sa mi nepodari najst nastavenie, ktore bude podobne ako pri C3, PD pravdepodobne predam a kupim si dalsi colorfly ktory bude mat bolestivo mizerne ovladanie a bugy ako zaseknuty display ale bude mat zvuk, ktory mi je blizsi.
Vdaka :)
dragulievic
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků