[První dojmy] Cowon Plenue D - finální evoluce D2

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bína 27. 2. 2016 13:58

Přiznejme si to, Cowon se na dlouhá léta zastavil a kromě neustálého vydávání dalších variancí legendární D2 moc nedělal. Až s příchodem Hi-fi přehrávačů chytil nový dech a přišla řada Plenue, Modely M a 1 se zařadily mezi další podobné Hi-fi přehrávače, bohužel včetně vysoké ceny, nic moc výdrže a nepříliš příjemných rozměrů a váhy.

Novinka Plenue D je tedy vítaným zpestřením současné tržní nabídky, protože má ambice zkombinovat kvalitní zvuk s kapesními rozměry a skvělou výdrží. A s cenou lehce přes 7 tisíc konkuruje spíše Fiiu X3 mkII než Astell&Kern. Dokáže naplnit očekávání nebo zklame a zařadí se spíše vedle přehrávačů od Sony?

Obrázek

Zapůjčeno od Českého distributora Neox Group

Dostupnost

Přehrávače už jsou skladem v ČR, prozatím na e-shopu distributora, v blízké době by se měl dostat i do Alzy a podobně.

http://www.neoxshop.cz/mp3-a-pmp-pl_ehr ... lver-black

Cena aktuálně 7 150 Kč

Specifikace

Displej 2,8 palce
Rozměry a hmotnost: 53.1mm(W) x 77.2mm(H) x 14.9mm(D) / 94g
Doba přehrávání: Přibližně 100 hodin (mp3) / 51 hodin (24bit, 96kHz, FLAC)
32 GB paměť a slot na MicroSD kartu
Výstupní impedance 0,5 Ohmu
Neumí DSD

V přílušenství je jen kabel, pouzdro se prodává za 40 GBP a prý není moc povedené.

Konstrukce

- Velmi příjemné rozměry, +- stejné jako původní D2
- Nesmyslně ostré hrany alá A&K
- Zapínací tlačítko trochu zbytečně okaté, alespoň se dobře nahmatá
- Proužek kolem tlačítka funguje jako dobrý ukazatel nabíjení. Při normálním používání bliká - každých 5 vteřin, ale dá se to vypnout
- Tlačítka na boku mám rád, tyhle nepatří mezi největší ani nejvýraznější, ale v kapse se dají dobře nahmatat
- Displej je dost hrubý, ale dobré pozorovací úhly a decentní na sluníčku
- Dobré zpracování

Obrázek

Systém

- Vlastní systém Cowonu, dost osekaný a jednoduchý
- Reakce docela pomalé, citelné zpoždění. Občas mám i problémy s přesností a musím se na to víc soustředit a klikat víckrát. O trochu lepší než A&K, výrazně zaostává za OPUS#1 a Fiio X7.
- Procházení po složkách, umělcích, albech, skladbách, oblíbených, žánrech, letech, playlistech a podle nejnověji přidaných
- V seznamu se dá pohybovat rychle tažením po straně
- Pauza po vytažení sluchátek
- Přechází do spánkového režimu, okamžité spuštění
- Umí navazovat další složkou
- Gapless
- Hlasitost jen tlačítky na boku, 100 kroků
- Lze procházet alba přes náhledy alb, v matici 4*2
- Po kliknutí na obrázek alba při přehrávání či po zapnutí přehrávač skočí na obrazovku s maximalizovaným obrázkem alba a pár informacemi. Na téhle obrazovce se ale nedá skoro nic dělat a vždy jako první se musí člověk trefovat do rohu na tlačítko zpět
- Načtení 64gb karty 40 sekund. Při prvním načítání se přehrávač kompletně zasekl a musel jsem hledat kombinaci na restart(+ a - zároveň)

Výdrž

- Testováno, mix mp3 a Cd, s Hifiman RE1000, hlasitost 50/100. Cca 45 hodin.

EQ

- Cowon a jejich klasické úpravy zvuku
- EQ 5 pásem, která se ale dají přenastavovat(80,105,135,175)
- BBE+, mach3bass, mp enhance, 3d surround

Šum

- Vůbec žádný i s extrémně citlivými Campfire Audio in-eary.


Prozatím jsem nadšený z rozměrů a výdrže, problémem je ale dost zasekané UI, kvůli kterému se mi moc příjemně nepoužívá.

Jedná se také o dost jednoduchý přehrávač, tedy žádný Lineout, digitální výstup či USB Dac.


M3,Plenue D, X1, Opus#1
Obrázek
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figut 27. 2. 2016 17:40

Snad chybí zmínka o zvuku. (wtf?)
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Skeptický 27. 2. 2016 17:49

Figut: píše, že to nešumí :-)
Skeptický
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 2. 2016 17:55

Pride mi viac nez logicke najprv to poriadne napocuvat az potom komentovat zvuk. Mas tam jasne napisane ze ide o prve dojmy. Trpezlivost....
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 27. 2. 2016 22:30

Zvuk

Zvukové podání teplejší/analogovější. Opačné vůči Clipu, či Sony A15, má docela blízko k Fiio X3ii. Rozumně si sedl s širokou škálou in-earů co jsem zkoušel.

V porovnání s přímou konkurencí v podobě X3ii zní Plenue živěji, s lepší dynamikou a čistěji. Basu hraje Dčko méně a je o trochu pevnější. Středy blíže, podobně tepleji zabarvené, ale přitom čistší a s lepším rozlišením.

X3 ale Cowon poráží ve velikosti prostoru a separaci. Nástroje jsou dále od sebe a při náročnějších pasážích se v nich člověk lépe vyzná než je tomu u Plenue.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Skeptický 27. 2. 2016 22:56

asi je to daň za míň šťávy z baterie...
Skeptický
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 27. 2. 2016 22:58

Porovnání s FIIO X3ii

Fiio X3ii bude představovat hlavní konkurenci nového Cowona a tak se blíže podívám na klíčové rozdíly.

Někoho možná napadne ještě Sony A15, ale to se zvukově jednoduše vůbec nechytá a dokud nebude stát 3 tisíce, tak nemá smysl.

Cena

X3 6 290 Kč vs Plenue D 7150 Kč
X3 má výhodu, že k němu dostanete obal, ke Cowonu se musí přikoupit.


X3 1:0 Plenue

Konstrukce

Obě zařízení jsou z hliníku, mají super zpracování, menší a nic extra displeje, fyzická tlačítka pro ovládání. Rozhodujícím prvkem je tedy o necelé 2cm kratší tělo Cowona a nižší váha.

X3 1:1 Plenue

Systém

Obě zařízení mají hibernaci a zapínají se okamžitě. Prostředí je základní u obou, ale X3 mi přijde o trošičku přehlednější. Na jedné straně tu je ne úplně přesné kolečko, na druhé pomalejší systém vyžadující přesnost. Osobně mi Fiio sedí víc.

X3 2:1 Plenue

Bonusové funkce

Fiio má lineout, digitální výstup, poslouží jako USB DAC. Ke Cowonu připojíte jen sluchátka.

X3 3:1 Plenue

Výdrž

I když slibovaných 100 hodin se nesplnilo, Fiio se se svými 12 drží hodně daleko.

X3 3:2 Plenue

Zvuk

Pokud pomineme nic moc prostor na Cowonu, konkurenci od Fiia znatelně převyšuje a nejspíše by se mu vyrovnalo až X5.
K tomu se přidává i nulový šum a možnost hrát si s propracovanějším equalizerem.

X3 3:3 Plenue

Paměť

Cowon ke slotu na kartu přidává 32GB paměť

X3 3:4 Plenue

Celkově je pro mě Plenue D lepším přehrávačem a za ten menší příplatek určitě stojí. Ale pomalý systém a absence funkcí navíc může být důvodem proč volit Fiio.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figut 28. 2. 2016 08:43

Bína píše:Zvukové podání teplejší/analogovější. Opačné vůči Clipu, či Sony A15, má docela blízko k Fiio X3ii.

Já tomu nějak nerozumím. Můj starý 1.gen Clip hraje o něco tepleji než x3ii. Analogový zvuk má ihifi 770c proti x3ii. Je-li analogovější, pak by to mělo být blíž k dx90, než x3, ne snad? :eh

Bína píše:V porovnání s přímou konkurencí v podobě X3ii zní Plenue živěji, s lepší dynamikou a čistěji. Basu hraje Dčko méně a je o trochu pevnější. Středy blíže, podobně tepleji zabarvené, ale přitom čistší a s lepším rozlišením.
To budu muset zkusit :-l .
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 28. 2. 2016 09:42

Figut píše:
Bína píše:Zvukové podání teplejší/analogovější. Opačné vůči Clipu, či Sony A15, má docela blízko k Fiio X3ii.

Já tomu nějak nerozumím. Můj starý 1.gen Clip hraje o něco tepleji než x3ii. Analogový zvuk má ihifi 770c proti x3ii. Je-li analogovější, pak by to mělo být blíž k dx90, než x3, ne snad? :eh

... ja som tiež trochu zmätený ... a nie je mi dosť jasné o aký Clip ide ... napr. medzi Clip+ a Clip Sport je dosť veľký rozdiel
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 28. 2. 2016 18:47

Je to clip zip
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 28. 2. 2016 21:28

Reakce docela pomalé, citelné zpoždění. Občas mám i problémy s přesností a musím se na to víc soustředit a klikat víckrát. O trochu lepší než A&K, výrazně zaostává za OPUS#1 a Fiio X7

Tak to jsem musel mít sakra kliku,ostatne pár známých si také nestezovalo na ovládání.Mozná ze je skoda,ze jsi nestál o test AstellKern,kdyz jsem ti ho nabízel k otestování....
Treba by jsi mel jiný názor.Tady bych rekl,ze nestranost dostala na *****.
Vlada
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ProF3T 29. 2. 2016 06:14

Bína píše:- Reakce docela pomalé, citelné zpoždění. Občas mám i problémy s přesností a musím se na to víc soustředit a klikat víckrát. O trochu lepší než A&K, výrazně zaostává za OPUS#1 a Fiio X7.

Máš tam FW v1.10? Ten ovládanie citeľne zlepšil.
IEM: Noble Audio Savant, Sony MDR-EX1000, Sony IER-Z1R
TWS: AKG N400nc
HP: Sony MDR-Z7, Sony MDR-Z1R
DAP: Cowon Plenue D, Sony NW-WM1Z, Sony NW-A55
DAC/AMP: Sony TA-ZH1ES
ProF3T
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bína 29. 2. 2016 06:44

Prof3t: Taky jsem četl že 1.10 to výrazně zlepšuje a proto to update první co jsem udělal. Ale pořád to ještě není ideální.

Akburt: V té době to jednoduše nevycházelo. Jinak s A&K jsem se seznámil víc než dostatečně, tedy problém s nestrannosti nebude u mě.

Pro upřesnění, zkušenost mám s Jr a AK100II. Jestli 240 za 10x násobek ceny Plenue je plynulejší jsem moc nezkoumal.
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tve.jezirko 29. 2. 2016 09:28

Zdravím.
Po přečtení recenze se mi trochu zkomplikoval výběr přehrávače.
Mám sluchátka ue triple fi10 a sháním k nim přehrávač. Měl jsem vytipovaný fiio x3ii, ale když jsem četl tuhle recenzi že cowon plenue má větší dynamiku tak jsem na vážkách. Je to skutečně tak markantní rozdíl, abych si s tím dělal hlavu, nebo to není tak hrozné jak se může zdát.Ted poslouchám cowon C2 a tam mě dynamika celkem chybí. Chci jít do něčeho lepšího. Přemýšlel jsem i o ihifi770c ,ale četl jsem že má problémy s Flac soubory a že dokonce neumí gapless. Co myslíte že by se hodilo nejlépe k těmto sluchátkům? Nebo jim stačí i fiio X1? Chtěl bych něco kolem 6000kč.
tve.jezirko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod puschpull 29. 2. 2016 13:17

Ta výdrž je super, pro mě velmi důležitý parametr. Fanda do šumu také nejsem. Snad se vychytá při update FW, aby byl plynulejší systém ...
Přístroj mě zaujal.
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků