[První dojmy] OPUS #1 - další Hi-fi přehrávač z Koreje

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod lithrai 18. 11. 2016 17:20

Veľmi dobrý update, ktorý priniesol novšiu verziu Androidu a mnohé nové veci ako napr. playlisty, (normálne) EQ alebo funkciu USB DAC. Tá mi žiaľ nefunguje. Skúšal som Windows Media Player a foobar2000. Vzhľadovo UI ale stále nie je podľa môjho gusta.

Ak by som mal porovnať Opus#1 s Plenue M2, tak zvukovo sú na rovnakej úrovni. Netrúfol by som si ich rozlíšiť v slepom teste. U Plenue M2 sa mi UI páči viac. Je skinovateľné, každý si nájde to svoje. Plenue M2 má väčšiu vnútornú pamäť (128 GB) ale má iba jeden slot na MicroSD karty. Ďalej má lepšie väčšie hardvérové tlačidlá, lepší displej. Má lepšie EQ možnosti.
DAP: iBasso DX240+Amp8MKII, Dethonray DTR1 Prelude, Audio-Opus Opus#1
IEM: Hidition New Tears 6, ThieAudio Monarch MKII, Alclair RSM Quad
Desktop: RME ADI-2 DAC FS, HP: Mr.Speakers Aeon Flow Closed, F-CANS AURA
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Figut 18. 11. 2016 19:06

Já jsem byl po nainstalovaní a puštění play zklamaný. Najednou temnější, méně vzdušný, ubylo detailu. Zalitoval jsem updatu. Zajímavé, že to slyším opačně jak borci na headfi, tam si každý zvuk pochvaluje ale zase řeší jiné nesmysly. Bílý font na černém pozadí příliš kontrastní. Teď mi to hraje velmi podobně jak Plenue D. Jestli jsem předtím váhal, jestli prodat, tak už mám jasno. Víc mi sedí zvuk typu xduoo x3.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 30. 11. 2016 21:20

Tak dnes jsem prodal můj Opus #1 :'(

Do Hi-fi přehrávačů jsem zabrousil už loni s Calyxem a Hifimanem HM-901S, ale byl to až Opus, který mě přesvědčil, že Hi-fi přehrávače mají smysl. A Opus budu nadále doručovat, protože prostě patří k těm nejlepším přehrávačům na trhu(i když tady bude spíš chyba v konkurenci).

UI jednoduché a proti naprosté většině konkurence rychlé a přesné.

Trvalá podpora výrobce (i když mu chvíli trvalo, než všechno slíbené ideálně zprovoznil).

Po zvukové stránce překonávající pro mě Astell Kern AK70, AK120II i AK300, Calyx, Fiio X7(s AM1 modulem) a i to QP1(ale jen krátké srovnání).

Za ten 3/4 rok jsem Opus#1 používal s množstvím high-end in-earů a pro všechny byl skvělým partnerem.

Jen pro mé citlivé uši by mohl trochu méně šumět :-)
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figut 30. 11. 2016 21:59

Nevydržel dlouho. Holt, konzum.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hynex 5. 1. 2017 18:40

Tak mě USB DAC funguje ... teda zatím jenom na WMP a VLC, Foobar2000 mi také nejde a ostatní multimediální přehrávače jsem zatím nezkoušel ... Windows 7 64bit, Opus FW 2.00.03
Hynex
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lithrai 8. 1. 2017 11:01

Vo foobar2000 si skúšal aký výstup, WASAPI?
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hynex 8. 1. 2017 14:39

Aha, tak už to hraje i přes Foobar. A sice na výstupu :

DS : Reproduktory (OPUS #1)

ale musel jsem 2x Opuse odpojit a připojit, pak to jelo - zajímavé :-)
Hynex
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hynex 13. 1. 2017 20:09

Nějaké dojmy v porovnání zvuku s X5 (1. generace)

Charakteristikou podobné přehrávače - světlejší podání. Opus komplexně lepší čistota, nejvíce asi na činelech. Řekl bych í více objemu v nahrávce. Pevnější bas a lepší separace nástrojů.
Pokud lze souhlasit s tím, že X5 (2nd) je nepatrným upgradem z X5 (1st), tak za mě je mezi Opusem a X5kama velkej rozdíl. Testováno jenom na Savantech s (upravenými nástavci Comply Foam), taky je ale potřeba napsat, že jsem nikdy neslyšel jiné přehrávače vyšších kvalit :-)
V každém případě i přes nedostatek osobních zkušeností v přenosném audiu, si dovolím napsat, že Savanty jsou pro Opus výborným partnerem a dávají ze sebe asi maximum :-)
Doma : Lyra Digital MK2, AU/RA Z1, AQ Kentaur 653, Fluid F5, AKG K701, Riva S, Riva Arena
Přehrávače : OPUS #1, X5 1st + 2nd, Xduoo X10, Sansa Clip, Fiio E12, Fiio E12a
Sluchátka : Noble Kaiser Massdrop, Noble Savant Wizard, Flc8s, Meze 99 Classics
Hynex
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lithrai 9. 4. 2017 18:29

Skúšal už niekto ten nový firmvér 2.00.05?
DAP: iBasso DX240+Amp8MKII, Dethonray DTR1 Prelude, Audio-Opus Opus#1
IEM: Hidition New Tears 6, ThieAudio Monarch MKII, Alclair RSM Quad
Desktop: RME ADI-2 DAC FS, HP: Mr.Speakers Aeon Flow Closed, F-CANS AURA
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hynex 11. 4. 2017 17:34

No, taky se mi do toho moc nechce ... co tak nějak přelouskám na Head-Fi, tak nejvíc to na zvuku asi odnesly výšky, které já osobně mám velmi rád a středy jsou více v popředí, což mi symetrika a šňůra od Impact Audio udělá taky. Navíc těch názorů tam je několik, takže se v tom Obrázek vyznej :D
Hynex
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lithrai 20. 4. 2017 11:45

Ja som aktualizoval a už pár dní počúvam.
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hynex 20. 4. 2017 14:09

No a dojmy ? ;-) Co konkrétně se ještě kromě více EQ změnilo ? Díky.
Hynex
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lithrai 20. 4. 2017 15:03

No fakt sa mi zdá, že s Hidition New Tears 6 to hrá ešte lepšie ako s verziou 2.00.03. EQ som nikdy nepoužil. Pri zmene hlasitosti pribudla na obrazovke zámka. Funkciu USB DAC som neskúšal, pochybujem, že to vyladili.

Ešte som zabudol dodať, ak máš svetlé slúchadlá, tak aktualizovať sa určite oplatí.
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hynex 26. 5. 2017 20:06

Někdo zkušenosti s FW 2.00.06. ?
Hynex
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hynex 3. 6. 2017 11:18

Chyba ve FW 2.00.06. ohledně funkčnosti gain opravena v novém FW 2.00.07.
Hynex
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků