XDUOO X3

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dkdkdk 23. 9. 2016 14:02

Ano, je tam 10i kanálový eq, velmi podobný tomuto
Obrázek
Já ale používám za tu chvilku, co ho mám, jen korekce bass/treble a crossfeed.
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pixxel 23. 9. 2016 14:12

Tak to je skvělá zpráva. Díky. Myslíš, že tam bude co se týče zvuku nějaký podstatný rozdíl oproti Fiiu X1 s ohledem na ty AKG y50? Jde o to, zda na tento dobrý přehrávač nejsou ty AKG y50 už moc slabé, kdy by sluchátka nevyužily celý potenciál xduoa...
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 23. 9. 2016 17:49

duvsan píše:Vraj má podobné útroby ako FiiO X5. Ale skúsme pozrieť trochu konkurenciu.



S X5 nemá podobného snad nic, Xduoo se pokusilo okopírovat Fiio X3, mají stejný dac, trochu odlišnou zesilovací část. Ale součástky neříkají vše.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duvsan 23. 9. 2016 20:28

Čiže zhruba FiiO X3 v menšom, resp. fake. Ale vraj je na úrovni X5.

Keď zalovíme ďalej, nájdeme konkurenciu? Nezaškodí trochu prehľadu.
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod michal744 23. 9. 2016 22:04

Spíš jestli sedne charakter daného přehrávače. Xduoo se mi trefilo do preferencí. Jazz hraje vyrovnaně, metličky jsou zřetelné, prostor a umístění parádní. Žádné bláto nebo zahuhlany projev. Umí přiostřit a krásně to jde doladit filtry u Trinity. Vzal jsem jej na zkoušku a nikdy ho nedám do oběhu, jak jsem zamýšlel. Nejvíc mi to připomíná X5, protože X3 už je taková veselá. Nějaké disco pro něj asi nebude ta správná parketa.
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ iBasso dx120, Hifiman Ananda, Audio gd NFB 11.38 Performance edition a nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod duvsan 24. 9. 2016 18:14

Ospravedlňujem sa za moju neznalosť, môžeš mi pribížiť to Trinity?
Mne na tom najviac chýbe práve použiteľný EQ. Používam ho pre dokorigovanie slúchatok. Doplniť rockbox je cesta, ale chcel som uprednostniť niečo, čo ho už má. A jazz zrovna nepočúvam, tak teraz si ma zneistil.
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod michal744 24. 9. 2016 18:36

Myslel jsem tím sedm filtrů u sluchátek Trinity delta. Na xduo x3 se s nimi dá více experimentovat. Rockbox je práce na dvě minuty a běží to pak na originál firmware i rockbox. Rockbox má eq i klasiku(treble, Bass) je tam dalších x možností( odstranění praskání, stereo ladění, loudnes atd) U Fiia ani iBassa eq nepoužijes. Když ho povolíš, tak okamžitě zmizne soundstage, začne to šumět a zničí to nahrávku i náladu. Xduoo má korekce funkční , bez ztráty kvality. Měl jsem x3,x5, iBasso a eq nehrozí.
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ iBasso dx120, Hifiman Ananda, Audio gd NFB 11.38 Performance edition a nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod duvsan 24. 9. 2016 22:31

Možno z toho pochádzajú fámy, ako ten ekvalizér degraduje kvalitu. Lebo vývojár programátor to zvrzol.
Slúchadlá používam Meelectronics A161P a Phonak Audéo PFE 012 s (dokúpenými) čiernymi filtrami - a tu potrebujem trochu pridať výšky.
Trinity Delta nepoznám.
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod Pixxel 24. 9. 2016 22:36

Toš nevím jak u x3 nebo x5 ale u x1 funguje eq perfektně. Bez něj by mi to nehrálo, tak jak by mělo a jak se mi líbí. Ani kvalita nepřišla na zmar, ba možná paradoxně naopak:D. Trapné mi to psát na audiowebu ale já bych bez eq nemohl fungovat:D.
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod duvsan 25. 9. 2016 14:27

Ja sa snažím v podstate o lin. prednes. Meely sa obídu bez EQ, u Phonaku (čierne filtre) mám trochu zdvihnuté výšky, len trochu. Sivé filtre (v slúchadlách od Phonaku) mi pripadajú naopak "upišťané".
EQ má dokorigovať nerovnosti, a budiž, tiež dotlačiť podľa priania poslucháča. Ak zabije priestor či niečo, je zle zostrojený - a vývojár babrák.
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod Pixxel 25. 9. 2016 19:17

Taktak, vždy jsem eq taky korigoval aby se mi to tak nějak líbilo. Pak jsem někde sehnal frekvenční charku sluchátek a celkem mě potěšilo, že můj vkus relativně přesně kompenzoval peaky, takže výsledkem byla celkem pěkná lineární křivka:). Pro audioúchyly, kterí mají lineární studiové sluchátka eq nemusí moc řešit, my ostatní si musíme umět pomoct;)
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 26. 9. 2016 11:13

Asi o tom víte ale pro zajímavost to zde radši přidám.
Vypadá to, že se chystá nástupce X3.
Osobně ještě s Fiiem chvíli vydržím a počkám si až budou nějaké recenze na tento nový model. Snad to stihnou do prosinca, kdy kolega pojede do číny. Přinejhorším X3 je jistota:).
XDUOO X10
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod duvsan 27. 9. 2016 22:25

Tú stránku mi zablokoval FF. Nezabezpečené pripojenie.

-- 27. 9. 2016 23:29 --

Mám blbý dojem, že to bude "tehla".
http://www.head-fi.org/content/type/61/ ... 1/flags/LL
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod Pixxel 28. 9. 2016 09:36

Ten odkaz vede na headfi forum s parametry toho xdua 10, stačí potvrdit upozornění. Jinak je to on, není to moc hezký přehrávač ale jsem zvedav jaké stím budou zkušenosti vzhledem k těm komponentám;)
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Figut 26. 10. 2016 11:47

Tuze rád bych si poslechl Xduoo X3, tak nabízím toto: Výměna na pár dní za můj Cowon Plenue D. V případě zájmu SZ. Díky.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků