Hudební smartphone

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Big Dick 4. 10. 2015 15:51

Zdravim. Název asi není moc výstižný, hledám mobil do cca 6000-7000Kč s co nejlepším zvukem. Jde mi o to aby to byl android a měl nějakou tu slušnou kapacitu (2 dny výdrže při mírnějším používání). Budu poslouchat hlavně ze špuntovek, kvalita reproduktorů teda u mě nehraje takovou roli. Sluchátka také žádné nemám, tak kdyby jsme mi mohli nějaké doporučit, byl bych vděčný. Poslouchám od všecho trochu, ale hlavně rock a metal. Mám rád bassy, ale zase by to nebylo přehnané a výsky a středy nebyly úplně v pozadí.
Co říkáte na tento telefon, máte někdo s tím zkušenosti?
http://mobilni-telefony.heureka.cz/alca ... -ot-6045y/
Jsou k němu i přibaleny sluchátka od JBL, tak bych možná nemusel ani jiné kupovat zvlášť.
Děkuji za rady. :)
Big Dick
Junior

Odeslat příspěvekod LOPO_X 4. 10. 2015 16:57

alcatel nebrat pokud chceš tel. s dobrým zvukem tak nejlépe iphone pak už má smysl jen nějaký pořádný přehrávač
A mimoto bude lepší když se zeptáš tady http://forum.mobilmania.cz/forum-2/Jaky ... ml?style=6
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Big Dick 4. 10. 2015 17:08

Dobrá, dal by se najít nějaký hudební přehrávač do cca 3000Kč? Telefon si budu kupovat tak jako tak, takže za něj nemužu dát více.
Díky.
Big Dick
Junior

Odeslat příspěvekod LOPO_X 4. 10. 2015 17:31

Kolem 3000, - fiio X1 pořad dokola se to tu omílá
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Big Dick 4. 10. 2015 17:42

Ok, dík za tip. :)
Big Dick
Junior

Odeslat příspěvekod karminkotak 4. 10. 2015 18:19

Tiež som radšej zástancom že smart na telefonovanie a komunikáciu ďalšiu a na hudbu mp3 samostatný...
X1 mám tiež a aj keď to zatiaľ "šetrím" tak som nadmieru spokojný a kúpu neľutujem :)
karminkotak
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Big Dick 4. 10. 2015 18:27

Ok, díky za tip. Nevěděl bys náhodou o nějakých dobrých špuntovkách, které by využily kvalitu toho přehrávače? :)
Díky.
Big Dick
Junior

Odeslat příspěvekod karminkotak 4. 10. 2015 20:52

Niečo by som snáď poradiť vedel :)
Len do akej sumy chceš ísť... Lebo X1 mi v pohode rozohrá aj náročné dj slúchadlá tak aby som mohol poradiť...
Mám aj obyčajné okolo 15€, aj trošku vyššie a drahšie modely, momentálne ho mám v robote so slúchadlami VSonic GR06. A spokojnosť velikánska :D
S nimi som sa naučil aj zaspávať pri hudbe, keďže mám maximálne dementných a protivných susedov :|
karminkotak
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Big Dick 4. 10. 2015 21:22

Tak za sluchátka bych dal tak 1000Kč (cca 35€). Koukal jsem se na ty Vsonic a zdá se že jsou kvalitní, ale nabízí je u nás jen 1 obchod a už jsou rozbalené, tak tomu bych se radši vyhnul. :D
Tak nějak jsem přemýšlel o Xiaomi Piston 3 nebo Soundmagic E10, ale pokud máš nějaké nápady, rád je uvítám. :)
Big Dick
Junior

Odeslat příspěvekod karminkotak 4. 10. 2015 21:37

Rozbalené radšej neber... Bohvie kto to mal v ušiach ;)
Ak by sme boli pri lacnejších ale dobrých, tak pozri Sony MDR EX50, veľmi dlho vydržali a krásne sa rozohrali po čase. Ak Xiaomi, tak sa odporúčajú Piston 2, len treba kúpiť originál a nie také :|
Alebo by sme mohli ostať pri značne VSonic a veľmi sa odporúča model VSD3...
Takže nejako takto by som to videl...
A ak aj nejaké kupiš tak určite nezabudni potom experimentovať s nadstavcami. Veľmi ich výmenou môžem ovplyvniť podanie zvuku... A z lacných slúchadiel dostaneš dospelý zvuk :)
karminkotak
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LOPO_X 4. 10. 2015 21:55

Sluchátka do 1000 moc smysl k tomu přehrávači moc nemají to už je můžeš rovnou provozovat z toho smartfonu. Sony EX50 se výhni ty jsou už pěkné zastaralé pokud máš rád basy tak pak Vsonic VSD3
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 4. 10. 2015 22:42

... podľa mňa X1 nebude až taký zázrak, aby sa k nej nemohli v pohode používať aj štuple za menej než cca 1000 českých ... napr. Sony XBA-C10, Philips SHE 3590, Sennheiser CX1.00 ... :D
bacil2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod karminkotak 4. 10. 2015 22:46

Ešte ma napadol model PL30 od Soundmagic...
karminkotak
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Svenmeister 5. 10. 2015 16:21

Nechci tady rozšiřovat blbosti, ale dle mého názoru se lepšího zvuku v tomto rozpočtu dosáhne, že větší část rozpočtu by měla jít do sluchátek a ta menší do přehravače. Např. koupí GR07 a Sansy Clip dostanu lepší zvuk než koupí VSD3S a k nim X1. Koneckonců ony ty sluchátka hrají dobře i s mobilem - navíc myslím, že v dnešní době mobily zavedených výrobců nemají vyloženě špatné zvukové výstupy. Dost často mobily se stejnými SoC hrají velmi podobně, rozdíl je ve většině případů na úrovni softwaru.
Svenmeister
Junior

Odeslat příspěvekod Big Dick 5. 10. 2015 16:36

No... vidim to tak, že pujdu do obchodu Audigo.cz a tam si to osobně vyzkouším, to bude asi nejlepší. :D Nevim jestli jsem to zmiňoval, ale byly mi doporučeny Soundmagic E10. Ty si tam vyzkouším. :D
Big Dick
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 10. 2015 17:03

Ako piše kolega vyššie. Ďaleko lepši efekt z hľadiska zvuku dosiahneš kupou lepšich sluchadiel a horšieho prehravača ako opačne. Kupovať X1 napr. k tym Soundmagicom je nezmysel. Radšej viac peňazi investuj do sluchadiel a prehravač nejaky lacny. Alebo to hraj z mobilu. Za 6-7 tisic už su telefony s celkom slušnymi vystupmi.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Big Dick 5. 10. 2015 20:13

Pánové, já z toho fóra budu mít ještě větší dilema než předtím. :D Tak to udělám tak, že zajdu do toho obchodu, tam ozkouším přehrávač i svuj mobil se stejnýma sluchátkama a zkusim posoudit jestli se to vyplatí :D
Big Dick
Junior

Odeslat příspěvekod Svenmeister 5. 10. 2015 21:29

Nevim, proc by nekdo mel mit dilema. Pokud se nepletu tak je to zde pomerne casta otazka, kdy nekdo chce kombinaci sluchatek a prehravace a je mu doporuceno dat vetsinu rozpoctu do sluchatek.
Svenmeister
Junior

Odeslat příspěvekod Big Dick 5. 10. 2015 21:39

No, tak uvidíme jestli se k tomuto vláknu ještě někdo vyjádří. :) Jinak děkuju všem co mi byly ochotní pomoct. :)
Big Dick
Junior

Odeslat příspěvekod bacil2 5. 10. 2015 22:26

Svenmeister píše:... je to zde pomerne casta otazka, kdy nekdo chce kombinaci sluchatek a prehravace a je mu doporuceno dat vetsinu rozpoctu do sluchatek.

... to že sa to stále dokola takto doporučuje ešte neznamená, že to musí fungovať ... primárny je vždy zvuk konkrétnej kombinácie ako celku a nie dozblbnutia opakované nejaké dogmatické pravidlo ;-)
bacil2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sinuhet1 6. 10. 2015 01:31

Přesně tak, kolikrát najdu kombinaci kdy zdroj (přehrávač+zesilovač) je několikrát dražší než sluchátka a ty sluchátka vytáhne úplně neskutečně což by laciný zdroj neudělal
Sinuhet1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod karminkotak 6. 10. 2015 02:19

Aj tak by som vzal kľudne tú X1tku a do budúcna robil upgrade slúchadiel ak bude treba. Základ budeš mať celkom solídny práve v prehrávači... A naozaj niekedy z obyčajnejších slúchadiel išiel vďaka nemu solídny zvuk.
karminkotak
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod boldricus 6. 10. 2015 08:40

Vždycky záleží na osobních preferencích. Znám lidi, kteří prostě odmítají nosit s sebou další hračku, když mají mobil. Takže bych zašel do krámu a vyzkoušel co mi bude vyhovovat.
Někde sem zaslech, že poslední founy od Sony hrajou dobře, ale pravda, nebyl to telefón za 8k ale hi-end :/
Přesto si myslím, že když koupíš sluchátka dejme tomu za 4k a přehrávač za taky kolem čtyř, tak to bude pro tebe z pohledu zvuku řádnej mazec, oproti telefónu za 8k.
Jsem BASShead a nestydím se za to :D

Venku: Cowon Plenue D / Cowon J3 + Sennheiser IE8
Doma: PC -> FiiO E10 + Audio Technica ATH-AD700, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO
boldricus
Junior

Odeslat příspěvekod LOPO_X 6. 10. 2015 13:08

Nevim ale slyšel jsem z3c a nic moc zatimco třeba LG spirit od mladé za 4500,- hraje lépe než moje LG G2.. Celková prostorovost a celistvost zvuku je na dobré úrovni a to tam je soc snap 410 což neni nic extra a ten telefon je plečka posekana. Bylo by nejlepe pochodit nějaké obchoďáky se sluchátky a pozkušať nějaké ty smartfony naživo jinak potom už jak tu psali výše tu sansu a třeba ty GR07 tudle kombinaci jsem kdysi měl a hralo to za ty prachy výborně.
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Big Dick 6. 10. 2015 16:08

Osobně by mi navadilo sebou tahat další věc, ale zkrátka mobil budu potřebovat tak jako tak, takže za sluchátka a přehrávač 8 tisíc dát nemůžu. Každopádně mám dost času na rozmyšlenou, mezitím si to ozkouším Audigu a snad tam i poradí. :D
Big Dick
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 27. 7. 2016 11:29

Tak mám tu teď půjčený LG V10, prý jeden z nejlépe hrajících telefonů. Uvidíme, jak obstojí proti přehrávačům. Teda hned po tom, co se mi podaří po posledním recenzentovi odemknout ten zablokovaný telefon!! Hahahahahahahah
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: JOMO Samba|NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M3s & M2s & M1

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod kychtax 27. 7. 2016 12:40

Taky sem přidám. Mám krátce Huawei P9. Připojil jsem k němu Fostexy TH X00 a překvapilo mne, jak to solidně hraje. Máte někdo podobnou zkušenost s Huawei?
PC - USB - Singxer SU-1 - I2S(HDMI) - DAC19 - ACSS - AGD Precision 2 - ATC SCM 40,
filtrace NA Sunrise, kabely Zephyr, Zephyr T, OCOS, Inakustik, Supra
sluchátka DT150, T50RP MK3
kychtax
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Fhyryy 3. 11. 2016 19:31

Trochu oživím tohle vlákno ... Mám Hifiman RE-400 a poslouchám přes telefon Lumia 550. Jaký telefon asi do 6000 by pro mě znamenal podstatnější zlepšení v kvalitě zvuku ? U té lumie mám problém také s hlasitostí, kdy musím mít obvykle hlasitost na maximum a ještě zvýšený ekvalizér.
Fhyryy
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 3. 11. 2016 19:46

Lumia 930 nebo 950.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 3. 11. 2016 22:56

Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod razerfan 29. 12. 2017 00:43

Thread na Head-Fi - https://www.head-fi.org/threads/best-sm ... 17.853115/

Jsou tam uvedeny smartphony s dedikovanými DACy (převodníky).

U zbytku smartfounů je DAC součástí CPU čipu, což ale u novějších čipů nemusí být žádná tragédie. Např. v mé Sony xPeria XZ1 je Snapdragon 835, jehož součástí je Qualcomm Aqstic Audio DAC.

U této xPerie je celkem fajn, že v nastavení zvuku lze u zvukových efektů uvnitř ekvalizéru pohnout posuvníkem Clear Bass. Ostatní technologie pro úpravu zvuku zvuk spíš mrší. Zvukový výstup této xPerie na sluchátkovém výstupu je rozhodně kvalitní. V přímém srovnání s Mojo však neobstojí. Slabší je vykreslení scény, která je výrazně užší. Ale špatně to nehraje!

Jako výhodu Snapdragonu 835 někdo může považovat i podporu kodeků Aptx+Aptx HD. Spolu s tím xPeria nabízí BT5 a podporuje i kodek LDAC, a umí USB OTG. Trochu zamrzí Hybridní dualsim slot. Možná pomůže OTG SD card reader - vyzkouším ( https://www.aliexpress.com/item/Mini-Me ... 74237.html ).

Pro absolutní fajnšmejkry to není, ale pro člověka který hledá lepší zvuk, a pořídí si třeba předplatné na nějakou streamovací službu a kvalitní špunty vhodné k telefonu nebo bezdrátová sluchátka může být něco podobného dobrou volbou.
Doma: PC/TV + Chord Mojo + 1, Hifiman He-400i & MrSpeakers Alpha Pads & Dyson Audio Gotham GAC Starquad headphone cable 2, Yamaha A-S500 + Tannoy Sensys DC1. Venku a v práci: telefon Sony xPeria XZ1 + AT-PHA55BT (LDAC) + Tidal + Acoustune HS1551CU
razerfan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 29. 12. 2017 23:11

Pokial si niekto kupi bezdrotove sluchadla, tak mu moze byt srdecne jedno aky dac ma v telefone.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod razerfan 30. 12. 2017 15:25

===== TEST použitelnosti APTX HD a APTX =====

Vím, že u bezdrátového přenosu se převodník z telefonu nepoužívá.

Já jsem si ze zvědavosti jedny přijatelně drahé (2 až 3tis.) BT5 sluchátka s Aptx HD (EOZ Air) "předobjednal" na Kickstartru, a budu na ně čekat cca do února. Doma mám zatím na hraní Aptx HD receiver (Inateck BR1006, BT4.1, cena cca 1500,-), který používá pravděpodobně BT system-on-chip Qualcomm CSRBC8675 (o použitém DACu jsem však nic nezjistil).

Udělal jsem několik poslechových testů na špuntech Echobox Finder X1 - pro porovnání zvoleno album Paul Simon - Graceland 25th Anniversary Edition zakoupené v Supraphonu formou downloadu (FLAC 16bit 44.1khz, cca 881kbps) a přehrávané z telefonu (Sony Xperia XZ1 - Android 8 Oreo, BT5, podpora Aptx, Aptx HD i LDAC) z SD karty z aplikace Stellio Music Player, a stejné album dostupné přes Apple Music (namatchované nahráním do iTunes) formou 256kbps AAC streamu.

První zjištění - telefon má lepší převodník než BT přijímač, což trochu zkresluje výsledky. Nejprve jsem to chtěl přičítat na vrub kodeku AptxHD, ale došel jsem k názoru, že pravděpodobně nemůže za vše co slyším. Převodník v telefonu má vzdušnější projev, dozvuky trvají déle a zvuk je jasněji probarven. Převodník v Inatecku je tmavší, trochu intimnější a dozvuky jsou kratší.

Druhé zjištění ověřené na zvukovém výstupu telefonu: Apple Music má oproti FLACu výrazně uhlazené hrany - nabízí rozvolněnější a trochu zábavností rádoby šmrnclý zvuk, kterému však citelně chybí údernost (autorita a čistota) FLACu.

Zkouším mít na paměti to co jsem zjistil o převodníku v Inatecku a porovnávám na FLACu jak hraje Aptx HD vs Aptx vs SBC (lze to přepínat ve vývojařském nastavení telefonu během přehrávání). Rozdíl mezi Aptx HD a Aptx - větší množství komprese a nižší podporovaný datový tok - je patrný napříč zvukovým spektrem a projevuje se rozkostičkovaností zvuku a slabšími dozvuky (ozvěnami), a ztráta autority je pěkně slyšet v basové složce, např. na kopácích. Ale je k tomu potřeba trochu vyšší hlasitost. Při nižší hlasitosti je to samé slyšet až po přepnutí na SBC, u kterého se objevuje typické máslo v kopácích a syndrom mp3. Rozdíl mezi Aptx HD a Aptx je patrnější na FLACu než na již komprimovaném vstupu z Apple Music. Rozdíly v kompresi mezi Aptx HD a Aptx jsou patrné i u 16bit FLACu (není to tedy tak jak jsem si původně myslel, že Aptx HD projeví své přednosti jen u 24bit, a u 16bit že budou oba kodeky znít stejně). Mezi Aptx HD a sluchátkovým výstupem z telefonu jsem žádný zásadní úbytek zvukové informace nezaznamenal, resp. zaznamenal jsem změnu, ale jak už jsem uvedl, přičítám ji na vrub převodníku, který se stará o zpracování přeneseného zvuku.

Závěr: Pro FLAC není Aptx dostatečně kvalitní kodek. Aptx HD je akceptovatelné s tím, že pomyslný jazýček vah použitelnosti Aptx HD s Flacem se týká převodníku. Bez kvalitního přijímače, tj. bez kvalitního převodníku, nedává Aptx HD s FLACem moc smysl. Aptx bych pro FLAC zavrhl úplně, a Aptx HD bych vzal na milost pouze v případě, že si můžete vybrat převodník. Sluchátka s podporou kodeku LDAC na tom budou ještě líp (u zvukového zdroje v CD kvalitě by mělo jít v podstatě o bezztrátový přenos, viz. https://www.androidauthority.com/sony-l ... ec-790690/ , https://www.androidauthority.com/androi ... io-794775/ ), ale problém převodníku zůstane. Zato u Apple Music, které již samo o sobě je komprimované mi Aptx HD (a rovněž Aptx) dává smysl, a to bez ohledu na převodník. Zvuk je pěkně čistý, pro pohyb venku dostatečný. Poslech Apple Music je sám o sobě bez hran, a Aptx HD ho nijak výrazně nezhorší, a ani ten slabší převodník v přijímači tolik nebolí jako s FLACem..

Datový tok
sbc - 192 až 328kbps (záleží na implementaci)
qualcomm aptx - 352 kbps, 16bit 44.1kHz
qualcomm aptx hd - 576 kbps (s podporou 24bit 48kHz)
sony ldac - záleží na implementaci (3 varianty - 330kbps, 660kbps, 990kbps /s podporou 24bit 96kHz/). U nejvyšší varianty 990kbps by měla být pro přenos CD audia použita celá šířka pásma, tj. mělo by to znít jako originál, i když kodek je sám o sobě ztrátový)

SONY Technologie pro bezdrátový přenos
DSEE HX upscaling - mělo by doplnit zvukovou informaci ke komprimovanému audiu. Možná to ještě testnu s Apple Music. Inženýři Sony se dušují, že pomocí DSEE HX a LDAC dokáží z komprimovaného zvuku vytvořit zvuk který je k nerozeznání od původní HI-RES zvukové informace. Vidím dva způsoby použití - jednak upscale komprimovaného zvuku v telefonu (ten mohu otestovat - jednak v telefonu a jednak přes Aptx HD). A jednak obnova zvukové informace ve sluchátcích po přenosu přes bezdrátový kodek (to otestovat nemůžu, na to jsou potřeba sluchátka Sony, která podporují DSEE HX).
Doma: PC/TV + Chord Mojo + 1, Hifiman He-400i & MrSpeakers Alpha Pads & Dyson Audio Gotham GAC Starquad headphone cable 2, Yamaha A-S500 + Tannoy Sensys DC1. Venku a v práci: telefon Sony xPeria XZ1 + AT-PHA55BT (LDAC) + Tidal + Acoustune HS1551CU
razerfan
Mírně pokročilý