Fiio M3 - Přehrávač Fiio do každé kapsy

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bína 11. 9. 2015 15:52

Na podzim Fiio chystá 6 nových produktů a dnes jsme se dozvěděli něco nového o dalším z nich.

Obrázek

Fiio M3 je přenosný přehrávač z nové M řady, která klade důraz spíše na rozměry a cenu než na maximální kvalitu zvuku.

- 2 palcový TFT displej
- 8 GB vestavěné paměti a slot na MicroSD kartu
- Výdrž kolem 16 hodin
- Výkon 36mW do 16 Ohmů
- DAC CS42L51 od Cirrus Logic
- Nízká výstupní impedance
- Kvůli rozměrům se nedočkáme kolečka, ale šestice hardwarových tlačítek
- Podpora headsetových ovládání
- Větší množství barevných provedení
- Otvor pro přichycení šňůrky :)
- Na trhu v prosinci

Cena 55$

Za mě super zařízení, po Xduoo X2 tu máme dalšího nástupce za Sansu Clip a tentokrát to bude asi s výrazně méně nedostatky. :)

Obrázek
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: JOMO Samba|NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M3s & M2s & M1

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod LOPO_X 11. 9. 2015 16:18

ježiš to je pěkné ... :)
Fiio X5 + FLC8s
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod n_a_m_e 11. 9. 2015 21:45

Vypadá to perfektně. Podle fotek to vypadá, že se začínají kvalitou zpracování přibližovat úrovni, kterounabízejí čínské lowendové smartphony. Snad to nebude moc šumět, vzhledem k tomu, že to utáhne jen asi iem.
AKG K702 + Aune T1 + O2
X10 + HiSenior Hybrid CIEM, Trinity Icarus III
DAP na hřbitově: Colorfly C3, Xuelin 770C
n_a_m_e
Junior

Odeslat příspěvekod haens 11. 9. 2015 22:34

vypadá to tak akorát na pěknou sračku. 16h výdrž a velikost zapalovače, jasně. hrát to bude +- jako mobil, takže kdo si to koupí, to fakt netuším. ti, co se spokojí s málem, ti zůstanou u mobilu a ti, co to myslí trochu vážně, si s tímhle nebudou kazit vkus...
Opus #1 + Heir 10
haens
Junior

Odeslat příspěvekod Figut 11. 9. 2015 23:18

Slabý výkon ne?
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 11. 9. 2015 23:49

sansa má ešte menší výkon a stačí ... apropos má to vôbec FM rádio? ... lebo ak nie, tak to nie je "plnohodnotný nástupca" clipu
bacil2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 12. 9. 2015 06:19

Figut píše:Slabý výkon ne?

Slaby vykon na co? Cowony maju zhruba tolko a patria k tym najvykonnejsim beznym prehravacom.

haens píše:a ti, co to myslí trochu vážně, si s tímhle nebudou kazit vkus...

Ti ktori to myslia trochu vazne bezproblemov funguju aj s Clipom. A toto bude hrat bezpochyby lepsie. A este to aj (papierovo) dlhsie hra.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Bína 12. 9. 2015 12:40

V Číně proběhla press konference, kde Fiio představilo nové produkty a tak toho víme víc o M3.

Obrázek

Obrázek

Podle nových informací o něco vyšší výkon a výdrž, omezená podpora Hi-res(jen WAV) a super rozměry a váha.

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod xakrurychle 12. 9. 2015 13:26

to Bína:

myslíš, že to bude hrát lépe než můj starý Ipod 5.5Gen? Chápu, že to je jen domněnka, ale i tak...
Případně Xduuo X2 vs Ipod? Fiio X1 už asi bude určitě lepší než Ipod ne?
xakrurychle
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 12. 9. 2015 13:30

X1 je o dost dál než iPod. X2 taky hraje líp.

Hádat zvuk u novinky, co se včera představila, moc nejde. Ale rozměry a vlastnosti ti asi dost napoví, zda za to chceš vyměnit velký a těžký iPod.

Jinak i kdyby hrála M3 o něco hůř než X2, bude to pravděpodobně po praktické stránce o dost dál.

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod xakrurychle 12. 9. 2015 13:52

tak mi stačí :), právě že ten Ipod fakt netahám s nadšením
xakrurychle
Junior

Odeslat příspěvekod bacil2 12. 9. 2015 15:34

... takže toto tiež nemá FM rádio 8-S ... zlatý dobrý clip+
bacil2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 12. 9. 2015 15:55

Fiio je v základu pořád Hi-fi firma, tak je asi vůbec netrápí podpora technologie co se vrací k Mono vysílání a nepoužívá se nikde jinde než v autě či jako zvuková kulisa v práci.

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod bacil2 12. 9. 2015 16:47

Bína píše:Fiio je v základu pořád Hi-fi firma, tak je asi vůbec netrápí podpora technologie co se vrací k Mono vysílání a nepoužívá se nikde jinde než v autě či jako zvuková kulisa v práci.
:shock:
... si robíš srandu? ... FM rádiá ešte stále chvalabohu vysielajú stereo ... teda aspoň u nás v Bratislave

... veď niektorí ľudia ešte aj dnes normálne počúvajú rádio ... a to nie len ako kulisu! ... chvalabohu Sansa, Cowon alebo Sony to akceptujú ... teda aj za cenu, že nebudú „ultra–hifi“ ako úžasné FiiO za 50 eur :lol:
bacil2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 12. 9. 2015 17:15

http://www.radiotv.cz/p_radio/radio-imp ... no-rezimu/

V době, kdy se rádio poslouchá přes aplikace na telefonech, kdy většina mladých lidí přechází na spotify apod, tak je klasické FM rádio opravdu okrajovou záležitostí. Aspoň u lidí kterým je míň než 40 let.

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod bacil2 12. 9. 2015 18:10

Hmmm ... potom je ale otázka či vôbec niekto potrebuje MP3 prehrávač za „50“, keď už má telefón za „500“ ...
bacil2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 16. 9. 2015 11:50

bacil2 píše:... takže toto tiež nemá FM rádio 8-S ... zlatý dobrý clip+

Tak prý bude i jedna speciální verze s Rádiem.

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod Bína 6. 11. 2015 17:01

Video recenze ve španělštině. Dostupné v obchodech už možná ke konci příštího týdne.

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 6. 11. 2015 19:20

Mám objednáno. Dám potom reference.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wheatley 6. 11. 2015 22:40

Odkud jsi objednával? Mám taky zálusk.
Peugeot 306 Break 1.4 55kW
wheatley
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 7. 11. 2015 05:22

Wifimedia.eu
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 7. 11. 2015 09:40

Radši bych pár dní počkal, těch prodejců se určitě ještě pár objeví a snad se i nějak ustálí cena. Třeba tady je maj ve Španělsku o 10 Euro levněji http://zococity.es/fiio-m3.html

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 7. 11. 2015 10:53

69-64,99=4,01
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 10. 11. 2015 19:08

Už je v nabídce na headphones.cz s pravděpodobným dodáním do konce Listopadu. Cena je taky slušná.
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 10. 11. 2015 22:56

... a tá "speciální verze s Rádiem" čo tu spomínal Bína nebude ?
bacil2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 4. 12. 2015 14:44

Tak gaplessu se na M3 nedočkáme, použitý čip to neutáhne.

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 4. 12. 2015 16:19

Otázka je, jestli se dočkáme M3 samotné. Mou objednávku u wifimedia jsem zrušil, protože neustále posunovali dodací termín. Následně jsem objednal tady a zvažuju taky zrušení, protože mne nebaví neustále posunování doby dodání. Dnes FiiO oznámilo zpoždění s X7. FiiO se teď chová dost zvláštně.
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 4. 12. 2015 17:50

Na FB Headphones píše p. Hejtmánek, že už je mají u nás na celnici, takže snad příští týden...
Chord Mojo, Audio-gd NFB 12 -> Beyerdynamic DT880 Edition 2005, AKG K 142HD
FiiO X3 2nd, Shanling M1 -> Dunu DN-2000J, LZ-A4, Trinity Delta, Hifiman Re-400
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 4. 12. 2015 18:29

Původně měly být v druhé polovině Listopadu, teď se to posunuje po dnech. Chápu, že to není chyba p. Hejtmánka, ale čekat měsíc na přehrávač za dva litry, kdy se den dodání posunuje v čase už téměř měsíc. To je trošku moc. Prostě mi to začíná připadat jako obrovksá bublina. A znovu opakuju, chápu že to není chyba distributora.
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 8. 12. 2015 11:11

Hurá, hurá, už se asi něci stane a M3 se zhmotní. Dnes jsem dostal výzvu k platbě. Už jsem se bál, že je M3 jak paní Colombová :-)
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 10. 12. 2015 13:25

Už je doma. První dojem je zatím nijaký ( není myšleno negativně ). Nepřipadá mi úplně praktický, že je přehrávač nastavený na čínštinu. Dost blbě se hledá jak to přehodit na AJ. Našel jsem návod na HF, ale je fakt, že jsem nestudoval přiloženou dokumentaci od prodejce. Nicméně pokud to v ní není popsáno, tal bych doporučoval to doplnit. Mašinka je to mrňavá a sympatická. Asi by se hodil nějaký futrálek, protože ten plast nebude moc odolný na poškrábání. Zvuk je solidní, detailní, má to pěkný prostor. Trošku jsem měl pocit, že je slabší na basech, ale poslouchal jsem jen chvilku. Nemám srovnání se Salsou, ale M3 je určitě lepší investice, než iPod. Co se tedy zvuku týče. Na baterku lze zatím taky číst samou chválu. Ovládání je trochu kostrbatý a pomalý, ale dá se v něm zorientovat. Jak už bylo uvedeno aparátek nepodporuje gapless přehrávání a pauzy mezi skladbami jsou delší, než mám třeba u Studia. Trošku jsem se bál šumu, ale zatím jsem ho nezaznamenal. Víc napíšu o víkendu. Obecně si však troufám tvrdit, že za dvojku je to pěkný vánoční dárek a zatím jsem nenašel nic, proč se mu vyhýbat.
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 11. 12. 2015 22:07

Po dalších pár chvilkách poslechu aktualizuju dojmy. M3 je šikovná. Když jsem jí prvně zapnul, byla baterka nabitá asi na 3/4. Teď má za sebou cca 6 hodin a ještě jeden dílek zbývá. Z těch 6 hodin je kolem poloviny v autě na hlasitost 40, normálně do sluchátek stačí tak 20, takže při normáním poslechu bude mít baterka fakt slušnou výdrž.
Orientace v menu mi už problém nečiní, odezva zase až tak pomalá není, jak se mi z počátku zdálo. Jelikož k přehrávači není žádná ochraná ponožka, tak jsem zadní stěnu polepil izolepou. Je to sice trochu vidlácký, ale svůj úřel to plnit bude.
Zvukově je to solidní. Na Studio a na své větší bratříčky M3 po pravdě nemá, ale je to např. jasný upgrade z iPodů či telefonu. Díky své velikosti a váze se bude dát nosit i v kapse u trenýrek, takže si dokážu představit, že může časem být oblíbený u sportovců.
Zvuk bych přirovnal k malým, ale kvalitnějším regálovkám např. Heco Onyx. Výborný středy, velmi slušný výšky bez sykavek, basy taky dobrý, ale stejně jako u malých regálů, kdy repráček s malou membránou má svoje limity i M3 mi zní na basech trošku uměle. Basy jí nechybí, ale jsou takový syntetický.
Sečteno, podtrženo - M3 stojí za pozornost. Určitě udělá službu každému, kdo začíná zajímat o přenosné audio, sportovcům či jako doplňek k plnotučnému DAP typu X3, X5. Tím nechci říct, že je M3 nízkotučná. Jen prostě má svoje limity, což je díky stavbě a koncepci logický. Ale na nic si nehraje ... a hraje.
Já jí zkoušel se Savantama a ATH CKS55i. S ATH je zvuk na moje uši už moc hutný. Se Savanty dobrý až chvalitebný. Ještě jsem jí testnul s HD598. Hlasitost jsem musel přidat, ale poslouchat se to dalo a bavilo mne to.
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 11. 12. 2015 23:15

A zvukové srovnání s X1, Sansou, xDuoo X2 apod. by nebylo?
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 12. 12. 2015 08:42

Je mi líto, nemůžu sloužit. Nic z toho jsem neslyšel. Snad jen, že jestli xDuoo X2 šumí, tak M3 ne. Pamatuje si po zapnutí poslední pozici i hlasitost, má vestavěnou paměť 8Gb. Vestavěný zesilovač mi rozehrál i HD598 při zesílení na 30 z celkových 60. Reakce přehrávače na stisknutí tlačítka je pomalejší, než u iPodu, ale rychlejší než u FiiA X3 1st. Zvuk je celkově více středový, než cokoliv jiného. Možná může být delší poslech pro někoho únavný.

+
je malinkej
baterka vydrží déle jak u některých kvalitnějších přehrávačů
zvukově je na vyšší úrovni, než telefon nebo iPody
cena
ideální na tahání venku a sportovní aktivity
-
nemá pouzdro
zvuk odpovídá ceně
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hynex 14. 12. 2015 07:33

Zdravím, mohu se optat ... zdali je tam možnost přepnutí výstupu na line out ?
Díky.
Doma : Foobar, Hiface, Lyra Digital MK2, AU/RA Z1, AQ Kentaur 653, Fluid F5, AKG K701
Přehrávače : OPUS #1, Fiio X5, Xduoo X10, Sansa Clip, Fiio E12, Fiio E12a
Sluchátka : NA Savant Wizard, Flc8s, KZ ZS5, KZ ZST, KZ Ate, Meze 99 Classics
Hynex
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 14. 12. 2015 08:14

Ne to nejde. Má to jen výtup na sluchátka.
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 17. 12. 2015 10:57

Přehrávač mi včera přišel, tedy zatím první dojmy po cca 1,5 hodině zkoušení:

Celé tělo působí výrazně lépe a pevněji než Sansa ZIP, ale levně působí tlačítka.

Tlačítka jsou fyzická, což výrazně upřednostňuji před dotykovými. Problém mám jen s tím, že tlačítko play má výrazně mělčí stisk a působí to dost nepřirozeně.
Bez rozlišení tlačítek se přehrávač ovládá hůře v kapse.

Moc pěkný design, maličké, lehoučké, na první pohled trochu jako poslední ipod nano.

Velké plus za automatickou pauzu po vytažení sluchátek.

UI hodně základní, všude se jede jen na ikonky, popis se najde až uvnitř menu.

Seznam alb a umělců často usekne kus názvu.

Absence gapless mi nevadí.

Po spuštění se vrací na pozici.

Zamykání kláves není moc potřeba, k nechtěnému zmáčknutí moc jednoduše nedojde.

Štve mě řazení složek dle data přidání, častý problém u dalších levných přehrávačů. Karta se tedy musí protáhnout prográmkem, který to přeskládá podle abecedy.

Chybí mi možnost rychlého návratu do aktuální složky. Tlačítko menu vyhodí zpět úvodní nabídku, ale naštěstí si pamatuje aktuální pozici v seznamu, tedy není nutné opět hledat danou složku, ale přidá se pár stisknutí klávesy navíc.

Zatím jsem zkoušel pouze s Flare R2A a s těmi to hraje moc pěkně. Kvůli náročnějším Flare zatím nedokážu posoudit, jak moc šumí.

Uvidím, jak si zvyknu na ovládání, protože jinak je to povedený přehrávač a rád bych s ním nahradil Fiio X1 na denní nošení.

-- 17. 12. 2015 09:58 --

mrazíkovo píše:Nepřipadá mi úplně praktický, že je přehrávač nastavený na čínštinu. Dost blbě se hledá jak to přehodit na AJ. Našel jsem návod na HF, ale je fakt, že jsem nestudoval přiloženou dokumentaci od prodejce. Nicméně pokud to v ní není popsáno, tal bych doporučoval to doplnit.

Nevím odkud jsi kupoval, mě z headphones.cz přišel nastavený na angličtinu a s českým návodem.

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 17. 12. 2015 13:45

Kupoval jsem rovněž na headphones.cz
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod k3rbiiik 17. 12. 2015 20:04

Taky mi dneska přišel a zatím celkem spokojenost. Nevím jak u Vás, ale při zapnutí se mě přehrávač zeptal na jazyk a angličtina byla jako první. Ovládání je celkem rychlé, není to super rychlé ale rozhodně neomezuje. Občas je potřeba trochu víc zmáčknout tlačítka, ale to je spíš o zvyku.

Ze zvuku má trochu smíšené pocity, protože mám pocit že to hodně šumí, resp. třeba s Xiaomi piston 2 to šumí až nepříjemně, ale třeba na V-Moda M80 to vůbec není slyšet, podobně např HD-555.
k3rbiiik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jencekgs 18. 12. 2015 20:34

Bína píše:Přehrávač mi včera přišel, tedy zatím první dojmy po cca 1,5 hodině zkoušení:

Celé tělo působí výrazně lépe a pevněji než Sansa ZIP, ale levně působí tlačítka.

Tlačítka jsou fyzická, což výrazně upřednostňuji před dotykovými. Problém mám jen s tím, že tlačítko play má výrazně mělčí stisk a působí to dost nepřirozeně.
Bez rozlišení tlačítek se přehrávač ovládá hůře v kapse.

Moc pěkný design, maličké, lehoučké, na první pohled trochu jako poslední ipod nano.

Velké plus za automatickou pauzu po vytažení sluchátek.

UI hodně základní, všude se jede jen na ikonky, popis se najde až uvnitř menu.

Seznam alb a umělců často usekne kus názvu.

Absence gapless mi nevadí.

Po spuštění se vrací na pozici.

Zamykání kláves není moc potřeba, k nechtěnému zmáčknutí moc jednoduše nedojde.

Štve mě řazení složek dle data přidání, častý problém u dalších levných přehrávačů. Karta se tedy musí protáhnout prográmkem, který to přeskládá podle abecedy.

Chybí mi možnost rychlého návratu do aktuální složky. Tlačítko menu vyhodí zpět úvodní nabídku, ale naštěstí si pamatuje aktuální pozici v seznamu, tedy není nutné opět hledat danou složku, ale přidá se pár stisknutí klávesy navíc.

Zatím jsem zkoušel pouze s Flare R2A a s těmi to hraje moc pěkně. Kvůli náročnějším Flare zatím nedokážu posoudit, jak moc šumí.

Uvidím, jak si zvyknu na ovládání, protože jinak je to povedený přehrávač a rád bych s ním nahradil Fiio X1 na denní nošení.

-- 17. 12. 2015 09:58 --

mrazíkovo píše:Nepřipadá mi úplně praktický, že je přehrávač nastavený na čínštinu. Dost blbě se hledá jak to přehodit na AJ. Našel jsem návod na HF, ale je fakt, že jsem nestudoval přiloženou dokumentaci od prodejce. Nicméně pokud to v ní není popsáno, tal bych doporučoval to doplnit.

Nevím odkud jsi kupoval, mě z headphones.cz přišel nastavený na angličtinu a s českým návodem.

Pokud by si se chtel s x1 rozloucit, ujal bych se ho.
jencekgs
Junior

Odeslat příspěvekod kalios 13. 1. 2016 23:40

Měl bych dotaz na nový majitele FiiO M3. Jsem vlastníkem Vsonic GR07, které krmím přehrávačem SONY A826 což je v současnosti už dědeček, ale pořád dobře slouží a ve své době patřil k top přehrávačům. Jenže bohužel od té doby co jsem si pořídil Vsonicky (poslouchal jsem dřív na fake IE8 + Sonáč), tak mám pocit, že už přehrávač nestíhá krmit sluchátka...
Proto se začínám pomalinku poohlížet po jiném přehrávači. Jde mi hlavně o zvukový výstup o ostatní featuringy se moc nezajímám (beru jenom jak bonus). Myslíte, že bych si polepšil s M3? nebo bych měl trošku víc zainvestovat a pořídit si X1, kde už pořádně poznám rozdíl a vybudím z GR07 jejich pravý potenciál? Nebo byste případně doporučili něco jiného do 3,5k?
kalios
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sibstr 24. 1. 2016 19:11

Po 9 letech mi odešla baterka ve stařičkém přehrávači Kingston K-PEX 100, tak jsem pořídil Fiio M3 a spokojenost. Na poslech doma mám už spoustu let sluchátka Koss R/80, svého času za slušný ranec peněz. M3 si s nimi celkem obstojně poradí, ještě musím pořídit nějaká sluchátka do MHD. Nějaký tip na pecky cenově do 1000 Kč?
Sibstr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ...drát 24. 1. 2016 20:10

...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 24. 1. 2016 21:13

Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Sennheiser HD 800 | AKG K712 PRO | Grado RS2e
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Sibstr 26. 1. 2016 01:31

Tak jsem to pročetl a klasika, co člověk to názor :-| Půjdu se asi podívat a vyzkoušet SoundMAGIC E10 black a RHA S500 i když tedy oboje je už trochu přes můj rozpočet.
Trochu se toho bojím, protože ještě žádná sluchátka mi nevydržela déle než rok a dávat do nich každý rok přes tisíc korun si dovolit moc nemůžu.
Sibstr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ládínek76 19. 2. 2016 12:26

Za ty penízky velmi dobrý přehrávač.Akorát občas se sám odpojí při přesouvání složek z ntb.Mám dotaz pro znalé.Používám k němu Akg k330 a na můj vkus moc výšek a méně basů.A jde mi o to,že kdysi jsem měl sluchátka Denon ah-c551 než je synátor uklidil do koše:-).Jejich zvuk se mi líbil.V K+B je mají za 1500kč a jde mi o to jestli do nich jít,vím ze jsou to sl. staršího data,nebo jestli za podobné peníze je možné pořídit zvukově lepší.Přeci jenom doba pokročila a věci se vyvíjí ku předu.Díky za jakékoliv info.
Ládínek76
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radimecek13 19. 2. 2016 18:19

Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado

FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomashr 1. 3. 2016 19:46

Co mě na M3 docela štve je absence ALAC - dost skladeb mám takto, konverze sice není problém, ale komfort klesá. U Fiio to umí až X1. Odhaduji, že mezi uživateli Apple tohle bude velmi častá výhrada, je to vidět i v zahraničních fórech.

I tak ale souhlasím, že jde o sympatický malý přehrávač, který by mohl být zdokonalenou náhradou za přehrávače stylu Sansa Clip při zachování široce dostupné ceny.
Nebýt uvedeného nedostatku už jsem ho asi "na ven a na cesty" koupil :-)
tomashr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tibikee 3. 3. 2016 22:47

Otazka - skusal ho niekto so sluchadlami Bowers Wilkins P5? Ak ano, staci na ne (26ohms!)? Funguje ovladanie hlasitosti a prepinanie skladieb na kabli? Dik za info.
Dobry zvuk moze byt nielen v tme lepsi ako dobry obraz :)
tibikee
Junior

Odeslat příspěvekod AI Wintermute 7. 3. 2016 02:28

Ahojky,
taky po M3 koukám, ale bohužel se mi nikde nedaří najít ani anglický návod v PDF tak musím zaprudit tu někoho, kdo už tu mašinku má. (EDIT: návod jsem našel, ale moc toho tam není)
Zajímalo by mne následující:

1) opravdu podporuje mass storage - tj. hlásí se jako flash disk? Podle většiny webů by to tak mělo být

2) jak to řadí hudbu? Umí to smíchat skladby z SD a vestavěné paměti, abych nemusel řešit, z které paměti se má přehrávat?

3) je tam funkce random přehrávání?

4) to písmo je pořád takhle tenké a mizerně čitelné jako na fotkách v téhle recenzi na XDA, nebo už s tím něco udělali:

Obrázek

dík
AI Wintermute
Junior

Odeslat příspěvekod Sibstr 7. 3. 2016 23:04

1) Ano podporuje mass storage - hlásí se jako flashka
2) Zatím nemám vyzkoušeno, zatím mi stačí vnitřních 8 GB
3) Ano je přítomna
4) písmo je takové jako je na fotce, mě osobně vyhovuje

Nějaké postřehy zde: http://www.czc.cz/fiio-m3-ivory-white/182776/produkt/recenze?reviewId=5u86ig05pegfqb9ta1b8dfnpc3
Sibstr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod AI Wintermute 8. 3. 2016 00:04

Super, dík za info :-)
jinak k recenzi na CZC:

U cca 10% souborů přehrávač nezobrazí album art (obrázek alba) a zatím se mi nepodařilo zjistit, kde je problém.

Tohle mi dělal i můj iRiver - přišlo mi, že to bylo tím, když byl vložený cover větší než kolik na to bylo nativně místa na displeji. Dával jsem si pak do MP3 covery 300x300 pixelů, používám k plné spokojenosti free program Tagscanner.

Obrázek

Jinak pouzdro bude kapku oříšek... Zatím koukám na různé původně vojenské kapsy na suchý zip, za by se nenašla nějaká vhodné velikosti.
AI Wintermute
Junior

Odeslat příspěvekod Sibstr 9. 3. 2016 09:51

Já si všechny ID3tagy dělám sám a všechny obrázky mám v rozlišení 600x600 a velikostně maximálně 99kB. Program používám Mp3tag. A prostě tak 10% albumartů to nezobrazí, nevím proč. Ještě mě napadá, jestli nemá vliv název toho vkládaného obrázku, protože to moc neřeším.
Sibstr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ládínek76 29. 4. 2016 13:01

Měl někdo možnost srovnat m3 s x1.Jde mi o srovnání zvuku. Ne funkce. Pořád přemýšlím jesli jit do x1.Jestli se posun ve zvuku vyplatí.I když trochu mě straší baterka. Jen 10hodin.Dost cestuju.
Ládínek76
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tibikee 2. 5. 2016 08:30

X1 ma zvuk lepsi vo vsetkych parametroch. Bateria je po najnovsom firmware vyborna, do 20 hodin pri 40% hlasitosti.
Dobry zvuk moze byt nielen v tme lepsi ako dobry obraz :)
tibikee
Junior

Odeslat příspěvekod dajsi 10. 10. 2016 20:01

Má niekto priame porovnanie s Clip Sport? Plánujem kúpu M3 ale neviem o koľko by som si pohoršil kebyže zoberiem spomínaný Clip Sport. Ďalej mi napadá otázka či vôbec budem počuť rozdiel pri flac na MH1c, vivo xe800 prípadne denon hp700. Oplatí sa v mojom prípade doplatiť na M3 aj keď drahšie slúchadlá teraz neplánujem ?
dajsi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wheatley 19. 10. 2016 12:18

Tuší někdo jak/jestli se M3 dá rozebrat? Bohužel mi cestou k autu vypadla z kapsy a když jsem se k ní vrátil, už na ní trochu napršelo. Po zapnutí si chvíli dělala co chtěla a posléze úplně umřela. Tak bych ji ještě chtěl zkusit nechat vyschnout, jestli se náhodou nevzpamatuje :(

EDIT: Povedlo se, už nevypadá jako zamlada, ale kupodivu i funguje.
Naposledy upravil wheatley dne 19. 10. 2016 12:53, celkově upraveno 1
Peugeot 306 Break 1.4 55kW
wheatley
Junior

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 19. 10. 2016 12:37

Keď počúvaš hudbu aj v posteli po tme a so zavretými očami, a nie len v dopravnom prostriedku kde sa sústredíš aj na iné veci, tak sa určite ísť do Fioo M3 oplatí. Clip Sport má totiž o čosi horší zvuk ako Clip Zip, a M3 má o niečo lepší zvuk ako Clip Zip. Možno by si to v dopravnom prostriedku nejak nepostrehol, ale pri počúvaní mp3 prehrávača v posteli určite áno...
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dajsi 23. 10. 2016 21:57

ďakujem za usmernenie, máju ho teraz zlacnený, tak som už nevahal, zvukovo nechcem hodnotiť, ale je to skvelý upgrade z telefónu či zašumenej pc zvukovky a rozdiel medzi mp3 a FLAC je naozaj počut aj na sony
dajsi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SlashBJ 3. 7. 2017 23:04

Ahoj
Pls, nemáte někdo tip, kde teď FiiO M3 aktuálně koupit za nejlepší peníze? Nevadí mi nakupovat venku.
SlashBJ
Junior

Odeslat příspěvekod wolejnik 4. 7. 2017 08:07

již známý prodejce Amp3P, těžko říct jestli bude někde o tolik levnější, snad pohledej na Aliexpressu ...
wolejnik
Junior

Odeslat příspěvekod SlashBJ 4. 7. 2017 08:31

No zrovna tam, s poštou do čr vyjde přes 2 000, i když objednám 2 a poštu podělím. Když bych bral jeden, je to úplně nesmysl. To ho radši koupím na Bohemce za 1 700 u nás.

Na Aliexpressu jsem našel za 50usd

https://www.aliexpress.com/item/FiiO-M3 ... 22f26ebca3

Je nějaké nebezpečí, že to z Ali by byl fake? Název obchodu na Ali je "FiiO Official Store" tak by to mohlo být v poho ne? :-)
SlashBJ
Junior

Odeslat příspěvekod DaemonXXII 4. 7. 2017 09:18

ahoj

ak by ti nevadilo z druhej ruky, tak sa mi tu povaľuje na stole jeden nevyužitý. za 1000,- by so ho predal. osobné predanie je možné v Prahe
na cesty: Sony NW-ZX2 -> Dunu 2000, CA Jupiter, CA Andromeda

na doma: foobar2000 -> AudioGD NFB 11.32 -> Focal Spirit Classic, Oppo PM-3
DaemonXXII
Junior

Odeslat příspěvekod SlashBJ 4. 7. 2017 09:56

Jo, to by možná šlo, máš SZ.
SlashBJ
Junior

Odeslat příspěvekod SlashBJ 7. 7. 2017 19:58

Ještě jedna otázka.
Uvažuju, že krom toho, že bych koupil jeden přítelkyni, vzal bych si druhej pro sebe.

Bude to výraznej posun oproti Sansa Clip Zip (Rockbox s nastaveným kompresorem dle tohodle fora) ?
SlashBJ
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 7. 7. 2017 21:16

Zvukově to nebude rozdíl, ze kterého by sis sedl na *****.
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ulik 13. 12. 2017 23:02

Dobrý den, zvažuji koupit Fiio M3 a rád bych poprosil o pár rad a zkušeností.
1)Která sluchátka z SoundMagic M10 M50 M80?
V závislosti na výstupních parametrech přehrávače a parametrech sluchátek v poměru hlasitosti a kvality zvuku?
2)Reaguje přehrávač na dálkové ovládání sluchátek?
Diky Petr
ulik
Kolemjdoucí