Fiio M3 - Přehrávač Fiio do každé kapsy

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ládínek76 19. 2. 2016 11:26

Za ty penízky velmi dobrý přehrávač.Akorát občas se sám odpojí při přesouvání složek z ntb.Mám dotaz pro znalé.Používám k němu Akg k330 a na můj vkus moc výšek a méně basů.A jde mi o to,že kdysi jsem měl sluchátka Denon ah-c551 než je synátor uklidil do koše:-).Jejich zvuk se mi líbil.V K+B je mají za 1500kč a jde mi o to jestli do nich jít,vím ze jsou to sl. staršího data,nebo jestli za podobné peníze je možné pořídit zvukově lepší.Přeci jenom doba pokročila a věci se vyvíjí ku předu.Díky za jakékoliv info.
Ládínek76
Junior

Odeslat příspěvekod radimecek13 19. 2. 2016 17:19

Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomashr 1. 3. 2016 18:46

Co mě na M3 docela štve je absence ALAC - dost skladeb mám takto, konverze sice není problém, ale komfort klesá. U Fiio to umí až X1. Odhaduji, že mezi uživateli Apple tohle bude velmi častá výhrada, je to vidět i v zahraničních fórech.

I tak ale souhlasím, že jde o sympatický malý přehrávač, který by mohl být zdokonalenou náhradou za přehrávače stylu Sansa Clip při zachování široce dostupné ceny.
Nebýt uvedeného nedostatku už jsem ho asi "na ven a na cesty" koupil :-)
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tibikee 3. 3. 2016 21:47

Otazka - skusal ho niekto so sluchadlami Bowers Wilkins P5? Ak ano, staci na ne (26ohms!)? Funguje ovladanie hlasitosti a prepinanie skladieb na kabli? Dik za info.
Dobry zvuk moze byt nielen v tme lepsi ako dobry obraz :)
tibikee
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AI Wintermute 7. 3. 2016 01:28

Ahojky,
taky po M3 koukám, ale bohužel se mi nikde nedaří najít ani anglický návod v PDF tak musím zaprudit tu někoho, kdo už tu mašinku má. (EDIT: návod jsem našel, ale moc toho tam není)
Zajímalo by mne následující:

1) opravdu podporuje mass storage - tj. hlásí se jako flash disk? Podle většiny webů by to tak mělo být

2) jak to řadí hudbu? Umí to smíchat skladby z SD a vestavěné paměti, abych nemusel řešit, z které paměti se má přehrávat?

3) je tam funkce random přehrávání?

4) to písmo je pořád takhle tenké a mizerně čitelné jako na fotkách v téhle recenzi na XDA, nebo už s tím něco udělali:

Obrázek

dík
AI Wintermute
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sibstr 7. 3. 2016 22:04

1) Ano podporuje mass storage - hlásí se jako flashka
2) Zatím nemám vyzkoušeno, zatím mi stačí vnitřních 8 GB
3) Ano je přítomna
4) písmo je takové jako je na fotce, mě osobně vyhovuje

Nějaké postřehy zde: http://www.czc.cz/fiio-m3-ivory-white/182776/produkt/recenze?reviewId=5u86ig05pegfqb9ta1b8dfnpc3
Sibstr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AI Wintermute 7. 3. 2016 23:04

Super, dík za info :-)
jinak k recenzi na CZC:

U cca 10% souborů přehrávač nezobrazí album art (obrázek alba) a zatím se mi nepodařilo zjistit, kde je problém.


Tohle mi dělal i můj iRiver - přišlo mi, že to bylo tím, když byl vložený cover větší než kolik na to bylo nativně místa na displeji. Dával jsem si pak do MP3 covery 300x300 pixelů, používám k plné spokojenosti free program Tagscanner.

Obrázek

Jinak pouzdro bude kapku oříšek... Zatím koukám na různé původně vojenské kapsy na suchý zip, za by se nenašla nějaká vhodné velikosti.
AI Wintermute
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sibstr 9. 3. 2016 08:51

Já si všechny ID3tagy dělám sám a všechny obrázky mám v rozlišení 600x600 a velikostně maximálně 99kB. Program používám Mp3tag. A prostě tak 10% albumartů to nezobrazí, nevím proč. Ještě mě napadá, jestli nemá vliv název toho vkládaného obrázku, protože to moc neřeším.
Sibstr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ládínek76 29. 4. 2016 12:01

Měl někdo možnost srovnat m3 s x1.Jde mi o srovnání zvuku. Ne funkce. Pořád přemýšlím jesli jit do x1.Jestli se posun ve zvuku vyplatí.I když trochu mě straší baterka. Jen 10hodin.Dost cestuju.
Ládínek76
Junior

Odeslat příspěvekod tibikee 2. 5. 2016 07:30

X1 ma zvuk lepsi vo vsetkych parametroch. Bateria je po najnovsom firmware vyborna, do 20 hodin pri 40% hlasitosti.
Dobry zvuk moze byt nielen v tme lepsi ako dobry obraz :)
tibikee
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dajsi 10. 10. 2016 19:01

Má niekto priame porovnanie s Clip Sport? Plánujem kúpu M3 ale neviem o koľko by som si pohoršil kebyže zoberiem spomínaný Clip Sport. Ďalej mi napadá otázka či vôbec budem počuť rozdiel pri flac na MH1c, vivo xe800 prípadne denon hp700. Oplatí sa v mojom prípade doplatiť na M3 aj keď drahšie slúchadlá teraz neplánujem ?
dajsi
Junior

Odeslat příspěvekod wheatley 19. 10. 2016 11:18

Tuší někdo jak/jestli se M3 dá rozebrat? Bohužel mi cestou k autu vypadla z kapsy a když jsem se k ní vrátil, už na ní trochu napršelo. Po zapnutí si chvíli dělala co chtěla a posléze úplně umřela. Tak bych ji ještě chtěl zkusit nechat vyschnout, jestli se náhodou nevzpamatuje :(

EDIT: Povedlo se, už nevypadá jako zamlada, ale kupodivu i funguje.
Naposledy upravil wheatley dne 19. 10. 2016 11:53, celkově upraveno 1
Peugeot 306 Break 1.4 55kW
wheatley
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 19. 10. 2016 11:37

Keď počúvaš hudbu aj v posteli po tme a so zavretými očami, a nie len v dopravnom prostriedku kde sa sústredíš aj na iné veci, tak sa určite ísť do Fioo M3 oplatí. Clip Sport má totiž o čosi horší zvuk ako Clip Zip, a M3 má o niečo lepší zvuk ako Clip Zip. Možno by si to v dopravnom prostriedku nejak nepostrehol, ale pri počúvaní mp3 prehrávača v posteli určite áno...
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dajsi 23. 10. 2016 20:57

ďakujem za usmernenie, máju ho teraz zlacnený, tak som už nevahal, zvukovo nechcem hodnotiť, ale je to skvelý upgrade z telefónu či zašumenej pc zvukovky a rozdiel medzi mp3 a FLAC je naozaj počut aj na sony
dajsi
Junior

Odeslat příspěvekod SlashBJ 3. 7. 2017 22:04

Ahoj
Pls, nemáte někdo tip, kde teď FiiO M3 aktuálně koupit za nejlepší peníze? Nevadí mi nakupovat venku.
SlashBJ
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků