Fiio M3 - Přehrávač Fiio do každé kapsy

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 10. 12. 2015 12:25

Už je doma. První dojem je zatím nijaký ( není myšleno negativně ). Nepřipadá mi úplně praktický, že je přehrávač nastavený na čínštinu. Dost blbě se hledá jak to přehodit na AJ. Našel jsem návod na HF, ale je fakt, že jsem nestudoval přiloženou dokumentaci od prodejce. Nicméně pokud to v ní není popsáno, tal bych doporučoval to doplnit. Mašinka je to mrňavá a sympatická. Asi by se hodil nějaký futrálek, protože ten plast nebude moc odolný na poškrábání. Zvuk je solidní, detailní, má to pěkný prostor. Trošku jsem měl pocit, že je slabší na basech, ale poslouchal jsem jen chvilku. Nemám srovnání se Salsou, ale M3 je určitě lepší investice, než iPod. Co se tedy zvuku týče. Na baterku lze zatím taky číst samou chválu. Ovládání je trochu kostrbatý a pomalý, ale dá se v něm zorientovat. Jak už bylo uvedeno aparátek nepodporuje gapless přehrávání a pauzy mezi skladbami jsou delší, než mám třeba u Studia. Trošku jsem se bál šumu, ale zatím jsem ho nezaznamenal. Víc napíšu o víkendu. Obecně si však troufám tvrdit, že za dvojku je to pěkný vánoční dárek a zatím jsem nenašel nic, proč se mu vyhýbat.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 11. 12. 2015 21:07

Po dalších pár chvilkách poslechu aktualizuju dojmy. M3 je šikovná. Když jsem jí prvně zapnul, byla baterka nabitá asi na 3/4. Teď má za sebou cca 6 hodin a ještě jeden dílek zbývá. Z těch 6 hodin je kolem poloviny v autě na hlasitost 40, normálně do sluchátek stačí tak 20, takže při normáním poslechu bude mít baterka fakt slušnou výdrž.
Orientace v menu mi už problém nečiní, odezva zase až tak pomalá není, jak se mi z počátku zdálo. Jelikož k přehrávači není žádná ochraná ponožka, tak jsem zadní stěnu polepil izolepou. Je to sice trochu vidlácký, ale svůj úřel to plnit bude.
Zvukově je to solidní. Na Studio a na své větší bratříčky M3 po pravdě nemá, ale je to např. jasný upgrade z iPodů či telefonu. Díky své velikosti a váze se bude dát nosit i v kapse u trenýrek, takže si dokážu představit, že může časem být oblíbený u sportovců.
Zvuk bych přirovnal k malým, ale kvalitnějším regálovkám např. Heco Onyx. Výborný středy, velmi slušný výšky bez sykavek, basy taky dobrý, ale stejně jako u malých regálů, kdy repráček s malou membránou má svoje limity i M3 mi zní na basech trošku uměle. Basy jí nechybí, ale jsou takový syntetický.
Sečteno, podtrženo - M3 stojí za pozornost. Určitě udělá službu každému, kdo začíná zajímat o přenosné audio, sportovcům či jako doplňek k plnotučnému DAP typu X3, X5. Tím nechci říct, že je M3 nízkotučná. Jen prostě má svoje limity, což je díky stavbě a koncepci logický. Ale na nic si nehraje ... a hraje.
Já jí zkoušel se Savantama a ATH CKS55i. S ATH je zvuk na moje uši už moc hutný. Se Savanty dobrý až chvalitebný. Ještě jsem jí testnul s HD598. Hlasitost jsem musel přidat, ale poslouchat se to dalo a bavilo mne to.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 11. 12. 2015 22:15

A zvukové srovnání s X1, Sansou, xDuoo X2 apod. by nebylo?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 12. 12. 2015 07:42

Je mi líto, nemůžu sloužit. Nic z toho jsem neslyšel. Snad jen, že jestli xDuoo X2 šumí, tak M3 ne. Pamatuje si po zapnutí poslední pozici i hlasitost, má vestavěnou paměť 8Gb. Vestavěný zesilovač mi rozehrál i HD598 při zesílení na 30 z celkových 60. Reakce přehrávače na stisknutí tlačítka je pomalejší, než u iPodu, ale rychlejší než u FiiA X3 1st. Zvuk je celkově více středový, než cokoliv jiného. Možná může být delší poslech pro někoho únavný.

+
je malinkej
baterka vydrží déle jak u některých kvalitnějších přehrávačů
zvukově je na vyšší úrovni, než telefon nebo iPody
cena
ideální na tahání venku a sportovní aktivity
-
nemá pouzdro
zvuk odpovídá ceně
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hynex 14. 12. 2015 06:33

Zdravím, mohu se optat ... zdali je tam možnost přepnutí výstupu na line out ?
Díky.
Doma : Lyra Digital MK2, AU/RA Z1, AQ Kentaur 653, Fluid F5, AKG K701, Riva S, Riva Arena
Přehrávače : OPUS #1, X5 1st + 2nd, Xduoo X10, Sansa Clip, Fiio E12, Fiio E12a
Sluchátka : Noble Kaiser Massdrop, Noble Savant Wizard, Flc8s, Meze 99 Classics
Hynex
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 14. 12. 2015 07:14

Ne to nejde. Má to jen výtup na sluchátka.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 17. 12. 2015 09:57

Přehrávač mi včera přišel, tedy zatím první dojmy po cca 1,5 hodině zkoušení:

Celé tělo působí výrazně lépe a pevněji než Sansa ZIP, ale levně působí tlačítka.

Tlačítka jsou fyzická, což výrazně upřednostňuji před dotykovými. Problém mám jen s tím, že tlačítko play má výrazně mělčí stisk a působí to dost nepřirozeně.
Bez rozlišení tlačítek se přehrávač ovládá hůře v kapse.

Moc pěkný design, maličké, lehoučké, na první pohled trochu jako poslední ipod nano.

Velké plus za automatickou pauzu po vytažení sluchátek.

UI hodně základní, všude se jede jen na ikonky, popis se najde až uvnitř menu.

Seznam alb a umělců často usekne kus názvu.

Absence gapless mi nevadí.

Po spuštění se vrací na pozici.

Zamykání kláves není moc potřeba, k nechtěnému zmáčknutí moc jednoduše nedojde.

Štve mě řazení složek dle data přidání, častý problém u dalších levných přehrávačů. Karta se tedy musí protáhnout prográmkem, který to přeskládá podle abecedy.

Chybí mi možnost rychlého návratu do aktuální složky. Tlačítko menu vyhodí zpět úvodní nabídku, ale naštěstí si pamatuje aktuální pozici v seznamu, tedy není nutné opět hledat danou složku, ale přidá se pár stisknutí klávesy navíc.

Zatím jsem zkoušel pouze s Flare R2A a s těmi to hraje moc pěkně. Kvůli náročnějším Flare zatím nedokážu posoudit, jak moc šumí.

Uvidím, jak si zvyknu na ovládání, protože jinak je to povedený přehrávač a rád bych s ním nahradil Fiio X1 na denní nošení.

-- 17. 12. 2015 09:58 --

mrazíkovo píše:Nepřipadá mi úplně praktický, že je přehrávač nastavený na čínštinu. Dost blbě se hledá jak to přehodit na AJ. Našel jsem návod na HF, ale je fakt, že jsem nestudoval přiloženou dokumentaci od prodejce. Nicméně pokud to v ní není popsáno, tal bych doporučoval to doplnit.


Nevím odkud jsi kupoval, mě z headphones.cz přišel nastavený na angličtinu a s českým návodem.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 17. 12. 2015 12:45

Kupoval jsem rovněž na headphones.cz
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod k3rbiiik 17. 12. 2015 19:04

Taky mi dneska přišel a zatím celkem spokojenost. Nevím jak u Vás, ale při zapnutí se mě přehrávač zeptal na jazyk a angličtina byla jako první. Ovládání je celkem rychlé, není to super rychlé ale rozhodně neomezuje. Občas je potřeba trochu víc zmáčknout tlačítka, ale to je spíš o zvyku.

Ze zvuku má trochu smíšené pocity, protože mám pocit že to hodně šumí, resp. třeba s Xiaomi piston 2 to šumí až nepříjemně, ale třeba na V-Moda M80 to vůbec není slyšet, podobně např HD-555.
k3rbiiik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jencekgs 18. 12. 2015 19:34

Bína píše:Přehrávač mi včera přišel, tedy zatím první dojmy po cca 1,5 hodině zkoušení:

Celé tělo působí výrazně lépe a pevněji než Sansa ZIP, ale levně působí tlačítka.

Tlačítka jsou fyzická, což výrazně upřednostňuji před dotykovými. Problém mám jen s tím, že tlačítko play má výrazně mělčí stisk a působí to dost nepřirozeně.
Bez rozlišení tlačítek se přehrávač ovládá hůře v kapse.

Moc pěkný design, maličké, lehoučké, na první pohled trochu jako poslední ipod nano.

Velké plus za automatickou pauzu po vytažení sluchátek.

UI hodně základní, všude se jede jen na ikonky, popis se najde až uvnitř menu.

Seznam alb a umělců často usekne kus názvu.

Absence gapless mi nevadí.

Po spuštění se vrací na pozici.

Zamykání kláves není moc potřeba, k nechtěnému zmáčknutí moc jednoduše nedojde.

Štve mě řazení složek dle data přidání, častý problém u dalších levných přehrávačů. Karta se tedy musí protáhnout prográmkem, který to přeskládá podle abecedy.

Chybí mi možnost rychlého návratu do aktuální složky. Tlačítko menu vyhodí zpět úvodní nabídku, ale naštěstí si pamatuje aktuální pozici v seznamu, tedy není nutné opět hledat danou složku, ale přidá se pár stisknutí klávesy navíc.

Zatím jsem zkoušel pouze s Flare R2A a s těmi to hraje moc pěkně. Kvůli náročnějším Flare zatím nedokážu posoudit, jak moc šumí.

Uvidím, jak si zvyknu na ovládání, protože jinak je to povedený přehrávač a rád bych s ním nahradil Fiio X1 na denní nošení.

-- 17. 12. 2015 09:58 --

mrazíkovo píše:Nepřipadá mi úplně praktický, že je přehrávač nastavený na čínštinu. Dost blbě se hledá jak to přehodit na AJ. Našel jsem návod na HF, ale je fakt, že jsem nestudoval přiloženou dokumentaci od prodejce. Nicméně pokud to v ní není popsáno, tal bych doporučoval to doplnit.


Nevím odkud jsi kupoval, mě z headphones.cz přišel nastavený na angličtinu a s českým návodem.


Pokud by si se chtel s x1 rozloucit, ujal bych se ho.
jencekgs
Junior

Odeslat příspěvekod kalios 13. 1. 2016 22:40

Měl bych dotaz na nový majitele FiiO M3. Jsem vlastníkem Vsonic GR07, které krmím přehrávačem SONY A826 což je v současnosti už dědeček, ale pořád dobře slouží a ve své době patřil k top přehrávačům. Jenže bohužel od té doby co jsem si pořídil Vsonicky (poslouchal jsem dřív na fake IE8 + Sonáč), tak mám pocit, že už přehrávač nestíhá krmit sluchátka...
Proto se začínám pomalinku poohlížet po jiném přehrávači. Jde mi hlavně o zvukový výstup o ostatní featuringy se moc nezajímám (beru jenom jak bonus). Myslíte, že bych si polepšil s M3? nebo bych měl trošku víc zainvestovat a pořídit si X1, kde už pořádně poznám rozdíl a vybudím z GR07 jejich pravý potenciál? Nebo byste případně doporučili něco jiného do 3,5k?
kalios
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sibstr 24. 1. 2016 18:11

Po 9 letech mi odešla baterka ve stařičkém přehrávači Kingston K-PEX 100, tak jsem pořídil Fiio M3 a spokojenost. Na poslech doma mám už spoustu let sluchátka Koss R/80, svého času za slušný ranec peněz. M3 si s nimi celkem obstojně poradí, ještě musím pořídit nějaká sluchátka do MHD. Nějaký tip na pecky cenově do 1000 Kč?
Sibstr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ...drát 24. 1. 2016 19:10

...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 24. 1. 2016 20:13

Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sibstr 26. 1. 2016 00:31

Tak jsem to pročetl a klasika, co člověk to názor :-| Půjdu se asi podívat a vyzkoušet SoundMAGIC E10 black a RHA S500 i když tedy oboje je už trochu přes můj rozpočet.
Trochu se toho bojím, protože ještě žádná sluchátka mi nevydržela déle než rok a dávat do nich každý rok přes tisíc korun si dovolit moc nemůžu.
Sibstr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků