[RECENZE] Fiio X3 2nd generation

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Sinuhet1 5. 5. 2015 09:31

Změřil jsem výdrž - parádních 12,5 hod. Ale indikátor baterie hodně mimo, ještě jak bylo kolem 10,5 hodin hraní tak ukazoval nabití 3/5 dílů. Takže v tomto se posun nekonal.
Sinuhet1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dawe2 5. 5. 2015 18:38

Díky za test :-). A jaké formáty jsi přehrával? 3 z 5 ti dílků? Ach jo, to bolí ... v dnešní době bych si představoval procentuální údaj příp. pro znalejší přímo napětí akumulátoru.
dawe2
Junior

Odeslat příspěvekod puschpull 6. 5. 2015 06:57

... k tomu pamatování si pozice a času pi přehrávání - počítám že si pamatuje jen to místo, kde skončil před vypnutím. Nikoliv tedy pamatování pozice pro každou rozehranou složku (vhodné při poslechu audioknih)? Děkuji
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 6. 5. 2015 09:37

Ne, to neumi.
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sinuhet1 7. 5. 2015 07:12

dawe2 píše:Díky za test :-). A jaké formáty jsi přehrával? 3 z 5 ti dílků? Ach jo, to bolí ... v dnešní době bych si představoval procentuální údaj příp. pro znalejší přímo napětí akumulátoru.


Dělal jsem test aby byl jako skutečný takže vždy když jsem poslouchal zapl jsem stopky na mobilu takže je v tom používání dispeje, zapínání a vypínání přístroje. Poslouchal jsem všechno od mp3, přes flacy všech možných kvalit až po DSD. Sluchátka nenáročná na výkon: Nad viso hp 50 (ty hlavně) v menší míře špunty etymoticy a občas akg k701 ale přes linkový výstup a externí zesilovač. Pro srovnání obdobný test na staré X3 když byla nová dal 9 hodin výdrže.
Sinuhet1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dawe2 8. 5. 2015 17:55

Tak to je slušně, to by se na flac souborech mohl pohybovat kolem deseti hodin snad, HD mám jen pár. Díky.
dawe2
Junior

Odeslat příspěvekod kozenka 17. 5. 2015 13:52

Ahoj lidi chtel bych se s vama poradit ohledne prehravace Fiio X3 2nd. Aktualne posloucham se sluchatkama Sennheiser IE80 na mobilu Sony Z3 Compact. Chtel bych se zeptat zda dojde ke znatelnymu zvyseni kvality zvuku nebo jestli by to za tu investici nestalo. Budu rad za jakoukoliv reakci. Diky!
kozenka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 18. 5. 2015 23:57

Určitě FiiO X3 2nd gen doporučuji :-)
Investice se určitě vyplatí a zvukem budeš zcela jistě nadšen.Bohužel si ale nebudeš moci vytvořit playlisty jako na MT(pouze jeden).
Sluchátka Sennheiser IE80 jsou "vstupní branou či první příčkou k audiofilům" :-) ,pokud máš kvalitní přehravač.
Na MT Sony Xperia Z3 compact si jejich zvuk moc neužiješ :-)
Viz zvukový výstup: http://www.gsmarena.com/sony_xperia_z3_ ... 1135p7.php

Používal jsem původní Fiio X3+IE 80-ky a zvuk byl výborný a nesrovnatelný s MT.
Bohužel ani nejlépe hrající mobil současnosti(HTC One M9),který má papírově "hi-end zvuk" nedosahuje kvality zvuk.výstupu ani původního Fiia X3!
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozenka 19. 5. 2015 09:35

Docela mi prijde skoda poslouchat hudbu s takovejma sluchatkama na mobilu, proto prisel napad ze zainvestuju a posunu se kvalitou nekam jinam. Mel jsem moznost vyzkouset tedka Fiio X1 a i tam byla kvalita uplne nekde jinde. Uz se nemuzu na X3 2nd dockat jen ted cekam nekolik dni az bude nekde skladem. Hledal jsem na audigo,czc a Alza a nikde nic zatim. Nevite jak to bude s dostupnosti?
kozenka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marty63 19. 5. 2015 19:56

Podle stránek distributora pro ČR to čekají až kolem 22.5.2015, takže jinde to nebude.

Kód: Vybrat vše
http://headphones.cz/inshop/prehravace/fiio-x3-2nd-gen.htm
iAudio X5L, iAudio 7, FiiO X3 1st, Cowon Plenue 1, Cowon Plenue D
Fischer Audio DB02 Mk II, Soundmagic E50, Soundmagic E80, Sennheiser HD650
marty63
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 19. 5. 2015 20:39

T.S. Bohemia uvádí, že mají skladem
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kozenka 20. 5. 2015 00:20

Dneska jsem si zasel do Audiga naprimo porovnat X1 a X3 se svejma sluchatkama a skladbama a urcite jdu do vyssi verze. X3 ma na prvni ohmat pevnejsi konstrukci, otocny kolecko ma jistejsi a prijemnejsi pohyb, reakce systemu jsou tez na vyssi urovni a kvalita zvuku je samozrejme i na X1 citelne lepsi nez na mem telefonu, ale u X3 jsem vylozene zasnul kvalitou. S telefonem se to neda srovnat. Pockam si radeji na novou varku, ktera ma prijit a kupuju. Uz se nemuzu dockat.
kozenka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 20. 5. 2015 06:16

kozenka : A nezabudni, že najviac si tie detaily zo zvuku X3 2gen vychutnáš večer v posteli a po tme (keď nebudeš mať niečo iné "na práci") ;-) ... To bude fakt zážitok... Choď do toho :-)
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozenka 20. 5. 2015 07:25

Diky vyzkousim. Jeste posledni dotaz doporucujete spis nechat vypnutej ekvalizer pro co nejvetsi vernost nebo ekvalizerem nic nezkazim?
kozenka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sinuhet1 25. 5. 2015 20:29

Hrozně zálěží na sluchátkách, s Noble 4 a náušníky Fischer Audio 3-flange je to totální masakr jaký jsem neslyšel..ale možná to sony je taky fajn
Sinuhet1
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků