Recenze přenosných přehrávačů, co Vás zajímá?

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kubino 27. 3. 2015 22:04

Pamatování si místa přerušení přehrávání je dost důležité. U hudby ani ne, ale u audio knih, kde má jeden soubor třeba desítky minut je to dost podstatné (a audio knihy se dost rozmáhají).

Jinak taky se přimlouvám za nějakou měřitelnou vlastnost při hodnocení, třeba jako mají na gsmareně u hodnocení audio výstupu telefonů.
kubino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sabai 28. 3. 2015 09:06

Kromě kvalitního zvuku, je pro mě důležitá hlavně Výdrž, snadná navigace a přehrávání po složkách, možnost ovládání "poslepu" (s přehrávačem v kapse) a funkce resume.
sabai
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dawe2 28. 3. 2015 10:38

Co mi v testech hodně chybí je podpora .cue soborů. Mám tak udělanou skoro celou sbírku, protože když něco navazuje tak to málokterý přehrávač umí bez "sekance". Přehrávání po složkách je pro mě nepostradatelná záležitost stejně jako pokračování reprodukce takm kde jsem skončil. Mám jeden track s cue třeba 80 minut. A co se mi třeba líbí na rockboxu je možnost přehrát náhodně další album (ne skladbu, ale album). To ale asi skoro žádný přehrávač mít nebude, velká škoda. Jedu v tramvaji a skončí album. Nechci aby bylo ticho, chci aby začala hrát něco dalšího náhodně. Buď se mi to bude líbit a nechám to nebo po něm sáhnu a vyberu něco jiného případně dám další náhodné. Mrzí mě, že věci které jsou například v Androidím Powerampu běžné, jednoúčelové přehrávače leckdy neumí. Samozřejmostí je kvalita zvuku a možnost přehrání HD flaců případně APE (mají mnohem lepší kompresi). Dál mě enmormě zajímá podpora velikosti karet, 128GB by měl být dnes už snad standard. Mockrát děkuji a budu se těšit na testy. O novém přehrávači nyní velmi uvažuji. Mám Iriver H120 s Rockboxem, zajímal by mi i zvukový rozdíl mezí ním a dnešními přehrávači, pokud to někdo ví. Mnohokrát děkuji za vše.
dawe2
Junior

Odeslat příspěvekod heroeskiller 1. 4. 2015 21:35

Ahoj. :)

Mj. určitě podporované typy souborů (včetně bližších informací). Tzn., zda-li přehrávač podporuje nativní přehrávání např. SACD a DVD-A, popř. jakým způsobem (přehraje-li obraz disku ISO, DSF, DFF,...).

Užitečnou informací může být též to, jestli lze přehrávač použít jako externí DAC k počítači (a případné limity tohoto připojení).
heroeskiller
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marty63 11. 4. 2015 14:36

Souhlas s Heroeskillerem. Akorát u toho SACD bych upřesňoval, zda to přehrání je skutečně "pravé" SACD nebo pomocí vnitřní konverze do PCM. On totiž pojem "nativní přehrání" se zaměňuje za pojem "umí to přehrát".
iAudio X5L, iAudio 7, FiiO X3 1st, Cowon Plenue 1, Cowon Plenue D
Fischer Audio DB02 Mk II, Soundmagic E50, Soundmagic E80, Sennheiser HD650
marty63
Mírně pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků