Fiio X1

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 15. 8. 2016 20:56

Mně to X1 nedělá. Otázkou je, jestli jen nefunguje signalizace, nebo se akumulátor skutečně přebíjí. To by mohl být problém. Reset jsi zkoušel?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Androsaurus 15. 8. 2016 21:37

Resetoval jsem ho po koupi (tady na fóru) a spolu s tím jsem tam nahrával nejnovější firmware. Je možný že fakt jen blbne signalizace, protože nabíječka píská a to je znak že zařízení je u konce nabíjení a bere si jen malej proud (tohle není obecná pravda, ale mám to vysledovaný u tý svojí samsungácký :-D )
Androsaurus
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 15. 8. 2016 22:51

Zkus držet to resetovací tlačítko dýl 10s+
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Androsaurus 15. 8. 2016 23:31

Díky, zkusil jsem a vypadá že už to funguje jak má :-) Sorry, že jsem tady řešil takovou banalitu, nějak mě to nenapadlo :-/
Androsaurus
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 15. 8. 2016 23:53

Od toho tady to fórum je :)
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 15. 9. 2016 14:15

Zdravím, rád bych se zeptal na názor zkušenějších. Používám sluchátka Sennheiser HD239 a Soundmagic E10c a přemýšlím o zakoupení Fiio X1 jako náhrady za dosud používaný telefon Samsung Note 4. Do budoucna je plánovaný uprgrade sluchátek na Sennheiser Momentum apod. Má význam Fiio k stávajícím sluchátkům kupovat, nebo by se jednalo o zbytečnou investici ? Předem díky za Váš názor
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Carabei 29. 10. 2016 00:11

Zatím jsem zde zmínku o nové verzi X1 nezaznamenal a dneska na mě vyskočil odkaz na stránky Fiia. Tak kdyby to někoho zajímalo ;-)

http://www.fiio.net/en/products/57

USB DAC není, za to přidali podporu BT
source: Cowon D2, Macbook Pro Retina, iPhone 5, Fiio X3
phones: q-JAYS, c-JAYS, Apple IEM, Sennheiser IE8, Sennheiser HD-25, Etymotic HF5
Carabei
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Logistik 3. 2. 2017 17:57

Zakupil som si novu verziu FIO X1 II (2.generacia)
Zatial k nej nie je navod tak skusam bez neho.
Hraje pekne ale ked nastavym nahodne prehravanie tak sa vzdy na konci prehravanej skladby a po nacitani novej ozve take neprijemne lupnutie (2x po sebe)
Robi to len pri prehravani cez Bluetooth na prenosne BT repro AudioCube verzia BT 4
ak sa pripojim na BT sluchatka CREATIVE verzia BT 2.1 tak to v nich nelupne
ak repro AudioCube pripojim na stary BT prehravac Creative ver. BT 2.1 tak repro tiez nelupne,
Takisto nepocut lupnutie ked sa pripojim repro na MT s BT 4
Je to podobny zvuk ako keby doslo ku krátkemu odpojeniu signalu a okamzitemu spetnemu pripojeniu.
Mam najnovsi FW 1.5.6.

Nevie niekto ako sa tohto zbavit - nastavil som prehravanie bez pauzy ale aj tak to robí
Logistik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rival1 19. 3. 2017 12:33

Ahojte, rozmýšľam nad kúpou FIIO X1 II (2.generacia), no neviem či sa tento mp3 prehrávač oplatí, keďže všade čítam, že nie je softvérovo odladený a že celkovo prehrávače od FIIO sekajú. Momentálne používam Sony NWZ-E585 a k nemu používam sluchatka RHA MA750. Chcem sa spýtať či po zvukovej stránke je lepší FIIO X1 ako ten môj prehrávač od Sony.
Rival1
Junior

Odeslat příspěvekod bordo_ 23. 3. 2017 08:18

Ahojte, ja tiez zvazujem kupu noveho mp3. Fiio X1 sa mi zdal byt pre mna vhodna volba, no predaj pomaly konci a vsade uz maju 2nd gen. Ako pisal Rival1, recenzie uzivatelov zhodne tvrdia problemy so sw (snad to nie je hw problem teda :-) ). Oplati sa pockat na vyladenie 2nd gen alebo pockat na akciu pre 1st gen ? Je medzi nimi velky rozdiel ?
bordo_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reign 28. 4. 2017 09:11

Add fw - Fiio to ladí postupně, podpora trvá celkem dlouho. Novou verzi bych preferoval maximálně kvůli větší kapacitě karty, jinak mi to smysl nedává - že přidali bezdrát je hezký, ale k tomu člověk nepotřebuje extra krabičku, vystačí si s mobilem.
reign
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 28. 4. 2017 10:30

bordo_ píše:Ahojte, ja tiez zvazujem kupu noveho mp3. Fiio X1 sa mi zdal byt pre mna vhodna volba, no predaj pomaly konci a vsade uz maju 2nd gen. Ako pisal Rival1, recenzie uzivatelov zhodne tvrdia problemy so sw (snad to nie je hw problem teda :-) ). Oplati sa pockat na vyladenie 2nd gen alebo pockat na akciu pre 1st gen ? Je medzi nimi velky rozdiel ?


V podstate obrovsky rozdiel bude medzi Fiio X1 a Shanling M1... V prospech Shanlingu. Mas ho aj u nas, za nejakych 165Eur. Je to viac ako za Fiio X1, ale zvukovo to je uplne inde. Potvrdi ti to kazdy, kto pocul tieto dva prehravace. Ja som nepocul ani jeden z nich, ale M1 ma od X1 podstatne lepsie, co sa zvuku tyka, vsetko. A z coho sa sklada zvuk ? Detail, separacia, priestor, oddelenie pasiem zvuku, basy, stredy, vysky, dynamika... Vsetko toto ma lepsie/kvalitnejsie Shanling M1. Ak ale nemas tolko penazi a nevadi ti nakup z Aliexpressu, siel by som do BENJIE T1. Zvukovo bude o cosi lepsia ako Fioo X1, a stoji len 50-55Eur. Len si na nu budes musiet pockat kym ti dojde, postovne je vacsinou FREE, a doba dodania moze byt 2 tyzdne (malokedy), mesiac (najcastejsie), ale niekedy aj trochu dlhsia.

Ja by som Fiio X1 a uz vobec drahsie Fioo X1 (2.gen) nekupoval. Je to zly pomer cena/zvuk. Ale je to na tebe
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod saba32 29. 4. 2017 11:52

Jako vlastník X1 i M1 povím své: M1 je lepší, ale určitě by jsem se při přímém porovnání vyhnul termínům - obrovsky lepší, podstatný rozdíl či zvuk je úplně někde jinde -. Těmito termíny nemůžeš argumentovat ani u IEM v rozmezí cca 100 - 500 EUR, natož mezi přehrávači, kde je cenový rozdíl v řádu pár desítek. A byť ti dám za pravdu, že dnes koupíš lacnější /a kvalitnější/ přehrávač od X1, za tu stejnou X1 i při aktuální ceně stále dostaneš za "malé peníze hodně hudby".
saba32
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků