Cowon Plenue P1

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod lithrai 26. 12. 2015 22:10

Určite sa dá použiť ako USB DAC. Akú máš verziu firmvéru?
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 26. 12. 2015 22:40

Jo mas pravdu. Ma to linkovy usb vstup

-- 26. 12. 2015 22:45 --

Sinuhet1 píše:
mrazíkovo píše:Tak necháme hloupýho tlachání a vrátíme se k tématu.

Dnes jsem ho nechal běžet bez přestávek. Hlasitost nastavená na 70 ze 140

Takže tam jsou dvě úrovně zisku? 70/140..to běžně posloucháš na která sluchátka? Můžeš srovnat výkon s některým Fiio přehrávačem? Dík


Posloucham na Savantech. Zvuk jsem mel zesilen na 70 ze 140 moznych. Tedy na polovinu volume. Fiia jsem poslouchal asi na tretinu, uz si to ale uplne presne nepamatuju. Zisk mam vetsinou nastaven na nizsi uroven.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sinuhet1 1. 1. 2016 10:24

Tak i já vyzkoušel Cowon Plenue, ale tu ořezanou verzi Plenue M PM.
No upřímně řečeno trochu zklamání. Co se týče ovládání tak to je na jedničku bez diskuze vše rychlé, přehledné, úplné informace, ovládá se fantasticky.
Co se týče zvuku tak mírné zklamání, vůči ceně určitě. Nehraje špatně ale zvuku chybí energie, živost. Staré dobré Fiio X5 hraje lépe, zvuk má energičtější lépe prokreslen prostor i ty detaily má trošku lepší ale jen o trošku. Musel jsem zapojit na sluchátkový výstup (linkový bohužel nemá) zesilovač JDS labs c5, pak je zvuk skutečně zajímavý a řekl bych srovnatelný s X5 +-. Zvuk jde oproti x5 perfektně poladit když už je to nutné tak reguje ekvalizér příp i doplňkové ekekty mnohem líp než u x5. Takže ve výsledku je to zajímavý přehrávač ovšem s cenou která není úplně adekvátní přednesu

Edt: Abych mu úplně nekřivdil tak výšky má skvěle detailní a s některými sluchátky pasuje hodně dobře - třeba s NAD Viso hp50
Sinuhet1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sinuhet1 14. 2. 2016 15:37

Sinuhet1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 14. 2. 2016 17:46

Už mám domluvenou zápujčku na test, docela se těším. Po letech konečně zajímavě vypadající Cowon :)
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sinuhet1 10. 4. 2016 20:16

Sinuhet1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PavelPXYZ 21. 6. 2016 18:52

Bylo by nějaké srovnání nebo recenze Astell&Kern AK300 s P1? Jsou za +- stejnou cenu, takže by mě zajímalo jaké jsou výhody nevýhody obou.Díky
PavelPXYZ
Junior

Odeslat příspěvekod marty63 22. 10. 2016 21:54

Dotaz na "mrazíkovo":
DSD formát přehraje nativně nebo to konvertuje do PCM?
iAudio X5L, iAudio 7, FiiO X3 1st, Cowon Plenue 1, Cowon Plenue D
Fischer Audio DB02 Mk II, Soundmagic E50, Soundmagic E80, Sennheiser HD650
marty63
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 22. 10. 2016 22:07

Neumím odpovědět. Nemám muziku v DSD.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lithrai 23. 10. 2016 05:53

U Plenue P1 to neuvádzajú, ale Plenue S prehráva DSD natívne a to je vpodstate ten istý DAP. Pre teba ako poslucháča je však úplne jedno, či to je natívne alebo DoP. To je ako WAV a FLAC.

EDIT: Aha, ty sa pítaš na konveziu do PCM, tak to určite nekonvertuje. Vzorkovacia frekvencia ostáva zachovaná.
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marty63 23. 10. 2016 15:04

Děkuju moc, myslel jsem si to, ale chtěl jsem to mít ověřené. Uvažuju o koupi, měl bych to na domácí poslech, protože aparuturu nemám a mít nechci a poslouchám jen na sluchátka. Zatím jedu na FiiO X3 1.st generation s Fischer DBA 02 MkII a jde to. Chci to zkusit ale výš. Mám spoustu muziky v HD a SACD ripech, takže bych chtěl, aby to přehrálo ty ripy přímo, bez konverze.
iAudio X5L, iAudio 7, FiiO X3 1st, Cowon Plenue 1, Cowon Plenue D
Fischer Audio DB02 Mk II, Soundmagic E50, Soundmagic E80, Sennheiser HD650
marty63
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lithrai 23. 10. 2016 15:11

marty63 ale Plenue P1 uz by som ti neodporucal kupovat. Za aku sumu ho mozes kupit? A ty to chces pouzivat aj ako transport? Lebo pri vystupe cez coax to asi bude prevadzat do PCM.
DAP: iBasso DX240+Amp8MKII, Dethonray DTR1 Prelude, Audio-Opus Opus#1
IEM: Hidition New Tears 6, ThieAudio Monarch MKII, Alclair RSM Quad
Desktop: RME ADI-2 DAC FS, HP: Mr.Speakers Aeon Flow Closed, F-CANS AURA
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marty63 23. 10. 2016 20:24

Už jsem se rozhodl a je objednáno. Těším se. :-D
iAudio X5L, iAudio 7, FiiO X3 1st, Cowon Plenue 1, Cowon Plenue D
Fischer Audio DB02 Mk II, Soundmagic E50, Soundmagic E80, Sennheiser HD650
marty63
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marty63 27. 10. 2016 15:38

Takže pár poznatků z krátkodobého užívání.
Ztotožňuju se plně s tím, co tu psali "milhaus65" a "mrazíkovo".
Mašinku mám z Alzy ve zlatém provedení, která jí moc sluší. K tomu je dodáváno kožené pouzdro, které sedí na prosto přesně. Součástí dodávky je i USB kabel. Firmware byl verze 1.26, ovšem aktuální verze byla už 2.16, takže hned po nabití baterky se upgradovalo. Upgrade je jednoduchý - nakopírujete soubory do rootu vnitřní paměti, vypnete a zapnete a provede se upgrade FW. Soubory jsou pak systémem smazány.
P1 disponuje 128 GB vnitřní paměti a v současnosti je už oficiálně potvrzená podpora mikro SDXC karet až do 256 GB, takže celkem můžete získat až 384 GB prostoru, což by mohlo na chvíli stačit. Počet rozpoznatelných složek a souborů je 70 000.
Ovládání je zcela intuitivní, na rozdíl od FiiO X3, kde to připomínalo občas něco jako "Rubikovu kostku". Je potřeba si ale uvědomit, že dotykový displej spoustu věcí usnadňuje.
Procházet můžete podle složek, alb, interpretů, žánrů, oblíbených a pokud máte v přístroji i SACD ISO, zobrazí se jejich seznam. Je zde i možnost zobrazení všech skladeb v přístroji. Zajímavá pro některé uživatele je možnost zobrazení všech stop pro určitého interpreta, žánru ap.
Přístroj umí pracovat s cue-sheety, rozseká je na tracky a přehraje.
Umí také pracovat se SACD ISO - opět rozdělí image na tracky a přehraje to.
P1 si poradí se všemi formáty, které jsou běžné i poněkud exotické.

Formát souborů DXD / DSD / FLAC / WAV / AIFF / ALAC / APE / MP3 / WMA / OGG
Zvukové kodeky
DXD: ~352.8/384kHz (1/2 Sampling)
DSD: ~5.64MHz (DSD64, DSD128)
FLAC, WAV, AIFF, ALAC: ~24bit/192kHz (352.8/384kHz FLAC, WAV 1/2 Sampling)
MP3: MPEG 1/2/2.5 Layer 3, ~320Kbps
WMA: ~320Kbps, ~48kHz
APE: Komprese Fast, Normal a High (16 bitů)
OGG: ~Q10, ~44.1kHz

DSD formát podle všeho přehrává nativně, bez vnitřní konverze do PCM.
Exotický formát DXD nepřehraje v plné vzorkovací frekvenci (384kHz), ale tato je snížena na 1/2, tedy na 192kHz. Stejně je tomu i FLAC a WAW, které jsou kódovány také na 384KHz.

P1 lze použít i jako DAC, sluchátkový výstup je kombinovaný s optickým výstupem. Zde je ovšem omezení na maximálně 24/96.

Zvuk:
Předem říkám, že nemám sluchátka, která by kvalitativně odpovídala tomuto přístroji.
Zkusil jsem použít svoje 300 ohmová sluchátka Sennheiser HD650. Musím říct, že ten zvuk byl naprosto hrozný. Zahuhlané, moc temné, prakticky bez detailu. Měl jsem samozřejmě zapnutou "fíčurku" "Headphone mod", která do výstupu přidává gain. Nedosatečným vybuzením to taky zřejmě není, protože snesitelnou hlasitost jsem měl podle dynamiky alb nastavenou od 51 - 75 stupňů ze 140 (1 stupeň = 0,5dB).
Prostě si s tím playerem ta sluchátka nesedla. Zřejmě už je to natolik kvalitní mašina, že jí není jedno, co k ní připojíte. Holt musejí se hledat vhodní partneři. Rád bych to slyšel s některým s vrcholných modelů Audeze.
Takže přišly na pořad dne in-eary. Používám nyní 2 typy:
1) Fischer DB02 MkII (cca 4500,-)
2) Soundmagic E50 (cca 1300,-)
Nic kvalitnějšího prostě teď nemám.

Ale i tak je ten zvuk naprosto neuvěřitelný. Hafo prostoru, detailů - ten skok v kvalitě je zřejmý i v této nízké sluchátkové kategorii. Když to porovnám s X3 I, tak FiiO je totální deka. Na druhou stranu by bylo smutné, kdyby přístroj stojící asi 5x tolik, nehrál líp.
Poslouchal jsem různé žánry a formáty - vokální jazz (SACD ISO Diana Krall -Wallflower, Cassandra Wilson - standardní i HR alba) , klasiku (hlavně Mozartovy klavírní koncerty z produkce Deutsche Grammophon s Malcolmem Bilsonem na autentický nástroj), blues a další. U všeho byl znatelný posun v detailech, prostorovosti i lokalizaci zvuku. Prostě to znělo naprosto pevně, ne blátivě. Nepoužíval jsem žádná vylepšovátka zvukum, protože to prostě nebylo potřeba.
Jediný případ, kdy jsem použil předvolbu "Headphone BB2" byly neremasterované Hendrixový nahrávky z doby krále Klacka. Ty byly hrozně středové a mírné zdůraznění okrajových pásem jim hodně prospělo. Rozhodně to ale nebyla věrná reprodukce, ale poslouchatelná.
Závěrem bych zkonstatoval, že nelituju jediné koruny (pro milovníky EURa - jediného centu), kterou jsem za to dal. Ten posun je natolik výrazný, že naprosto znatelný v této kategorii sluchátek.
Jediná věc, která mě mrzí je absence výstupu, který by v plné kvalitě přenesl DSD formát či HR 24/192 - kvůli případnému externímu sluchátkovému zesilovači.
Tady dávám recenzi, kterou jsem našel na na netu, a to kvůli různým měřením. Třeba to někomu přijde vhod.
Přílohu mi systém nedovolí.

Kód: Vybrat vše
https://uloz.to/!wBZhhSvkBrov/cowon-p1-review-pdf
iAudio X5L, iAudio 7, FiiO X3 1st, Cowon Plenue 1, Cowon Plenue D
Fischer Audio DB02 Mk II, Soundmagic E50, Soundmagic E80, Sennheiser HD650
marty63
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lithrai 27. 10. 2016 17:58

Podľa mňa to nemá dostatočnú zosilňovaciu časť na HD650. A asi to ani nebude dobré párovanie. Dosť by ma zaujímala výdrž batérie na jedno nabitie. Plenue M2 mi vydržal pri prehrávaní Red Book Flac 9 hodín.
DAP: iBasso DX240+Amp8MKII, Dethonray DTR1 Prelude, Audio-Opus Opus#1
IEM: Hidition New Tears 6, ThieAudio Monarch MKII, Alclair RSM Quad
Desktop: RME ADI-2 DAC FS, HP: Mr.Speakers Aeon Flow Closed, F-CANS AURA
lithrai
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků