Cowon Plenue P1

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 25. 12. 2015 11:34

Mám za sebou prvních pár desítek minut poslechu. Vůbec nemá cenu řečnit o kvalitách P1, protože to je fakt jiná třída, než ,,střední proud" zastoupený Fiiem, iBassem, atp. Jakkoliv třeba X3ii nebo X5 hraje výborně, tak P1 dostane zvuk o kus výš. Rozlišení detailu, univerzálnost s jakou podá jakýkoliv žánr. Suverenita a přesnost basů. Fakt paráda. Nicméně to není všechno. Normálně se moc nezabývám ovládáním, protože většinou přehrávač pustím a poslouchám, ale dnes to zmíním. Fiia jsou na ovládání specifická, ale dá se na to zvyknout. Rychlost odezvy se zlepšuje s každým novým modelem. iBasso, které mne neoslovilo zvukem má poměrně pěkné a rychlé ovládání. P1 je zase kousek dál. Je potřeba pochopit strukturu menu, ale když se to podaří je vše jednoduché a odezva okamžitá. A teď to co jsem nikdy neřešil, ale u Cowonu mne to dostalo. Doladění zvuku. Nikdy jsem neakvalizoval, ani nikterak jinak do zvuku nezasahoval. Včera jsem udělal výjimku a začal si hrát s nastavením zvuku. V neutrálu hraje P1 dobře, ale tak trošku bezpohlavně. Ze všech přehrávačů co jsem kdy měl, mi nejlépe sedělo Studio. Nebýt šumu a zcela debilního menu, asi by to byla moje konečná. Včera se mi podařilo naladit zvuk tak, že mám Studio s hutnějším zvukem, bez šumu a s perfektním ovládáním. Asi bych to nenazval neutrálním zvukem, ale je to zvuk, který mi ve spojení se Savanty náramně vyhovuje. Mám poměrně široký hudební záběr, tak potřebuju, aby přehrávač zahrál dobře cokoliv. Jazz, klasiku, metal, všechno. To teď mám. Zvuk je hutný, ale detailní. Basy jsou přesné, nic nehučí, středy perfektně prokreslují vokály, výšky jsou bez sykavek a činely znějí kovově. Škoda té baterky, to je jediná piha a do budoucna možný důvod na změnu. Jinak s čistým svědomým P1 doporučuju.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Skeptický 25. 12. 2015 17:05

no, uvidíme jak u tebe dlouho vydrží:-)
Skeptický
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 25. 12. 2015 17:24

Tak dlouho, jak mne bude bavit. Nebo je to proti bontonu, něco vyzkoušet, pustit to dál a vyzkoušet něco jiného? Manželce jsem striktně věrný, ale v rámci svých koníčků se snažím něco užít.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marty63 25. 12. 2015 19:47

Super. Dík za info. Podporuje to SACD ISO? A reálná výdrž baterky?
iAudio X5L, iAudio 7, FiiO X3 1st, Cowon Plenue 1, Cowon Plenue D
Fischer Audio DB02 Mk II, Soundmagic E50, Soundmagic E80, Sennheiser HD650
marty63
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 25. 12. 2015 20:00

Formát souborů
DXD / DSD / FLAC / WAV / AIFF / ALAC / APE / MP3 / WMA / OGG

Zvukové kodeky
DXD: ~352.8/384kHz (1/2 Sampling)
DSD: ~5.64MHz (DSD64, DSD128)
FLAC, WAV, AIFF, ALAC: ~24bit/192kHz (352.8/384kHz FLAC, WAV 1/2 Sampling)
MP3: MPEG 1/2/2.5 Layer 3, ~320Kbps
WMA: ~320Kbps, ~48kHz
APE: Komprese Fast, Normal a High (16 bitů)
OGG: ~Q10, ~44.1kHz

Texty
LRC, LDB, Lyrics3, Texty v ID3 tagu

JetEffect 7
54 předvoleb (50 předvoleb + 4 vlastní)
EQ 10 pásmový ekvalizér
BBE+ BBE, Mach3Bass, 3D Surround, MP Enhance
Speciální efekty Chorus (8 režimů), Reverb (9 režimů)

-- 25. 12. 2015 20:01 --

Baterku jsem zatím neměřil, ale mám obavu, že to nebude ani těch 8 hodin
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Skeptický 25. 12. 2015 22:09

mrazíkovo píše:Tak dlouho, jak mne bude bavit. Nebo je to proti bontonu, něco vyzkoušet, pustit to dál a vyzkoušet něco jiného? Manželce jsem striktně věrný, ale v rámci svých koníčků se snažím něco užít.


Jestli nejsi slepý, tak jsem tam měl smajlík.
A co tě baví, a s čím si užíváš, je mi naprosto ukradený.
Skeptický
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 26. 12. 2015 17:07

Tak necháme hloupýho tlachání a vrátíme se k tématu.

Dnes jsem ho nechal běžet bez přestávek. Hlasitost nastavená na 70 ze 140, sluchátkový výstup nastavený na špunty/pecky, přehrávání mixu FLAC a MP3. Od rána vydržel 6 hodin. Baterka už je dle indikátoru prázdná, ale zatím hraje. Takže na nějaký delší výlety to úplně nebude.
Naposledy upravil mrazíkovo dne 26. 12. 2015 18:04, celkově upraveno 1
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marty63 26. 12. 2015 17:50

No těbůh. To kdybych tam narval nějaké HiRes formáty, tak to bude ještě míň.
iAudio X5L, iAudio 7, FiiO X3 1st, Cowon Plenue 1, Cowon Plenue D
Fischer Audio DB02 Mk II, Soundmagic E50, Soundmagic E80, Sennheiser HD650
marty63
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 26. 12. 2015 17:56

mrazíkovo píše: Baterka už je dle indikátoru prázdná, ale zatím hraje...
... vybíjať lítiovú baterku čo najviac "na doraz" je zaručený spôsob ako ju rýchlo zničiť :D
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 26. 12. 2015 18:03

Nedělá-li se to systematicky, tak to jednou v rámci testu výdrže ta baterka přežije.

A ano, výdrž je fakt darebná. Z toho co jsem měl:
Studio - cca 20h ( přesně neměřeno )
M3 - 15h
X3ii - cca 11h ( přesně neměřeno )
X5 - cca 10h ( přesně neměřeno )
iBasso - 8h
P1 - 6h
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hynex 26. 12. 2015 18:03

Tak pokud hraje i při nabíjení, tak místo externího zesilovače na něj můžeš přibalit power banku .... ovšem jestli to nebude moc brutální :-D
Doma : Lyra Digital MK2, AU/RA Z1, AQ Kentaur 653, Fluid F5, AKG K701, Riva S, Riva Arena
Přehrávače : OPUS #1, X5 1st + 2nd, Xduoo X10, Sansa Clip, Fiio E12, Fiio E12a
Sluchátka : Noble Kaiser Massdrop, Noble Savant Wizard, Flc8s, Meze 99 Classics
Hynex
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 26. 12. 2015 18:09

No spíš to bude jen na domácí poslech. Na ven budu mít Studio a případně M3. Ono asi u těchto lepších přehrávačů je darebná výdrž daň za zvuk. Co jsem tak studoval, tak je málokterý DAP této třídy výrazně přes 10h. Taky nelze úplně brát v potaz co uvádí výrobce. U Studia je udávaná výdrž až 80 hodin, ale to platí jen pro MP3 při hlasitosti na 3, což je neposlouchatelný. Normální hlasitost je tak 10 - 11.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Duke650 26. 12. 2015 20:30

P1 se mi libi, nic proti Cowonu, jen konstatovani, ze Questyle QP1R se zatim vyrazne nelisi od vyrobcem deklarovanych 10 hodin - na presne mereni nemam cas ani nervy. Provoz mix na low gain s IEM volume 30-35 ze 60 / mid gain s PM3 volume 30-35 ze 60 / line out fix plny kotel do zesilovace. Soubory pres 90% flac 16/44,1 az 24/192, sem tam nejaka mp3

-- 26. 12. 2015 20:32 --

Umi se P1 chovat jako USB DAC?
Duke650
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 26. 12. 2015 21:31

Jako USB DAC se chovat neumí.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sinuhet1 26. 12. 2015 22:10

mrazíkovo píše:Tak necháme hloupýho tlachání a vrátíme se k tématu.

Dnes jsem ho nechal běžet bez přestávek. Hlasitost nastavená na 70 ze 140, sluchátkový výstup nastavený na špunty/pecky, přehrávání mixu FLAC a MP3. Od rána vydržel 6 hodin. Baterka už je dle indikátoru prázdná, ale zatím hraje. Takže na nějaký delší výlety to úplně nebude.


Takže tam jsou dvě úrovně zisku? 70/140..to běžně posloucháš na která sluchátka? Můžeš srovnat výkon s některým Fiio přehrávačem? Dík
Sinuhet1
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků