Fiio X5

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod sexmaxnamax 23. 3. 2014 21:11

Myslel sem to samozřejmě ve srandě ,páč desítku za tohle je na mě už zbytečný luxus a stejně bych tam ty peníze neslyšel ;)
sexmaxnamax
Junior

Odeslat příspěvekod Doodier 27. 3. 2014 16:22

Tak X5 se už dá koupit na Penonaudiu (velmi dobrý seller z Číny, který vystupuje na ebay-i pod nickem bigbargainonline) za $389.

Link tady: http://penonaudio.com/Fiio-X5
Doodier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martin22559 27. 3. 2014 18:26

lepsie ako 360€ z alzy..ale co clo a dph? v pripade kupy z mp4nation, kde je to este lacnejsie (350$), sa da vyhnut plateniu navyse (clo + dph)? pri kupe z ebayu neplatim nic navyse, kedze si tam uvedie nizsiu cenu? mate s tym skusenosti?
martin22559
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Doodier 28. 3. 2014 09:56

Jak už bylo řečeno milionkrát - tady i na jiných forech - záleží na štěstí. I Penonaudio ti tam napíše nejspíš nižší cenu (i pro ně je to výhodnější) a zaškrtne na balíku gift. Ani gift totiž není osvobozen od cla, v ČR je limit 45€, nevím jak je to u vás. Záleží na tom, komu se to dostane do pracek na celnici a jak moc se mu s tím bude chtít hrát.
Doodier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Skeptický 28. 3. 2014 17:25

Já měl zpočátku kliku a vyhýbal se clu a DPH, ale poslední dobou mě pokaždé zkasírují...
Skeptický
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Danila1984 28. 3. 2014 18:05

presne... taky jsem si objednaval z ciny xiaomi a ted me zkasirovali... doplatek za dph 3153kc
Danila1984
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod akburt 28. 3. 2014 20:05

...to je tedy pech.Me DX50 prosla posilana primo z Ibassa a pri navratu z opravy take.Zvlast po druhe jsem se tedy dost bal.No doklad o tom,ze jsem ji tam posilal bych dodat nemohl.Ibasso chce ze stejneho duvodu odeslanou zasilku oznaci jako "audio kartu 15USD na opravu".
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlad64 5. 4. 2014 10:23

U pana Hejtmánka už X5 skladem ... a od něho 1 kus už na cestě ke mě :-)
vlad64
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martin22559 9. 4. 2014 06:59

Ahojte, mam problem s prehranim flac v kvalite 24bit 96khz. Ide to akosi pomaly, ako ked dochadzaju baterky na starom walkmane:) neviete kde by mohol byt problem?? Aktualizovane to mam.
martin22559
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sinuhet1 15. 4. 2014 08:54

Tak jak teda hraje? Může někdo srovnat s X3?
Sinuhet1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod chalhonza 15. 4. 2014 09:24

Ahoj, já mám oba přehrávače a ikdyž mám X5 naposloucháno teprve cca 12 hodin (na head-fi píšou, že je potřeba zahořet cca 24h), tak pro mě je to opravdu ohromný rozdíl. Hlavně mě dostává separace jednotlivých nástrojů, ten prostor je proti X3 opravdu ohromný. Celkově mi zvukové podání X5 vyhovuje více než X3. X3 mi přijde "tepleji" zabarvené.

Používám JH-16 Pro a rozdíl ve zdroji zvuku je opravdu slyšet. Já koupě rozhodně nelituji. každopádně je to můj subjektivní názor. Když jsem si byl poslechnout X5 v Audigu, tak další zákazník tam mluvil o šumu v pozadí. Já tam teda nic takovýho neslyším, ale třeba jsem hluchej já:-)
chalhonza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jeden z vas 15. 4. 2014 20:15

chalhonza píše:Ahoj, já mám oba přehrávače a ikdyž mám X5 naposloucháno teprve cca 12 hodin (na head-fi píšou, že je potřeba zahořet cca 24h), tak pro mě je to opravdu ohromný rozdíl. Hlavně mě dostává separace jednotlivých nástrojů, ten prostor je proti X3 opravdu ohromný. Celkově mi zvukové podání X5 vyhovuje více než X3. X3 mi přijde "tepleji" zabarvené.

Používám JH-16 Pro a rozdíl ve zdroji zvuku je opravdu slyšet. Já koupě rozhodně nelituji. každopádně je to můj subjektivní názor. Když jsem si byl poslechnout X5 v Audigu, tak další zákazník tam mluvil o šumu v pozadí. Já tam teda nic takovýho neslyším, ale třeba jsem hluchej já:-)


Tiež ich mám obidva a mne sa ten rozdiel až tak veľký nezdá. Keď som použil tú istú nahrávku s rovným signálom na obidvoch prehrávačoch bez equalizerov, hrali takmer rovnako, X5 bol o niečo plnší a priestorovejší. Prekvapilo ma, že s niektorými kvalitnými špuntami si rozumel naozaj veľmi dobre (TDK BA-200, T-PEOS H-200), s niektorými rovnako, ako X3 (Unique Melody Miracle), ale napr. Westone 4 mi na X5 zneli horšie, než na X3... Ako fajnšmeker som si ho samozrejme kúpil a aj ostatným fajnšmekrom ho odporúčam, ale ak by som bol "bežný" poslucháč a vlastnil X3, tak by mi X5 asi nechýbal. Samozrejme je to čisto subjektívne a tiež ešte nemám X5 poriadne rozohratý.
Jeden z vas
Junior

Odeslat příspěvekod Sinuhet1 10. 11. 2015 00:32

Máte někdo zkušenost se sekáním při přehrávání náročných formátů? Hlavně teda DSD64? Sekání je nepravidelné a vždy trvá tak 3-5 sekund, prostě jako bych rychle za sebou mačkal play a stop tak to zní. No a je to někdy nepříjemně často klidně i 2x za minutu což je poslech o ničem. Může to být mikrosd kartou? Mám 128 GB ale je to kvalitní Kingston. Firmware je poslední. Díky
Sinuhet1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LOPO_X 10. 11. 2015 16:45

Todle mi dělá i x3 při flac souborech neni to pravidelně ale semtam to udělá jinak si myslím že by to mohlo byt kartou
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sinuhet1 10. 11. 2015 18:33

Tak zřejmě X5 moc nezvládá DSD přehrávání. To škubání je časté když je už zahřátý, za studena to není tak hrozné ale každopádně je zpomalený celý i posouvání mezi skladbami kolečkem je takové zamrzlé pomalé. Přehrávání flacu 24/192 proti tomu úplná pohoda, rychlost..Takže vše převést na PCM chjo
Sinuhet1
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků