Převod audia do kvalitní MP3 [návod]

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bína 22. 5. 2012 14:55

LammerOutsider píše:Ale kdo z vas je opravdu schopen rozeznat ten rozdil v prenosnem systemu? Ja osobne nechavam ve flacu snad jen kvuli placebu a pocitu eliminace sance ze nejslabsi clanek je komprimace nahravky...


To myslíš vážně? Já s DIYModem a sluchátky vyšší střední třídy(Etymotic) rozpoznával flac od MP3 hodně bezpečně.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mumuk 22. 5. 2012 16:09

pcwifi píše:Převod audia do kvalitní MP3

ona existuje kvalitni MP3 ? :D Zlatej FLAC... ale tak ok, unesu jeste 320Kbit. MP trosku, posledni mesice ale stahuju vyhradne alba ve FLACu. Pametovka do mobilu 8-16GB stoji nula nula prt, kvalita i na cestach.

PW

Já sám mám 16gb iPhone a nepřijde mi že bych do něj ve flacu(alacu) nacpal 1700 písniček jako mám teď. Jinak bych taky nechával lossless.
mumuk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 22. 5. 2012 22:04

Kvalita na cestach... ty rozdily jdou tolik poznat i na spuntech pri ceste v metru ci saline? Nebo pri *thud thud thud* chozeni po meste? Nemyslim si.
Ale doma v klidku v posteli, to zas asi jo.

Btw bina: mas mozna pravdu, dneska jsem primo porovnaval flac a mp3 320cbr a prijde mi to rozdilny. Ale zatim mam phonaky a nerozehranej (cca 40 h) imod, uvidime s customama co prijdou za tyden.
LammerOutsider
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomashr 23. 5. 2012 09:23

Bína píše:To myslíš vážně? Já s DIYModem a sluchátky vyšší střední třídy(Etymotic) rozpoznával flac od MP3 hodně bezpečně.


Jedovatě bych se zeptal, zda jsi to "hodně bezpečně" poznal i v případě, že to držel v ruce někdo jiný a přepínal ti to...

Sám jsem si s tím docela hrál a spolehlivě se poznala zprasená MP3 - občas se při stažení objeví pořádné úlety, člověk má důvodné podezření, že třeba 320kbit vznikla "konverzí" ze 128kbit atd - to pak samozřejmě poznat lze celkem spolehlivě. Ale když jsem si vyrobil komprimovaný soubor (u mě spíš 256kbit AAC, ale to by se od dobře udělalné MP3 lišit nemělo) ověřeným postupem přímo z CD, tak jsem upřímně řečeno měl s rozeznáním hodně velké potíže a při "slepém" srovnání bych asi neobstál, nebudu si nic nalhávat :-|

Vím spolehlivě, že se pár jedinců s "lepším sluchem" najde, jeden takový, který by asi za stejných podmínek rozeznal více než já, sedí ostatně vedle mě v práci. Třeba jeho kvalit také dosahuješ a obstál bys stejně dobře, to je určitě možné. Ale ani náhodou to není masový jev...
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 23. 5. 2012 16:04

Mozna je to fakt na kvalitach sestavy. Ja nikdy neveril ze by imod mohl otolik zmenit k lepsimu zvuk. I s phonakami. Zanedlouho az dokoncim prenosnou sestavu se muzu pokusit udelat nejaky slepy test, s ruznymi kvalitami nahravek a nekdo jiny bude prepinat a ja budu mit zavrene oci. Teda pokud to uz nekdo nedelal :-D
LammerOutsider
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bi5hop 20. 1. 2013 22:18

Pročetl jsem si návody a rady a musím dodat jen jedno. Pokud si někdo myslí, že je mp3 320kbps nedostatečně kvalitní, má i nemá pravdu. V prvé řadě, pokud se bavíme o (hudbě) typu house, dance , disco a podobné, většinou syntetické záležitosti, až na hq audio sampling a tvůrce co jedou na vinylech mají samotné skladby už tak vysokou kompresi při masteringu, že obyčejná mp3 320 stačí. Pokud se bavíme o audiu, typu Jazz, Soul, vážná hudna a jiné audiofilské věci, je už na místě použít něco, co opravdu věrně pojme obsah Wav. Tady bych už doporučil "ogg - 500q" nebo flac v beztrátové formě, které sice může zabrat i 250MB, za to je ale kvalita zachovaná. Velkou roli hraje i to jak velký dynamcký rozsah skladby mají. (pokud má někdo zájem, rád vysvětlím). Navíc pokud má někdo doma chrchlátka z tesca za 1000kč, je uplně jedno, jedstli Flac, ogg, nebo mp3. Každopádně kvalita mp3 dat vždy ovlivňuje kvalitu reprodukce, ať už máte chcrlátka, nebo kvalitnější audio. U sluchátek je to stejné :)

PS: Zabývám se masteringem, mixem dost dlouho, kdyby někdo potřeboval poradit, rád pomůžu :)¨
PS: Používám Foobar 2000 a není lepšího přehrávače, umí všechno :)
bi5hop
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Basiaglowingnew 1. 4. 2015 07:12

I často používají některé on-line převaděče extrahovat MP3 z jiných formátů. Některé bezplatné nástroje, jako je Apowersoft Video na MP3 Zdarma, MP3 Grabber a Video2MP3, všechny jsou skvělé k použití. Všichni z nich podporuje chytit MP3 z on-line videa a soubory na vašem počítači.
http://www.apowersoft.cz/video-na-mp3-zdarma
Basiaglowingnew
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Trifidek 2. 4. 2015 22:03

osobně se mi osvědčil kvalitní a zároveň velmi rychlý převod do MP3 přes LAME MP3 Encoder který mám vložený do foobaru ;-)
❚❚►⏹ Astell&Kern A&ultima SP3000 ♫ Campfire Solaris Mercury ❚❚►⏹
Trifidek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ansam 3. 4. 2015 07:23

Trifidek píše:osobně se mi osvědčil kvalitní a zároveň velmi rychlý převod do MP3 přes LAME MP3 Encoder který mám vložený do foobaru ;-)

A už si si niekedy pozrel spektrogram tej výslednej MP3 ? Je to žalostné. Výsledná MP3 CBR 320 kbps nedosahuje ani kvalitu akú by mala mať MP3 VBR 192 kbps. dBpoweramp Music Converter to dokáže. Za moje mnohoročné skúseností s tvorbou MP3 som dospel k poznaniu, že jedine dBpoweramp Music Converter dokáže urobiť kvalitnú MP3 a s výsledkom presne podľa nastavených parametrov. Na spektrogram takejto MP3 je radosť sa pozerať a výslednú MP3 hudbu radosť počúvať.
Ansam
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lithrai 3. 4. 2015 09:20

To si musel mat nieco zle nastavene, pretoze aj dBpoweramp Music Converter pouziva LAME MP3 Encoder.
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Trifidek 3. 4. 2015 09:27

Výsledná MP3 CBR 320 kbps nedosahuje ani kvalitu akú by mala mať MP3 VBR 192 kbps ...co je to za bludy? :roll:

nedovedu si to vysvětlit ale asi nevíš o čem píšeš, LAME MP3 Encoder je to nejlepší pro převod do MP3. mimochodem tipni si který kontajner je v dBpoweramp Music Converter? :mrgreen:
❚❚►⏹ Astell&Kern A&ultima SP3000 ♫ Campfire Solaris Mercury ❚❚►⏹
Trifidek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ansam 3. 4. 2015 09:29

Trifidek píše:...co je to za bludy?...

lithrai píše:To si musel mat nieco zle nastavene, pretoze aj dBpoweramp Music Converter pouziva LAME MP3 Encoder.

Je vidieť, že ste si ešte nikdy nepozreli spektrogram vašej výslednej MP3. Stačí si niekedy pozrieť spektrogram a porovnať s MP3 vytvorenou v dBpoweramp Music Converter- budeš zhrozený a uveríš. Po tomto zistení začneš používať jedine dBpoweramp Music Converter.
Ansam
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 3. 4. 2015 10:24

Mě se osvědčilo si připlatit za větší SD kartu, pak jsem blbosti jako převod do mp3 přestal řešit.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trifidek 3. 4. 2015 11:25

Ansam píše:Je vidieť, že ste si ešte nikdy nepozreli spektrogram vašej výslednej MP3. Stačí si niekedy pozrieť spektrogram a porovnať s MP3 vytvorenou v dBpoweramp Music Converter- budeš zhrozený a uveríš. Po tomto zistení začneš používať jedine dBpoweramp Music Converter.


absolutní nesmysl..něco máš špatně ;-)
❚❚►⏹ Astell&Kern A&ultima SP3000 ♫ Campfire Solaris Mercury ❚❚►⏹
Trifidek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lithrai 3. 4. 2015 11:26

Ja som si spektrogram pozrel. U mna vysledny MP3 320 CBR po konverzii vo foobar2000 vypada ako by mal. Je to orezane tesne nad 20kHz ako by malo byt. Alebo myslis nieco ine?
lithrai
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků