[recenze] Teclast T51

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod glassmoon 11. 7. 2011 11:59

jj aj mne to tak pride... podla mna neexistuje v cene sflo2 nic co hraje lepsie. a navyse to prehra 720p film :P (aj ked mne je to nanic)
btw: sflo2 najnovsi firmware mi pride absolutne v pohode a neinterferuje so zvukom.
zle su akurat tie prednastavene typy eq ale to hadam nik co si kupuje player kvoli zvuku nepouziva.
I'm a quitter. I come from a long line of quitters. It's amazing I'm here at all.
glassmoon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 11. 7. 2011 14:07

Tifare, co je na tom protichůdné? Čistota a detailnost je prostě úplně odlišný aspekt zvuku než dynamika. Sansa Clip+ je taky dobrý přehrávač s mizernou dynamikou. Prostě ten zvuk mě nebavilo poslouchat, s Fiiem to bylo zase naopak super.

Měření je mi ukradené, používám uši.

Nevychválil jsem zařízení ze kterého jste unešeni a hnedle je můj úsudek výrazně zakalen. To je jak boj proti fanboyům Q-jays.

Glassmoon: Ano, Teclast hraje na svou cenu dobře, tvrdím někde něco jiného? To že vestavěný zesilovač má mizernou dynamiku je problém spousty přehrávačů.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tifar 11. 7. 2011 15:10

No...ja ze by som bol z neho uneseny?..haha...

Ale k tomu meraniu. Mozno so mnou nebudete suhlasit,ale zazil som to uz vela krat. Skusam nieco nove,pocuvam. Na zaklade predchadzajucich skusenosti porovnavam,robim zavery... Ked mam povedat pravdu,ludske ucho nie je schopne nieco zodpovedne vyhodnotit. Je to preto,ze to ako vnimame zvuk nie je len sucha charakteristika dana pohybom membrany v uchu. Po uchu prichadza nepredvidatelna premenna a to je mozog. S usmevom si spominam na najhlbsi audiophile zazitok s emgetonom podporeny flasou dobreho cabernetu. Psychoakustika nas nuti vnimat hudbu v zavislosti od psychiky a preto nemozeme len tak pohrdat meracimi pristrojmi...Oni jediny totiz dokazu merat veliciny akotak presne. Subjektivne hodnotenie posluchaca sa ani nahodou nemoze vyhlasovat za objektivnu pravdu... to by sme dnes merali elektriku prstom na svorkovnici,jazykom ph, a okom svietivost. Ako by to dopadlo vie kazdy z nas..

.a netreba zabudat na fenomen "iphone",ked stado ovci neobjektivne hodnoti vyrobok,len preto ze ho vlastnia. V urcitej podobe tohto fenomenu mam aj ja problem priznat realitu,preto este raz pisem,nepodcenujme meracie pristroje.....;-)
ibasso dx200+audiosense t800
galaxy s7+dragonfly red+corda swing+akg 701
tifar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 11. 7. 2011 15:16

No, já píšu recenze podle toho co slyším, nebudu měnit můj názor kvůli nějakému grafu co někdo někde naměřil. Jestli tobě záleží jen na grafech, máš to s hifi výrazně jednodušší než všichni ostatní.

S tím fenoménem iphone, to chceš jako mě označit za ovci?
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tifar 11. 7. 2011 16:58

Tak to by som si nedovolil...spomenul som to ako priklad toho,ako su ludia neobjektivny,ked posudzuju nieco co za tazke peniaze vlastnia...rovnako som mohol pouzit ine ovce..htc..samsung..atd..
ibasso dx200+audiosense t800
galaxy s7+dragonfly red+corda swing+akg 701
tifar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 11. 7. 2011 17:08

Tak tě uklidním, iphone mám za 4K, rozbitý a opravený, těch 18K bych za takovýhle slušně hrající, jinak podprůměrný mobil nedal.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tifar 11. 7. 2011 17:14

:-)
Ako vnimas myslienku,ze vyborne suciastky tak nevyborne hraju?
ibasso dx200+audiosense t800
galaxy s7+dragonfly red+corda swing+akg 701
tifar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 11. 7. 2011 17:24

Součástky nejsou zárukou kvality, vždy jde o to jak jsou zapojeny. Slyšel jsem dac PCM1955 v krabičce za 60$ a v CD přehrávači za 7000 Euro. Rozdíl obrovský. Použitá součástka neznamená nic.

Jinak jak jsem psal, dac je to dobrý, za prd stojí jen sluchátková část.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glassmoon 11. 7. 2011 19:03

- no ale vadit sa nemusime predsa. kazdy nech si pocuva svoje a ked ma clovek stastie (napr ako ja) tak si vec kupi po porovnani (u mna sflo/clip/ipod/iphobe3gs/emgeton) na zaklade svojho ucha... nad tym, ze niekto povie ze sflo hraje ako clip sa ja mozem pousmiat uzivat si zvuk kt. mi vyhovuje (clip sa na sflo nechyta ani v jednom aspekte zvuku - pokial limitujucim faktorom nieje horsie ucho posluchaca alebo sluchatka. ale zas na svoju cenu hra vyborne).
- merania tiez nejako neriesim (ale pride mi celkom zaujimave to porovnanie co tam bolo - napr. slabe parametre jedneho hifimana).
- nejake zasadne rozdiely v zapojeni podobne velkych zariadeni by som necakal
- vysledny zvuk aj tak tvori cely retazec a ide o to ho zladit
I'm a quitter. I come from a long line of quitters. It's amazing I'm here at all.
glassmoon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod banner 15. 7. 2011 10:19

Tenhle přehrávač je strašný.
Někdy je těžké se prosadit...
banner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TheUnheard 19. 7. 2011 17:08

milujem taketo nazory s vypovednou hodnotou niekde pod nulou :D ... ked uz kritika tak aspon trosku rozvedena ;) ...
i5 4790k+GTX960+16GB => uDac2-HP => 1964-T / ADAM F5 / HD 800
iPod touch 3g 64GB => 1964-T
Redmi note 2
TheUnheard
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod banner 19. 7. 2011 20:30

Pomalé ovládání, výstup na sluchátka a hned vedlě něj Line...
Někdy je těžké se prosadit...
banner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davidwebb 20. 7. 2011 00:48

Tak konečně se ke mě dostalo FiiO E11. Nebudu ale ještě dělat závěry, protože E11 není ani trochu zahořené. Nechám ho zahořet přes celou noc a zítra přes den ještě.

Teclast vs Fuze, sluchátkový výstup, velmi vyrovnané.
davidwebb
Junior

Odeslat příspěvekod glassmoon 20. 7. 2011 07:25

-no neviem ako recenzovany telcast ale sflo2 s najnovsim firmverom imho prehraje iphone, ipod aj sansu uplne s prehladom - hlavne v cistote zvuku, detailoch, separacii a kvalite+texture+kontrole basu.
-neviem co si bina predstavuje pod pojmom "dynamika" ale moje skusenosti (aj merania) hovoria o inom... (btw clip nema ziadnu).
tento player potrebuje kvalitne sluch kt. dokazu vyuzit jeho nuansy a navyse line-out + e11 = parada (zlepsene vysky a priestor).
-ohladom ovladania - neviem ako je na tom telcast ale moje sflo+novy firm=ziadne problemy (so starym firm vraj boli nejake a kazil zvuk, tak asi tento telcast bol ten pripad)
I'm a quitter. I come from a long line of quitters. It's amazing I'm here at all.
glassmoon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod davidwebb 20. 7. 2011 10:20

Firmware jsem samozřejmě kontroloval. Má firmware 2.30, což je stejný jako u Nationite, jelikož Nationite používá firmware Teclast :)
Ovládání zatím nehodnotím na to je ještě brzy ale párkrát se mi zdálo že to jakoby spadlo, včera jsem dělal poslech asi 5 hodin, sluchátka Phonak a Grado 125i. Teď nehodnotím line-out + E11, tam je rozdíl znatelný ihned, ale nemám ještě E11 zahořené, takže to zatím nechávám stranou. Ale sluchátkový výstup Teclastu Fuze nijak zásadně nepřehrál, poslouchám výhradně alba ve Flacu, a známá alba co mám naposlouchaná.
davidwebb
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků