Fiio X3

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod borin7 15. 4. 2015 04:30

Dají se na něm samostatně nastavovat basy a výšky?
borin7
Junior

Odeslat příspěvekod Sinuhet1 16. 4. 2015 18:40

Nová X3 perfektní, velký posun, nejvíc sedí k peckám Yuin PK1..to je masakr
Sinuhet1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marty63 16. 4. 2015 20:55

borin7 píše:Dají se na něm samostatně nastavovat basy a výšky?

Ne, HW ovlivnění basů a výšek tam není. Bohužel. Jenom SW 10-pásmový ekvalizér.
iAudio X5L, iAudio 7, FiiO X3 1st, Cowon Plenue 1, Cowon Plenue D
Fischer Audio DB02 Mk II, Soundmagic E50, Soundmagic E80, Sennheiser HD650
marty63
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zimcol 17. 4. 2015 11:37

Je súčasťou balenia u "X3 2nd gen" aj nejaký 3,5mm prepojovací kábel - napr.: L16, L8 alebo L2? Alebo treba dokúpiť zvlášť?
PHILIPS 65OLED707►Marantz SR-6011►Creek 5350SE►5.1.4 Q Acoustics 3050/3090/3020+Magnat Interior for Atmos; REL HT/1003
HRT MS II►C&C BH►HE-400i
FiiO X3 2nd►VISO HP50/Custom Art FIBAE 3
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Trifidek 17. 4. 2015 20:24

...já bych se třeba podíval na obsah belení a zjistil bych že tam je:

USB kabel 1m
3,5mm coaxial S/PDIF adaptér
Černé silikonové pouzdro
2x ochranná fólie na displej (1x aplikovaná z výroby)
3x nálepka
Stručný návod
❚❚►⏹ Astell&Kern A&ultima SP3000 ♫ Campfire Solaris Mercury ❚❚►⏹
Trifidek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zimcol 17. 4. 2015 20:43

Si sikovny, vdaka za radu...To som si samozrejme precital ako prve. Na inom fore som sa docital, ze to je sucastou. Pozeral som aj unboxing videa na webe, no vsade boli predpredajne testovacie vzorky, kde sa obsah balenia moze v porovnani s predajnou verziou lisit...preto som sa pytal. Chcel som to vediet od nejakeho majitela, ktory by mi to potvrdil...
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zatycz 17. 4. 2015 21:01

A proc jsi se treba nezeptal u dovozce, tedy pana Hejtmanka z headphones.cz?
zatycz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Trifidek 17. 4. 2015 21:05

zimcol píše:Na inom fore som sa docital, ze to je sucastou.
no tak jedině že to tam nějaké Číňance co to balí omylem spadlo do krabice :D
❚❚►⏹ Astell&Kern A&ultima SP3000 ♫ Campfire Solaris Mercury ❚❚►⏹
Trifidek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majkloscz 19. 4. 2015 00:16

Porovnávali jsme na Kossech Fiio X3 gen 2 s Cowonem D2 a je slyšet rozdíl, oba hrají s Koss Porta Pro výborně. Na D2 byl vyladěn ekvalizér pro použití s Kossy na větší množství basů a výšek, na Fiju jsme poslouchali flat s High Gain módem. Shodli jsme se že Fiio hraje o trochu líp, já bych doplnil že čím lepší nahrávka tím líp hraje. To neznamená že D2 hraje blbě, ten zvuk s Kossy je velmi poslouchatelný a pokud je fun faktor hlavním kritériem, upgradovat není třeba. Kossům chyběly molitany (po letech odpadly) a zvuk bez nich byl super. Fiio oproti D2 ukazuje zřetelněji nuance, šelesty. A je slyšet lepší hardware. Zvuk je říznější. Ještě doplňuji srovnání Kossů s Beyery DT880 250ohm na Fiju - pár nahrávek znělo líp na Kossech, jinak Beyery vedou. Naopak zklamáním byly Yuin PK1. Kdo ví co s nimi je, ale prostě hrajou jak plechový bubínek nebo lepenková krabice - zcela ploše, a ani Fijo, High Gain a ekvalizér na tom nic nezmění až jsme začali podezřívat předchozího majitele, že vyměnil střeva pro srandu králíkům. Zahořené jsou takže kdo ví co s nimi je. PK2 považuji za lepší volbu na základě zkušenosti s tímto jedním konkrétním kusem PK1. Obyčejné pecky od nějakého telefonu hrajou s Fijem příšerně (zahuhlaně) - krásně to na FIju vynikne.

OTG s 2,5" jsem zatím nerozchodil.
majkloscz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Figut 19. 4. 2015 09:42

Pořizovat si x3 ještě k tomu gen 2 k "takovým" sluchátkám? :-/ Nepochopím :-D.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majkloscz 19. 4. 2015 10:34

Figut píše:Pořizovat si x3 ještě k tomu gen 2 k "takovým" sluchátkám? :-/ Nepochopím :-D.


Ani nemusíš. "Nepořizoval" jsem si gen 2 ke kosům, psal jsem o tom, jak s ním hrají. Někdo je rád zašpuntovaný, což o to proti gustu žádný dišputát, někdo holt vybírá na ven mezi peckama a skvělými kosy. Čau špuntíku
majkloscz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zatycz 19. 4. 2015 10:41

Hele, ale abych rekl pravdu, docela bych rad slysel, jak 15 let stare Porty (ktere mam, ale jsou ted nefunkcni a na zaruku se mi to posilat nechce, kdyz je nepouzivam) hrajou z nejakeho lepsiho prehravace :)
zatycz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod majkloscz 19. 4. 2015 10:48

ty kosy nebyly moje tak nemůžu sloužit :)

Rozdíl byl slyšet. Je to overkill to je asi pravda, ale hrály fajn :tleskani

..separace nástrojů a hlasů je malinko slabší než u mé sestavy, která není High End a přesto hraje pěkně (zvukovka Asus Xonar a zesík Yamaha A-S500), zvukově však Fiju nemůžu nic vytknout. Beyery to utáhne. Znáte tu storku o těch co se ženou za dokonalým zvukem a cestou zapomenou poslouchat hudbu a ztratí sluch? Neznáte že jo, a přece je to o nás . Tímto uzavírám své okénko, a za deset let nashledanou :-P
majkloscz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sinuhet1 20. 4. 2015 19:45

majkloscz: Pk2 jsou suprovní sluchátka, na nenáročný poslech ideal, PK1 jsou na vyšší úrovni lepší detaily hlubší basy výšky prokreslenější (někdy otravné pro mě) ale mají horší prostor. Ale že by to byl takový průser, to spíš na staré x3 to nebylo nic moc spíš to šlo s x3+e12.

Jinak po počátečím wow, které bylo asi dáno tou změnou a i něčím v krvi tak přichází vystřízlivění. Jako je super čistší zvuk ale občas mě otravují nejvyšší výšky na které jsem alergický a ekvalizér funguje jak kdy někdy jo někdy ne. Ovládání pro mě horší než původní x3. Oproti návyku na staré x3 mi tohle přijde laděno výškobasově není tak zahuhlané, dýchá z toho ta hudba
Sinuhet1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Trifidek 21. 4. 2015 09:12

zatycz píše:Hele, ale abych rekl pravdu, docela bych rad slysel, jak 15 let stare Porty (ktere mam, ale jsou ted nefunkcni a na zaruku se mi to posilat nechce, kdyz je nepouzivam) hrajou z nejakeho lepsiho prehravace :)

Porty co se vyráběly před 20 lety byly naprosto něco jiného než Porty současné, a nebyla to Čína ale origo USA ;-)...cca před třemi lety jsem měl možnost vyzkoušet asi patery, každé hrály jinak a všechny blbě...co si pamatuji tak v jednom sluchátku byly dokonce zbytky cínu a drátků :roll:
❚❚►⏹ Astell&Kern A&ultima SP3000 ♫ Campfire Solaris Mercury ❚❚►⏹
Trifidek
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků