[recenze] Cowon iAudio 9

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 13. 12. 2010 23:29

yop
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stnly 16. 12. 2010 20:49

Rád bych kvůli hlasitosti přehodil zemi na USA, netušíte jak? Zkoušel jsem flashnout fw, ale nabídka regionu se neobjevila.

EDIT: Smazal jsem param.cfg z adresáře system a nabídka je tady. :-)
Stnly
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod puschpull 9. 1. 2011 13:56

Koupil jsem minulý týden v Alza Cowon iAudio 9 (16 GB, bílý)
(cena 4.199,- vč. DPH)

(u mého dosavadního iAudio U5 přestalo fungovat Mass Storage, takže se do dat už nedostanu, dobíjení přes USB naštěstí funguje, takže se dá používat v omezené míře - poslech hudby která tam naposledy byla a jako FM rádio)

Předevčírem po návratu domu jsem odzkoušel a během víkendu intenzivně testoval.

Musím říci, že jsem maximálně spokojený. (alespoň zatím)

U přehrávání filmů mi jen trochu vadí, že není možnost zobrazit někde čas či nějakou linku s tím, kde se právě při sledování nacházím.
Edit: už jsem na to přišel, takže už je vše OK. :)
Ale přehrávač bude primárně na poslech hudby a tam je výsledek skvělý.
Do složek s hudbou jsem si nahrál u každého alba obrázek cover.jpg.
Hlasitost jsem si nejprve nastavil pro Evropskou unii, ale ještě ten večer jsem smazal soubor param.cfg a nastavil na non europe.
Sluchátka používám Sennheiser CX400.
:)

Zdravím všechny a dík za tipy a zkušenosti (z pročítání fóra)
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _FranKo_ 1. 2. 2011 13:27

Koupil jsem iAudio 9 a resim jak nabijet prehravac pokud nemam zrovna po ruce dodavany USB kabel. Mate nekdo nejaky tip? Da se nekde koupit novy nahradni kabel? Jak resit situaci, kdyz odejde dodavany USB kabel do vecnych lovist? Hledal jsem hledal, ale USB mini 8pin -ovych kabelu je fura a nevim ktery presne sedne k iAudio 9. Mate nekdo tip?

diky za Vase odpovedi
_FranKo_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod puschpull 1. 2. 2011 18:19

Počítám, že jedině přes servis
Kód: Vybrat vše
http://www.bell-technology.cz/servisni-centrum/

...
nebo se pletu ?
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Timba 16. 2. 2011 23:07

Zdravím,
Pořídíl sem si senny hd 228 k mojí sony nwz A818 a bohužel sluchátka na něm hrají při max. hlasitosti poměrně dost potichu (sony má 2x5mW). Testoval jsem sluchátka na iriveru e100 kde by měl být výkon 2x17mW ale hrály prakticky úplně stejně nahlas jako na mojí sony. Pak jsem ještě hlasitost testoval na iriveru e30 která má, stejně jako e150, 2x17mW, ale s hd 228 mi to mohlo "utrhnout" uši.

Konečně se dostávám k mému dotazu...
Chci si pořídit cowona 9, nebudu mít ale možnost ho předem otestovat. Myslíte, že ty výše zmíněné sennheisery na něm budou hrát dost hlasitě, resp. že mají opravdu tak vysoký výkon jak se píše? Protože třeba u toho irivera e100 je ten výkon ušislyšně jinde :D.

Díky za odpověď :)
Timba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 17. 2. 2011 10:17

Cowony rozehrají řádově většinu sluchátek. a u hd 228 nemusíš mít strach, hráli hodně nahlas.

Jinak bych pátral po nastavení regionu, možná je tam omezení hlasitosti pro Evropu.
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Timba 5. 3. 2011 13:11

Zdravím po druhé.
Již mám doma cowona devítku. Co se týče zvuku, dalo by se říct, že překonal moje očekávání, takže to fakt stojí za to.

Jen sem trochu rozpačitej z výdrže baterky. Baterka na první plné nabití vydržela takovejch 12 hodin. Je pravda že sem si s tím dost hrál, neustále testoval všechny možný žánry se všema možnejma equalizérama, tak to bude pravděpodobně tím. Co myslíte?

Nakonec malá zajímavost, tento cowon hrál na aktivních repro hlasitěji a líp, než integrovaná (slušná) zvukovka mýho PC.
Timba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bubaak 5. 3. 2011 13:54

10 hodin je hodně málo, mě drží kolem 30+ hodin (s hlasitostí kolem 10-15).
Možná jak sis sním hrál a furt svítil tak proto, na videa přece jen vydrží těch 10 hodin.
Ale je to divně málo :-l
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Timba 5. 3. 2011 14:19

Já právě poslouchal na větší hlasitost.. Takovejch 28-35. Mám ty hd228 který určitě taky žerou víc jak nějaký špunty
Timba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod puschpull 9. 3. 2011 21:15

Výdrž. Já tedy poslouchám jen audio, displej se mi automaticky vypíná po 5 vteřinách a mám pocit že mi vydrží tak 50 hodin hraní.
Vydrží v pohodě dva výkendové celodenní výlety v mrazu v kapse bundy (to hraju vždy tak 6-8 hodin v kuse) a pak celý týden po večerech vždy tak 2-3 hodiny a na konci týdne ukazatel indikuje tak polivinu kapacity.
Nemohu si na výdrž rozhodně stěžovat.
(jo, hraji na Sennheiser CX400 a hlasitost mám na mluvené slovo tak 13-15 a na hudbu tak 18-22)
To že jsem šel opět do Cowona byla skvělá (i když drahá) volba.
:)
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Timba 15. 3. 2011 19:19

Ještě naposled k výdrži.
Včera jsem cowona plně nabil a nechal hrát na hlasitost 25(non evropskej region). Vydržel hrát 27 hodin takže celkem uspokující výsledek.
Timba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Munky7 31. 3. 2011 14:56

Zdarec,
mám dotaz. Dneska mi v servise oznamili že muj iAudio 9 nejde opravit a vratí mi love.
Mohli by ste mi doporučit nějakou mp3 se stejný zvukovým výstupem. Do toho stejnýho iAudia už se mi moc nechce.
Dík.
Munky7
Junior

Odeslat příspěvekod bubaak 2. 4. 2011 21:25

ipod nano 5/6g, jiny iaudio....
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figut 3. 4. 2011 08:37

Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků