[recenze] Cowon iAudio 9

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod puschpull 4. 1. 2012 16:42

1. velmi rychlé

2. po odpojení od PC zapnu přehrávač a "refresh" trvá cca 20 vteřin

3. nevím nevyužívám

4. nevím, já automaticky přidávám do složky s albem obrázek s názvem cover.jpg

5. nevím nevyužívám, považuji na zbytečnost

(možná kdybych si přečetl návod, ale mě maximálně stačí ten skvělý zvuk, spolehlivost a provedení ...)
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blab 4. 1. 2012 17:21

Díky za info. Ještě k tomu pohybu v seznamech položek - ve všech videích, co jsem viděl, jezdí jenom nahoru dolu bez toho, aby touchpad pustili a nechali ho scrollovat samotného - takové to klasické gesto známé ze současných telefonů, kdy rychlým gestem v určeném směru se zapne automatické scrollování a při dalším dotyku se zastaví - je tam něco takového nebo pokud chce človek "velké dolů", tak udělá pohyb dolů a pak musí držet v nejnižší pozici?

Případně ještě jeden dotaz - přizpůsobí přehrávač rychlost scrollování rychlosti gesta (nebo počtu položek, které jsou prohlíženy) nebo je rychlost v podstatě konstantní bez ohledu na rychlost, jakou se po touchpadu přejelo? Bohužel ve většině recenzí je pohyb v interfaci prezentován obvykle na základním menu či pár složkách (kde se mnou dotazované věci pokaždé ztratí), takže jak se chová při projíždění plné sbírky z toho človek jen tak nedoví.
blab
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod puschpull 4. 1. 2012 18:59

mám dojem že záleží na rychlosti gesta, funguje i "setrvačnost". Takové to odrážení a popojíždění

opět se ale ptáš na věci, které nijak nevyužívám.

Videa mě nezajímají, pustím složky kterou chci poslouchat, spustím přehrávání a nadále mě zajímá jen hlasitost, Play a Pause

Bude se muset vyjádřit někdo jiný
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blab 11. 1. 2012 07:19

Tak jsem si ho včera koupil a když nebudu počítat, že nazvdory pevný konstrukci vypadá díky nezájímavému designu a levně působícím materiálům výrazně levněji, než je jeho cenovka, tak po spuštění a hlavně zapojení HD555 zavládlo nadšení. Výborný zvuk, rozumný a rychlý ovládání a .. hlavně výborný zvuk, který jsem pro jistotu zmínil dvakrát ;)
blab
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod puschpull 11. 1. 2012 08:45

výborná je i výdrž akumulátoru

mám bílou verzi,
konstrukce přehrávače mi přijde velice kvalitní (hlavně ve srovnání třeba se Sandisk sansa Clip Zip, který jsem k vánocům pořídil pro dceru)

Zvuk - samozřejmě maximální spokojenost.
Přešel jsem z Cowonu U5 na i9 a měl jsem obavu z toho ovládání pomocí dotykového displeje, ale provozní zkušenost je po roce používání skvělá.

Přehrávač využívám z minimálně 98% na poslech hudby a mluveného slova, zbytek je poslech FM rádia. Video a obrázky nevyužívám, ale najít zvukově výtečný přehrávač podobných kvalit jako i9, který by byl jen na hudbu, to asi nelze.
:-)
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blab 11. 1. 2012 09:51

Bohužel mám také bílého, stříbrný 16 GB jsem nikde skladem neviděl a červenej jsem radši nechtěl, abych neposlouchal "Jéé, ty sis koupil červenej pro holky", i když mi přišel na obrázcích hezčí než bílej. Asi to byla chyba, protože ta bílá mi vůbec nesedí. Nicméně kdybych měl kritizovat, tak mě po tom dni zatím nic zásadního nenapadá (a to jsem v takovýhle věcech docela hnusnej a důkladnej pedant), jenom úplně nepodstatný ***** jako např. že vzhledem k černýmu okraji dipleje by horní lišta vypadala lépe v černé atd. :D
blab
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Diego111 12. 1. 2012 19:49

viete mi poradit ako vytvorim cez WMP(alebo aj iny SW) v cowon iaudio 9 svoj vlastny "playlist" ? Na prehravaci mam uz okolo 12 GB hudby(hlavne same albumy), chcel by som si vytvorit playlist len s niektorymi pesnickami. Viem ze to treba nejako synchronizovat vo WMP, len nevem postup ako? ...som v tom trochu laik ;) Vopred vdaka za radu.
Diego111
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod blab 17. 1. 2012 11:14

Tak po týdnu s i9 převládají pozitivní dojmy, nicméně docela mě zklamala odolnost displeje vůči poškrábání - i když se snažím ho dávat do jiný kapsy než klíče a ostatní bordel, už v této společnosti i9 strávila pár hodin a bohužel i to stačilo k tomu, aby se na displeji a touchpadu objevilo několik menších škrábanců.

To je tak trochu zklamání, protože od takovéhleho typu zařízení bych očekával určitou míru odolnosti, aby to sneslo soužití s běžným obsahem kapes.
blab
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 17. 1. 2012 11:49

Fólie.
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blab 17. 1. 2012 13:32

To bych ho rovnou mohl nosit v ponožce nebo šprcgumě, jeden z hlavních důvodů, proč jsem nechtěl nic dotykovýho, byla právě odolnost zařízení :\.

Folie jsem odmítal ještě u PDAček s resistentním displejem, lepit si takovou věc na mp3 mi přijde jako dobrej úlet. Zkrátka co se týče použitých materiálů, Cowon selhal na celý čáře. Naštěstí, že jenom v tomhle
blab
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod palinoch 17. 1. 2012 14:06

Myslim si, ze si dost kriticky. S poskriabanim displeja mozes pocitat aj u mobilneho telefonu. A ak mas kvalitnu foliu ani nevies ze ju na i9 mas. Naco nosiš player s klucami a inymi haraburdami vo vrecku.
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blab 17. 1. 2012 15:15

Právě, že s něčím takovým u svýho mobilu počítat nemusím, protože má vyhrazenou vlastní kapsu (a všechno ostatní se tedy musí vejít do té druhé) - i když narozdíl od i9 samozřejmě má tvrzené sklo na displeji (v mobilech standard od vynalezení kapacitních displejů).

A kde bych ho měl nosit? Nejsem puberťák, abych u sebe tahal věčně batoh, ani důchodce, abych ho nahradil igelitkou, ani to není ipod, abych s ním frajeřil v ruce. Nejsem ani metrouš, takže nenosím ani takovou tu módní pánskou kabelku a takoví ti věčně a na všechno připravení borci, co mají na pásku mobil, nůž, přehrávač a nejspíš i nějaký galaktický komunikátor, mě nutí se smát. A nosit něco takovýho na krku? Děkuji nechci. Jinými slovy jediný skladovací prostor, na který se můžu vždy spolehnout, jsou levá a pravá kapsa. Přijde mi to naprosto normální, ne-li primární umístění pro většinu obyvatel této planety (a možná i nějakých dalších).
blab
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 17. 1. 2012 19:29

Díky žes svoji unikátní osobnost vymezil. Kup si fólii.

Opravdu nevidím zrovna tenhle individuální problém jako negativum přehrávače. Ale jako uživatele, abych byl doslovný.
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ohm711 17. 1. 2012 19:43

blab: Sluchátka máš také v té kapse s klíči? Pokud je s sebou netaháš tak se nabízí otázka: Na co tahat přehrávač bez sluchátek?
Ohm711
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krovak_cze 17. 1. 2012 20:24

tak si na krk poves klice, kdyz tam nechces prehravac a je to :D
krovak_cze
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků