formát FLAC, APE apod. v přenosném systému

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod FilipMasek 28. 8. 2011 20:41

Lepší pecky do 1k neznám :)
FilipMasek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Wolverine 28. 8. 2011 20:49

FilipMasek: Přečti si - Svět sluchátek: konstrukce a druhy
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eRiper 29. 8. 2011 10:36

eRiper píše:Přesně tak. Doma se snažím všechno uchovávat v ALACu, protože mám dostatečně velký disk. Naopak do iPhonu, kde jsem omezen 16 GB (mínus místo pro aplikace, videa...), si nechám hudbu pomocí iTunes automaticky převést do AAC 128 kbps a musím uznat, že kvalita je výborná a na cesty plně dostačující.

Za poslední větu se stydím. Několik měsíců jsem poslouchal se Sennheiser IE 7 jen lossless, potom jsem si chtěl na dovolenou napchat do iPhone co nejvíce hudby (tedy oněch AAC 128 kbps). Jedním slovem - DĚS! Naprosto neposlouchatelné, slité, ploché a uši rvoucí. Holt si příště pořídím iPhone s větší kapacitou. Konvertovat celou knihovnu a mít ji ve dvou kvalitách nechci.
eRiper
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod FilipMasek 31. 8. 2011 15:03

Špunty, sakra špunty! Mě se pletou ty slova :)
FilipMasek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod doloroso 9. 10. 2011 21:37

tak som skusil aj ja a na notebooku s akg 512 som nevedel rozoznat flac od 192kbps mp3.. cez avr som to neskusal, skusim mozno o tyzden ked uz budem mat doma dt 990pro..
Samsung PS64F8500 + Marantz SR 6005 + Emotiva XPA-200 + Teufel Ultima 40 + Canton CD 105
Audio gd NFB-5 + Oyaide HPC-62SRH + Shure SRH 940
doloroso
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OndroidV 1. 11. 2011 18:06

Zdravím. Tak jsem to tady celý pročetl (a že to dalo zabrat), abych zjistil, jestli je poznat rozdíl FLAC vs 320MP3 na přenosné soustavě. Používám LG P500, ten přehrávání FLACu podporuje, k tomu FiiO E11 a HD202. Má vůbec cenu plnit kartu FLACem, nebo stačí MP3ky?
Díky
Sony Xperia Z3 + Monster Adidas IE, Sony MH750, Bose OE2, Bose AE2i, Marshall Major, Bowers&Wilkins P5
OndroidV
Junior

Odeslat příspěvekod dazo 1. 11. 2011 18:51

Tym sluchadlam iste stacia mp3 320kbs. Nedavno tu bol taky testik a na vseliakych super zostavach bud nerozoznali, alebo s tazkostami rozdiel medzi 320kbs a flac ;-]
Teclast Tl- T51 ---> Fiio E11 ---> Rha Ma750 + Sony MH1C + Vsonic GR07 + Hifiman Re 400 + Trinity audio master
Pc ---> m-audio audiophile usb ---> Akg K530
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanni 2. 11. 2011 15:04

Keď je kvalitne ripnutá mp3ka v kvalite 320 kbps, bežný smrteľník, ktorý nemá uši ako netopier,nemá šancu rozoznať rozdiel medzi mp3 a flac...mám to odskúšané. ;-)
hanni
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radimecek13 3. 11. 2011 12:58

S tim nesouhlasim,zalezi na zanru.U takoveho jazzu je to sakra slyset,samozrejme u popiku to neni,tak znat.
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OndroidV 3. 11. 2011 20:30

Tak popík to opravdu není :D Převážně rock a metal (občas Trance). A když do toho praští bubeník, kytary a basák, tak u špatných ripů člověk místo nástrojů slyší jen bordel.
Sony Xperia Z3 + Monster Adidas IE, Sony MH750, Bose OE2, Bose AE2i, Marshall Major, Bowers&Wilkins P5
OndroidV
Junior

Odeslat příspěvekod hanni 7. 11. 2011 14:26

Počúvam metalovú hudbu, takže posudzoval som tento žáner. A bavil som o kvalitnom MP3 ripe. Ja sa nehádam, že niekto rozdiel nepočuje, ja teda nie.
hanni
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nolwendil 9. 11. 2011 11:27

Už tady bylo několikrát řečeno - doma, kde máš velký disk, klidně používej FLAC. Není důvod ho nepoužívat. Ale v přenosném systému máš kapacitu omezenou, a tam stačí i ztrátová komprese (např. obligátní MP3). Pokud máš ale vše ve FLACu, tak bych doporučil konverzi do formátu OGG-Vorbis namísto MP3. Při nižším datovém toku má mnohem lepší kvalitu a nemá tak výrazné neduhy jako právě MP3... Pokud máš MP3 tak s tím nic nedělej - převod z jednoho ztrátového formátu do druhého Ti zvuk zkazí víc, než ta empétrojka...
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pingu2221 9. 12. 2011 19:32

U OGG bych se chtěl zastavit. Nevím, jestli dělám něco špatně, ale přijde mi, že OGG neumí přidávání coveru přímo do tagu, jako je tomu třeba u mp3, nebo flac. Nebo je to jinak?
Pingu2221
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod smeri 20. 12. 2011 18:10

Zdarec,

mám hodně muziky ve formátu FLAC, doma na kvalitní audiosoustavě to má smys, teď jsem koupil i kvalitní audio do auta, jen kenwood mi FLAC nepřechroustá, bere ACC, nevíte o nějakém slušném programu na konverzi z FLAC do tohoto formátu? Našel jsem Easy CD-DA Extractor, ale u ACC nabizí bitrate jen 320 a u ACC má jít udájně 512 :hm

Díky Michal
S5830XWKP8
smeri
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod javak810i 23. 12. 2011 16:34

Tak jsem schválně vyzkoušel nacpat pár skladeb v Mp3 192kbps, 320kbps a FLAC.

Rozdíl mezi mp3 192kbps a flac je celkem velký. MP3 chybí hluboké basy a některé výšky a celkově zvuk postrádá detaily.

Rozdíl mezi flac a mp3 320kbps je už mnohem menší a z části možná pocitový. To rozdíly tam jsou, ale kdybych nevěděl, že jedna z nich není flac, tak by se to poznalo těžko. Opět podle mě má flac o něco lepší basy a zvuk je takový čistější.

Každopádně tohle je při domácím poslechu. Venku podle mě nemá člověk vůbec žádnou šanci to poznat. (myslím 320kbps a flac)
HP Elitebook 8740W - Core i7, 8GB RAM, Geforce GTX460M
Sennheiser CX400 -> UE SuperFi 4 -> Jays D-Jays -> VSONIC GR07 -> Sennheiser HD 25 -> Sennheiser IE 60 + Sony MH1C -> Sennheiser IE80 (fake) -> Xiaomi Piston 2
javak810i
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků