formát FLAC, APE apod. v přenosném systému

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Nolwendil 13. 9. 2010 14:33

Ale tady nikdo netvrdí, že FLAC není lepší. Tady se debatuje nad jeho přínosem v přenosném systému. Takový systém se vyznačuje tím, že na něm posloucháš při cestě od někud někam, nebo když máš zrovna čas a jsi mimo domov. Často jsi rušen okolním hlukem či myšlenkami na jiné a důležitější věci, a téměř vždy máš omezenou kapacitu paměti, takže ani významnou část své sbírky ve FLACu si s sebou prostě nevezmeš. A přesně pro tento případ ztrátové formáty plně vyhovují. (mp3, údajně kvalitnější ogg)
Na doma, kde máš ticho, klid, velký disk a sestavu na špičkové úrovni, je zase jasnou volbou některý z bezztrátových formátů. Kvůli kompatibilitě je nejvhodnější asi FLAC.

A ten argument s 18kHz je IMHO mimo, když spousta lidí stejně pořádně neslyší nic nad 17kHz, a když, tak s velkým útlumem...
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eRiper 15. 10. 2010 11:25

Přesně tak. Doma se snažím všechno uchovávat v ALACu, protože mám dostatečně velký disk. Naopak do iPhonu, kde jsem omezen 16 GB (mínus místo pro aplikace, videa...), si nechám hudbu pomocí iTunes automaticky převést do AAC 128 kbps a musím uznat, že kvalita je výborná a na cesty plně dostačující.
eRiper
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lighting 2. 12. 2010 08:15

U mna je to tak ze doma je to vsetko Flac ale s tym ze nepotrebujem mat vsetko v prehravaci:)kedze dost vela stahujem novych veci takze staci mi takych 10 albumov mat v prehravaci, ktore sa dost menia kedze vychadza spusta albumov. Pritom v prehravaci mam nejake tie oblubene albumy a to je vsetko. Mne to takto vyhovuje kedze nevidim zmysel nosit so sebou vsetky albumy:)ale niekto ano a akceptujem to.
Ipod 6g 80gb - Toxic Cables Silver Poisson - JH13 Pro
Lighting
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ka-spel 17. 12. 2010 00:51

Umí flac přehrávat nějaký stolní dvd přehrávač?
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sinuhet1 18. 1. 2011 18:54

Skutečně, mp3 320 kbit/s a FLAC je rozdíl i na obyčejné empétrojce. Poslouchal jsem Audiophile Female Voice (2007, ale to je jedno jaký ročník) na Cowon iAudio7 se sluchátky YUIN PK2 (pecky!) a rozdíl zřetelný. mp3 skutečně trochu ořezává, většinou to je jedno ale u těchle kvalitních nahrávek to uřeže část atmosféry...
Sinuhet1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 18. 1. 2011 19:04

Napiš SZ palinochovi, ten tohle rád uslyší :)
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Saske 23. 2. 2011 10:49

Dekuji za toto tema ;-)
Aspon uz vim, ze FLAC a pod. jsou zbytecne v mp3 prehravacich at jsou kvalitni jak chteji. Malem sem si kvuli tomu nechtel vzit jednu mp3jku, jelikoz neprehrava FLAC, protoze si potrpim na kvalite a pritom to je zbytecnost obzvlaste, kdyz posloucham hardstyle a trance :-)
Saske
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uhnila_malina 16. 4. 2011 16:11

toto je zajímavé téma a souhlasím že v přenosných zařízeních má FLAC cenu jen v případě že se dotyčnému nechce hudbu konvertovat do MP3 nebo z přenosného přehrávače občas něco kopíruje na jinou "aparaturu vyšší třídy". Nicméně rád bych podotknul že v dnešní době nepřeberných možností a čím dál lepších přehrávacích sestav je opomíjena kvalita samotného zroje zvuku který ad se jedná o CD, FLAC, nebo nějaký jiný bezztrátový formát je každým rokem méně kvalitní už ve chvíli kdy opustí nahrávací studio a to jen kvůli honbě za vyšší hlasitosti nahrávky a to za cenu jakékoli degradace zvuku. http://www.diit.cz/clanek/road-to-hell-aneb-jak-vydavatele-poskozuji-technickou-kvalitu-hudby/36091/
uhnila_malina
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod neis 16. 4. 2011 19:49

Jenomže kde najít nezmršené verze oblíbených skupin ve vysoké kvalitě ? Nějakých jazzových nebo akustických je v dobré kvalitě poměrně dost, ale poctivých rockových nebo metalovových se se skoro nelze dohledat. Všude sam moderní remaster, nebo špatná konverze. Kolikrát jsou flacy horší než MP3. Vinylripy šumí tak, že se to ani nedá poslouchat. Fakt by mě zajímalo, kde chodíte na kvalitní verze. Nejsem vyloženě náročný posluchač, ale třeba zmiňovaný metal je už sám o sobě náročný a když se na něm udělá ještě zmršený remaster, tak je to fakt jen konstantní hluk..
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 16. 4. 2011 20:55

Treba vediet, kde hladat ;)
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod hynpin 26. 8. 2011 18:56

Saske píše:Dekuji za toto tema ;-)
Aspon uz vim, ze FLAC a pod. jsou zbytecne v mp3 prehravacich at jsou kvalitni jak chteji. Malem sem si kvuli tomu nechtel vzit jednu mp3jku, jelikoz neprehrava FLAC, protoze si potrpim na kvalite a pritom to je zbytecnost obzvlaste, kdyz posloucham hardstyle a trance :-)


Boha pro tebe je FLACable player fakt zbytečný. Tosis to chtěl nosit v přehrávači pro ten "pocit" z kvality?? ]:-< Mimo to tekno a podobný věci nemá absolutně žádnej význam uchovávat ve FLAC IMO.
hynpin
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FilipMasek 28. 8. 2011 12:12

Poslouchám na Clipu s CX-300 II. Všechnu hudbu mám v počítači ve FLACu (Pink Floyd, Metallica atd.) a stejně tak ji házím i do empétrojky. Proč? I kdyby to byl jen placebo efekt, i v tramvaji jsem rád že mám u sebe tu "kvalitu". A jediná nevýhoda oproti mp3 je velikost. Což mi nevadí, jsem u počítače furt.
FilipMasek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dazo 28. 8. 2011 12:16

Na cx300 aj vobec pocujes rozdiel medzi flac a mp3? Len sa pytam, ziadne rypanie ;-]
Teclast Tl- T51 ---> Fiio E11 ---> Rha Ma750 + Sony MH1C + Vsonic GR07 + Hifiman Re 400 + Trinity audio master
Pc ---> m-audio audiophile usb ---> Akg K530
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FilipMasek 28. 8. 2011 20:20

Tak jsem to zkusil a nepoznám.
FilipMasek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dazo 28. 8. 2011 20:24

Hm, aj som si myslel ! Zozen si lepsie sluchadla nech to vyuzijes ;-)
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků