formát FLAC, APE apod. v přenosném systému

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dombrovkp 8. 2. 2012 19:55

Jak asi tuším tak na Sense clip+ a Sennách IE8 nemá cenu stahovat v losseles kvalitě když většinu písniček co mám v PC je 320 kbps MP3.? Díky
dombrovkp
Junior

Odeslat příspěvekod dazo 8. 2. 2012 20:09

Praveze tam by to mohlo byt aj citit s ie8!
Teclast Tl- T51 ---> Fiio E11 ---> Rha Ma750 + Sony MH1C + Vsonic GR07 + Hifiman Re 400 + Trinity audio master
Pc ---> m-audio audiophile usb ---> Akg K530
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dombrovkp 9. 2. 2012 14:49

To si mě zaskočil :-D, čekal jsem, že mi to bude stačit, protože losseles se schání velmi těžko zvlášť hip-hop, dance atd.
dombrovkp
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 9. 2. 2012 15:42

Hip-hop a dance opravdu ve Flacu řešit nemusíš. :)
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dazo 9. 2. 2012 15:51

Jaaaj, no tak to hej, ako pise Bina, skusal som kedysi tiez taku hudbu vo flac a teda moc to nepomohlo :D
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dombrovkp 9. 2. 2012 15:59

Kdybych neposlouchal hip hop a dance tak bych přece nechtěl IE8, které jsou basové.
Jen pro zajímavost zkusil jsem 2 písničky porovnat 320 kbps a FLAC a 2 MP3 proti WMA

Vysledek byl takový, že i na NTB a Klipsh S3 jsem dokázal rozeznat jen 2 z těch 4 nahrávek.
Asi záleží dost na tom jak byla MP3 konvertována u hobře udělané MP3 jsem to fakt nemohl rozeznat u těch posledních 2 co jsem rozeznal byl rozdíl v tom, že FLAC měl více detailů a vyší hlasitost.

Tolik za mě, pokud si seženete kvalitní MP3 320kbps tak nemá ani cenu FLAC stahovat.
dombrovkp
Junior

Odeslat příspěvekod dazo 9. 2. 2012 16:02

Presne tak :-) Ale uz pri zivej hudbe je to troska insie s tym flacom, je to viac poznat :-)
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dombrovkp 9. 2. 2012 18:07

V klasické hudbě je kladen důraz na detaily a FLAC má více detailů

PS: můžete mi pls klidně v SZ poslat odkaz kde stáhnu MP3 v nejvyšší kvalitě. Díky
dombrovkp
Junior

Odeslat příspěvekod McZerro 21. 2. 2012 17:14

tak já na clipu + a denonech c551 dokážu poznat rozdíl mezi MP3 a Flacem, pokud si ovšem udělám z flacu MP3 sám, tak je to dost těžké, je to poznat jen ve složitých pasážích kde je hodně různých zvuků, MP3 je sesype dokupy a udělá z toho takový šum.

Jinak clip + mám chvíli, asi tři dny, a jsem docela nemile překvapen tím jak hraje... né že by hrál špatně, to vůbec, ale bohužel hodně jde na této trošku lepší sestavičce slyšet zprznění většiny moderních nahrávek, je to rachot, rachot a nic než neidentifikovatelný rachot. Nějaká dynamika neexistuje, rozlišení nástrojů je sice dobré ale všechny hrajou přes sebe a je to prostě mumraj... na mobilu a slabších sluchátkách mi to tak nepřišlo, páč mobil ani sluchátka neuměly přehrát všechny nástroje a tóny a po ekvalizaci se docílilo sice ne moc kvalitního, ale poslechově příjemného zvuku. Teď sice slyším všechno, ale je to tak splácané všechno dokupy... hrozný :( jinak veškerou hudbu mám ve flacu, poslouchám především umírněnější odnoše metalu. Pokud si pustím nějakou starou nahrávku, nebo něco z art rocku, tak se nestačím divit jak je zvuk nádherný, dynamický a dobře čitelný, pak si člověk pustí nejnovější rammstein a chce se mu brečet :(
-Vykouřená cigareta zkracuje život o 2 minuty. Vypitá flaška rumu zkracuje život o 4 minuty. Pracovní den zkracuje život o 8 hodin.
-Chovej se k lidem tak jak bys chtěl, aby se ty ku*vy chovaly k tobě
-Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějaký blbec, který neví, že to nejde a udělá to.
McZerro
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eRiper 21. 2. 2012 17:43

Konečně vím, proč se mi noví Rammsteini nelíbí. Opravdu je to tím zvukem. Herzeleid je pastva pro uši, ale Liebe is für alle da ne.
eRiper
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Syks 13. 3. 2012 23:27

Vedeli ste, ze Supraphon predava aj FLAC? Hladal som toho Hromka a hele... http://www.supraphonline.cz/vyhledavani ... hal+hromek

Cele album vo FLAC za 129 Kc. Takto sa to robi :)
Syks
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 14. 3. 2012 00:31

http://avmania.e15.cz/supraphon-spustil ... i-i-flac_1

Bohužel většinu nabídky tvoří čeští interpreti.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomashr 14. 3. 2012 08:46

Ten shop Supraphonu je zajímavý a vydařený, sám jsem o tom psal článeček http://blog.fotozona.cz/2012/02/hudba-o ... nline.html a některé připomínky posílal i přímo provozovateli, který reaguje docela snaživě.
Jde ale naprosto jednoznačně o projekt cílený na vlastní produkci Supraphonu, který nemá ambici prodávat další věci, naopak ale zpřístupňuje i některé věci z archivu, které už ani na CD dostupné nejsou.
Já si myslím, že to je správný přístup - dali si reálný a dosažitelný cíl, který také plní a tak to funguje. Daleko lepší, než kdyby to rozmělnili třeba tou snahou o prodej interpretů mimo ČR (na které má pro ČR práva Bontom, kam spadají) - to by určitě skončilo potřebou řešit smlouvy s dalšími vydavateli, práva a případně regionální omezení přístupu atd. Obávám se, že výsledek by byl další paskvil, raději ať se drží toho, co mají šanci zvládat bez problémů a dobře :-)
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ohm711 14. 3. 2012 13:56

Také jsem na Supraphon před pár dny narazil a zakoupil jsem si své první album v mém životě 8-)
Ohm711
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Syks 15. 3. 2012 06:44

Mohli by ale mysliet aj na nas zahranicnych. Variabilne symboly, neuvedena suma v eurach, bez udajov o majitelovi, ako ma clovek urobit medzinarodny prevod :D

A platba kartou je cez system payu.cz dost otrava, hlavne ked ma clovek bezpecne nastaveny browser (nepovoli cookies na ine weby).

Ked uz umoznuju platbu cez drahych mobilnych operatorov, mohli by uz rovno umoznit aj PayPal.

A ziadne cuesheety a iba jeden cover :-|
Syks
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků