formát FLAC, APE apod. v přenosném systému

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod OceanBoy 23. 12. 2016 21:27

Ono je tohle docela těžké téma. Určitě na to má vliv slyšitelnost konkrétní osoby. Ale nejzásadnější věc je podle mě celá cesta od souboru do Vašich uších. Tedy zdroj, datový tok, frekvence, přehrávač, zesilovač, kvalitní reproduktory, veškeré konektory, kabely - ideálně symetrika. Pak si myslím, že je opravdu velká šance slyšet rozdíl mezi mp3/flac/sacd, tedy pro "hifistu". Pokud je někde nějaký slabší článek jde celá kvalita a snaha získat max z nahrávky do kopru.
Hudební guru :)
OceanBoy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 23. 12. 2016 22:44

Vzhledem k nejrůznějším pořízeným záznamům sice kladu důraz na loseless formáty, ale stalo se mi, že i mp3 znělaVELMI zajímavě. Naposledy sbírka od Marie Boyne, kterou jsem nemohl sehnat ve FLAC. Nemusím naopak RIPy a remastery vinylů, kde je slyšet "neduh" elpíček. Vše je o kvalitě nahrávky a ne o formátu. Známý mi pustil LP soundtracku z Kill Billa a byl to naprostý průjem, pak hodil nějaký extra vinyl od Muse a spadla mi brada jaká strhující dynamika byla v nahrávce, kterou u FLACu těžko člověk najde. Proto neodsuzuji před poslechem žádný formát ani písničku, i když mp3 jsou v mé sbírce zastoupeny v řádu jednotek % :). Přesto vím, že mě gramec časem nemine až na to bude prostor a čas.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OceanBoy 23. 12. 2016 22:55

Ono přesně, čím plnější hudba a kvalitnější nahrávka tím má FLAC a výše svoji logiku. Kdyby někdo chtěl mluvené slovo ve FLACu, tak to už je podle mě úchylka :D
Hudební guru :)
OceanBoy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Duke650 7. 7. 2017 18:11

Prosím o radu: nějaký freeware, který převede FLAC 24bit/xxkHz na FLAC 16bit/44,1kHz?
Díky
FiiO K9 Pro_FiiO M11 Pro_Questyle QP1R
DCA AEON RT_Oppo PM-3_JH Angie_Tansio Mirai TSMR-3 Pro
TEAC NT-505>Lyngdorf RP-1>TEAC AP-505>KEF R700
Panasonic 65GZ1000>Yamaha YSP-2200
Duke650
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 7. 7. 2017 18:19

Myslím by to mělo umět Audacity.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hifionania 7. 7. 2017 20:06

Foobar2000
hifionania
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Duke650 7. 7. 2017 21:26

Foobar mám, ale asi jsem se nezeptal úplně jednoznačně.
Potřebuju soubory flac 24bit/xxkHz z disku X přenést na disk Y jako flac 16bit/44,1kHz, abych pak obsah disku Y mohl přehrávat v autě ...
Toto taky zvládne foobar?
FiiO K9 Pro_FiiO M11 Pro_Questyle QP1R
DCA AEON RT_Oppo PM-3_JH Angie_Tansio Mirai TSMR-3 Pro
TEAC NT-505>Lyngdorf RP-1>TEAC AP-505>KEF R700
Panasonic 65GZ1000>Yamaha YSP-2200
Duke650
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hifionania 8. 7. 2017 07:47

Ano.
V nastaveni konverzie treba znizit sample. Dakde som to tusim tu ci inde na forach videl.
Pokial mas vsetky potrebne plugin tak to ide aj vo foobar.
http://wcdwikimirror.tk/Resampling_Bit_Depth.html
klikni v Other Methods
na
foobar2000 (1.1.6) (Using SoX DSP component): Windows
je to tam bod po bode.
A ak sa nemylim ,tak by to malo ist vo foobar celkom rychlo.
hifionania
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Histrike 13. 2. 2021 02:32

Chodívám tu často a kolikrát je tu hezké(myšleno poučné...)počteníčko o Hifi a tak jsem se už naštval a dnes se zaregistroval ,abych mohl též sdělit občas svůj názor...,No a v úvodu bych dnes jenom přispěl ke Kvalitnímu dodatku uživatele "Bína" o technickém rozlišení "FlacLossless a Mp3".Jde to totiž poznat i na jiném programu(moje vlastní zkušenost),jenž nevyžaduje toliko technických požadavků na systém Windows(4gb-Ram,Win10 atd.)Já mám ještě stále WIN7 a poznám to na volně stažitelném programu "GoldWave" ,kde i bez "filtru" "natáhnete" jakoukoli Flac i ACC aj.No a potom když Vám najede klasický stereo diagram zvuku,tak si tam přepnete obdobný diagram uvedený uživatelem "Bínou". Je tedy podobný jenom nemá boční vertikální stupnici(kHz),ale diagram funguje na bázi "bočního" rozptylu a Flac nahrávky se zvýraznují v nízkých(vlevo) i vysokých(vpravo) kmitočtech a to asi cca15 mm od kraje monitoru."Flac Překopávky " a Mp3 jsou posunuty o nejméně dalsích 15-20mm dovnitř skenovaného pole.Jinak všem dík za cenné rady.A POKUD BY MĚ NĚKDO CHTĚL PORADIT S NÁKUPEM(ČI PRODAT)kvalitní portable přehrávač na Flac,s DSD Supportem ,dobrou baterkou a Flac-play výdrží (něco jako Nintaus či Irulu aj.)TAK AT SE OZVE ! Děkuji s pozdravem Michal :tleskani
Histrike
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků