formát FLAC, APE apod. v přenosném systému

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ansam 18. 7. 2013 07:21

Schopnosť rozlíšiť frekvencie tónov sa u každého človeka líši a je závislá na konkrétnej frekvencii. Uprostred počuteľného frekvenčného pásma je možné rozlíšiť zmenu frekvencie o niekoľko desatín Hz. Na okrajoch pásma je rozlišovacia schopnosť výrazne nižšia. Až 75% ľudí nerozozná rozdiel medzi 128 kbps a 320 kbps. 99% ľudí nerozozná rozdiel medzi 320 a FLAC. Asi iba 1 človek zo 1000 má schopnosť rozlíšiť frekvencie tónov na okrajoch frekvenčného pásma.
Takže pre bežného smrteľníka je FLAC zbytočný, pretože aj tak nerozlíši frekvencie tónov na okrajoch frekvenčného pásma. Iba pocit z toho že počúvam FLAC ma uspokojuje, aj napriek tomu, že viem, že moje ucho nedokáže rozlíšiť frekvencie nad 192 kbps.
Ansam
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aki.lee 19. 7. 2013 09:37

To je samozřejmě pravda, ale to není všechno, to by bylo málo a rozlišovat jen podle toho by bylo pěkně těžké; mám testovací skladby s původním výborným masteringem (poslední dobou má mastering velký výkyv kvality >:-( ), u kterých slyším jinou dynamiku zvuku, jinou barvu zvuku, teplost, stálost tlaku, resp. tlakovou křivku, apod., to jsou příklady charakteristik, které ještě dokáží odlišit 320kbps od flacu. Ale jenom kvůli tomu flacy nemám, mám je kvůli tomu, že z nich můžu restaurovat opět plnohodnotné wavy :-) .
in: flac->Winamp->SB X-Fi Titanium HD->Tritton AX PRO (filmy/hry)
out: flac->Cowon iAudio 9->IE8+Comply+4N OCC
car: 320kbps->Blaupunkt 400->Hertz DSK 165->MFD->Sinus Live->JBL A402E->Dietz 23088->JBL 1204 BR
aki.lee
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KajosH 14. 8. 2013 07:55

Zdravím, hledám nějaký prográmek pro konvertování hudby z audi CD do FLAC či jiného - nejlépe bezeztrátového formátu pro Fiio X3, popr. kde se dá koupit hudba v HD kvalitě? Dá se sehnat tahle hudba i od českých interpretů? Dík moc za rady a postřehy.
KajosH
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 14. 8. 2013 08:14

Napr. Exact Audio Copy. Na webe su navody, ako to nastavit.
Ale posluzi napr. aj oblubeny prehravac pre PC/Win foobar2000, File > Open Audio CD > Rip
Su aj dalsie free moznosti.

Hudba v HD kvalite napr. https://www.hdtracks.com/
Neviem o tom, ze by sa ceski interpreti dali kupit v HD kvalite. Ale daju sa kupit ako standardny FLAC v CD kvalite na supraphononline.cz a nieco aj na bontonland.cz.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vincik10 8. 10. 2013 12:30

Hudbu ve flac už nějaký ten čas peferuju před mp3. Když si teď hledám přenosný přehrávač, tak už je podmínkou aby uměl FLAC. Jednak protože moje hudební sbírka už je z většiny ve FLAC ale taky protože ten rozdíl tam je. A nepotřebujete na to HIFI za desetitisíce, aby jste to poznali. Sám jsem si teď poctivě udělal poslechový test. Na stole u pc mi leží obyčejné bedýnky od Creative za cca 1500kč napájené asi stejně drahou zvukovou kartou stejná značky. Pustil jsem si skladbu ve foobaru bez ekvalizérů nebo bez nějaký efektů z karty a porovnal jsem 320kb/s a +- 1000kb/s. V jednoduších pasážích, kde jsou třeba jen bicí rozdíl nepoznáte ale jakmile se tam objeví smičcové nástroje, tak už cítítě, že neořezaná verze zní autentičtěji. A jakmile se skladba rozjede a začne hrát víc nástrojů, tak už je rozdíl jasný. V mp3 se nástroje slívají v jeden neurčitý souzvuk kdežto ve FLAC je slyšíte zvlášť a dokážete lépe rozeznat co tam všechno hraje. Taky mi subjektivně přišla mp3 verze jakoby méně "hutná". Takže rozdíl tam je. Pokud hodláte poslouchat na sluchátkách nebo na reprácích alespoň za 2 tisíce a výš, tak se ten rozdíl určitě vyplatí. Nemluvě o placebo efektu. Ten jak každý správný hifista ví, dělá alespoň 20% :)
vincik10
Junior

Odeslat příspěvekod mazec99 5. 9. 2014 22:14

Omlouvám se, že vstupuji do diskuze mimo vedené téma. 36 stránek diskuze jen tak nepřečtu. Jedná se mi o takovýto problém. Ve svém XiiO X5 jsem si udělal výběr skladeb do jednoho adresáře z několika orig. CD a ve formátu Flac pomocí EAC. Rozdíl v hlasitosti mezi jednotlivými skladbami z různých CD je občas velmi velký. Pokud by člověk poslouchal komplet jedno CD tak je to OK. Po přechodu k dalšímu CD si tu hlasitost upraví. Přehrávání skladeb z adresáře, tzn. v abecedním řazení je však takto nekomfortní. Doposud jsem používal SONY NWZ-A847 64GB se stejným stylem přehrávání a bez problémů (samozřejmě se jednalo jen o mp3 (320)). Sony má sice kromě EQ i volbu normalize apod, ale i přesto není rozdíl v hlasitosti tak katastrofální. Odzkoušel jsem již tyto akce: přehrávání bez EQ, rip z WAV do mp3 i flac s volbou filtrů komprese, normalizace, vyrovnání (EAC). Nic z toho nemělo podstatná vliv na vyrovnání hlasitostí. Vzpomněl jsem si ještě na to, že digitální zvukové záznamy měly i nějaký tag s nastavením levelu pro přehrávání, ale to je již dávno, myslím, že to bylo u ATRACU a Sony SW Sonic Stage to uměl smazat. Jo a sluchátka mám UE tripple.fi Pro. Takže dotaz : existuje nějaký tag, který D/A konvertoru nastavuje volume level ? Zatím se výrobce ve FAQ zmiňuje o snížení výstupní úrovně signálu před vstupem do EQ pro zamezení zkreslení, ale jak jsem se zmínil, tak EQ on/off na uvedená problém nemá vliv. Děkuji za názory a připomínky.
mazec99
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mazec99 7. 9. 2014 09:21

Našel jsem si odpověď sám. ReplayGain je tč. (7.9.2014) v řešení a bude v příští aktualizaci FW
mazec99
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Figut 25. 10. 2014 15:03

vincik10: myslím, že u tebe ten placebo efekt funguje 100% :-D. Jinak jsem rozdíl flac, cd a 320 mp3 nepoznal ani s ER-4 a teď ani na X3 s VC02.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Feuri 9. 9. 2015 22:26

S tí porovnáváním... Dejte si bacha, drtivá většina mp3 na různých uložistištích co se tváří jako 320kbps, mají k téhle kvalitě docela daleko... Nechci si říkat hifista, ale na kvalitě zvuku si od doby, co mám ATH-M50x, nechávám dost záležet :D Vše jsem začal stahovat převážně z uložta v "třistadvacítce" (flac jen u vybraných interpretů.. zaprvé se špatně shání, za druhé je moc velký). Taky si dělal srovnávací testy a flac jsem vždy spolehlivě poznal až do doby...
Jednoho dne jsem narazil na program, který vám stáhne jakoukoliv písničku z GooglePlay (samozřejmě, pokuď máte G.Play zaplacené). Říkám si bomba, je tam spousta songů co jsem nemohl najít v dobré kvalitě, je to přehledný a máte jistotu že dostanete plnohodnotnou empétrojku (320kbps, otagovanou - dokonce i s obrázkem alba). Řekl jsem si že schválně srovnám třistadvacítky co mám v pc s těmi z G.Play. Stáhl jsem si deset songů a začal porovnávat... Byl to docela upřímě šok, 8 z 10 písniček bylo slyšitelně mnohem v hoší kvalitě jak 320. Tak jsem na netu našel super prográmek "Spek" (Spektrální Anylzér, hodíte do něj hudební soubor a ukáže vám v grafu celou písničku, Hz i dB) a náhodně jsem přes ně porovnával songy z knihovny s těmy z GP.. Výsledek? cca 80% songů si na 320kbps jen hrálo, kolikrát sem poslouchal stodvacetvosmičku a vůbec o tom nevěděl :D dokonce i některá alba z PTB byly horší. Následovalo přestahování celé knihovny (cca 2500 songů), práce kolem 35 hodin... Ale výsledek opravdu stojí zato :) rovnou jsem si koupil i externí zvukovku, která výsledný efekt ještě umocnila. No pak jsem začal znovu srovnávat mp3 a flac a najednou mě to přišlo skoro stejný :D ale jde to poznat, hlavně nejvíce ve středovém pásmu... Schválně, stáhněte si song:
Meghan Trainor - Lips Are Movin.flac a zkonvertujte do 320kbps a přepínejte v přehrávači (začátek songu je postaven na středech, rozdíl jde fakt dobře slyšet, i když je to popový sranec :D ) ovšem - pokuď máte kvalitní sluchátka.

Prosím nekamenujte mě že hudbu stahuju, ale opravdu jako študák nemám na to abych si hudbu kupoval... Stahuji jen songy co se mě líbí (alba pomálu) a když jeden song stojí v průměru 35kč... 2500x35 je hodně :D
Feuri
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ico33 10. 9. 2015 09:11

Kazdy pocuje od urcitej cenovej relacii a podla toho aky ma sluch...

v kazdom pripade aj tu sa da ,,upgradovat´´´ci laborovat so zelezom

cize player , amp ,(ci kombo) dobre sluchadla ,sluchatka a kabel k nim ,-napr dost ospevovany je cardas...., aj dobre nastavce a spravne spravia dost... (u spuntov samo.)

inak rozdielov je vela aj medzi cd (jeden cas som to sem pisal...! ) ale to je ina cenovka (jedno cd aj 200€) + nejaky super cd prehravac (troska odbocim od temy..)
taky extrem cd player.. http://www.hifi-voice.com/testy-a-recen ... n-746.html

a nieco o zdrojoch hudby...

(odporucam precitat vsetkych 8 stran.._)

http://www.audiodrom.cz/recenze/jak-to- ... ml?start=6


vycuc:

Ještě blíže k originálnímu digitálnímu masteru, než Direct Cut, mají CD, které Exton zapisuje přímo z finalizovaného originálu, tedy přímo z konzoly. Výhodou je, že odpadají veškeré mezičlánky datových konverzí a oversamplingů a člověk tak má možnost slyšet muziku tak neposkvrněně, jak jen to jde – pochopitelně přes odpovídající reprodukční řetězec. Je to trochu jako vlastnit první kopii originálního master tape, možná spíše jako vlastnit přímo tento master tape, protože blíže k mikrofonu se už nedostanete (pakliže nekoupíte originální data na nějakém bezpečném médiu). Nevýhody jsou zřejmé: nemožnost klonování SACD, takže jsme omezeni zase jen na Redbook formát, a teoretická životnost média, kde jsou data zaznamenána nemechanickou cestou.

Tomoyoshi Ezaki je nadšeným přívržencem českých mistrů, a tak mnohé jeho nahrávky vznikají ve vynikající akustice pražského Rudolfina a dalších sálů, a stávají se tak prvotřídním snímkem mistrovství muzikantů a těles, která můžete mít naposlouchaná v totožných podmínkách naživo.

Byla by ztráta času popisovat, jak f-e-n-o-m-e-n-á-l-n-í je zvuk extonního SACD. To je prostě potřeba slyšet a zažít, a pokud rozdíl proti běžné CD produkci nevnímáte, je potřeba hledat problém v systému nebo domácí akustice, popřípadě se poradit s někým, kdo vám pomůže vysvětlit, které parametry v klasické hudbě sledovat.

PRIJEMNE CITANIE ..... :mrgreen:
Ľudia ktorí lpia na svojich poučkách,sú na 100%neomylní pre samých seba,vyhýbaju sa novým veciam,ostanu VŽDY zakrpatení vo svojom vlastnom svete,nemaju nič iba prázdne slová,ktoré väčšinou končia rýpaním,závisťou,napádaním druhého,nevediac čo vlastne chcú
Ico33
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod borin7 30. 3. 2016 14:48

Zdravim.Mohl by nekdo poradit nejaky jednoduchy program převodu z FLACU do WMA? Diky
Av Harman Kardon 355+JBL ES 80,iXtreamer,Nad Viso HP50+Fiio X3,Panasonic TX-P50ST60E,Panasonic DMP-BDT360EG,Mazda 3 165G
borin7
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 30. 3. 2016 21:14

Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod XYZMartinXYZ 28. 8. 2016 14:06

Tak zkusím napsat další dotaz do tohohle vlákna.
CD sou předpokládám všecky samplovaný 44 khz. Stáhnul sem pár CD ve Flac formátu, ale jako jeden soubor s cue informací i jednotlivejch skladbách. Takže abych ho pak v klidu přehrál v přehrávači, nainstaloval sem nějakej free konvertor. Ten ale koukám má v defaultním nastavení Flac 48 khz.
Co se teda s tou nahrávkou stane, pokud jí Převedu ze 44 khz na 48 khz? Uškodil sem jí, nebo sem jen zvětšil velikost souboru? Má smysl to konvertovat zpět z 48 khz do 44 khz, nebo je lepší to stáhnout znova z rozdělit soubor znova do flac 44 khz? A totéž předpokládám bude s ukládáním CD. Ukládat kopie CD ve Flac 48 khz asi smysl nemá.
XYZMartinXYZ
Junior

Odeslat příspěvekod Viktor69 28. 8. 2016 14:47

Foobar vam to prehraje jako CD - umi otevrit primo cuesheet, daji se pak vybirat jednotlive tracky. nebo je to mozno rozdelit do jednotlivych tracku pomoci napr. medieval cue splitteru nebo cuetools.
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod michal744 5. 9. 2016 17:57

Tak mi to dnes nedalo a překonvertoval jsem deset skladeb do mp3 320/16 a 320/32/48. Použil jsem iBasso dx80 a Dunu DN 2000. Po deseti minutách jsem to vzdal, protože to bylo naprosto zřejmé. U slepého testu s přítelkyní už jsem občas chyboval, protože mi to někdy nechala hrát déle, mimo mnou vybrané pasáže, ale výsledek cca 90% správné označení. Na stolní sestavě bifrost/lyr2 hd800 jsem ke slepému testu ani nešel. Tam to je jak rádio vs CD . Zúžení prostoru, ztráta zobrazení, suchý zvuk. Sedm skladeb jazz, dva vokály s akustikou a Phill Collins, u něho jsem chyboval, tam se není čeho chytnout.
michal744
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků