[recenze] Apple iPod Classic

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod GanjaShaman 28. 8. 2012 11:30

Podle návodu jsem se dostal k tomuto kroku http://www.freemyipod.org/wiki/EmCORE_I ... ic/UMSboot

Ovšem nevím jakou verzi zvolit: http://www.freemyipod.org/wiki/EmCORE_Releases

Děkuji za radu
GanjaShaman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ohm711 28. 8. 2012 12:29

Vždycky jsem použil ten nejnovější... (emCORE r859 (2012-01-02))
RockBox jsem stahoval vždy ze stránek rockboxu a ne emcore (novější verze).
Ohm711
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GanjaShaman 28. 8. 2012 13:03

Já ten Rockbox stáhl ze stránek emCORE, protože na stránkách rockboxu neni uveden jako přímo podporovaný. Nicméně to šlape, zvuk se mi zdá super (používám Grado SR60i) a last.fm funguje taky takže paráda.
Jedna věc mě ale jestě trápí. Ipoda jsem koupil od jednoho chlápka za 2000,- což neni špatná cena vzhledem k tomu kolik stojí novej, ovšem je sem tam ťuklej tak jsem si řekl, že koupim nový zadní a přední kryt + clickwheel. Jenže nemám žádnou zkušenost s pitváním apple výrobků. Nevíš/nevíte o někom nejlépe z Prahy, co se tímto zabývá?
GanjaShaman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ohm711 28. 8. 2012 14:47

Poslední RockBox pro iPod classic stáhneš tady (dole).
Ještě si stáhni balík fontů a pak by ti měly chodit i témata z 5G.
Dále je možné stáhnou balík aplikací a her.

Rozdělání iPodu classic (hlavně tenkého) bez poškození stávajícího krytu je celkem složité.
Se servisem zkušenosti nemám, ale tipuji, že výměna krytu bude pěkně drahá.
Ohm711
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 28. 8. 2012 17:19

Nahradne diely sa na ebay casto daju kupit aj s nastrojom na otvorenie iPod-u, na youtube najdes videa v podstate ku vymene hocicoho.

Ak chces vymenit kryt a pri otvarani poskodis ten sucasny, tak sa vlastne nic nedeje ...

Byt tebou, prestudujem si navody na youtube, prip. aj obrazkovo-popisne navody na webe a skusim to.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GanjaShaman 29. 8. 2012 18:26

Zkusím ten ebay. Ikdyž cesta krytu z Hongkongu bude asi krkolomná.
Jinak tohle video mi přijde jako nejlepší http://www.youtube.com/watch?v=6aQn-HkvtvM Nevím jestli bych si troufl na skalpely, ale to plastové nádobíčko jak řikáš stojí prý za prd. Až přijde kryt pokusím se něco vymyslet.

Pro zajímavost sem dám odpověd z autorizovaného servisu. Nenapsal jsem, že k přístroji nemám záručák takže je to nejspíš bezpředmětný...

Dobrý den,

oprava u iPodu se provádí vždy výměnou celého zařízení za nový kus. Ve vašem případě by byl doplatek 2377Kč,výměna by byla provedena cca do 5 pracovních dní.

S Pozdravem
Miroslav Šťovíček
iOpravna

Dne 28. srpna 2012 16:54 <matousek.marek@centrum.cz> napsal(a):

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat na kolik by vyšla výměna předního i zadního krytu na iPodu classic poslední generace?
Děkuji
GanjaShaman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 29. 8. 2012 21:54

iOpravna pre iDiotov :D

-- 29. 8. 2012 23:01 --

Prave som z bazaru kupil 5.5G 30GB vraj 3 mesiace pouzivany a potom na viac rokov odlozeny (lebo dotycna dostala iPhone), vo velmi zachovalom stave za 45e. Cakam, ze mi za par dni pride postou. Kedze nie som iPozitiv, asi don rovno natlacim RockBox. Mam si potom povodny system nejako odzalohovat, alebo sa da stiahnut z netu? Napr. keby som ho po case chcel predat.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GanjaShaman 29. 8. 2012 22:15

Ohm pár řádků nad píše, že prej ho pak stačí akorát připojit k iTunes a dát obnovit.
GanjaShaman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ohm711 29. 8. 2012 22:21

U 5G zůstává v iPodu i origo FW a můžeš si vybírat do kterého nabootuješ.
Při odinstalaci skutečně stačí iPod jen obnovit přes iTunes. DFU jako u 6G není potřeba.
Ohm711
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 29. 8. 2012 22:27

Zatial diky. Ked ho budem mat doma, napisem co sa mi podarilo.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MAK_cz 30. 8. 2012 09:05

Naprosto nechapu, ze to nekdo byl schopny pouzivat s originalnim apple fw. Prechod na rockbox posunul krabicku co neco asi hraje do uplne jine sfery. Stalo se to pro mne razem pouzitelnym zarizenim, na kterem si pustim flac, odnesu muziku ci data z mista na misto atd. K dokonalosti tomu razem chybi malo, jeste pripojist slusnejsi zesik sluchatek a jsem fakt spokojenej. :-)
MAK_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aacid 31. 8. 2012 08:20

ja som dlhe roky pouzival ipod classic a vzdy som tam mal original soft. prosim ta vysvetli mi co akoze este prinasa ten rockbox okrem podpory flac (ktoru nepotrebujem), preco to tak velmi nechapes.

(mozno nove ipody uz nie, ale ten moj (ipod video myslim) mal klasicky fat a mass storage, takze som tam bez problemov mohol prenasat data)
aacid
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 31. 8. 2012 10:56

http://www.file-extensions.org/article/ ... ipod-to-pc

Podla toho clanku ipod ma adresare nazyvane F00, F01, ... takze nie je jasne, ktory album kde mas.

Okrem toho:
When iTunes copies songs to iPod, it renames song names. However their ID3 tags are preserved. Use any music managing utility to rename song names by their ID3 tags.

FLAC pouzivam a chcem nadalej pouzivat. Naopak iTunes som doteraz nepouzival a ani po nom netuzim. Chcem, aby som z akehokolvek PC (bez iTunes) jasne videl, co v ipode mam, a to bez komplikovaneho lustenia ze co je co.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aacid 31. 8. 2012 15:09

no ja som itunes zacal pouzivat prave ked som kupil prvy ipod a od vtedy mi prirastol k srdcu a neviem si predstavit pouzivat nieco ine na hudbu.

hudbu tak isto v prehravaci iba pocuvam, nepotrebujem sa v nej prehrabovat "v akomkolvek pc".

ja to neberiem, nech si kazdy pouziva co chce, len som reagoval na tuto vetu:
MAK_cz píše:Naprosto nechapu, ze to nekdo byl schopny pouzivat s originalnim apple fw.

myslim ze pokial si clovek kupi mp3 prehravac na prehravanie hudby, tak mu bude uplne stacit aj originalny fw...
aacid
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 31. 8. 2012 16:08

Ked mi moj iPod posta doruci, zrejme don hodim Rockbox. Bude dual boot, ale nerozumiem, preco by som vobec mal spustat origo FW, instalovat a pouzivat iTunes. Nikde som necital, zeby majitelia inych MP3 prehravacov nez od Apple tuzili po iTunes. Preco by som mal chciet iTunes? Co nevyriesim na PC bez iTunes a s Rockboxom v iPode? Pre mna su zdrojom hudby hlavne fyzicke CD a z nich urobene FLAC. Komprimovanym formatom neholdujem a nakupovat hudbu cez iTunes neplanujem.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků