[recenze] Apple iPod Classic

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod aacid 3. 9. 2012 08:28

najvacsia vyhoda itunes oproti prehravacom ako winapm alebo foobar je ze itunes ma vlastnu databazu s metadatami. teda ked mam 20 tisic skladieb, tak sa nemusim prehrabavat v adresaroch, na styl databazy su roztrieditelne podla zanru, autora, roku, albumu.
ked chcem nie je problem pustit napriklad vsetky rockove albumy z 80-tych rokov, bez toho ze by som sa musel hrabat v adresaroch.

pokial pocuvas vyhradne bezstratove formaty, v itunes store asi ozaj nakupovat nebudes, ja tam ale obcas nieco kupim, mavaju super akcie (mam komplet beatles diskografiu za nejakych 10 eur).

itunes podporuje wav a alac (apple lossless audio codec), takze by si musel svoju kolekciu prekonvertovat, ale kedze to uz mas naripovane, tak flac->alac je bez problemov a starosti.

dalej na itunes je vynikajuci genius, ktoremu hodis skladbu a on ti spravi playlist s podobnymi skladbami, nikdy sa mi nechcelo vyrabat vlastne playlisty a teraz uz ani nemam potrebu.

precital som si nieco o rockboxe a ozaj jedinu realnu vyhodu v nom vidim pre ludi co maju velku zbierku hudby vo formate ktory ipod nepodporuje (ogg alebo flac) a z nejakeho dovodu odmietaju si ju prekonvertovat. ziadnu inu vyhodu oproti original firmwaru som nenasiel.
aacid
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 3. 9. 2012 13:07

Winamp i foobar2000 mají vlastní knihovnu podle ID3tagů.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 3. 9. 2012 13:19

aacid, vdaka za informacie. Mozno si ten iTunes casom aj nainstalujem, aby som sa so svetom Jablka zoznamil, ale nie je to pre mna priorita. V prvom rade chcem prehravat to, co uz mam naripovane. Preto sa mi Rockbox javi byt pre mna vhodnejsi.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aacid 3. 9. 2012 13:28

The Wolverine: to som nevedel, ja som zacal pouzivat iTunes v casoch ked to ani winamp ani foobar nemali a este aj potom som dlho pocuval na forach nadavky na itunes, ze adresarovej strukture sa nic nevyrovna :)
aacid
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 4. 9. 2012 18:47

Tak dnes mi to prislo, dobierka na 48e, zahrnujuc 3e postovne. Dokladne zabaleny balicek. Zatial par fotiek:
IMG_0691_640.jpg

IMG_0690_640.jpg

IMG_0695_640.jpg


-- 4. 9. 2012 20:22 --

Baterie boli trocha nabite a vnutri boli nejake MP3 nejaky bum bum trash ci co, proste veci, co vobec nepocuvam :D
Vyskusal som napriamo svoje 16 Ohm Amfitony 94dB/500Hz ... hlasitost takmer naplno, ale dalo sa! Bolo tam nejake skreslanie pri max. hlasitosti.
Potom som tam dal tie origo pecky :o ;) Zachvilu som ich vytiahol. Zabalim ich pre pripad dalsieho predaja. :D

Tak Rockbox je uz tam ... subory mi z PC kopiruje rychlostou 7.5 MB/s ... da sa to vydrzat.

Moj rip neskresluje ani na max. hlasitosti, takze to bolo nahravkou, co tam vlozila pani predo mnou. ;)

Takto napriamo zo sluchatkoveho vystupu sa to na Amfitonoch da pocuvat, ale chyba tomu dynamika, na ktoru som zvyknuty pri prehravani z PC, je to take menej vyrazne a citim aj stratu detailu. Pravdepodobne zajtra mi pride postou E11, kupeny z bazaru od kolegu z fora, tak uvidim potom. Ako druhe sluchadla som do ipodu pichol Senny HD515. Tie vybudi dobre, hlasitost som musel stiahnut, zvuk je dostatocne dynamicky. Napriamo bez zosika dost dobre. Kvalitny bas, vyrazne stredy a ostre vysky, typicke pre tieto sluchadla. Tretie skusane sluchadla su AKG K 420. Opat musim trocha stiahnut hlasitost. Zvuk typicky pre tieto sluchadla. Trocha zvyrazneny bas, ale nie neprijemne, da sa. Stredy vcelku prijemne, ale trocha potlacene. Vysky vyrazne, ale nerezu tak ako pri HD515. Celkovo zvuk posobi dost zivo, celkom prijemne, vacsine ludom by to bohato stacilo ako nahrada dodavanych spuntov, je tam samozrejme menej detailu nez ako u predch. sluchadiel.

Tieto AKGcka sa k ipodu takto napriamo z tych mojich najviac hodia, tusim ich na ipode konecne rozohram ... su tu inak v bazare za 30e, keby mi ich chcel niekto sundat z hlavy. :D
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tabsnoopy 23. 1. 2013 11:24

konvertovat video soubory do iPodu souboru, viz
http://www.ilikemall.com/how-to/convert ... 4-mac.html
tabsnoopy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Dobeš 2. 8. 2015 16:44

Ahoj, chtěl bych se zeptat v čem je problém když Ipod classic 7th netřídí umělce podle ABCD a dokonce někteří interpreti jsou v seznamu vícekrát. Například Helloween na fotce. Setkal se někdo se stejným problémem?? https://www.dropbox.com/s/mz6f3yxu0yx0a ... 6.jpg?dl=0
Tomáš Dobeš
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 8. 8. 2015 10:01

Rockbox?
LammerOutsider
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Dobeš 11. 8. 2015 08:26

Ne ne Rockbox jsem nainstaloval a hned odinstaloval. Používám Ipod i do dokovací stanice Denon Cocoon a s rockboxem to nejede (přes AUX se výrazně sníží kvalita zvuku tak musí být Ipod v kolébce).
Tomáš Dobeš
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod introvert 1. 2. 2022 08:10

@jordantjackson: Máš zpoždění cca 6,5 roku - to Ti nevadí ? 8-D
introvert
Pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků