Představení novinky Shanling M0

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod petrE1 28. 12. 2018 01:02

Záleží na tvém zvukovém vkusu a požadavcích na pohodlí, stáří. Já mám velkou hlavu i uši a ledacos nemůžu mít déle na hlavě. Bohužel, např. výše zmíněné MSR7. Mé starší a oposlouchané rockerské uši 50+ tolerují peak ve výškách, takže mám rád např. Beyery řady DT. Mám jich za ta léta víc, střídám dle nálady, prostředí a nahrávky (DT 770, 880,990). Dokážou rozsvítit staré rockové desky 60-70s. Sennheissery (595, 600) postupně opouštím pro jejich výškový závoj (Senn-veil). Hezky za dané peníze hrají ATH M40x a M5Ox (více basů). Rád mám Grado 80e, jsou totál otevřená, takže s nimi při rozumné hlasitosti chodím po domě a mohu mluvit s okolím. Víc náhlavních sluchátek v této ceně asi dlouhodobě nevlastním....:-)
petrE1
Junior

Odeslat příspěvekod Ládínek76 29. 12. 2018 23:10

Rock,metal.Nejsem příznivcem rovných sluchátek.Jestli jste zažili atmosféru koncertu měli by to dát.Ale ne žádné basshead.Prostor,akustika,živost.Ne slevani pásem a zahalenost.Teď poslouchám M0 na Superlux HD 681 EVO a zjistil jsem že nepotřebuji ani Fiio A3 což k Fiio M3 byl nepostradatelný doplněk.Ne hlasitostí,ale vylepšení ve všech spektrech.Samotne M3 bylo dost do středů a náročnější sluchátka už nedalo.Takže body pro M0.Upgrade se určitě vyplatí.To jen kdyby někdo řešil tyhle dva přehrávače co se týče zvuku.Pridana hodnota bluetooth a zvukovky nepočítaje.Pro mně není problém dát za sluchátka třeba 5k.Otazka jestli je přehrávač využije.Musi obklopil celé ucho.Zavrena otevřená je jedno.Pouzivam doma v jiné místnosti když přítelkyně spí.Podle recenzi se přikláním k Audio-technica ath avc 500.U těch Senů 559 mě zaráží že šly takhle dolů když si předchůdci drží cenu do dnes defacto.Jsem z Ústí n.l.Pres tyden práce a děti.Mame protisichty.O víkendu hrají plesy,svatby,párty a diskotéky.prostě plno.Proto se momentálně neurvu do Prahy.Neni kdy.V UL není studio.

-- 29. 12. 2018 23:19 --

O AT M50x jsem taky uvažoval.Vejde se do nich celé ucho?A otázka jestl7je na M0 plně využiji.Potrebuji pohodlná sluchátka pro dlouhé večery.spíš noci.Spani moc nedám a doma šípková Růženka:)
Ládínek76
Junior

Odeslat příspěvekod petrE1 1. 1. 2019 13:24

ATH M50x obklopí ucho, nehrají vůbec špatně. Dost basů, méně prostoru, tlustější zvuk středů. Zajímavé porovnat s klasikou Beyer. DT770PRO 32OHM s kož. náušníky, které přinesou zcela jiný druh zvuku. Víc prostoru mezi muzikanty a rozlišení, pevnější rychlý a vykreslený bas, ostřejší výšky (je jich víc), víc informací, tenčí zvuk ve středech. větší náušníky, lepší pohodlí, pro mou velkou hlavu o dost. Mám oboje sluchátka. Můj dojem: ATH50x větší příjemnost a relax, s DT770 třeba soustředěněji poslouchat, pak odhalí víc z nahrávky. Rozsvítí matnější a starší záznamy. M0 využije kvalitu obou modelů sluch., zahrál by vyrovnaně i s dražšími sluchátky.

porovnání je na https://majorhifi.com/beyerdynamic-dt-7 ... 0x-review/

ŠTastné ucho při výběru:-)
petrE1
Junior

Odeslat příspěvekod tonik666 1. 1. 2019 20:52

24.12. vysel novy firmware pro m0. Jedna se o verzi 2.3
Lotoo Paw S1/Schiit Fulla 2 + Meze 99 Classics/Grado RS2e
Shanling M0 + ATH-MSR7 (Grado SR60i, AKG K451)
tonik666
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 1. 1. 2019 20:59

Vysiel... nie som vsak sam, co zistil, ze fw 2.3 hra akosi horsie ako 2.2 (zvuk je akysi ostrejsi). Osobne mi to nedava ziaden zmysel, ale mozno Bina ma vysvetlenie.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 3. 1. 2019 03:17

_daRK píše:Vysiel... nie som vsak sam, co zistil, ze fw 2.3 hra akosi horsie ako 2.2 (zvuk je akysi ostrejsi). Osobne mi to nedava ziaden zmysel, ale mozno Bina ma vysvetlenie.


Vysvetleni je jednoduche: Firmware ve zvuku nic nezmenil, dneska jsem i vedle sebe porovnaval dve M0 s odlisnym firmwarem a zadny rozdil jsem neslysel.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 3. 1. 2019 09:43

Dakujem Ti, chyba bude teda asi na samom konci zvukoveho retazca - v mojich usiach. Zaujimave je, ze sme na head-fi napisali dvaja to iste nezavisle od seba :)
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ládínek76 18. 1. 2019 12:37

Ahoj.Anglictinu moc nadávám a nechce se mi překládat v gůglu.Mohl by mi někdo trošku popsat filtry.Pri projizdeni znát rozdíl je.Ale zajímalo by mně k čemu konkrétně je vždy filtr určený.Diky
Ládínek76
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 18. 1. 2019 13:18

Bina: V novom FW2.3 mi nefunguje pri FLAC suboroch volume balance, teda lava strana nereaguje. Mozno bola chyba uz predtym, ale zistil som to na 2.3. Pisal som to na forum na HF, ale tam mi Shanling na to neodpisal - teda, neviem, ci to nie si zrovna ty :)
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ondrasheq 19. 1. 2019 10:32

Od minulého týdne jsem taky (víceméně) šťastným majitelem M0, je fajn sledovat, jak se čínská technika posouvá mílovými kroky dopředu.

Pár poznámek:
- USB driver pro Win10 z webu výrobce nejde nainstalovat, až na zahraničním fóru jsem objevil jinou variantu se kterou není problém, tipuju to na nějaký regionální/locale bug
- web Shanlingu je pomalý, od některých providerů jsem se na web nedostal vůbec
- manuál je dost stručný, což díky intuitivnímu ovládání přehrávače nevadí, ale i tak by v něm mohlo být víc informací. Později jsem našel zase na nějakém fóru od Shanlingu pracovní verzi obsáhlejšího manuálu.
Ani v rozšířeném ale nejsou žádné podrobnější informace o rozdílech mezi filtry, což je trochu škoda vzhledem k tomu, že jde cenově/povahou o entry level hi-res DAP.

Takže aby to bylo na jednom místě a dostupné všem, zapakoval jsem dohromady funkční USB driver, rozšířený manuál a firmware 2.3:
Kód: Vybrat vše
https://uloz.to/!ZTFlYCa4IWpt/shanling-m0-driver-manual-firmware-zip


Jinak...
- pod Linuxem (Ubuntu) funguje jako DAC bez problémů, plug&play, akorát narozdíl od Win zde nejde poladit latence
- pokud jde o výkon, DT770 80ohm je takový rozumný strop - na high gain poslouchám některé nahrávky i na 75

Bug jsem zatím zaregistroval jeden: při puštění jakékoliv písničky z jednoho konkrétního alba dojde k záseku přehrávače - písnička hraje, ale nereaguje volume kolečko ani touch screen a displej se zasekne. Pomůže jen vyp/zap. [Edit: ve FW 2.3 fixnuto]

A hodil by se ten custom EQ, snad se někdy dočkáme.

Jinak spokojenost :-)
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 21. 1. 2019 09:41

@Ondrasheq

Ad Driver: Nam se porad nepodarilo narazit na jediny pocitac, na kterem by nam to hazelo chybu. Pro zajimavost, kde jsi nasel tenhle alternativni driver?

Ad Web: Ted o vikendu jsme spustili novou verzi, snad to bude uz lepsi. Ten obsahlejsi manual tam nekam nahodime.

Ad Filtry: Jedna se o standardni digitalni low pass filtry, staci si tak najit jakykoliv clanek o nich pojednavajici. A uprimne, po technicke strance se jedna o tak slozitou vec, ze i prumerny hifista ma prolbemy to plne pochopit, o prumernem uzivateli ani nemluve.
A na nejaky subjektivni popis zmen neni v manualu misto.

Ad EQ: Prvni verze byla dana na M5s, ale vyznavaci EQ si stezovali, ze to neni uplne idealni kdyz to tlacis do extremu a ze jim chybi nejake magicke DPS efekty. Prave mame v testovaci fazi lepsi EQ system s DSP od externi firmy, ten by mel prijit na M5s a potom i na M0.

_daRK píše:Bina: V novom FW2.3 mi nefunguje pri FLAC suboroch volume balance, teda lava strana nereaguje. Mozno bola chyba uz predtym, ale zistil som to na 2.3. Pisal som to na forum na HF, ale tam mi Shanling na to neodpisal - teda, neviem, ci to nie si zrovna ty :)


Mam M0 na 2.3 a zadny takovy problem se neprojevuje. Zkousel jsem FLAC s konstantnim sumem, slysitelna zmena na obou kanalech. Zkousel jsem i s jednoduchym merenim pres telefonni mikrofon a obe strany ukazuji stejnou zmenu, tedy o nejake 4-5 dB utlumeni protejsiho sluchatka.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrasheq 21. 1. 2019 20:08

Při spuštění setupu mi vyskočila chyba NSIS error: error launching installer
Funkční driver jsem stáhl z odkazu v tomto vlákně:
https://www.head-fi.org/threads/shanling-m0-nano-size-touch-screen-ldac-aptx-bt-usb-dac-transport-and-ess-sabre-es9218p-fw-2-3.874859/page-207
Je ale možné, že se instalátor stáhl špatně, stahování z webu Shanlingu, když šlo, šlo hodně pomalu.

Prave mame v testovaci fazi lepsi EQ system s DSP od externi firmy, ten by mel prijit na M5s a potom i na M0.


Paráda, těším(e) se, díky.

A ještě bych měl návrh na jednu úpravu:
Často nahrávám přes USB hudbu a zároveň používám jako DAC. Po připojení M0 do USB tak pokaždé musím do menu do nastavení volbu přepnout. Bylo by bezva mít možnost v nastavení USB mít vedle možností USB (mass storage) a DAC ještě třetí možnost "zeptat se" (ask), kdy by se pokaždé po připojení USB k počítači přehrávač sám zeptal, zda chci mass storage nebo DAC režim.

A ještě otázka:
Je nebo bude v česku možnost si (nechat) vyměnit baterii? M0 je bezva a rád bych s ním počítal i po tom, co aku odejde do věčných lovišť.
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 22. 1. 2019 02:05

@ondrasheq

Ohledne baterie, pokud bude cesky distributor ochotny to delat, my jim ty baterky s radosti posleme.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 31. 1. 2019 10:14

Vcera som trochu experimentoval a skusal napojit Dragonfly Black a Shanling M0 k Schiit Magni 3 s vystupom do Hifiman HE400i. Jedna vec ma zaskocila... Shanling M0 som prepol v nastaveniach do Line-out modu a zapojil do Magni, vysledok bol na prve pocutie doslova nepocuvatelny... uplne sa stratili detaily, bolo to cele zle. Pri zapojeni Dragonfly z mobilu do Magni bol zvuk k velkej spokojnosti.
Paradoxne pri priamom zapojeni He400i do shanlingu (nie v lineout mode) to hralo neporovnatelne lepsie (nie vyborne, ale lepsie) ako pri zapojeni cez Magni. So zvukom shanlingu do inearov som inak spokojny, nic zasadne sa mu neda vytknut, necakal som, ze pri vystupe do headampu sa udeje toto.
Shanling ma max 2.0V, Dragonfly 1.2V. Clovek by povedal, ze vacsie vystupne napatie spravi lepsi zvuk (ak neriesime kvalitu oboch DAC).
Vie mi to prosim niekto vysvetlit ? Zeby slo len o zlu implementaciu line-outu alebo chyba v elektronike ?
Planoval som prejst na nejaky vacsi DAP, ktory by som pri obcasnom pocuvani hifimanov posilil pomocou Magni, no teraz neviem, ci to nebude horsie ako mam teraz.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 31. 1. 2019 20:42

Nikto ziaden napad ?
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků