Sony NW ZX300

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vincik10 4. 12. 2017 21:52

Obrázek


Posledni Walkman. V prodeji od rijna 2017. Cena na urovni AK70, tedy 700 dolaru. Na prvni pohled vypada jako NW ZX100 ale...
umi MQA a DSD
Funkce DAC s pc (prvni walkman co to umi jestli se nepletu)
Vydrz baterie 26h s 24/96 flac!!!
Dotykovy displej.
Symetricky vystup.
Premiovy vzhled srovnatelny s high end walkmany nebo Astelly.

Zvukove dle dle nekterych audiofilu na headfi lepsi jak Mojo, AK70 nebo NW ZX1.

Nevyhody? Neumi wifi.. coz me zrovna vubec nezajima.. no a pak ta cena. Za ty prachy uz chci luxusni zvuk srovnantelny s Mojo a Astell Kern prehravaci. Takze kdo ho slysel? Proc se o nem ve svete hifi vic nepise? A hlavne... kde ho v CR koupim?
vincik10
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 5. 12. 2017 01:29

Za lehce vyssi cenu, kolem 800 USD, se da jednou za cas sehnat Wm1A(tak jsem ho koupil ja z britskeho amazonu) a zvukove je to o velky krok dal.

ZX300 neni spatny, urcite souhlas ze lepsi nez AK70, s tim Mojem uz to bude takove vyrovnanajesi. Urcite bych ho nekupoval za plnou cenu, u Walkmanu se vzdycky objevuji skokove slevove akce.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vincik10 5. 12. 2017 11:00

NW ZX100 byl ohlaseny na IFA 2015 na zacatku zari 2015. Recenze na WhatHifi je z konce unora 2016. V prodeji podle Heureky byl v CR od pulky dubna 2016. Tak dlouho se mi cekat na ZX300 nechce. Nejake tipy na zahranicni eshopy? PS: jak funguje omezeni hlasitosti u evropskych verzi walkmanu? da se to nejak obejit?

edit: tak na jednom ceskem eshopu je na objednavku dostupny za 18 tisic. krasna cena za mp3 :D
vincik10
Junior

Odeslat příspěvekod DaemonXXII 5. 12. 2017 11:12

záleží na akom systéme bežia, ak tam je android tak nie. ak je tam čosi iné, tak väčšinou ľudia z Rockboxu, čosi nakódujú, aby sa dal zmeniť región
na cesty: Sony NW-ZX2, WM1A -> Dunu 2000, CA Jupiter, CA Andromeda

na doma: foobar2000 -> AudioGD NFB 11.32 -> Focal Spirit Classic, Oppo PM-3
DaemonXXII
Junior

Odeslat příspěvekod boldricus 8. 12. 2017 12:29

Hmmmm, výdrž uspokojivá, design super, přehledný UI, nemá wifi :mrgreen:
Pokud to rychle startuje tak :tleskani a začínám si šetřit ;-)

Info bez píár keců zde
http://www.sony.com.hk/en/electronics/walkman/nw-zx300/specifications

Zaujalo mne to matný sklo a pod ním displej podsvícený bílými LED, na čtení venku to bude super. Tmavý uživatelský rozhraní bude příjemný na ovládání po večerech v posteli. neni nic horšího než když po hodině se zavřenýma očima chci vybrat jiný album a zapnu displej. I s nejnižším jasem je to u bílýho rozhraní Cowonu docela peklo :-\
Že by mi inženýři ze Sony četli myšlenky?
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vincik10 8. 12. 2017 13:36

Na headfi.org 4 majitelé napsali, že při používání dac funkce s pc má sony asi vteřinovou odezvu, což jej dělá nepoužitelným na hry a videa. Ještě počkám na nějaké reakce a reakce na fórech a jestli se to potvrdí, tak ruším objednávku a začnu se asi poohlížet po AK70 nebo stolním Schiit kombu dac+amp. Jak může proboha taková firma jako Sony vydat 700 dolarový dap s takovouhle technickou vadou? fuj
vincik10
Junior

Odeslat příspěvekod Petema 8. 12. 2017 21:17

Ad Bína.
Prosím tě a jak je to s tím výkonem Wm1A? Já jsem přemýšlel, že bych ho propojil i přes externí zesilovač, ale outline asi nemá /nenašel jsem/, takže jenom přes sluchátkovej výstup a to nevím, jestli by nedošlo k významnější degradaci zvuku, nezkoušel jsi to? Díky.
Petema
Junior

Odeslat příspěvekod Petema 15. 1. 2018 11:58

Tak ještě jednou ad Bína.
Neměl si náhodou možnost srovnat Sony s Astell & Kern Kann?
Díky.
Petema
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 16. 1. 2018 02:00

Petema píše:Ad Bína.
Prosím tě a jak je to s tím výkonem Wm1A? Já jsem přemýšlel, že bych ho propojil i přes externí zesilovač, ale outline asi nemá /nenašel jsem/, takže jenom přes sluchátkovej výstup a to nevím, jestli by nedošlo k významnější degradaci zvuku, nezkoušel jsi to? Díky.


Wm1A ma slusny vykon na symetrickem vystupu, single ended je slabota. Linkovy vystup primo nema, ale na sony existuji line out kabely, co se pripojuji do walkman portu. Ale zda to funguje u WM1a nevim, navic co si tak pamatuju, tak to pry ani moc dobre nehralo.

Jaka sluchatka s tim chces krmit?
Posloucham jen s in-eary, teda radu s externim zesilovacem nedam.

Petema píše:Tak ještě jednou ad Bína.
Neměl si náhodou možnost srovnat Sony s Astell & Kern Kann?
Díky.


Ptas se na ZX300, kdyz jsme v jeho tematu, nebo na WM1A?(ktere ma vlastni tema a tam by ta diskuze mela byt)
Osobne Kann moc rad nemam, je to vykonne zarizeni, ale tim to tak konci. Pro me je zvukove dal i AK300, ktere je zase hodne daleko od Sony WM1A.
Porovnani primo s ZX300 nemam, ale rekl bych, ze bude +- na podobne urovni jako AK300.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petema 28. 1. 2018 09:41

Moc děkuji Bíno. :-)
Ano, ptal jsem se na ZX300, co se týče porovnání s Kann, ale děkuji za komplexní odpověď srovnání obou Sony. Ohledem WM1A jsem reagoval jenom na tvoje výše uvedené doporučení. ZX300 byl pro mě jasnej favorit, teď ale váhám, jestli přeci jenom nepůjdu rovnou do WM1A. Ten symetrickej výstup lze použít i s nějakou redukcí pro SE?
Petema
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 28. 1. 2018 12:05

Ne, do symetriky musíš zapojit symetrický kabel, redukce na 3.5 Jack skutečně nestačí :)
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ivlado 11. 2. 2018 08:06

Moja osobná skúsenosť s týmto prehrávačom je nasledovná :
Posledné necelé 4 roky používam predovšetkým Huga od Chordu s IEM. Zvukovo som spokojný, jedinou nevýhodou je nepraktické prepojovanie so zdrojom zvuku a na prenášanie predsa len väčšie rozmery. Vďaka odstráneniu sluchátkoveho výstupu z iPhonu, som začal hľadať niečo mobilnejšie so slušnou výdržou a zvukom. Objednal som preto ZX300. Po desiatich dňoch som ho sklamaný vrátil.
Pri porovnani s Hugom mi výrazne chýbal predovšetkým priestor. Čistotou prednesu tiež výrazne zaostával. Mal aj trošku temnejší prednes. A celkovo mi chýbala muzikálnosť. Každý deň som sa snažil nájsť rozumný dôvod prečo si prehrávač nechať . Konštrukcia , vydrž, a ovládanie sú v pohode , ale ten zvuk som nevedel stráviť . Nakoniec som doprial novú batériu 12-ročnému iPodu Classic, a aj so staručkým Wolfsonom WM8758 hrá stále nádherne. Osobne som očakával od DAPu aktuálnej generácie strednej triedy oveľa viac ..
iPad/Mac ➤Chord Hugo /Mojo ➤ Lime Ears Aether /Solaris 2020/Cosmic Ears BA4r/Ety ER2XR
AirPlay ➤ Hegel H160 ➤ USHER Dancer Mini One Diamond
ivlado
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků