Astell & Kern-baterie

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bína 28. 6. 2017 20:04

pseudomagick píše:
Cowon M2 by upgrade nebyl.To jsi se asi spletl,že? :-)



Nespletl, jen mě nenapadlo, že se někomu vybaví x let starý model:

Cowon Plenue M2
http://www.cowonglobal.com/product_wide ... page_1.php


pseudomagick píše:Malá úvaha.
Divím se,že ještě žádného výrobce nenapadlo použít v DAPu jakousi výhybku k dvěma DACům
A to není pouze toto.Mám mnoho nápadů týkající se konstrukce,ovládání atd.
Nemohu si pomoci,ale mám tušení,že sprosto-prostě a schválně nedotahují věci do konce.


A podobné nápady také vedou ke sluchátkům se sedmi různými filtry. Místo toho, aby inženýr mířil za svou představou toho nejlepšího zvuku a z daných součástek vytáhl naprosté maximum, tak se dělají takováto polovičatá řešení, která ve výsledku hrají na prd. Jen aby se nadbíhalo širšímu množství uživatelů a ti měli dojem, že za své peníze toho dostávají tááákhle moc.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 28. 6. 2017 20:36

Sinuhet1 píše:A Fiio X7 by obstála u tebe jak? Slyšel jsi ji?


Bohužel.Fiio X7 jsem si chtěl v Audigu.cz taky poslechnout,ale bylo vypnuté a nešlo spustit.
Jelikož jsem si uvědomil jeho nedoladěný systém(na který si několik uživatelů stěžovalo),tak jsem pak ani po prodavači nechtěl,aby mi ho zapnul.
Zvukově bude určitě lepší,než Fiio X5 3rd gen(moduly).
Dle mého vkusu je už ale taky přeandroidovaný. :-)

-- 28. 6. 2017 21:52 --

Fiio X7 má DAC ES9018S,což je na jednu stranu dobré i špatné zároveň.
Osobně(dle poslechu na Aune M1s)si myslím,že tento DAC je tak zvukově čistý až je agresivní.
Na tichý analytický poslech je super,nicméně na hlasitý poslech s ostře znějícími in-eary(a navíc pokud trpí sykavkami!) je to tak trochu utrpení.
A pokud bych použil(u jiného DAPu)ekvalizér na snížení jeho agresivity,tak ho omezím(pak tak trochu postrádá smysl).Já vím zní to paradoxně.Nicméně proto si myslím,že nejlepší DAC současnosti je AK4497EQ.
Vše má vynikající,ale zároveň není tak agresivní(je sametový).Bohužel přístroje,které tento DAC v sobě mají jsou nad můj finanční limit. :-\

-- 28. 6. 2017 22:01 --

Nicméně DAC Sabre ES9018 je tu už snad od roku 2012(Sabre ES9018s by měl být snad novější).

-- 28. 6. 2017 22:17 --

Pokud bych doporučil "slušný zvuk za rozumný peníz",byla by to kombinace Aune M1s + EarSonics ES2(dohromady cca 15.900,-).Původně jsem nad tím uvažoval,ale zvukově jsem se chtěl dostat o něco výše.Každopádně si myslím,že in-eary EarSonics ES2 by dokázaly "zkrotit" ostrý zvuk Aune M1s a výsledný zvuk by mohl být příjemný a zároveň detailní.

-- 28. 6. 2017 22:32 --

Bína píše:
pseudomagick píše:
Cowon M2 by upgrade nebyl.To jsi se asi spletl,že? :-)



Nespletl, jen mě nenapadlo, že se někomu vybaví x let starý model:

Cowon Plenue M2
http://www.cowonglobal.com/product_wide ... page_1.php


pseudomagick píše:Malá úvaha.
Divím se,že ještě žádného výrobce nenapadlo použít v DAPu jakousi výhybku k dvěma DACům
A to není pouze toto.Mám mnoho nápadů týkající se konstrukce,ovládání atd.
Nemohu si pomoci,ale mám tušení,že sprosto-prostě a schválně nedotahují věci do konce.


A podobné nápady také vedou ke sluchátkům se sedmi různými filtry. Místo toho, aby inženýr mířil za svou představou toho nejlepšího zvuku a z daných součástek vytáhl naprosté maximum, tak se dělají takováto polovičatá řešení, která ve výsledku hrají na prd. Jen aby se nadbíhalo širšímu množství uživatelů a ti měli dojem, že za své peníze toho dostávají tááákhle moc.


Aha! Vygooglil jsem něco mnohem staršího.Cowon Plenue M2 má Burr-Brown PCM1795 DAC(který mi v Audigu u dvou přehrávačů vůbec nesedl).Je ale možné,že Cowon ho využil lépe.Nicméně se v naši kotlině neprodává.
Musel bych si zakládat účet,kupovat ho on-line a vůbec netuším jak by to bylo s reklamací apod.

Pokud jde o ty 2 DACy,tak si nemyslím,že je to na nic.Pokud by oba DACy využili naplno,tak by to bylo super.
Kdo by nechtěl mít 2 přehrávače v jednom.Má to své výhody.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 28. 6. 2017 21:42

Malá chybička se vloudila.:-)
Burr-Brown PCM1795 DAC jsem myslím neslyšel,byl to Cirrus Logic CS4398,který mi nesedl.
Každopádně jsem zaznamenal,že někdy na DACu až tak úplně nezáleží.Jde hlavně o to jak ho výrobce dokáže využít(s dalšími součástkami ve kterých se nevyznám).

-- 28. 6. 2017 23:04 --

Teď zrovna koukám,že v Alze.cz mají Cowon Plenue M za 19 969,- a Cowon Plenue S za vulgární cenu 45 999,- či Cowon Plenue P1 za 29.999,-

Zde: https://www.alza.cz/mp3/18843093.htm#f& ... 870&sc=200

Jelikož Cowon Plenue M měl velmi špatné recenze a na ty další prostě mít příští měsíc nebudu,
nezbývá mi,že koupit ten Astell-Kern AK300.

Jestliže vezmu,že DAC AK4497EQ je nástupcem AK4490,tak nebudu daleko od cíle,resp. od DACu,který bych bral raději.

Pozn. Kdyby někoho zajímalo proč měl Cowon Plenue M špatné recenze.Jednoduše je předražený.Nejenže je off-line,navíc jsem u něj ani nenašel bluetooth.Výdrž kolem 10 hod.(což by nebylo nejhorší),ale ekvalizér(se svým BBE)není tak dobrý jako u levnějšího Cowonu Pledue D.Za cenu 20k se dá prostě koupit lepší "zvíře". 8-)
Prostě i mistr tesař se někdy utne...

-- 28. 6. 2017 23:39 --

"A podobné nápady také vedou ke sluchátkům se sedmi různými filtry. Místo toho, aby inženýr mířil za svou představou toho nejlepšího zvuku a z daných součástek vytáhl naprosté maximum, tak se dělají takováto polovičatá řešení, která ve výsledku hrají na prd. Jen aby se nadbíhalo širšímu množství uživatelů a ti měli dojem, že za své peníze toho dostávají tááákhle moc."

V tomto se spolu 100%-ně shodneme.:-)
Rovněž nejsem zastáncem takovýchto řešení(různé filtry v in-earech,stejně bych asi nakonec používal 1 filtr).Pokud bych volil mezi zvukem,vybíral bych referenčním(plochým)či zábavným(mírně do "U").Proto se mi líbily InEar ProPhile-8(reference bez aktivace spínačů či zábavnost s aktivací).Myslím,že šlo o dobrý nápad,i když si nemyslím,že byl dotažený do dokonalosti.Škoda,že nebyla možnost je vyzkoušet na jiném DAPu(vypnuté a naopak). :-(
Abych pravdu přiznal,nikdy jsem ještě neslyšel ryze referenční in-eary na ryze referenčním DAPu(vše naplocho)...Že bych až poté změnil názor,"dospěl" a stal se ryzím audiofilem? :roll:
Nicméně nyní jsem si jistý,že by mi hodně sedly i EarSonics S-EM9(mírně do "U",kompromis zábavnost-reference).
A tento jakýsi kompromis bude i u DACu AK4497EQ...,ale jelikož na přístroj(který ho v sobě má)nemám,volím DAP s o něco horším DACem,tedy AK4490. :roll:
Naposledy upravil pseudomagick dne 28. 6. 2017 23:00, celkově upraveno 2
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 28. 6. 2017 22:50

Je to prostě všechno na prd! Samý DAPy,DACy,drivery,in-eary(to vše v různých modifikacích různých výrobců)...kdo se v tom má vyznat?! :-\
Poslech na vlastní napnuté uši je prostě nejlepší. 8-D
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sinuhet1 29. 6. 2017 06:24

Jenže zvuk nedělá jen DAC čip. Kdybys neviděl přehrávač a jen poslouchal a někdo ti měnil moduly k X7 tak nepoznáš že to je jeden a ten stejný přehrávač.
Sinuhet1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 29. 6. 2017 06:40

Přesně. Jsou firmy, které se zaměřují na přestavbu přehrávačů a jejich vytunění. Tyto úpravy většinou zahrnují změny na zesilovači, ale nikdy výměnu DAC čipu. Tudíž vztahovat kvalitu zvuku jen k DAC čipu je nesmysl. Dobrou ukázkou je implementace stejných čipů v xDuoo X20, Cayen N3 a Shanling M2s. Přesto má každý z nich naprosto jiný zvuk. XunSound nabízí možnost dodatečné úpravy zesilovače a součástí nabídky jsou i čipy OPA604AP a OPA627AP. A i tento přehrávač má implementovaný AK4490. Navíc DAC čipy existují v různých verzích.
Myslím, že kdyby sis poslechl ve slepém testu třeba X10 vedle AK, tak by jsi si musel nutně položit otázku, do jaké míry rozdíl cen zrcadlí rozdíl v kvalitě zvuku. Pro posluchače v offline režimu je tu daleko širší nabídka kvalitního poslechu za výrazně menší peníze, než pro posluchače online. Je na každém si zvážit, zda-li se investice do přehrávače s možností online fakt vyplatí, protože za ty desítky ušetřených tisíc, by byl už slušný hudební archiv i v DSD.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 29. 6. 2017 07:14

Sinuhet1 píše:Jenže zvuk nedělá jen DAC čip. Kdybys neviděl přehrávač a jen poslouchal a někdo ti měnil moduly k X7 tak nepoznáš že to je jeden a ten stejný přehrávač.


Jasně,máš pravdu. O tom jsem psal výše. :-)
Jenže DAC je něco jako hudební mozek(základ),poté záleží na dalších součástkách a umu výrobce jak to nakonec dopadne s výstupním zvukem.

-- 29. 6. 2017 08:20 --

mrazíkovo píše:Přesně. Jsou firmy, které se zaměřují na přestavbu přehrávačů a jejich vytunění. Tyto úpravy většinou zahrnují změny na zesilovači, ale nikdy výměnu DAC čipu. Tudíž vztahovat kvalitu zvuku jen k DAC čipu je nesmysl. Dobrou ukázkou je implementace stejných čipů v xDuoo X20, Cayen N3 a Shanling M2s. Přesto má každý z nich naprosto jiný zvuk. XunSound nabízí možnost dodatečné úpravy zesilovače a součástí nabídky jsou i čipy OPA604AP a OPA627AP. A i tento přehrávač má implementovaný AK4490. Navíc DAC čipy existují v různých verzích.
Myslím, že kdyby sis poslechl ve slepém testu třeba X10 vedle AK, tak by jsi si musel nutně položit otázku, do jaké míry rozdíl cen zrcadlí rozdíl v kvalitě zvuku. Pro posluchače v offline režimu je tu daleko širší nabídka kvalitního poslechu za výrazně menší peníze, než pro posluchače online. Je na každém si zvážit, zda-li se investice do přehrávače s možností online fakt vyplatí, protože za ty desítky ušetřených tisíc, by byl už slušný hudební archiv i v DSD.


Souhlasím.Nicméně DAC je hlavním "stavebním kamenem" zvukového výstupu. To zda-li to někdo zmrví(viz Fiio X5 3rd gen)je už jiná věc. Bez kvalitního DACu prostě nikdo hi-end player nevyrobí.
Pokud jde o DAP,tak on-line být nepotřeji,neboť streemovat hudbu nechci.Mám přístup k množství muziky,že ji ani do konce života nestihnu poslechnout. Bluetooth by se ale hodilo. :-)

-- 29. 6. 2017 08:21 --

Z on-line funkcí na AK300 využiju snad jen update firmwaru.

-- 29. 6. 2017 08:31 --

Pokud vezmu to extrému co napsal Mrazíkovo...
Libilo by se mi někam přijít,kde by mi řekli: Vyber si case DAPu(i materiál),vyber si DAC,zesík,OS a my ti ho postavíme.
I repasování by bylo zajímavé. :-)

-- 29. 6. 2017 08:33 --

Třeba se někdy dočkáme custom DAPů...
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 29. 6. 2017 08:51

To už je možné i dnes. Existuje řada firem, která se úpravou DAP a to včetně těla zabývá. U AK je např. Red Wine, xDuoo umí vytunit Cypherus a to docela řádně. Teď chystá úpravu xDuaa X2 i Rhapsodio, ale zatím to na mne působí spíš jak vtip, než seriozní úprava. Určitě je těch možností víc, my o nich jen nevíme. A to nemluvím o individuálních úpravách DoDo. Pro tyto účely je ideální Walnut nebo Zishan, ale vylepšit jde asi cokoliv pokud člověk ví jak na to a dokáže se dostat dovnitř.

http://theaudiophileman.com/astell-kern ... ine-audio/

-- 29. 6. 2017 08:57 --

Úplně nevím čím jde DAC zmrvit. DAP jde oproti tomu zmršit řádně.
Dalším špičkovým příkladem iplementace AK4490 je Aune M2 a to v jakémkoliv provedení. Ten už je jen o zvuku. Ale toho se primárně zase dosáhlo špičkově postaveným zesilovačem, který je ve třídě A. Tudíž konstrukce a provedení zesilovače ma na výsledný zvuk větší vliv, než čip DACu.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 29. 6. 2017 09:16

Tak to je hustý! O tom jsem nevěděl. Třeba se podobné úpravy dostnou do naší české kotliny.

DAC jde pokazit výsledným zvukem. Uváděl jsem to výše. Poslechni si Fiio X5 3rd gen vs Astell-Kern AK300 a pochopíš(a to Fiio použilo 2xAK4490!!!).
Pokud dva dělají totéž(použijí stejný DAC),není to totéž. :-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 29. 6. 2017 09:29

DAC je součástí celého žetězce, ale na výsledném zvuku nemá majoritní vliv. Jsou případy, kdy přehrávač bez začkového DAC čipu, ale s dotaženým zesilovačem přehrál aparáty s papírovým špičkovým osazením.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 29. 6. 2017 09:57

iRiver prostě často umí vyrobit DAPy. Konstrukce má á la Lamborghini,což je trochu nepraktické.
Občas se mu povede i design. Takový AK Junior je konstrukčně výborný,jen by potřeboval tuning.
Zakulatil bych mu hrany,zapustil potenciometr,místo původního akumulátoru bych ho udělal na 4 micro tužkové baterie(trochu by přibral).S wolfsonem pryč a místo nej šoupnout pořádný DAC.Doladit do něj Matrix z Cowonu(včetně ekvalizéru),který bych doladil ve stylu sci-fi.Konstrukci z aluminia pokrýt vrstvou duratectu(černá metalíza by mu slušela!).
A jako bonus bych k němu nechal vyrobit látkové pouzdro z materiálu Superfabric a samolepící gorilla glas na displej!
A šup s ním do světa!

-- 29. 6. 2017 11:02 --

mrazíkovo píše:DAC je součástí celého žetězce, ale na výsledném zvuku nemá majoritní vliv. Jsou případy, kdy přehrávač bez začkového DAC čipu, ale s dotaženým zesilovačem přehrál aparáty s papírovým špičkovým osazením.


Ano,v tom máš pravdu.To se ale může stát v případě,když to prostě výrobce zmrví.
Pokud výrobce zmrví a špatně zakomponuje Sabre,tak pak i DAP s Wofsnem může hrát lépe.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 29. 6. 2017 10:09

No tak Junior a Wofsonem podle mne patří k těm docela dobře hrajícím. Jeho slabinou bylo hlavně pomalé ovládání a baterka kolem 8h, což zase vztaženo na dnešní měřítka je průměr. Když začneš ladit a sázet jiná střeva, tak se můžeš dostat k lepšímu zvuku, ale zase je otázka jak se to promýtne na stabilitu systému a dobu hraní na jedno nabití. Kolega má teď DX200 a běduje, že v DSD mu dá baterka s bídou půl šichty. Což bude stejný u kterýhokoliv jinýho špičkově hrajícího přehrávače při přehrávání větších souborů. Je to hlavně o kompromisu, stavu účtu a trochu i o snobství. AK jsou určitě dobře hrající strojky, ale zase takový ikony to nejsou. Když se podíváš na řadu renomovaných recenzentů, tak AK určitě nebude nejpočetněji zastoupený zdroj.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 29. 6. 2017 10:38

No,Junior zas tak moc dobře nehraje,když se dá srovnat s Cowonem PD.Určitě má ale lepší prostor(stereo crosstalk).
To doladění Juniora byla taková bleskovka pro nižší hi-end(navíc pouze načrtnutá).Samozřejmě by se ještě muselo vyřešil plno věcí.
Pro nejvyšší hi-end bych vytunil speciální lahůdku,což by mi zabralo více času.Jsou to ale pouze teorie.Kdybych pracoval v tomto oboru,tak bych to asi ostatním výrobcům pěkně zavařil,a aby mohli konkurovat,musely by zapnout své mozkové závity a zasvětit se do interdisciplinárních oborů. :-)

Nicméně energie je stále problém nejen u DAPů. Kdyby raději místo používaných modulů uzpůsobili DAP na akumulátorové moduly,tak by bylo lépe.Výrobce by mohl šoupnout 2 navíc do základníbo balení.Dojde jeden bateriový modul,nasadíš nový....a muzika jede vesele dál. :-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 29. 6. 2017 10:45

S Cowonem PD jde srovnat leccos a zrovna PD zase taková katastrofa taky není. Nehledě na to, že starší generace vyšších AK používaly Wolfson čipy vesele taky.
Myslím, že já osobně jsem už téma vyčerpal a ponechám Tě tu s Tvými vizemi samotného. Můj pohled na věc se s Tvým v mnohém rozchází a nechci zabřednout do něčeho, co by mne třeba potom mrzelo.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 29. 6. 2017 10:57

Pozn. Duratect je(jednoduše) syntetický zabarvený diamantových prach.Jakožto nátěr se používá v hodinářsrví(Citizen).Je velmi odolný.

Superfabric je nejodolnější druh jakési látky(se speciálním povrchem).Odolává ostrým nožům,jehlám a hadímu kousnutí.Používaji ji motorkáři(kalhoty),rybáři(rukavice na chytání ryb s ostrými zuby) a občas se vyskytne i v outdoorovým vybavení(boty).Její slabina je častý ohyb(nedávno jsem to řešil s firmou Haglofs),atakům zvenčí však dobře odolává.

-- 29. 6. 2017 12:02 --

mrazíkovo píše:S Cowonem PD jde srovnat leccos a zrovna PD zase taková katastrofa taky není. Nehledě na to, že starší generace vyšších AK používaly Wolfson čipy vesele taky.
Myslím, že já osobně jsem už téma vyčerpal a ponechám Tě tu s Tvými vizemi samotného. Můj pohled na věc se s Tvým v mnohém rozchází a nechci zabřednout do něčeho, co by mne třeba potom mrzelo.


V pohodě. To neřeš. ;-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků