nejvýhodnější výběr Eur z českėho Eur účtu

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Persbrandt 30. 8. 2018 14:55

Prosim Vas, jaka je ted nejvyhodnejsi banka pro vyber Eur z ceskeho Eur uctu?
Resp. presneji jaka je momentalne nejlevnejsi moznost vyberu Eur z euroveho uctu u Fio, napr. kombinaci s prevodem do jinych bank, abych nemusel platit ty poplatky za vyber u Fia? Vyber muze byt zde v CR, ale stacil by i z bankomatu v Nemecku v prubehu cesty...
Momentalne mam k disppzici EUR a CZK ucet u Fio, CZK ucet u Equa a v nejhorsim pripade i CZK ucet u CSOB. U Fio a Equa mam kartu pouze ke korunovemu uctu. Ale mohu si pripadne i nejaky Eur ucet k tomuto ucelu dozalozit, pokud by to za to stalo a nebylo by to moc komplikovane a spojene s poplatky..

Slo by o vyber hodne priblizne 300 Eur, mozna i vic.
Dik moc za radu.
Persbrandt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kajman71 30. 8. 2018 16:16

Z tech stavajicich moznosti asi zalozit si EUR ucet u Equa a k tomu uctu si pripojit stavajici kartu...karta je pak multimenova a bere z uctu platby nebo vyberu...takze cenove 20 korun poplatek za prevod Fio na Equa v EUR a 9 korun vyber v zahranici z karty Equa..
kajman71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Persbrandt 30. 8. 2018 16:50

Diky kajman71. Koukal jsem na to, ale jeste bych u tohohle modelu asi musel pripocitat poplatek 9 Kc za prijatou SEPA platbu na Eur uctu v Equa, ne?
To by slo. Trochu mi tam teda vadi ten poplatek 99 Kc za odchozi SEPA platbu z Eur uctu v Equa, pokud bych si chtel pozdeji zbyla Eura z Equabanky poslat zpatky na Eur ucet ve Fiobance, coz je celkem pravdepodobne.
Ten poplatek 99 Kc pri zpetnem prevodu Eur do Fio by nesel nejak obejit?
Persbrandt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod treborit 30. 8. 2018 19:01

Zaloz si bezpoplatkovy ucet mimo CR, z FIO to tam bude za 20 CZK (na Slovensko zdarma). Revolut, Monese, N26, Transferwise.
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod Persbrandt 30. 8. 2018 19:28

treborit: no to je asi dost slozity... A ten Revolut a dalsi uvedeni pak jako vydavaji platebni karty ke svym bezpoplatkovym eurovym uctum nebo jak se clovek prakticky dostane k penezum, ktere by si dal na tyto zvlastni ucty?

-- 30. 8. 2018 20:31 --

A to jsou anonymni "virtualni" ucty nebo clovek pri jejich zrizovani nejak doklada skenovanim dokladu a jejich nahravanim na web apod. svou identitu?
Persbrandt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 1.5TSI 30. 8. 2018 19:58

Revolut zalozis pres jejich aplikaci, myslim ze nejen fotis doklady, ale i svuj oblicej.
1.5TSI
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod paty07 31. 8. 2018 08:53

Jojo doklady a když nebudeš pár týdnů s appkou pracovat, přijde ti nabídka na zaslání karty zdarma, jinak se platí pár €.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod Persbrandt 11. 9. 2018 21:22

Zkusim se zeptat, jedtli nekdo nemate zkusenost, jaky poplatek mi nauctuje tuzemsky bankomat typu Euronet Services (nebo popr. i bankomat jine banky, ktery je ovsem schopen vydavat i Eura), kdyz bych ho pouzil pro vyber Eur z meho ceskeho Eur uctu, v mem pripade z Eur uctu u Fiobanky?
Ve Fio mi tvrdili, ze bych platil jenom 30 Kc za vyber z bankomatu jine banky a ze by mi jinak ten bankomat v podstate vydal ekvivalent strzene castky v Eurech z meho Eur uctu. Ale ja si tim nejsrm uplne jisty, resp. jsem opatrny.
Nevim treba, jestli by mi ten Euronet bankomat nenauctoval nejaky dodatecny poplatek ( ikdyz na to by snad mel predem aspon na displeji upozornit) a hlavne jestli by treba neprovedl dvoji konverzi z Eur na Czk a z Czk opet na Eur, za kterou by si nauctoval mastny poplatek.
Bohuzel nenasel jsem web. stranky Euronetu, kde by tyto informace byly uvedeny.

Nevyzkousel jste to nekdo, treba i s jinym eurovym uctem? Myslite, ze by mi ten bankomat vydal skutecne cistou hodnotu Eur z euroveho uctu + poplatek tech 30 Kc? Nebo v pripade jakehokoli odchylneho chovani ze by mne aspon predem o podminkach informoval na displeji? Diky
Persbrandt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 12. 9. 2018 07:00

@Persbrandt:
Obávám se, že tu někde někdo už psal, že české bankomaty Euronet snad vždy použijí "svůj" kurz eura, tedy instantní DCC, kterému se nelze s českou kartou asi vyhnout (a to že karta je k euro účtu není důležité, důležitá je země vydání karty). Se zahraniční kartou ze země eurozóny (třeba slovenskou) by to možná bez konverzí šlo, pak ale bankomaty Euronet zpravidla chtějí poplatek. Neboli tato společnost si téměř vždy cestu, jak oškubat klienta toužícího v ČR po eurech najde: buď přes silně nevýhodný kurz, nebo poplatek za zahraniční karty. Tedy v ČR má výběr eur z bankomatů Euronet význam asi jen jako nouzovka, když by nebyla v okolí žádná otevřená směnárna.
Případně mě opravte, sám zkušenosti nemám, jen co jsem četl zde i jinde.
minarjo
Inventář


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků