Pomoc při výběru běžného účtu

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Skywork 8. 2. 2017 22:43

Dobrý den,
potřebuju poradit s výběrem banky, kterou využiji především pro on-line platby pomocí platební karty.
Uvítal bych vedení účtu zdarma a slušné internetové bankovnictví (nejlépe s možností zrušení účtu).
Z bankomatu bych vybíral peníze vzácně, respektive skoro nikdy. Ocenil bych rychlost vkladu a převodu.
Předem děkuji.
Skywork
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod socerjack 8. 2. 2017 22:54

A založíš si ho už sám? Tohle téma je zralé na smazání.
socerjack
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Skywork 8. 2. 2017 23:09

Ano, jednalo by se o můj sekundární účet pouze pro on-line platby. To že jsem trochu paranoidní je moje věc. A tak se prostě ptám, který běžný účet by byl na to nejvhodnější.
Zatím jsem přemýšlel o Equa Bank a AirBank, ale zajímá mě názor lidí, kteří mají větší rozhled.
Skywork
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xkanourek 8. 2. 2017 23:11

Aj bych s tím zrušením souhlasil, tohle vypadá na trola co nám tu bude v dalším komentu cpát nějakou "podprahovou" reklamu...A.A.A tak mě panáček ještě předhonil_už tu máme "správné kandidáty" 8-P
xkanourek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jumpmans 8. 2. 2017 23:14

Pokud jde pouze o online platby kartou tak nejlepsi mas nejakou predplacenku. Pro cechy coolkartu ktera jde dobijet libovolnou kreditkou a pro zahranicni platby muze byt zajimavy revolut a dobijet jej bud kartou navazanou na eur ucet nebo cetelemkou.
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Skywork 8. 2. 2017 23:26

Ten Revolut se zdá jako dobrá volba, každopádně není potřeba mít pro Coolkartu běžný účet u ČSOB ?
Skywork
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zedna1 8. 2. 2017 23:52

Pokud budou ty online platby (i) v zahranici, pak je treba brat zretel i na kurzy a v tom pripade bych doporucil Creditas, ktera ma vyborne kurzy a vse ma zdarma.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 2. 2017 07:26

Na téma bezplatných účtů jsem psal článek - http://www.mesec.cz/clanky/jaky-bezplat ... o-pro-vas/. Od té doby došlo k nějakým změnám (zhoršení u mBank, zlepšení u České spořitelny), ale to základní zůstalo.

Pokud chceš účet zdarma + kartu + výběry alespoň z vlastního bankomatu (u Equa ze všech), tak vybírej z trojice:
Fio, Air, Equa. Nově bych do této skupiny zařadil Creditas, ale zde mám o běžný účet teprve požádáno, nemám s ním praktické zkušenosti, podle prvotních informací ale vypadá velmi použitelně (5 výběrů z jakéhokoliv bankomatu v ČR).

Prvním třem bankám je společné, že mají špatné kurzy, takže pro platby v/do zahraničí (tedy v cizí měně) moc vhodné nejsou, Creditas by měla vycházet nejlépe (ale nemohu potvrdit z praxe).

Neuvedl jsi, odkud jsi, jaké máš v dosahu bankomaty. Ani jakou máš hlavní banku - některé banky umožňují vydání platební karty ke spořicímu účtu a mít ho tak pouze a jen na "nebezpečné" transakce. Před platbou převést peníze, zaplatit, a zbytek převést zpět. Ze zmíněných to umí jen FIO.

Každá banka má něco. U Equa mi třeba vadí, že neumí vydat více karet k účtu a má pomalé internetové bankovnictví. Všechny tři banky umožňují správu limitů na platební kartě přes Internet, všechny mají spořicí účet, takže je možné mít peníze na spořicím účtu a těsně před platbou je převést na běžný (ke kterému je vydaná karta) a zaplatit, jen u té Equa budeš několik desítek sekund, minuty a ve výjimečných případech (=dle mé zkušenosti zrovna v momentě, kdy to budeš fakt potřebovat :( ) i desítky minut čekat.
U FIO je možné obojí, tedy mít kartu jak ke spořicímu, tak k běžnému účtu.

Samozřejmě jsou i další varianty, např. kreditní karty s dobrými kurzy (Cetelem, Tankovací karta České pojišťovny), případně předplacenky (pokud nechceš další účet).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků