zaslání výplaty v islandských korunách na český účet

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Sylva E 11. 6. 2016 17:41

Dobrý den,

toto léto budu pracovat na Islandu a řeším, kam si mám nechat posílat výplatu, která bude v místní měně. Mám účet v CZK u České spořitelny a také jeden v EUR u Fio bank. Ráda uvítám radu, kam to bude celkově nejvýhodnější.

Předem děkuji za pomoc.
Sylva E
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mimonik 11. 6. 2016 20:37

Je nejaky problem zalozit ucet na Islandu? To je totiz jedine rozumne reseni.
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Sylva E 11. 6. 2016 23:25

Účet si vzhledem ke krátké době pobytu nechci otevírat. A také si myslím, že bez pevné adresy to nebude možné.
Sylva E
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 6. 2016 06:00

Rozhodně to zkus. Jakékoliv jiné řešení je výrazně dražší.
Podmínky pro otevření účtu jsou v různých zemích i různých bankách různé, takže bych to před zjištěním situace nevzdával.
Překpokládám, že na tom Islandu budeš chtít z něčeho žít a neustálá směna mezi měnami (výplata v islandských, na účet v českých, vybrat z bankomatu v islandských) by ti to dost prodražila.. Také je možné, že tvůj zaměstnavatel nebude chtít odesílat peníze ba zahraniční účet z důvodu vyšších nákladů.

Ale jestli fakt nebude jiná možnost, tak asi Zuno. Má příchozí zahraniční platby zdarma, ale projedeš dost na kurzu.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mimonik 12. 6. 2016 12:18

Tak na cerno tam asi delat nebudes ne? Pracovni smlouva musi stacit. A bydlet nekde taky budes, ne? I kdyby na hotelu, tak ten ti proof of address vystaci.

-- 12. 6. 2016 13:18 --

A nebo si to nech davat cash.
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Sylva E 9. 1. 2017 14:57

Všem s opožděním děkuji za rady. Nakonec jsem si na Islandu otevřela účet. Adresa z hotelu byla pro banku ok a dále byla potřeba tzv. kennitala (národní identifikační číslo), bez které se ani na Islandu pracovat nedá.
Sylva E
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod island 17. 8. 2020 09:01

Sylva E píše:Všem s opožděním děkuji za rady. Nakonec jsem si na Islandu otevřela účet. Adresa z hotelu byla pro banku ok a dále byla potřeba tzv. kennitala (národní identifikační číslo), bez které se ani na Islandu pracovat nedá.

Dobry den, chtěl jeno zeptat jak dopadlo na tom Islandu? Žiješ už tam?
Take planuju stěhovat do Islandu.
island
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků