Převod Korun na Eura v ČR

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod skybus 11. 6. 2012 16:08

Potřeboval bych poradit, jak rychle a co nejvýhodněji převést poměrně vysokou částku v hotovosti z korun na eura. Máte tip na nějakou výhodnou směnárnu v Praze? Případně jinou cestu, jakou by šel převod uskutečnit. Děkuji

-- 11. 6. 2012 17:20 --

Teď jsem našel, že směnárna exchange má celkem výhodné kurzy. Je to nejlepší způsob jak peníze převést?
skybus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 6. 2012 16:34

Neni spatna, jsou ale i lepsi smenarny, nektere jsem jmenoval zde: www.mesec.cz/clanky/ctyri-myty-ktere-bu ... ene-mrzet/
Pak zalezi na tom, jestli ta € chces v hotovosti nebo na ucet (jak v CR, tak v zahranici)
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skybus 11. 6. 2012 17:03

v hotovosti

-- 11. 6. 2012 18:44 --

Máte některé ověřené? Musí se hlásit výběr větších částek předem? Kterou směnárnu byste doporučil?
Je to subjektivní pocit, ale stránky exchange.cz na mě působí v porovnání s o něco výhodnějšími směnárnami seriózněji, nevím jestli se to bude odrážet i v jednáni jejich zaměstnanců. Proto bych uvítal nějakou pozitivní zkušenost např. s těmito: alfaprague.cz, czech-exchange.cz, eurochange.cz, smenarna-praha.cz, exchange.cz, nebo i jinými směnárnami.
Dékuji
skybus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod skybus 11. 6. 2012 18:18

nakonec to asi směním v alfaprague.cz

Někdo nějaké zkušenosti?
skybus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 6. 2012 18:24

Já mám zkušenost se všemi jmenovanými. Vždycky si vytisknu kupony, začnu dole v Jindřišské (to je ta Prahaexchange.cz, tam už mám VIP kartu, dlouhodobě tam dosahuji nejlepších kurzů), pak hned naproti je Easychange (musí se do 1. patra), pak to vezmu ulicí Politických vězňů a Opletalovou nahoru na Václavák a když nemám ještě dost, tak si dojdu (nebo sjedu metrem) na Příkopy kde je v jedné pasáži Alfaprague, pak pěšky na Náměstí Republiky, kde je druhá pobočka AlfaPrague před Palladiem a zakončím to v pasáži Kotva v Czech Exchange.
Já si totiž na dovolenou kupuji výhradě 1 USD a 5 EUR bankovky a to je poměrně nedostatkové zboží, takže musím těch směnáren obrazit dost. Exchange mám trochu z ruky a většinou mě vyjde, že je jejich kurz o pár haléřů horší.
Každopádně nějakou důvěru neřeším. Peníze dostanu hezky z ruky do ruky a vzhledem k tomu, že kupuji jen nízké nominály, tak nehrozí ani nějaký padělek (kdo by se padělal s 1 dolarovkami a 5 eurovkami). Navíc padělek je možné dostat i v bance. Sousedka dostala falešnou 100 USD dolarovou bankovku v pobočce ČSOB na Příkopech. Reklamace samozřejmě neuznána.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 27. 2. 2018 17:00

Jo, a co ten lehký cizí přízvuk slyšitelný v textu? :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod kristynafrejova 27. 2. 2018 17:06

Ano, nejsem Češka.

-- 27. 2. 2018 18:07 --

Ano, nejsem Češka.
kristynafrejova
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drkarel 27. 2. 2018 17:16

No a jistě ne spojená s danou směnárnou. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod paty07 28. 2. 2018 18:32

PatrikChrz píše:Já mám zkušenost se všemi jmenovanými. Vždycky si vytisknu kupony, začnu dole v Jindřišské (to je ta Prahaexchange.cz, tam už mám VIP kartu, dlouhodobě tam dosahuji nejlepších kurzů), pak hned naproti je Easychange (musí se do 1. patra), pak to vezmu ulicí Politických vězňů a Opletalovou nahoru na Václavák a když nemám ještě dost, tak si dojdu (nebo sjedu metrem) na Příkopy kde je v jedné pasáži Alfaprague, pak pěšky na Náměstí Republiky, kde je druhá pobočka AlfaPrague před Palladiem a zakončím to v pasáži Kotva v Czech Exchange.
Já si totiž na dovolenou kupuji výhradě 1 USD a 5 EUR bankovky a to je poměrně nedostatkové zboží, takže musím těch směnáren obrazit dost. Exchange mám trochu z ruky a většinou mě vyjde, že je jejich kurz o pár haléřů horší.
Každopádně nějakou důvěru neřeším. Peníze dostanu hezky z ruky do ruky a vzhledem k tomu, že kupuji jen nízké nominály, tak nehrozí ani nějaký padělek (kdo by se padělal s 1 dolarovkami a 5 eurovkami). Navíc padělek je možné dostat i v bance. Sousedka dostala falešnou 100 USD dolarovou bankovku v pobočce ČSOB na Příkopech. Reklamace samozřejmě neuznána.

V easychange mění nízké částky? Kdysi měli na webu, že mění v kanclu i keš. Nyní už to na webu nevidím. Na schůzce při zakládání konta mi navíc bylo sděleno, že mění jenom větší obnos peněz.
paty07
Diskutér


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků